Ай еф Джи лизинг /img/frontend/nomap.png"

Ай еф Джи лизинг

Аз не подадох сигнал, защото устнових схемата им за около 12 минути през първия ми "работен ден", след което им я разказах, те дори не отрекоха, а само ми казаха - ние на сила никого не държим тук. И аз станах и си тръгнах, казах им, че сигнал няма да подам, понеже са ми загубили само няколко минути, обаче първият им акт от инспектората е на стойност 10 000 лв, ако ги хванат. Надявах се, след моите думи да спрат с тази практика, но сега гледам, че пак имат обява в jobs.bg, явно умело продължават и не им пука...

Последният коментар е наистина верен. И моя съвет към ME е да подаде сигнал. Контролните органи няма как да научат за тези нарушения, ако потърпевшите не ги осведомят. Мен също искаха да ме вкарат в тази схема, но тактично се измъкнах, а другият кандидат още на интервюто разбра за какво става въпрос и не дойде на следващия ден.
Най-интересното е, че двете патки от Ай Еф Джи-то си мислят, че предлагат невероятни условия за работа и търсещите работа падат от небето. Но едната, която е дъщеря на собственика, е работила преди това само като сервитьорка в Хепи, а другата - бившата любовница - няма нищо посочено в CV-то си в линкедин (явно няма с какво да се похвали). Другата селска простотия на сем. Кичукови е, че не им се дават пари за почистване на офисите и възлагат тази дейност на служителите си. Това безобразие трябва да спре!

Не си губете времето с тази фирма. На кратко ситуацията в момента - обявават експертна позиция, отиваш на интервю, казват ти, че те харесват и можеш да започнеш веднага. НО трябва да работиш две седмици без договор и без заплащане. Успоредно с теб работят и други хора за същатата длъжност, а успоредно, докато вие работите, провеждат интервюта за вашата длъжност. Ама разбира се, нали някои трябва да продължи да им работи безплатно след като изтекат вашите две седмици :)) Мисля, че накратко успях да обясня схемата им. Мислех дали да подам сигнал в инспектората, тъй като тази практика е абсолютно незаконна спрямо българското законодателство и актовете са наистина сериозни. Но в крайна сметка реших, че всеки, който има поне малко мозък би схванал за какво става въпрос. Та... ценното време си го пазете и не го губете за такива фирми.

Аз бях там на стаж и като цяло мога да кажа, че фирмата няма да просъществува дълго. Семейна фирма е - баща, дъщеря, любовнца, дядо и така нататък, но никой нищо не разбира от финанси, кредити, лизинг и икономика. Собственикът и служителите нямат необходимото образование, за да управлява подобна фирма правилно и печелившо.
За всички стажанти, които си мислят, че ще научат нещо ново там, им казвам, че ще правят неща съвсем различни от това, което пише в обявите на фирмата и ще бъдат подведени. Все пак държавата спонсорира стажантски програми, за да придобием някакви умения, а не да пълним с пари от еврофондовете джобовете на "пишман" предприеачи.

Преди няколко месеца ходих там на интервю и като видях за каква пародия става въпрос направо се чудя кой се занимава с тея смешници.
От познати после разбрах, че т.нар. шефове се държат с персонала доста грубо, крещят им и ги заплашват. Така че съм благодарен, че не ми се налага да работя там.

Изключително коректни, професионалисти в това което правят. Няма излишно напрежение, колегите са отзивчиви , може да разчиташ на компетен тната  им помощ при нужда.

Викат на интервю, после ни вест ни кост....