КРОН 2000 ЕООД , мебели Бертони /img/frontend/nomap.png"

КРОН 2000 ЕООД , мебели Бертони

1 точка от 13 мнения

ами уважаеми колега, четете внимателно каквото е написала колежката и ще си отговорите на всички въпроси.

В началото всичко е супер, собствениците и колегите се държат добре. До момента, в който не заговорим за пари и време на заплащане.
Много от там си тръгнаха, заради нередовно плащане, както и аз. Има непрестанно текучество на персонал и все по-малко текучество на клиенти. Осигуряват те на минималния праг за длъжността, за която те наемат, ако изобщо имаш честта да си на длъжност различна от "общ работник" или продавач-консултант. Дават ти да се разписваш на хвърчащи листчета, че си взел някакви суми - 20-50лв макс., което се случва редовно - веднъж -два в седмицата, като за месец не може да стигнеш и половината от договорената сума. Карат те да се разпишеш, за да са чисти пред многобройните и все повече зачестяващи проверки от инспекция по труда и частни съдия изпълнители. За съжаление всички проверки до момента остават безуспешни.
Като цяло е трагедия, майки с бебета на ръце ходят да си вземат дължимото, и ги мотаят. Да не говорим, че уволняват дългогодишни служители, които са пред пенсия, за да не им се изплаща обезщетение. Подканят те да излизаш в отпуск (неплатен) лятото, когато работата, за която си назначен си остава за теб след като се върнеш, а отпуска си остава неплатен.
В началото всичко е горе-долу редовно - казваш си "Една, две седмици закъснение нищо не са", докато се вържеш и останеш заплати назад.
Съвета ми към настоящите и бъдещи колеги там е никой да не подписва никакви листчета, до момента, в който не получи цялата договорена сума за месеца!
П.С. Правете възможното и не работете на по-нисък осигурителен доход от договорения!
Успех!

Здравейте,въпросът ми кам всички вас,които сте работили или работите в момента във фирмата е дали отношението към служителите там е коректно и най важното - изплащат ли се заплатите коректно,точно и НАВРЕМЕ? Ще  съм ви благодарен за отговорите и предложенията относно ФИРМАТА .