Метросистем - България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Студентски, бул. АНДРЕЙ ЛЯПЧЕВ, 1, ет. 5, ап. 508&markers=София,Район р-н Студентски, бул. АНДРЕЙ ЛЯПЧЕВ, 1, ет. 5, ап. 508

Метросистем - България ЕООД

"Колеги" четейки вашите коментари оставам с впечатлението, че явно сте много 'не наясно' за какво сте отишли на работа в тази фирма.

Аз също като някои от вас започнах работа при Г-н и Г-жа Херувимови, съвсем "бос" в тази област. Условието беше да имам поне средно техническо образование. Идеята може би е такава, че не търсят некомпетентни кадри, които тепърва да обучават.

Но... за времето, което съм бил част от колектива(Калоян, Мариан и Дидо), не съм имал никакви оплаквания относно колегиални отношения. Това бяха момчетата, които са най-добре запознати с ремонта и поддръжката на обслужваните обекти и винаги са се отнесли с подобаващо отношение и разбиране към некомпетентния "аз". Всичко е въпрос на възпитание и отношение. Всеки един от тях е страхотен пич и си заслужиха моето уважение.

Коментарите, в които се оплюват Георги и Гергина, са абсолютно безпочвени! Не зная какво е било в последните 2-3 години, но по времето, в което съм бил част от фирмата(2009-2010г.) всичко беше повече от коректно. Заминавайки командировка, никога не сме спали в колата или да сме гладували.

Заплащането винаги е било точно и коректно. При нужда от аванс, никога не е имало отказ.

Макар и отдавна да не съм служител във фирмата, все пак аз съм останал с добри впечатления и добри чувства към Георги и Гергина.

А относно коментарите на някой съвсем безпросветни и лишени от начално образование "душици" - търсете развитие в агро-сферата.

Желая успех и развитие на всички!

Аз ще отглеждам охлюви в Клъстера...

Аз съм човека написал първия пост и стоя зад всяка написана дума от него!!!
Интересно, "мистериозния защитник" на гореспоменатата фирмичка набързо му мина желанието да пише безсмислени постове, след появата на "Дядо Петролчо". Защо ли? Може би защото няма с какво да обори бившия си служител... А всъщност да направим разбор на останалите служители във фирмичката и да помислим какво става. Единствения човек с достатъчно сълъг стаж в тая фирма не умее да ползва компютър. Човека който може да ползва компютър, няма да седне да пише такива слова. Е, тогава какво остава, "мистериозния защитник" да е самото ръководство на фирмата. До там ли стигнахте Херувимови, да не можете да се оправдаете дори и в Интернет, щото е ясно че в съда губите всеки път :DХубавото в случая е че фирмата практически няма дейност, не набира нови хора и рано или късно г-н и г-жа Херувимови ще отидат на дъното. Остана един Марян да си тръгне и всичко свършва. Просто друг грамотен човек няма да се хване да работи там.

Фирмата е крайно несериозна - Г.Херувимов,Гергана - жената оркестър и секретарка и племенника Гошко/добро момче е,но като техник го няма/ - отбор юнаци.Опитаха се да ме извозят със заплатат,ма Херувимов ми знае нрава и как би се отразило това на здравето му - изплатиха всичко.Аз съм в бранша от 1984 година,много преди плахо да пристъпи Управителя на фирмата в този бизнес.Всичко описано за некоректното заплащане и отношение към персонала е ВЯРНО ! Чух , че Калоян се е махнал - помъдрял е! Мариан и той ще избяга - препоръчах му го преди пет години.Пазете се от тази фирма ако искате да се развивате.Отношението към работника е на ниво - Феодализъм.Които работихме отначало там ме знаят кой съм и че нямам тайни в техническата подръжка на всички видове бензино и газ колонки.Уволниха един от шефовете на Синергон - фирмата увесна и фалитът и ще дойде скоро.Не го пиша от злоба - просто професионално мнение.

Полезното, което си научил като работа и обстановка, предполагам, е това, че нямаш нужда от сън и пари. Доста добър поглед над нещата... Защо да сме материалисти.... Това, да имаш какво да ядеш, е нещо много второстепенно.
Да си го кажем честно, не сме доброволци. А служители. За щастие вече е в минало време.

Леле, ама злоба - типична българска черта на посредствените хора. Аз съм работил във фирмата 5 години. Ако питате защо още не съм във фирмата, то е защото съм в чужбина, бягайки именно от хора като вас - злобни и зависливи. Явно не познавате добре хората, които са ви били шефове, защото всичко написано за тях са пълни глупости. Годините на работа в Метросистем България за мен бяха много полезни и като работа и като обстановка.Получих нови знания и коректно отношение.
Единственото лошо, което мога да кажа за фирмата като чета коментарите ви е , че нивото на подбор на кадри е паднало много ниско, след като са наели хора като вас. И горко на бъдещите ви работодатели.

Колко очевадно е, когато едно-единствено мнение е положително, че това е работа на така любимите ни бивши шефове. Добри литературни способности. Поздравления!

Удивлявам се на схематичните и шаблонни изказвания на неизвестни лица, които даже не познават атмосферата във фирмите. Ако целта е само да се дамгосат и унизят работодатели и служители по тенденциозен начин от засегнати анонимни човечета с безкрайно много комплекси, то тогава давайте всички вкупом на въртележката. Пишат се едни и същи заучени фрази от неудачници от отбора на jobs.bg, които не се задържат на работа за повече от 2-3 месеца. Като неуморни пчелички прелитат от фирма във фирма и берат ли берат... О, неразумний Работнико, защо не потърсиш проблемите в самия себе си. Аз, Колеги, съм доволен от атмосферата във фирмата и от възлаганата ми работа. Научавам много нови неща и се специализирам в нови области. Естествено, че се развивам, но не непременно финансово, както вие навярно желаете. По отношение на заплатите трябва да кажа, че се изплащат всеки месец. Забавяне може да има единствено с няколко дена, което е проблем за хората от провинцията, които плащат наем. Но това не трябва да е повод за интриги и напрежение. Истина е, че през фирмата преминаха, като "пролетен дъжд", колеги с незадоволителни технически познания, но с големи претенции. Това все пак е проблем и на други компании. Много интересно мнение подхвърля Първият колега, че парите на фирмата стоят на срочен влог и вадят лихви. Уникална глупост ! Ако някой от тук присъстващите е изучавал поне малко икономика, ще разбере за какво ида реч. Те такова животно нема ! Не съм чувал фирма или бизнесмен да държат фирмени пари или капитал на срочен влог. Противното ще ги доведе до фалит. Който започва работа в тази фирма, трябва да е наясно с командировките и с нерегламентираното работно време. Фирмата е сервизна и се работи със срокове на реакция. Който не му харесва да си стои в къщи, заемайки позата на Фройд. Аз например вземам 700 лева основна заплата и около 300 лева допълнително извънреден труд + командировъчни. Така, че не хвърляйте празни приказки и бъдете коректни. Действително доста некачествен човешки материал мина през фирмата тази година, като до края на миналата година бяхме един сплотен и дългогодишен екип от добри специалисти. Но това е реален геостратегически фон за тази изстрадала нация и държава.  Абсолютно всички, които са постъпвали във фирмата, макар и за един месец, са получавали нови работни дрехи и обувки. Всеки качествен специалист във фирмата е получавал уважение, привилегии и допълнителни екстри. Някои от постъпилите колеги нямаха елементарна техническа подготовка и съмнително средно образование, но израснаха във фирмата като добри техници. Фирмата не е длъжна да ни купува високотехнологични телефони, iPhone и мерцедеси. Ако служебните автомобили бяха като на Флингстоун, отдавна КАТ да си спрели от движение. Мисля, че до момента няма заведени дела срещу фирмата, освен ако някой има такава амбиция за нарушени граждански, човешки и всякакви други права. Примерно защо Шефа не се е усмихнал на лицето Х във вторник сутринта на 25-то число от месеца между първото и второто кафе. Всъщност не съм прав! Мисля, че има заведена петиция към ООН за правата на човека от м.IX тази година  от малка група онеправдани работници. Що се отнася до имагинерните хора попаднали на грешното място в грешното време, съм съгласен. Хубаво би било да не оценяваме само шефовете, ръководителите и колегите си, а да направим оценка на своята работа. Не съм съгласен, че първият колега се изказва достойно, свободно и има обективен поглед, защото първо се крие зад някаква анонимност и ми прилича на платено изказване от трибуната на Априлският пленум на БКП. Работя от пет години във фирмата и винаги са ми изплащани осигуровки. Но това може да се провери от всеки. Като край искам да кажа, че виждам само хленчещи хора, тук в този форум. Мисля, че е най лесно да се хвърля кал и да се омерзява нещо съградено от други хора, но това е характерна и отличителна черта на българите. Такава ни е народопсихологията. Пожелавам на всички да бъдем по сплотени и да докажем, че можем да работим заедно професионално и градивно. Бизнесът и парите не се правят само от шефове, а и от работниците т.е. от нас.

Не се захващайте, по-добре. И да, вече са Метросистем Енерджи Бизнес. Едно на ръка, че пари няма да получите, второ, документите ви със сигурност трябва да ги прежалите при напускане. Това - трудови книжки, УП-та, глупости, са нещо изключително ненужно за напускащия служител според г-н и г-жа шефове. Усмивките им са много големи, все едно са първи приятели с всеки, но това е маска. Интригите са на ниво. Обещанията са примамливи. В първия момент си казваш : "дай да изчакам, пък може и да не е толкова лошо, колкото изглежда". Виждаш бивши служители, които идват да търсят невзетите си заплати. Натоварването за момчетата е голямо, почти непосилно. В офиса работата представлява това, да вдигаш телефона и да твърдиш уверено, че шефовете ги няма, защото, видиш ли, ги търсят за неизпълнени договорни отношения. Също да играеш ролята на психоаналитик на звънящите бивши служители, оплакващи се, че по никакъв начин не могат да открият вече споменатите г-н и г-жа.
Мненията по-долу са написани много точно, нещата просто се повтарят по един и същи начин.
Имат си връзки хората тук-там, добре го играят, но искрено им пожелавам да им се върне унижението в троен размер. Не бива да им се позволява това да продължава.

Здравей Колега! Много хубаво че си написал обективно какво е положението, нека повече хора да прочетат и да видят за какво става дума. Подозирам , че подържате оборудване за бензиностанции, но  скоро ходих на интервю в рое , и там също казаха, че подържат ШЕЛ , и малко се зачудих дали става дума за една и съща фирма, но явно не са едни и същи.
Бъди жив и здрав, и дано има повече хора като теб, които свободно и достойно да си изкажат мнението. Различен свят не се гради от безразлични хора.

Заплащане - Пълна трагедия. Заплатата ти я обещават на кило, после ти я плащат когато решат. Системно закъсняват с изплащането на заплатите, оправдават се със закъснение от страна на Шел, но такова нещо всъщност няма, парите от абонамента/и за заплатите.../ стоят на срочен влог и им вадят лихвите. Първия месец заплата няма, на втория ти я превеждат за да ти замажат очите, на третия вече започват да те въртят. Ще я преведем, ще стане тая седмица, ще стане в понеделник, ще стане в петък....
Работата е 90% командировки извън София, в общи линии отиваш сутринта на работа и не знаеш на къде ще си днес и кога ще се прибереш. Командировачни не се дават на ръка, всъщност не се дават изобщо. Карат те да печаташ командировачни листи на всеки обект, но ти реално освен да си оправят разходите с тях, друг смисъл няма.
Заплатата, в редките случай когато взимаш такава ти я превеждат по карта, или на ръка. Няма никаква отчетност колко ти се полагат, колко командировачни ти се полагат/според управата командировачните се прибавят към заплатата..../, нито колко са ти одръжките, нито колко излиза накрая разликата. Просто ти съобщават колко ти дават, не се разписваш никъде по ведомост, или пък да видиш някой фиш с разбити сумите кое за какво е.... С две думи, дават ти заплата по симпатия, а сумата не е голяма!!!
Уважение - От страна на колегите уважението получаваш когато го заслужиш. Персонала не се застоява, с малки изключения хората са доста разбрани, но текучеството е много голямо. От страна на управата уважението го имаш привидно докато не попиташ за заплатата си. От тоя момент нататък ти ставаш проблемен, и вече е време да те сменят с друг.
Привилегии - безброй са. В това число - работни дрехи фирмата купува само в краен случай, за предпочитане е ти сам да си купиш. С работните обувки е същата работа. Дават ти един керлив телефон, и постоянно те занимават с простотии, управата не помни и 5 минути и по цял ден се преповтарят едни и същи неща по телефона.
На командировки предимно се спи по колите, управата е стисната и парите за хотел на групата е хубаво да бъдат спестени.
Служебните автомобили са пълен цирк - и тук, както за всичко друго, пари се дават само в краен случай. Нямат гуми, нямат спирачки, съединителите и тях ги няма.... Но според управата да безупречни, нищо им нямало...
Системно се претоварват работниците, изпращат те на 5-6 обекта, т.е. налага ти се да обиколиш половин България, отделно времето нужно за ремонт на място. Прибиране в 22-23 часа е нещо обичайно, след първия месец ще го имаш за нормално, даже за малко ранен час за прибиране.
Резервни части се купуват изключително и самов краен случай, на обекта импровизираш и правиш какви ли не номера, само и само да отбиеш номера. Всъщност, това е идеята, да се отбие номера, не да се свърши работата!!!
Фирмена сигурност - не бих казал че има такава! Текучеството е направо плашещо, обещанията са много големи, но си остават във въздуха. Обичайно отнема около 2 месеца на човек да проумее какво се случва във фирмата, на третия месец обикновенно новите хора си търсят място извън фирмата. Масова практика е хората който си тръгват да съдят управата за изплащане на заплатите който не са изплатени през времето докато човека е работел във фирмата.
Ангажираност - работа да искаш. Работи се за Шел предимно, и тук там някой частен обект. Куп изисквания по безопасност, системно претоварване на техниците, важното е обекти да се оравят, не е важно колко часа работят техниците и кога ще спят. Работното време по договор от 8,30 до 17,30 на пет дневна работна седмица. Реално системно започваш в 5-6 сутринта, прибираш се посред нощ. Извънредния труд не се заплаща!!! В края на седмицата обикновено си в командировка или до Варна, или до Бургас, и по пътя имаш поне още 3-4 обекта да правиш... Прибирането посред нощ ти е сигурно. А уикенда си дежурен по график, щото "просто вида на работата го налага"...
Потенциал за развитие - точно нулев. Просто няма на къде да се развиваш. Има един титуляр, над него шеф, под тях са всички останали. Племеника на управата е техник, играе го ухо в колектива, и всичко техници го носят на гръб понеже е кръгла нула въпреки дългия стаж във фирмата. Екипа е от около 5-6 техника, секретарка и шеф+жена му, израстване няма как да има.
Местоположение - Филиш кутев 137, забити в "Хладилника". Преместиха си офиса към "центъра", смениха си и името на Метросистем Бизнес Енерджи... "Сервиза" си е на същото място, методиката на работа си е същата, просто си смениха името за да не ги търсят от обектите на който са оставили отпечатък. Управата на фирмата се крие, не си вдигат телефоните. Търсят ги от обекти който са строили, търсят ги за изплащане на неизплатени заплати бившите работници. Така са оплетени в собствените си лъжи, че не смеят да те погледнат в очите.
Колеги - това е най-приятната част. Разбрани момчета работят там, ако бяха оцелили и правилната фирма, щеше да е супер. Просто правилните хора на грешното място и грешно време.
Работната среда - такава каквато си я направиш. Работата не е тежка и трудна, просто трябва да свикнеш с некомпетентноста на шефа си. Праща те някъде, дава ти съвети който нямат нищо общо с реалноста, накрая мърмори че не се е случило нищо. И това се случва без да ти е провеждано каквото и да е обучение, нито запознаване с детаилите на работата. За документация на техниката която ще ремонтираш не може да става и дума, помощ няма, оправяш се сам на място, ако си си взел каквото ти трябва... И ако са ти дадени парички да си вземеш каквото ти трябва, щото просто в повечето случай те пращат с голи ръце да се оправяш.
Това е, ако все още има желаещи да работят в тази фирма, да отиват, да не чакат. Хора се набират често, защо ли? Шефовете се мислят за много печени, а са гола вода. Нямат подход към персонала, веруюто на управителя е че на работника трябва да се плаща минимума, за да има стимул за работа да си изкарва повече. Въпреки че повечето работа в тази фирма не означава по-голяма заплата...