Тон Бонбон ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Тон Бонбон ЕООД

В почти всички обекти на фирмата, имам познати. Аз самата бях част от тази фирма. За жалост, истината е, че заплащането е ниско. Уважението от страна на управата към персонала, е под въпрос. Лично съм чувала коментари между шефовете за даден колега с изразите "тоя", "тая", "оня"... Да не говорим за безкрайните им изисквания и постоянното натякване, че видите ли "за нищо не ставате". Не съм получила никаква мотивация, от страна на шефовете. Стиснати са. Общо взето, не е за всеки. Искат се железни нерви, голяма доза лицемерие и най-вече умението да бъдеш перде, ако случайно някой от шефовете не е на кеф и си го изкара на теб. Блъскаш много, не взимаш нищо кой знае какво и най-важното, постоянно си критикуван и подлаган на съмнение. Шефовете се съмняват, че ги крадат, което разбира се не е вярно. Явно самите те крадат и вече се съмняват, че и персонала го прави. От както се махнах от тая фирма,съм нормален човек. Там си общо взето част от мебелировката.

Здравейте, някой работил ли е в West cafe в Пловдив? Може ли информация за работата там?

В Мол Галерия Бургас на Коледа 24,25,26.12.2014 не се плаща двойна надница както е по КОДЕКСА НА ТРУДА.Управителя на тази фирма не признава Кодекса на труда.Вече съм се обърнал към Комисия по защита на труда в Бургас и НАП за проверка!Фирмата като цяло е мизерна и плаща мн ниски заплати малко над минималната!

Некоректно е мека дума, с която може да се опише отношението на ръководството на фирмата към служителите:
1. Трудовите договори не са сключени на реалните заплати- осигуровките са върху минималната, а остатъка от заплатата се дава на база устна уговорка между служителите и шефката.
2. Изключително злобно отношение към рабтещите там аниматори- държи им се лош език и са унижавани постоянно от Милена т.нар координаторка, която е с лабилна психика и се изкарва гнева постоянно върху персонала.
3. Упражнява се терор по такъв начин, че работещите там постоянно са унижавани и упреквани и съзнателно им се пречи да си ползват почивката.
Мога да продължа с още много неща, но мисля и това стига човек да си направи лични изводи.

Здравейте!Веднага щом видях какво се пише тук, се изкуших да напиша няколко реда.Няма да си напиша името, защото наскоро разбрах, че застанеш ли с името си да изказваш мнение, загазил си ....Скъпи колеги (бивши,настоящи,бъдещи) НИКОЙ не Ви назначава на работа, за да се харесвате,обичате,създавате приятелсва и пр!!! Пиемете нещата така, на Вас Ви трябват пари, а на фирмата- служители! Ако се движите с тази нагласа, ще постигате повече успех, при намирането на работа!!!Аз съм служителка в Тон Бонбон от 10 месеца. До сега съм получила 10 аванса и 9 заплати. Заплатите са ми били точно толкова, колкото аз съм си избрала(според часовете).Студентка съм. На работа ВИНАГИ се съобразяват с желанията ни кога да работим ( това го няма НИКЪДЕ другаде) Отношението е очтиво! Говори се спокойно с нисък тон! Много забележки съм отнесла и всички са били основателни!Нооооо на някои хора не им понася критиката- ГОЛЯМ проблем!Колкото до Поля, тя е професионалист и с този си професионалисъм е стигнала далеч! Винаги отговаря на телефона си и винаги има решение за всяка ситуация! Застава зад гърба на служителите си, а това не всики шеф би го направил! рАботех на един от големите празници и Поля работеше редом с нас!За уважинието- всеки сам си избира, дали да бъде уважаван служител!За работната атмосфера и екипа- това не зависи нито от фирмата, нито от шефа, а само от колегите и тяхната нагласа!Аз работя в прекрасен екип с готини колеги, на работа ни е забавно, смените са леки и с положителен резултат!Радвам се, че работя в Тон Бонбон!!! Обичам работата си!

Просто ние хората сме така устроени, че трябва винаги да оплюваме, да правим мръсно на някого, да клеветим и почерняме. А каква е ползата ни от това...?Не мога да остана безучастна, тъй като съм служител във фирмата от години и прочетох много неща, които не отговарят на истината. По никакъв начин не искам да се явявам адвокат на г-жа Спасова или пък да печеля симпатии, с това мое мнение, просто не е присъщо за мен. Подразни ме факта, че хора, които са работели във фирмата изричат куп лъжи. За заплатата: всеки печели, спрямо това колко часа е работил.А теб като те мързи и идваш на работа за 2 часа и вече искаш да си тръгваш, нормално на края на месеца парите да не те удовлетворяват. За смените: имаме график с желания и всеки си пише как му е удобно да работи през идващата седмица. Нормално е при голям колектив да не може на 100% на всеки да му бъдат изпълнени желанията, но мога да ви кажа, че се стараят максимално колкото се може да ни угодят на всички. Аз като студентка за тези години не съм имала проблем. Винаги са се съобразявали с желанията ми, с лекции, с изпити и не само с мен, но и с останалите ми колежки, които са студентки. Колкото до работната атмосфера и колектива, това зависи изцяло от нас. Както ние си го направим. Вижте, всеки човек е индивидуална личност и всеки има своите желанич, стремежи за бъдеща професионална реализация, това, че просто фирма "тон бонбон" не е вашето място и представа за бъдеща работа, добре. Пробва ли сте, не ви удовлетворява, наапускате и толкова. Никой с нищо не ви задържа, нито ще ви направи спънка, но тези коментари са излишни просто. Особено, ако не отговарят на действителността. Защото тази работа на вас не ви харесва, но при друг може да е съвсем различно.Просто приемате, че не е за вас, не можете да се справите и до там. Хората предлагат работа, не задължават. Просто всеки е различен и всеки има различни мнения, но няма нужда да се оплюваме по- този начин. Не е достойно. Нека не се влияем от чуждите изказвания били те положителни или негативни.Създайте си свои.

Добро утро ! Изчитайки няколкото мнения тук ( и то подчертавам на вече неработещи кадри във фирмата) виждам че само у българина остава това отношение към някого, който до вчера ти е давал работа и някакво постоянство, а в момента в който напускаш, си готов да го залееш с целия негативизъм, който притежаваш. Ха, ами като има какво още да се научи човек, нека приеме грешките си и да си замълчи. Аз съм работеща във фирмата, която се оплюва вече 6 месеца и смея да твърдя, че половината, че и повечето от коментарите, са абсолютно неверни. Какво значи да имаш контакт с клиентите ?! Да не сте на приятелска сбирка? Все пак си там на работа, а и си там да работиш с ДЕЦАТА на въпросните клиенти. Заплащането - е, всеки си избира колко да работи и колко да получава в съответствие, ама нали по- лесно е да плюем. Експлоатция на кое ? Ако си във почистващата фирма на някой си мол как мислиш ще е ?! И там юркат, и там искат постоянство и какво ли не ПРИМЕРНО ! Ти все пак отиваш да работиш, не да си почиваш. А по повод викането от страна на координатори и преки началници - отново нищо подобно. Винаги отношението е било добро, дори предвид някоя издънка от страна на служител, е имало обосновка на забележката, подчертавам ЗАБЕЛЕЖКА, не викане :Х Все пак сме цивилизовани хора ! А, желанията за седмичния график - все пак говорим за право на избор от страна на персонал !! Къде другаде има такъв вариант ТИ да си дадеш мнение за смяната ?! И е повече от ясно, че при минимум 20 души колектив, няма как да се съобразиш с всичките 20 предложения, но са се правили и каквили не гимнастики за да се постигне коснесус.Колективността се постига от колектива. Ако вие като колектив не си го направите приятно и весело, няма някой друг да го стори! А и се очаква да сте забаааавни щом  сте на пост аниматор, или поне най- малкото усмихнати!!! Стига с тея помия и негативизъм на вече напусналия/уволнения/заминалия си персонал ! То говори само за вас самите какво отношение сте показвали, че и продължавате да показвате. Лек ден !И повече усмивки !

За всеки който се колебае дали да почне работа там - недейте.Не си струва за 300лв заплата да работите на абсолютно всички празници,независимо дали са работен ден или не.Нямате абсолютно никакъв глас за това,как да ви се нагласят смените.Работната атмосфера е отвратителна - не се поощрява никакъв по-личен контакт с клиентите,винаги трябва да се държите с тях само като с формални лица,дори и те да ви питат "как си" нямате право да им отговорите нормално.Фирмата се възползва от това,че всички служители са жени и ги експлоатира по най-жесток начин.Бягайте от това място!

Някой ходил ли е на  интервю вече да каже какви са усовията и къде ще се намира детския център, в коя част на града?