Палфингер ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Палфингер ЕООД

Относно Палфингер Тенево!

След "поредното увеличение" на заплатите се потвърди слуха "наши и ваши". Оказва се, че разликата между този с най-ниското увеличение и този с най-високо е "твърде" малка, само 50 пъти (20лв - 1000лв).
Ситуацията е нетърпима, но по-добре да дадем на 10 човека доста по-високи заплати, отколкото на 600 човека по малко. Сметките излизат винаги.
Увеличението на един началник е повече от средната заплата в завода. Задачата му е да накара рабониците да работят без пари и да останат, а не да бягат.
Колко е лесно, даваш на един и му заповядваш да прави каквото му наредиш, без възражения!
Лошото е, че голяма част от работниците са все на някой човек и се налага кадърни и доказали се работници да напускат. Всеки си задава въпроса, кога най-сетне ще се спука балона.
Управителят германец не се интересува много какво се случва в повереното му предприятие. Работи само във Вторник и Сряда( до обяд). Това е много удобно за неговите пряко подчинени. Колка са два дена, все някакси ще изтърпят.
Някой ден просто на някои ще им писне и ще стане лошо.
Ако се размине само със стачка е добре, но знае ли човек докъде може да стигне тълпата.
Едва ли има, някой работник да се гордее къде работи. Повечето ги е срам. А работодателя "Палфингер" Австрия едвали е запознат с това положение.
Въпреки, че не съм вече служител на фирмата съм наясно какво се случва в нея.
Крайно време е да се промени ситуацията.

Може ли да ми дадете информация за един ваш служител. Казва се    Стойка Михайлова Иванова. Тя ми е леля но сам загубол сякъв контакт със нея.Да ли е възможно да ми дадете телефонен номер.

за случващото се в участък зондер нещо да кажете ( имаш батко шеф , ставаш и ти )

Не маймуни, а магарета се търсят чрез обявите !
Защото само магаретата ги търсят за черната работа.Маймуни при тях има много. И то на всеки клон.

Ако се определяте като:
- подмазвач- гъзолизец и/или дупедавец- изтривалка, на която й е кеф да я тъпчат и мачкат- роб на труда, който го влече да бъде унижаван и е готов да угоди всячески на шефовете си- човек с ниско ниво на себеуважение, който си пада по мазохистични преживявания и изпитва неистово удоволствие да бъде подлога на по-висшестоящи
 Заповядайте да подсилите администрацията в Палфингер/Тенево!
 Очакваме Ви!
 P.S. А сега сериозно, позициите които си струват в тоя завод отдавна са поверени на приятели и познати. Всички останали, които са обявени че се търсят по е-обяви са за маймуните.

Матрицата Палфингер Тенево

Преди няколко месеца управлението на Палфингер направи обещание за парични бонуси от 350лв. На работниците бяха преведени по 200лв. с уговорката ,че след няколко месеца фирмата ще преведе и останалите 150лв. Ето ,че нова година наближава а следа от 150-то лева няма..А може би останалите пари са отишли в нечий джоб??? Един бог знае.Истината е че тази фирма създава илюзия за високо заплащане,уют и уважение към работника-една голяма ЛЪЖА !! Методите ,които използва Палфингер са следните:заплахи към работниците,използване на всякакви вратички за нарушаване кодекса на труда,възползване на неравностоиното положение на част от работниците с друга част от тях,балансиране на бюджета си чрез премиите на работниците,лъжи,измами,манипулации,оправдания.В тези дела усърдно им помагат българите назначени на високи постове.Дори си позволяват да изкривяват информацията предоставена от австрииците към работниците.Желанието в тези български чиновници да олесняват работата и живота на сънародниците им е напално изпарено.Съсредоточени са единствено върху това да трупат червени точки пред австрииците ,дори с цената на потъпкването на българския народ.Истината е ,че опозиция от страна на работниците вече няма.Даже корумпирания синдикат вече не съществува.Така нареченото управление колят и бесят ,ако някой се осмели да кайе на БЯЛОТО БЯЛО.