М и БМ Експрес ООД / M&BM Express /img/frontend/nomap.png"

М и БМ Експрес ООД / M&BM Express

Работих няколко години в МБМ експрес като куриер и за цялото това време не съм получавала повече от 130 лева.Бях на граждански договор,без никакъв шанс да премина на трудов договор,за разлика от други колеги-куриери.Както се казва-за едните така,а за другите иначе,нищо че сме на една длъжност,имаме еднакви задължения и носим еднаква отговорност.Това време все едно не се брои,защото не съм осигурявана.Обслужвах голям район и съвсем в края се чувствах като изцедена.Някак изхабена и с големи болежки в краката от километрите,които извървявах.Единствения плюс беше картата за градски транспорт,но и това не беше голям плюс,защото се получава работещ човек да няма нормални доходи.В последните месеци започнаха и да бавят и символичните хонорари,фишове не получавахме,нито и отчет за това как се формират тези пари спрямо разнесените писма и пратки.Другата порочна практика беше да се ползва служебен телефон при свързване с клиенти на Виваком и БНП Париба и после да плащаме тези разговори от джоба си.Накратко казано-не започвайте работа там,защото работата е нископлатена и тяма път нагоре.

dokoga takiva neshta v bs ofisa. dokoga stefka i plamen shte se e'at. dokoga na neq i uj myja i panco shte i osigurqvat slujeben transport a za dr nqma...tolkova li e zlatna taz.plamen vyobshte znaete li za kakvo go dyrjite

Само това ли са Ви уточненията, анонимни работодательо?
Много хора, много, по-добре от Вас знаят каква е заплатата.
Но трябва да се има предвид и работното време.
И другите условия.
Когато носиш тежко и ходиш много, влагаш повече усилия.
Е не трябват ли повече пари, но Вие ще кажете, че за Вас работника е просто човек, на които дава пари, нали така?
Не се съобразявате, че го натоварвате извънредно.
И пак за бележките. Никой не е длъжен да Ви се обажда. Те трябва да са готови и да чакат в офиса. В три екземпляра. В срок. 470 лв са малко за гледане на семейство. Тъй че всеки лев е ценен, без значение дали е спестен от транспорт и от данъци.
Но Вие си живеете в селския чорбаджийски свят и не може да го разберете това. Ако са вашите пари си броите стотинките нали.
А и какви познати имат служителите и какво друго работят не е ваша работа? Ще им бъдете ли полезни дори и да знаете.
Както казах, когато работех там всичко си беше ок и служителките бяха готини,но после взе да става кофти.
Ама това е то. Въртене сучене, лъжене. Всички знаят какви са работодателите.
Моля коментирайте това, не само каквото на Вас ви отърва.
А и кажете на онова момиче Цветалина, дето е звънкало от ваш служебен тел да се свърже с мен най - накрая.

Искам да уточня нещо на предходно писалата госпожа/ца. На интервюто правилно са ви казали колегите, че заплатата е 600 лева и тя е точно толкова, но след удържане на осигуровките нетната сума е 470 лв. Фирмата осигурява на цялата заплата и това Ви е било обяснено, а и след година и половина работа при нас би трябвало да го знаете отлично. Не искам да влизам в детайли относно другите Ви оплаквания всеки има право на собствено мнение.

ПАЗЕТЕ СЕ !!!! Хора като бивш служител ще изкажа мнението си понеже виждам че явно ще има още хора който да заблудят. НЕДЕЙТЕ!!! Като работник на много места, по скапана фирма не се е намирало! На интервюто те посреща някоя надменна прекрасница и ти обяснява как заплатата е 600 лв. и видиш ли за да се уверим че не ни лъжат на фиша си пишело 500+100 НЯМА ПОДОБНО НЕЩО! Заплатата е супер мизерна и в най, ама най добрия случай взимаш 470 лв. Разбира се изключения се правят на заплатите на доносника в офиса и на прекрасната ни колежка която мяука на ръководителя и получава бонуси от 200 лв. мислейки си че никой не знае за това. ХАХ..И ако случайно остане се дава на някой по ЦЕЛИ 20лв. бонус. (–уж 100 ). На всичкото отгоре знаеш единствено ти абсолютно всичко по софтуера и само те питат , защото са свръх интелигентни и накрая излизаш идиот който взима 300 лв. а мяукащата двойно. И ако отсъстваш и те замести когато се върнеш винаги съвсем случайно при нея липсват пари от касата. Накрая излиза да си вадиш пари от джоба заради някоя хрантутница!! Мислите че само си седиш и тъпееш и работата е малко?? - ЧУДИШ СЕ ОТ КЪДЕ ТИ Е ДОШЛО!! Ако говорим за работното място БОЖЕ ОПАЗИ! Такава мизерия и мръсотия няма и в градската тоалетна. Даже когато вземеш кашон за да работиш не се притеснявай НЕ СИ САМ- отвътре изкача огромна хлебарка с размера на мадагаскарска , понеже фирмата нямат пари да наемат чистачка за по 1 път седмично дори . Постоянно си под напрежение и се разболяваш от мръсотията за огромната заплата от 350 лв. – това е реалността. И не се лъжете никой няма да ви прати някой да ви обучава , с цялата си наглост принуждават колежките които са от много време и знаят всичко да обучават новодошлите (така беше с мен пак казвам ЗА 300 ЛВ) , които се сменят на 1 месец. Разбира се няма да получите адекватно обучение , защото това не е длъжна никоя от колежките а трябва да има - специалист обучение и развитие ама уви няма. ПАЗЕТЕ СЕ АЗ СЪЩО БЯХ СКЕПТИК КЪМ ЛОШИТЕ КОМЕНТАРИ, А СЕГА МНОГО СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НЕ ПОВЯРВАХ!!!!! НЕКА ВСИЧКИ КОЛЕГИ КОЙТО СА КАТО МЕН МЕ ПОДКРЕПЯТ ЗА ДА НЯМА ДРУГИ ИЗЛЪГАНИ ! :))

Фирма некоректна няма нищо общо с това което ви казват нито шефа ви знае какво става нито другите му служители в офисите знаят да обеснят какво да правите няма да вземете много пари т.е. няма да вземете повече от 100 лв в най добрият случай свободно време нямаш ако ти кажат че сам си организираш времето не е така няма такова нещо клиентите с който се срещаш ти определят работното време! Обикаляш до полудяване за мизерни пари. Ще спра да пиша повече че направо не ми се говори не се лъжете хора не правете тази голяма грешка!

Това е най-малоумната фирма в която съм била. Стоиш от 11 до 10 вечерта за 460 лв. Изобщо няма смисъл да започвате работа там !

Zdraveite az sym ot Burgas i v ponedelnik me vikat na interviu za rabota..nqkoi znae li kakvo e zaplashtaneto i kak proticha rabotniq proces?

Прочетах всичко написано до тук, с някои неща съм съгласен, с други не. Всеки има право на собствено мнение, аз просто искам да внеса някаква яснота, относно сегашното състояние на фирмата. Заплатите са сигурни и се получават до 15-то число на следващия месец, а не както е написал колегата и то с пълни осигуровки. Но ние сме свикнали да се оплакваме от всичко без значение имаме ли основание или не, просто такъв е манталитета на българина за съжаление. Мениджмънта на фирмата на най-високо ниво се смени от тази година и успяват да подобрят условията на работа, отношението към служителите, така и заплащането. Вече се виждат и първите резултати в тази посока, така че нека имаме търпение. Нещата не могат да се променят веднага и с магическа пръчка. Ние също трябва да положим усилие за това.

Да се разпиша и аз винаги ми е било добро мнението за тая фирма, докато не ми се наложи да имам отношения с нея. Работих малко там. И крупната сумичка си я взех след 2 месеца. И понеже доходът е получен на следващата година съответно и по късно трябваше да се декларира. Когато ходих да си взема бележките служителите изобщо не знаеха за какво е това и ме питаха за какво ми е!?