Навона МД /img/frontend/nomap.png"

Навона МД

3 точки от 1 мнение

фирма навона мд се раководи от Владимир Чукански местоработата е в германия командироват  с балгарски договор като работата  е в цех за месо в град  които се намира до бремен там се обескостява  свински бут като  работата протича по следния начин запо4ва се работа  в 12 на обяд  като за начало минавате   на по ниска разценка около 6 и 60 на 4ас за околу 1 месец  никои не ви помага или напатства  има един таи да се каже 6еф тодор които уж трябва да ръководи нещата ама на него му е през оная работа колко можеш толко  работиш с поляци и латвиици които си помагат ако някои изостане с работата  което  става често а нашия тодор   ако някои трагне да се затрупва само гледа и се  смее и не дава да се помага  на бута се работи на линия  обработва се  само бут като 20 4овека белат кожа   4 махат тазова кост  4 махат  джолана и другата кост заедно ако изостане6 и фарлиш от зад кам 20 бута тогава ти помагат  колегите българи аз  не можах да свикна със махането на  таза и ми  намалиха парите от прословутите  7 и 50 на  6 и 60 като свикне6 ти викат 6те ти  ги дигнем българите колегите не помагат за разлика от латвииците те са по добри и ако  изостане6 ти зимат по някои  бут  за помощ за  4 4аса  се  обезкостяват кам 2000 бута като  ако иска6 да зима6  7 и 50 на 4ас  за 4 4аса трябва да махне6 500 тазови  кости темпото е убииствено трябва да си фурия  в ръцете аз за парвите 2 месеца свалих 10 кила имаше и колеги дето са свалили и много повече от работа работи се ина4е  по 8 10 4аса  като след  като свър6ат бутовете се обработва сланината от  бута и от плешката  по4ивките  са  3  или 4  по 15 минути всяка като се  ка4ваш за по цигара или хапване на 2 етаж  излизаш миеш се  обуваш си чехлички и се ка4ваш на 15 мин трябва си почнал работа ако закъснее6 има глоба 50 евро глоба има за  вси4ко  по4ти мрасна престилка  обувки за нека4ествена работа те глобяват 4асове  забравих да спомена и наи интересното  работи се  свине маики и нерези като един бут  е дълък околу  метар и тежи 50 кила ако някои е  с лаб  в ръцете му се утелва  вола тоя бут трябва го  извадиш от една количка носиш го  до масата  и почва6  го бели6 ако колегите от среща свършат  бута ти им го хвърля6  което  не е никак лесно  и става доста често абе работата е  УЖАС  ако не сте  на зор не заминаваите ина4е  парите си   ги зимате  на всяко 15  число колко сте изкарали отдържат се околу 100 евро за квартира и  други неща има и данак върху парите също аз пращах пари в бг и от офиса на чукански утиват блиските да ги зимат и  6ефа зима по 50 евро за услугата вси4ко се заплаща ина4е за заминаване не давате  никакви пари само дето  в договора  има клауза 4е  далжите 1000 евро ако нямате  6 месеца аз направих  околу 7 месеца и ми даде  кам 600  евро пак си удържа   кам 460 евро  незнам защо ина4е има и  друга бригада на пле6ката ж друг град ама там изкарват кам 600  евро на месец не сам ходил ама има6е колеги дето разправят 4е било супер там ама няма пари 600 евро не са пари сами си направете сметка дали да заминете  ако  все пак ре6ите    земете си огромно коли4ество болкоуспокояващи и мехлеми  за болки в ръцете цутрин не можете да си свиете пръстите  и да станете от леглото успех