Брадърс и КО /img/frontend/nomap.png"

Брадърс и КО

Колеги, с магазини и заведения в Пловдив, бягайте от фирма Брадърс и Ко. След като не си получих изцяло заявената стока и отказах да платя, докато не се достави цялата /събота 14 ч/ бях наречен мухльо, катил, заплашван и т.н. от големия шеф Лазар.

Здравейте!Работих в фирма Брадърс и Ко преди няколко години,но нещата там не са се променили.Изключително некоректна фирма, с нервни и избухливи собственици.Синът на шефа на фирмата въпросния Лазар,се е взел за бог там.Вика,крещи,обижда с една дума селянин.Бил тренирал бокс,да ок ама на ринга може да се държи както си иска.Случайно попаднах на коментарите и видях,че нещата там стават по зле.Даже си мислех,че вече може и да е фалирала тази фирмичка,но уви крета още.Там няма грам човешко отношение,който иска да му викат,крещят и заплашат това е неговата фирма.На въпросното боксьорче Лазар,бих му отделил два рунда,ама не съм му на просташкото държание.И докато този пич е там,фирмата не я чака нищо добро.Там всеки бърза,не знае на къде да хване от нерви.Според мен и на тая жалка фирмичка и се вижда края.Защо ли,ами с ниските заплати там,в допълнение с некадърно отношение ще има един край,вярвайте ми.Има едно много точно изречение-ДАЙ ЗА ДА ПОЛУЧИШ.А те искат само да лапат,без да уважат труда на работника.Замислете се сериозно преди да отидете и след това да съжалявате.БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И КЪСМЕТ

Като цяло, за някои неща не мога да твърдя, че са точно така. Заплатите със сигуреност не са това, което заслужават хората ( и двете крайности). Има търтеи, които взимат пари, колкото останалите работещи, но със сигурност и работещите там не взимат адекватното и заслуженото. Единственият човек, който бута персонала назад и надолу е синковеца Лазар. Необмислени действия, прекалено огромно самочувствие, не чува, налага се, вика, заплашва с физически разправи (щото тренирал бокс) и всякакви такива. Собственика на фирмата, до голяма степен е ЧОВЕК. Ако не друго, то поне вижда потенциала. Да, доста голям недостатък е "шефското" отношение, тип "ще плащам когато си поискам", " Ще чакате, когато на мен ми е удобно, щото аз съм шефа" и тн. Фирмата като цяло е с доста потенциал, но въпросния синковец, бута цялата фирма надолу. С това си неуважение към Търговските си представите, всяка седмица си имат обяви за работа и магазините ще продължават да спират да работят с тях.
Наистина, се надявам някои хора, да разберат и прозрът, защо имат такъв поток от хора във фирмата си и да се попроменят, защото точно персонала, прави фирмата, а във фирмата има доста читави хора, включително и по- висшестоящите, които дават всичко от себе си, за тази фирма.

Ако уважават труда на подчинените си и не се отнасят към тях с пренебрежение,може би нещата ще вървят по-добре,но уви........

Изплащат се заплатите еземесечено. С това плюсовете приключват.

Осигуровките са на минимална заплата. Фирмата е от около 20 човека, но липсват привилегиите описани в КТ. Не се изплащат отпуск и болничен. Работи се в събота като бонус за работодателя. Не се позволяват почивките описани в КТ. Заплатата се дава като те привикват в малка стаичка и ти казват от какво не са доволни и какво искат от теб и всякакви простотии с цел да те накарат да се чувстваш благодарен, че изобщо си взел заплата. Психическият тормоз е ежедневен. Има инсталирани видео камери навсякаде и си под записващо наблюдение през цялото време, което противоречи на законите на България, но тях не ги интересува. Имат едва двама служители, които работят там повече от 1 година (като изключим роднините - жена, 2 сина с техните съпруги и т.н.). Никой свестен не се задържа там повече от 2-3 месеца, докато разбере как са го подвели да започне работа при тях.

При мен лично началната уговорка беше, че на всеки 2-3 месеца ще ми вдигат заплата с по 20-30 лева. Първите 6 месеца си мислех, че са забравили, но след като повдигнах въпроса ми казаха, че работя по-малко от колкото искат. Вдигнаха ни работното време от 8 на 8:30ч и съответно намалиха обедната почивка от 1ч на 30м.