Нетеа https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Бистрица 9&markers=София,ул. Бистрица 9

Кандидатвах по отворена позиция във фирмата.

Интервюто беше кратко, явно не ме харесаха. Зададоха ми въпроси, които не са свързани точно с позицята
и от там си извадиха извод за мен.

За размера за заплата не мога да кажа, проектът е интересен.

Социални екстри освен заплата няма.

В момента работя във фирмата. Изключително съм доволен от отношението на колегите, от отношението на Явор и от условията. Пиша, защото така съм си преценил и защото се ядосвам как и в този сайт, като на повечето места в интернет, се пише или лошо, или нищо. Много е лесно да напишеш нещо негативно като анонимен потребител.

Лично аз работя в офиса във Велико Търново, където е много уютно, атмосферата е приятна, проектите, по които работя са интересни.

Да, случвало се е да остана 1-2 пъти след 18 часа, но е било защото аз така съм преценил и е било за не повече от час.

Ще се радвам ако някой се интересува от фирмата да отговоря на конкретни въпроси.

Бях на път да кандидаствам в тази фирма, но тези мнения ме карат да си мисля, че фирмата е меко казано несериозна. Може ли някой от настоящите служители на компанията да даде актуално мнение, а не само от бивши служители.

Много, ама много ми допада как за няколко дни се появиха 39 хейта, при положение че във фирмата няма толкова персонал, камо ли той да съпортва Властелина на феодалите. Явно най-накрая сте се сетили да проверите какво е мнението на малките смешни хорица.... на същите малки хорица, които бяха жестоко потъпкани. Усещам тежкия крак на капиталисическата репресивна машина Яворчи върху нежните ми плещи. Усещам как се затягат клещите на немско- българската вечна дружба, завиране на робовладелския ботуш в гърлото ми. Странно парене получавам от ниските нива на кислород в офиса... Защо ? Защото кислород не е необходим за този Властелин. Той напоява околните с мъдрост и знания, той владее задкулисните игри, той е и Магьосника от Оз. Ах защо се оказва, че тази фирма на чудесата е направена от и за чудесатора ? Защо не взех другото хапче ? Защо нямам аутосейф .... Защо .... Вива Властелина ОЗ.
Ин Явор уи билийв, ин Явор уи тръст !!!

Не мога да преценя кое е по- обидно в тази "организация". Отношението на феодала Яворчо или тайните договорки и схеми в офиса. Заплащането няма да коментирам, абсурдно е, освен ако не завършваш сега техникума по облекло и няма места за хигиенисти. Лицето на фирмата г-н Явор осъществяваш връзката Германия- роби в България се грижи единствено за неговия комфорт. Движи негови си проекти, които не стига че не са към фирмата, а и тайно възлага на робите си и използва офис ресурса. Нямам идея как се случват нещата все още.... всичко става от само себе си на самотек. В офиса е мъка- непознати и надменни хорица са наречени "екип" и работят над едно и също без ясна идея то да работи. Важно е Явор да е доволен и да има пари за него. Заплати, бонуси и т.н. социални придобивки са абсолютна тайна дори и за шефовете в Германия.Човека, който ги определя- господина Явор, обаче е запознат какво му остава от нашия робски труд. Естествено има и един двама по- читави колеги, които просто гледат да си свършат работата и да се спасят от офис атмосферата. Не мога да проумея как богатите немци плащат толкова малко за този толкова важен проект и как някой карат луксозни коли с такива смешни заплати ? Фирмата в Германия е богата, в България няма пари за нищо- да го отдам на безграничния цинизъм или на комплексарщината на БГ шефа феодал ?

Фирмата има един голям немски проект, по който са ангажирани почти всички от служителите й.
Нетеа има 3 офиса - в Габрово, Велико Търново и София. Първи и най- голям е офисът в Габрово. Дейността на Нетеа e софтуер и био продукти.

CTO-то на немския проект - Светослав Денев се намесва в управлението на Нетеа.
Светлослав упражнява натиск вирху служителите на Нетеа които са уволнени ( не нужни вече в неговия проект )
да напускат по взамимно съгласие. Явор Симеонов ( управител на Нетеа ) не може да намери друг проект и забавя и обещетениетo, което се полага
по закон. Всичко това се прави от двамата под предтекст, че избират най- добрия вариант за служителите- взаимно съгласие с едномесечно предизвестие.

Бонус се дава 13 заплата, ако сте заслужили. Частта ако сте заслужили дойде 2015 когато колеги попучиха 30% от заплата и
започнаха да задават въпроси. 2014 всички имаха пълна 13 заплата.

Господин Явор Симеонов има няколко страхотни качестви- забравя, паталогичен лъжец и примълчава истина.
За него щом каже, че нещо ще го направи - то е вече извършено и въпросът е приключен. Напонянията дават резутат след 1 година,
ако имате търпението да го правите.

- Офисите са просторни
- Няма карти за достъп и не Ви следят
- Няма тийм билдинг
- Няма социални екстри
- Отпуската е в размер на 20 дни, с изключение на някои служители които имат тайна договорка за 25 дни
- Съботи не се отработват, но те отиват за сметка на отпуската. Няма право на избор.
- Документацита се води бавно
- Има колеги които работят с лични компютри
- На други колеги фирмата плаща 50% от стойността на хардуера, другата се поема от служителя
- Кафе машина втора ръка
- Има забаваня в поръчките на кафе и вода и трябва да повтаря на HR.
- Когато се ходи в Габрово се взимат общи стаи и се спи по двойки с колеги
- Коледното парти в Габрово както и работната среща с германците през лятото
- Офисите изглеждат така, че все едно сте се нанесли вчера
- Няма конферетна зала - за това служи кухнята и кухненскат маса.
- Заплатите идват когато ги преведат германците, между 11 и 20 число на месеца
- Netea има печалба 90к за 2015

Проектът
Работи се със стари технологии в php5 света и постоянно върви пропаганда, че фирмата е на нивото на Гугъл.
Важно е да сте про активни и да имате мнение, което не се взима в предвид. Ако ви насядят на пачи яйца,
трябва да представите друго решение на management-a, за което ще получите objection handling и психо анализ
като бонус.

Заплатите са ниски за сектора- варират от 400лв до 3к и са в зависимост от офиса където работите а не какво правите.

Коледното парти винаги се прави там. Има една работна среща лятото в продължение на 1 седмица,
която се провежда в габрово. Дейността на Нетеа в софтуер и био продукти. В софийкия офис постоянно
се разнасят възглавници, жито и други такива.

CTO-то на немския проект - Светослав Денев се намесва в управлението на Нетеа.
Светлослав упражнява натиск вирху служителите на Нетеа които са уволнени( не нужни вече в неговия проект )
да напускат по взамимно съгласие. Явор не може да намери друг проект и забавя и обещетениетo, което се полага
по закон. Всичко това се прави от двамата под предтекст, че избират най- добрия вариант за служителите.

Бонус се дава 13 заплата, ако сте заслужили. Частта ако сте заслужили дойде 2015 като колеги попучиха 30% от заплата и
започнаха да задават въпроси. 2014 всички имаха пълна 13 заплата.

ако имате търпението да го правите.

- Офисите са просторни
- Няма карти за достъп и не Ви следят
- Няма тийм билдинг
- Няма социални екстри
- Документацита се води бавно
- Има колеги които работят с лични компютри
- Кафе машина втора ръка
- Има забаваня в поръчките на кафе и вода и трябва да повтаря на HR.
- Когато се ходи в Габрово се взимат общи стаи и се спи по двойки с колеги
- Коледното парти в Габрово както и работната среща с германците през лятото
- Офисите изглеждат така, че все едно сте се нанесли вчера
- Няма конферетна зала - за това служи кухнята и кухненскат маса.
- Заплатите идват когато ги преведат германците, между 11 и 20 число на месеца
- Netea има печалба 90к за 2015