ЕС БИ ТЕК / SB Tech https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Христо Ботев, Кепитъл Сити Център, сектор Б 49, ет. 4&markers=Пловдив,бул. Христо Ботев, Кепитъл Сити Център, сектор Б 49, ет. 4

ЕС БИ ТЕК / SB Tech

Работех в Ес Би Тек година и половина като офис асистент, като започнах с временен договор , замествайки колежка по майчинство и година след това минах на постоянен такъв. Колебаех се дали да споделя как бях освободена, но много колеги ме насърчиха да споделя случилото се.
Още в самото начало искам да уточня, че мнението ми е свързано само и единствено с отдел „Администрация” и излизам със своето име, а не като анонимен потребител.
Ще започна с няколко уточняващи факта, за да ви дам реална представа за цялата ситуация. В отдел „Администрация”, който е и лицето на тази компания, не се провеждат ежедневни, ежеседмични или дори ежемесечни срещи, не се разпределят или делегират задачи, не се дава обратна връзка на служителите. В рамките на година и половина съм имала не повече от две „срещи“, по време на които сме обсъждали начина ми на работа, като на нито една от тях не съм получавала ясна и директна индикация, че не се справям и че ако не се вземат мерки, ще бъдат принудени да ме освободят. Стигам и до начина, по който след година и половина бях освободена от тази позиция и ме подтикна да напиша всичко това.
Случи се един петък, малко преди края на работния ден. Бях извикана в кабинета на сайт мениджъра на софийския офис, като имаше и присъствие на човек от HR екипа. И тук идва един от най-любопитните и мистериозни факти – моят директен мениджър не присъстваше на тази среща.
В първите няколко минути помислих, че това е просто среща с цел да се анализира работата ми да ми се даде някаква обратна връзка. В процеса на разговора разбрах, че бъркам.
Разбрах, че искат да ме освободят, като всички документи са подготвени и аз трябва да ги подпиша на момента. Казах им, че няма да подпиша нищо и че ще се посъветвам с адвокат. Опитаха се да ме убедят, че те вече са го направили и че документите трябва да бъдат подписани днес. Аз отново отказах и тук получих първата заплаха, че Ес Би Тек работи с много HR агенции и ще се разчуе, че съм била уволнена ако не се съглася да подпиша документите. Според тях се разделяхме по взаимно съгласие. Аз отново отказах и след това получих втора заплаха, че мога да бъда дисциплинарно уволнена. В резултат на шока, който изживях, получих много силно сърцебиене, защото не е имало индикации за моето отстраняване, не е имало разговори на които да ми бъде направена забележка или да ми бъде отправено предупреждение- нито устно нито писмено . Тогава отново не ми беше позволено да изляза от стаята, а ми беше донесено хапче.
Напълно осъзнавам, че всяка история има минимум две гледни точки и че вероятно и мениджърите имат такава. Огорчена съм от начина, по който беше проведена срещата, от липсата на каквито и да било аргументи, с които да обосноват решението си и от поведението им към мен като към затворник и престъпник.
Аз съм човешко същество, работя и съответно греша. Точно по тази причина във всяка уважаваща себе си компания има йерархия и този, които е над теб трябва в някакъв период от време да анализира твоята работа за да може ти като служител да ставаш все по-добър. В отдел „Администрация” това го няма. Точно поради тази причина аз изживях шок, от който дълго време трябваше да се опомням.
Когато започнах да си събирам нещата офис мениджъра (моят директен мениджър) стоеше над мен като надзирател, който охранява престъпник.
Опитът, който натрупах е безценен, хората, които срещнах ще останат завинаги в сърцето ми.Лавината от подкрепа, която получих след това от почти всички колеги, ме кара да застана с името си и да споделя преживяното.
Ако искате да трупате административен опит, не го правете при този мениджър. Тук има споделено мнение за нея, така че аз няма да се повтарям.

искам да попитам относно работата в Professional Services отдела на SBTech - какво е нивото на натовареност, overtime и стрес на което са подложени хората? По колко акаунта съпортва един човек? Съответно какво възнаграждение може да се очаква в този екип? Благодаря на отзовалите се.

Здравейте!

Имате ли някакви наблюдения относно работата на Офис асистентите във компанията, тъй като има отворена такава позиция?

Благодаря предварително!

Най-общо казано за manual qa зависи в кой екип ще попаднеш, което и Господ не знае. Като цяло няма да научиш нищо повече от която и да е друга фирма на пазара (освен ако не искаш да разбираш от покер, казино и други глупости). Процесите са толкова зле, че направо ги няма. Ако искаш съвет - не кандидатсвай във фирми занимаващи се с хазарт особено с еврейски корени. Относно процесът на наемане и самото интервю - очаквай да те питат въпроси нямащи нищо общо с всекидневната ти работа както почти навсякъде. А тъй като няма QA като цяло на пазара може да поискаш повече от средната заплата особено ако ти се работи в тази компания :)

Предстои ми интервю в фирмата и исках да питам дали някой може да даде повече информация относно заплащане, екип и процес на наема за Manual QA?

благодаря

Изключително негативна и агресивна работна обстановка, в която лицемерието и нахалството биват определяни като проактивност. Липсата на стандартизирани процеси на работа създава хаос, а непрофесионалното отношение от страна на мениджмънта към служителите е ежедневие. Това на пратика представлява организиран безпорядък, в който всеки си прави каквото поиска, без да поема отговорност за последствията от действията си.В крайна сметка, всеки сам решава къде да отиде...но ако имате поне малко уважение към себе си, не започвайте работа в тази компания.

до мнението от 12.10 - Величко, ти ли си ма парцал?

До колкото виждам начина на изразяване май колежката, дето са я шитнали е писала коментара сама...

Гнусни, мазни, прости и лъжливи евреи и еврейки формират така наречения мениджмънт, дебелогъзи и противни (всички до една!) тийм лидерки, трейнърки и кюейки с мега комплекси, които естествено избиват върху черния работник, враждебна работна среда, изтискват те за 6 месеца, след което ако не си им удобен те изплюват (току що се случи на колежка от ДАХ сектора, работеше най-ок от скапаняците там, оставаше посред нощите до 2 часа, но беше лидер с градивни идеи и просто си я шитнаха 2 дни преди да навърши 6те месеца, позната история), бяло робство, ако закъснееш с две минути ти звънят да те псуват, но като оставаш по два часа след работа не го забелязват. Натоварването е брутално, почти без почивки и те следят като куче, не можеш и до тоалетната да отидеш. Интересното е, че съпорта не е е съпорт, а е основно агент продажби, което означава, че трябва да пушвате наркоманизираните играчи (много от тях току-що навършили 18) да вкарват още и още в хазарта, тоест да сте безсъвестни изроди и да не можете да се гледате в огледалото. За това получавате теоретично до 300 лева бонусче, обаче за комисионна продажби не се споменава естествено. Една дебела и проста свиня-еврейка ви тупа по рамото и ви се хили мазно, а подобните на нея тийм лидерки, трейнърки и кюейки й се мазнят и определят някакви невъзможни кей пи ай-та, с основната цел този бонус от 300 лева да е всъщност под 100. Аз никога досега не бях мразил повече евреите, толкова са долни, че ми иде да повърна върху тях и да ги изрина, заедно с еврейските им семейства към родината им, та да не замърсяват повече моята. Усислено си търся нова работа, и 2000 лева да ми даваха, не би си струвало. А и имайте предвид, че скоро предстоят европейски регулации на мръсния им бизнес, та така разрастващата се супер фирма може просто да изчезне от днес за утре. А дано!

До последния от безбройните анонимни: тъй като Вие сте цитирали моето име ще съм благодарна да се свържете с мен лично и да ми споделите Вашите наблюдения от моята работа. Изключително смело и професионално е Вие да криете своето име, но да цитирате чуждите.