Глобал Брандс Дистрибюшън /img/frontend/nomap.png"

Глобал Брандс Дистрибюшън

Аз съм бивш служител във фирмата. Работих две години за компанията, напуснах я по собствено желание, тъй като ми се отвори добра възможност за работа в чужбина за мен и моята съпруга. В отговор на последният коментар искам да изкажа своето мнение че бях изключително доволен от професионалното отношение и коректните трудови възнаграждения от цялата фирма. Научих много от управителят на магазина и мениджърите на компанията, които ежедневно поддържаха контакт с нас и стимулираха работата на служителите. Лично на мен ми се е налагало да отсъствам по здравословни причини и никой не ме е спрял да се излекувам. Проблем със смените съм имал когато несериозен колега реши от днес за утре да замине за морето или след тежък запои вечер не се явява на работа. Графика винаги е бил съобразен с нашите нужди и мисля,че компанията е отворена към всички млади служители към техните лични ангажименти. Фирмата не спира социалното развитие на служителите и дори съм присъствал на едно от най-яките коледни партита,организирано от компанията.
Пиша ви всичко това, защото съм прекарал две години от моят живот, научих много за търговията и затова как трябва да се работи. Смятам,че негативният коментар не отговаря на реалността, която съм видял за времето прекарано от мен във фирмата и бих дал своят съвет младите хора - смело да кандидатстват за обявите, които са си харесали без да се влияят от негативните чужди коментари.
Момчета и момичета, ако ви се бачка готина и спокойна работа и искате да се развивате - съветвам ви да кандидатствате, защото фирмата не е подминала никой с желание за по-висока позиция.

Дълго време се чудех дали да драсна пак коментарче за фирмата и някак си не можах да се стърпя :)
През последните месеци, непрестанно наблюдавам как персонала им напуска поголовно и магазините работят с по един човек персонал.
Та в този ред на мисли да попитам девойката преди мен: Скъпа, ти работиш ли още за тях? Защото ако работиш, значи или са те облъчили жестоко и не знаеш на кой свят си, или си някоя от висшестоящите и вече описни от мен мениджърки, криеща се под образа на обикновенна продавачка :)
Не зная с какви хора си имала контакт, но описанието, което си дала може да важи за някой от персонала в магазините, но не и за хората в "ОФИСА".
Да предупреждават, че искат хора, които работят, но не казват, че под работа имат предвид къртовски труд, висене по 12 часа!!!!, да 12 часа и не ми казвай, че не е вярно, защото много добре знаеш че съм права. Няма как да спечелиш уважението на тези плебеи, защото те не знаят значението на тази дума. По отношение на стриктността, много голяма част от офиса, изобщо не знаят за какво става дума и са толкова безкрайно некомпетентни, че в един момент се оказва, че ти разбираш и знаеш повече от колкото тези, които БИ трябвало да те научат... И когато лъсне тъпотата им, започват да ти вдигат скандали. Просто е нелепо. И не скъпа, никой адекватен и нормален човек, не отива там за да "си клати крака, пие кафе и пуши цигари". Ние бяхме професионалисти и приемахме работата си като такива. Тая опция - "НО уважението към вас е голямо, всеки се съобразява с всички останали и когато си свършиш работата получаваш доста добри пари и едно повдигане на егото чрез разни фрази от сорта на "Браво! Супер си!", нещо си я сънувала, just saying. При цялото изгърбване и бачкане всеки ден, от сутрин до вечер (карала съм по 15 дни, по 12 часа, без почивка), винаги се намираше някой, който вместо БРАВО, да ти каже, че изглеждаш уморена, нещастна или демотивирана.... Сериозно ли?!?!?! Или ако те попитат как си и ти оговороиш уморена, защото наистин си уморена, и отсреща ти казват: "ами всички сме уморени, не си само ти"! Знаеш ли,че заради скапаните условия на работа, недоспиването, климатиците, прахта (която колкото и да чистехме си беше там, защото им се свидеше да викат веднъж в месеца почистваща фирма да обира праха от 5 метровите тавани), изтощението, нервите и стреса, доста от нас се сдобиха със много кофти заболявания. Аз лично изкарах две седмица в болница. И това адски ги подразни. Парите, мисля, че обясних и в предишния си коментар. За тая работа, парите са мизерни.
Така че айде да си говорим истината, която е: ГЛОБАЛ БРАНДС ДИСТРИБЮШЪН е мега скапана фирма.
Та пак искам да те питам, Още ли работиш там? Или и ти прозря истината и се спаси навреме ;)
А на шефовете искам само да им пожелая "УСПЕХ" с намирането на нови балъци, които да ви работят за без пари по месец-два.
Ама скоро всички ще са наясно какви сте и вече и балъците няма д аискат да бачкат при вас. Пък вие си продавайте "най-елитните марки".Скоро офиса ще трябва да се премести по магазините и да дава двойни смени :)
XOXO

Аз съм настоящ служител на тази фирма и мога да кажа, че коментарите са абсолютно грешни! Хората, с които работя и съм имала контакт са изключително приятни, позитивни и вдъхващи ентусиазъм! Още в самото начало те предупреждават, че искат хора, които да РАБОТЯТ и ако работиш, уважението ще си го спечелиш. Вярно е, че е доста работа и са стриктни относно работата си, но за такава огромна фирма - как иначе да е?! Ако под работа в магазин разбирате клатене на крака, пиене на кафе и пушене на цигари, това определено не е така, НО уважението към вас е голямо, всеки се съобразява с всички останали и когато си свършиш работата получаваш доста добри пари и едно повдигане на егото чрез разни фрази от сорта на "Браво! Супер си!". Мечтаех си за работа като тази, на която всички са усмихнати, любезни, културни и благодарни! И последно, към тези, които мислят да започнат работа в това голямо семейство: Съветвам ви да не обръщате внимание на предните коментари, както направих и аз самата, и да се хвърлите на сляпо! Няма да съжалявате! :)

Аз съм работила преди 3 години в тази фирма, но като гледам нещата никак не са се променили. Текучеството на персонал няма да го коментирам, както беше казал един колега "цяла София сигурно е минала през тази фирма".
Месечния таргет се правеше така, че да не може да се хване умишлено, за да не се дават допълнително пари. Ако случайно беше хванат, беше абсолютен късмет, но това се случвало супер рядко, даже за тази 1 година, която работех там, само Пепе Джинс в България мол се бяха похвалили един път, че са си хванали таргета и тогава, помня, че от управата си бяха измислили, че трябвало да се прави ремонт на пода, защотото персонала не го пазел и им отрязаха бонусите.
За служебното облекло по мое време помня, че ни раздадоха по една тениска и една блуза от някаква българска фирма, като ни накараха да заплатим 50% от цената (въпреки, че никой не знаеше каква е реалната цена и май си ги бяхме платили направо целите) и след като напуснеш те караха да върнеш "униформите", като парите не ти ги връщаха.
За работенето по 12 часа, няма да коментирам, явно си продължава и до днес.
Съветът ми е, колкото и да сте закъсали за работа, не отивайте там.

Здравейте мили момчета и момичета, запътили се към портите на АДА или по-познат като Глобал Брандс Дистрибюшън.
Който не е работил там, той не знае какво е да ти скъсват задника от бачкане и да не получиш даже и едно "тенкю". Тази дума я няма в речника на Управата и Мениджърите или както те обичат да се наричат Ритейл мениджъри.... Whaat?
Та по същество. Мой човешки дълг е да спася колкото се може повече заблудени, от младежка грешка, която би им струвала, самочувствието, себеуважението, нервите и в не редки случаи - здравето.
Няма да обяснявам, кой в какви роднински връзки с кого е, кой на кого какъв е, как се е докопал до поста. Ако ви вълнуват тия неща, просто влезте в избран магазин на фирмата и разпитайте. Няма скрито покрито там, всичко се знае за всеки :)
Нещата, които искам да кажа са важни и определящи за това, дали искате да почнете работа там или не. Вие си решете сами, но аз бих ви казала само - RUN FOREST, RUN!
Да започнем с интервюто. Обикновено и в последно време се провеждат по пейките на моловете или в самите магазини, на крак (вие сериозно ли?!). Също така, често се провеждат от управители на магазини (това не е тяхна работа, нищо, че се опитват да им вменят обратното), защото Ритейл мениджърките са мега заети с Вселенски дела.
И тук е мястото да попитам трите грации + една нова - г-жо Илиева, Генчева (макар, че бяхте единствената, която харесвах и проявявахте човешки чувства), Е. Петрова и Елизабет Несиспомнямфамилията - с какво мили дами сте толкова заети?!
На интервюто лъжите са една през друга. Казват ти една заплата, подписваш се на друга, казват ти, "Споко, работи се два на два, по 8 часа, рядко 12ки, почиваш си, имаш си отпуска, бла бла бла..."
Yes ама NO.
-Работиш само 12ки, защото персонала никога не стига. Това ще го обсъдим по-надолу.
-Рядко почиваш, а ако почиваш, MAX 1 ден, я има, я няма.
-Извънредни рядко или изобщо не са заплащат, нищо че на интервюто ти казват "Аааа моля ти се извънредни и на празници, плащаме х2". Мхм и аз така си мислех. И ако си достатъчно смел и безразсъден да питаш "ЗАЩО?"... ми щото не сте си покрили таргета например, или не ти достигат часове (ама аз работя +1000 часа отгоре, как така не ми стигат часове, бе), или просто не ме кефиш, или "Какви извънредни часове?! ТИ нямаш извънредни... Виж си с управителката в графика." А тя ТРЗто минала и затъркала извънредните часове.....Но всичко е точно.
- Заплатката.... ми гледам в новите обяви пише 900 за продавач, ама като питам бившите колеги и те клатят глава и се хилят налудничаво и викат "Глупости, няма такова нещо."
На мен ми предложиха стартово 700, после в договора пишеше 650. Питам, защо така? Ааа не то това няма значение, ти пак ще си ги взимаш тия пари + бонусите, де.
Е така стана. тия 50 лева минаваха за бонус, за да не ревеш.
-Отпуски - Има ги, не е като да ги няма. Ама за да си я вземеш, трябва да водиш поне 3 месечни преговори. Минимум
-Работно облекло. Има, как да няма. Ама ако си го купиш. Ако не си го купиш, пак трябва да си го купиш. Или поне да убедиш всички да сте в тон. Демек да носите едни и същи неща. Ама как ще стане, ваш проблем. Фирмата облекло не дава. Нищо, че само дето не нощуваме в магазините и си амортизираме собствените дрехи.
-Хигиена - Емииии, кой как е научен от мама и тате. Който си е чистник, и магазина му свети, който си е мърльо, си отнасяше конското...
Хубаво е да имате и специфични умения като да можете да боядисвате, да перете килими, завеси, да можете да миете огледала по 3 метра високи, витрини също.Да лепите и разлепяте стикери пак има няма по 3 метра.ама да внимавате с витрините, че надерете ли я, малеее край. Вой на мачки през Март.
-Отношение - Доброто отношение е или привидно и измамно или мираж. Истинско такова получаваш само от екипа, с който работиш. Никой друг. Съвет: НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА НИКОГО. Освен на тези, които ненавиждат Управата толкова колкото и вие :)
Отношението към вас ще е като към нисша форма на живот, вие сте амеби, безгръбначни, нищо не разбиращи, вечно недоволни, мрънкащи и мързеливи слуги. Nice, а. Ако все пак искате да се издигнете в очите на власт имащите, можете спокойно да се простите с достойнството си, както и добрия вкус в устата и смело да лижете задници, подметки и каквото там ви е на сърце. Може и да се издигнете за има няма няколко месеца :) Историята познава една управителка, която за 5-6 месеца във фирмата изведнъж стана Ритейл. Как ли се чувстват хората, работили във фирмата по 4-5 години, като управители... Ама то момичето има талант. Не, че е човек на някой, няма такова нещо. Вие какво си мислите, в тая фирма всичко е прозрачно.
-Персонал и екип. Много зависи, в кой магазин си и кой ти е управителя. Има магазини, в които само заради екипа, търпиш всички тъпотии. Има и такива, които са като змиярници. Да се чудиш какъв е зора, че да искат да се избият помежду си. Аз имах щастието да работя с най-яките момичета и да имам страхотни колеги от още 2-3 магазина. Само и единствено заради това се задържах повече време. Момичета (и тук там, някое момче) обичам ВА!
-Обучение - мега зле. Аз обяснявам по-добре, схващам по-добре и знам за какво иде реч по-добре от 90% от управителните тела.
-Зареждане на магазините.... Ако има пари, се зареждат на два сезона по веднъж и по-малко. Иначе продаваме стари колекции, до откат. Ама на първоначалните цени :) Намаление, рядко. Че ще ги удари в джоба.
И понеже ми доскуча и ми омръзна да пиша, а и буквите ми свършват, ще кажа последно.
Уважаеми собственици, имате бизнес за милиони, които може да бъде много печеливш, ако си редуцирате екипчето, което сте събрали. И ако се поинтересувате, какво точно се случва в магазините, от какво имат нужда хората работещи за вас и как се чувстват тези, които ВИ изкарват парите. Да, правилно прочетохте - ВИ ИЗКАРВАТ ПАРИТЕ.
Алоу Ритейл отдела, научете се как да се държите с хората. Щото това вашето никак не е МЕНИДЖЪРСКО :)
Ако ви е мил живота, не започвайте работа в GBD.
THE END XOXO

Едва ли има достатъчно негативни думи с които да се каже цялата истина за тази фирма. Това е “компания” с големи претенции, без абсолютно никакво покритие. По-голяма шуробаджанащина никъде другаде не можете да видите: главната мениджърка - жена на шефа (Ива незнам си ква беше там), другата шефка - бивша любовница на шефа ( въпросната Виктория), ревизьорката пък е бившата жена на шефа. Предполагам вече и щерките на шефа са почнали да се изявяват като мениджърки. Заплатата е м/у 500 и 800лв, според зависи от това какъв процент от таргета сте изпълнили, но той никога не може да се стигне. Няма абсолютно никакви социални придобивки. Управителите ги залъгват с по 1000-1200лв но им ги изкарват през гъза тия пари. Има изискване да се работи с дрехи от магазина, които обаче вие си ги плащате! Това естествено ви се казва чак след като сте подписал договора. Естествено индиректно им казах да си гледат работата. Моята управителка беше готина като цяло, но управата се гавреше с нея, работеше им като робот, дори в почивните си дни постоянно се обаждаше да проверява някакви неща, а за отплата са я разревавали много пъти. 12 часови работни смени, нямаш право да седнеш нито пък да се подпреш. Няма такова нещо като “няма какво да се прави”. Ако случайно тъкмо сте излъскали целият магазин и няма пукнат човек който да облужиш, тогава се почва пресгъване а перфектно сгънати дрехи. Похвала или пък да бъдете оценени просто забравете. Давах си зор първите няколко месеца, след като видях че абсолютно няма за какво да се бъхтам, спрях. Единствената фирма в която тенденцията е да ти се намалява заплатата, вместо да те стимулират за изпълнените лични таргети. 1 час преди официалното работно време трябва си в магазина за да чистиш, но не си мислете че се заплаща. В същото време гледат в колко приключваш касата и ако случайно си я приключил 5 мин по-рано за да си тръгнеш поне на време, става страшно... За шефа пък вие въобще не съществувате, когато реши да посети магазина, нито ще ви поздрави, нито ще ви отговори на вашият поздрав, нито пък ще ви погледне, за него просто сте някакво под-същество което не е достойно да комуникира с него. Може да разговаря само с управителя на магазина и то в повечето случай за да ги разреве. Ако случайно има кражби от магазина (а то е невъзможно да няма), парите се одържат от персонала. Зимата те карат да си по тениска в магазина, а случайно ако пък се разболееш и си вземеш болничен, ставаш враг номер едно на фирмата. Излезеш ли в предисвестие, забрави да получиш какъвто и да е било бонус, без значение дали си работил или не. С две думи, ако искате да бъдете експлоатирани за мизерни пари и да не ви зачитат за човек, това е вашето място!

Ако някой има желание да кандидатства в тази фирма ,да не го прави .Първото което е ,покриваш абсурдни смени било то дали си на 4 или 8 часа ,а ако искаш някой по-специфичен ден за почивка ,трябва да кажеш месец по-рано и да се обсъди с Управителя ти ,нооо ако не се подмазваш на даденият управител ,просто забрави за почивката ,защото се започва със заплахи за местене другаде ,за изпортване на другите "главни шефове в офиса" и прочие .Ако очаквате бонуси ,чакайте ги 6 месеца и след това може да не ги и получите ,заради инвентаризациите ,които се правят през три месеца .Освен бонусите ,никой не те зачита като човек с нужди и личен живот.Отъпкват те по всякакъв начин ако сбъркаш нещо ,което ти е обяснено или не .Имайте напредвид за тези ви ваши грешки или незнание ще бъдете месеци подигравани от вашия Управител и други Управители и служители в други магазини в зависимост в кой мол сте .Така че,ако искате да нямате личен живот и свободно време и да работите за буквално никакви пари със змии е то това е вашето място .

Изключително некоректна фирма. На позиции са поставени хора нямащи идея от мениджмънт. Една от тях е и въпросната г-жа Виктория Илиева.
Накратко нещата стоят така:
Отивате на интервю,където фирмата се представя в пълен блясък,тъй като е представител на много известни брандове.Следователно вие очаквате да работите за коректни хора,които искат да развиват бизнеса си. Да ама не.
На първо място обясняват как се заплаща даже и допълнителния труд,но след като се съгласите да работите за тях се започва лудо разписване на хиляди измислени заповеди,където даже се съгласявате въпросният труд да не е платен.
Относно заплащането,което е обяснено на интервюто и това което получавате реално разминаването е също налице.Ако сте от късметлийте достигнали месечния си таргет(напълно невъзможен) веднага ви се прави ревизия,където ви удържат пари от така "големите" ви заплати.
Работното време не е така посоченото,тъй като освен продавач,се налага и да си чистач. Ходите 45 мин по рано,за да може да си почистите обекта,където ви предстоят поредните 12 часови смени. От тук следва,че и смените не са 8 часови и нямате така наречените поредни почивни дни. Ако ви се наложи да почивате се стига до разговор с вашите управители и тук отново удряте на камък.
За управители се поставят лица,манипулирани лесно от г-жа Илиева и така наречения офис,които пък от своя страна се държат идиотски с персонала си.
Идеята на цялата фирмичка е да може собственика г-н Валери Попов да изпере поредните си пари,изкарани не от лъскавите магазини в мола.
Така че ако искате да се развивате мястото ви определено не е в тази фирма,а ако обичате да сте потъпквани и унижавани от хора,неуспешно реализирали се другаде това със сигурност е вашето място.

Подкрепям изцяло,това момиче което е писало по долният коментар!Вие никога няма да сте оценени в тази фирма!Аз работя в магазин в София и искам да споделя,че напускам по простата причина,че никой не е оценен!
Toва,че си на позиция мениджър незначи ,че трябва да се държиш все едно всички ние сме боклуци за вас!Надменно поведение и пренебрегване!
Г-жо Илиева слесте малко на земята вие също сте тръгнали по път който сме тръгнали и ние!Ние също сме хора!Не Ви казвам как да се държите а реално да помислите,че вие сте тръгнали от там!
Вие живеете в заблуда и обвинявате нас за всичко а никога не виждате ,че има хора който не стават за нищо а ги превъзнасяте.!
Помислите преди да почнете в тази фирма политиката им е под всякаква критика!
Съжелявам,че започнах там.

Найстина незнам защо всички Вие си пишете мнението тук предположение,че за нищо не се вземат мерки!Г-ца Тина да кара някой да и пиша защита и тя толкова елементарна!!!!!
Г-жа Илиева да я държи само и само защото и е удобна защото тя е такъв мазохист,че и болна може да седи там само да превлича внимание и да бъде "най-добрата"!!!!Всеки един може да бъде на нейната позиция но Вие сте толкова заблудени от София,че скоро тя ще си остане сама в този магазин!
И последния служител който беше 2 год.там напуска!Вие просто незнаете да си цените персонала!
Дано всеки един чете тези коментари и не започне там единстевено заради това темерутесто същество!Продължава да е с още по голямо самочуствие но на базата на кое се питаме всички!
Г-жо Ива Иванова не можем да повярваме,че Вие оставяте всичко това!Не съм единствената,която мисли и пише самата истина!
Опитахме се просто да видите каква е реалността но вие си я оставихте да си седи вече сама в магазина и да търси поредния нов персонал!