Глобал Брандс Дистрибюшън /img/frontend/nomap.png"

Глобал Брандс Дистрибюшън

За 12 часовите смени , бих казала че заплатата е критично малка , гледат да бъдеш оскубан отвсякъде - в магазините има кражби - задържат ги от заплатата ,което прави Вашата работа къртовски труд за нищо.. започваш на стартова заплата от 900-1000 лева , но никога не ги получаваш. Последната ми заплата при тях беше някаква подигравка, радвам се че успях да си тръгна успешно. Повечето от фирмата служители са от село .. може би за тях тази заплата би била достатъчна за година там , не знам как се живее с такъв стандарт тук . Хората напускат постоянно , няма стабилен екип , всеки се подхилква на другия , драма , раздор .. Тук няма смисъл да говорим за развитие тъй като управителите на магазините са плиткомозъчни селяни с мургав цвят на кожата .. какво да Ви кажа повече .. ако уважавате себе си , пропуснете да се явите на интрвю в тази фирма . Не си заслужава дори това.
Тази работа е мечта само на някой ,който "ще ходи до града у мола " :)

Бъдете умни и разумни ! Успех другаде !

Здравейте, след като кандидатствах по обявена в Jobs.bg обява, ме поканиха на интервю. След като премина интервюто, изчаках да ми бъде върнато обаждане, което така и не получих. Реших аз да се свържа с тях и се оказа че съм одобрена до тук добре. Беше насрочена дата за подписване на договор. Ден преди срещата ми се обадиха да ми съобщят, че са намерили друг кандидат, служетел на фирмата. Крайно безотговорно и несериозно отношение. Силно разочарована съм от фирмата.

Скъпи настоящи служители на ГБД или така като гледам стила на писане на последните 4 коментара и повтарящите се изразчета, може би трябва да кажа - скъпи един от няколкото ритейл мениджъри.
С такива измислици няма да спасите реномето на потъващата си фирма. Още един Управител, с дългогодишен стаж при вас, си тръгна умерзен и обиден от отношението Ви!
Не Ви ли е малко неудобно поне, че хора, които бяха с качества да постигнат много, хора които Ви развиха магазините, си тръгват с толкова огорчение и обида?
Явно не. Безобразни сте. И безсрамни. Не всичко е пари. За да се работи с хора се изисква и отношение. А клюките и сплетните, за които споменавате, идват от самите вас.
Тия фалшиви профилчета на уж "служители' на фирмата са ми ясни. Или ако наистина са писани от служители, то много жалко.... Или сте им платили или сте им обещали нещо, което НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ. Ние този филм го гледахме. Няколко пъти.
Рано или късно, нещата ще се обърнат и ще си намерите майстора.
Karma is a b*tch :)

Аз също съм настоящ служител във фирмата и като останалите ми колеги преди мен искам да изкажа мнението си и от моята гледна точка. Това е една от най-големите фирми в бранша и страната, която е отговорна, стабилна и има голям потенциал за бъдещо развитие и в световен мащаб. Зад всичко това стоят много ресурси, голям набор от персонал и заложени правила и изисквания,но без всичко това не може да се говори за успех и да се постигнат високи резултати. Всеки решил да започне работа в Глобал Брандс трябва да знае, че ако е отговорен, добросъвестен и лоялен в изпълнението на задълженията си и колегите си ще бъде оценен от всички и ще има възможност за израстване и реализация, но ако е решил да идва на работа с идеята просто да "избута" няколко часа в приказки, зяпане пред телефона или лафче с колегите и обмяна на клюки за всеки и всичко няма как да иска добро отношение е висока заплата. Като умели търговци, за каквито ни обучават ние сме отговорни за резултатите на магазините и съответно това се отразява като принос във финансово отношение и за нас самите, така че ако има на кого сърдим, както се казва трябва да се замислим дали сме дали максимума от себе си или просто сме стояли пасивни и сме чакали друг да ни свърши работата. Понякога има по натоварени моменти било то с работа с клиенти или в магазина като цяло, но все пак не трябва да се забравя, че затова ти се плаща и това са задълженията ти. Предимство за доста хора според мен е възможността за гъвкав график, по този начин могат служителите да разпределят свободното си време за образование, курсове или други занимания, но това за съжаление не винаги се оценява и понякога дори се злоупотребява. Управителите и ръководството винаги са отворени към възможност за разговор лично с всеки, ако има някакъв проблем или нещо го притеснява. Напълно открито и честна се поставят всички условия на работя още в самото начало на интервюто зяа работя и при подписване на всички документи при назначаване, което лична за мен е много важно и от голямо значение, а не както в други фирми на по късен етап да се разбира, че не всичко е така, както е обещано в началото примерно. По младите служители не винаги се замислят за това и не обръщат достатъчно внимание, но доста често се е случвало дори напуснали служители повторно да се връщат на работа във фирмата, защото са осъзнали привилегиите, които се предлагат. Винаги ще има какво да се надгради и подобри, но успешното развитие е именно в това, да се стремим винаги да се развиваме и искаме повече, но не само от останалите,а най- вече от себе си. Дългогодишните служители забелязваме със сигурност това и се стремим да го предадем и на новите ни колеги. Така, че съвета ми е всеки да прецени какъв служител иска да бъде и да работи абстрахирайки се от хейта и негативизма на хората, които не са успели и са решили, че нападките им тук или някъде другаде ще ги оправдаят и направят по щастливи. Бъдете себе си, покажете уменията си и се старайте да бъдете добри служители и търговци това е моят съвет към всички настоящи и бъдещи колеги.

Според мен е съвсем нормално един работодател да изисква от работниците си да работят! Тези, които са писали негативни коментари със сигурност са от служителите, които искат да ходят на работа и по цял ден да се подпират или да стоят на телефона си. Нормално е да сте недоволни от заплащане, отношение и условия като не сте спазвали никакви правила и изобщо не сте се старали. Много хора успяха да се издигнат до по - висока позиция във фирмата, защото са показвали старание. Има и продавачи, които са се доказали ( аз съм от тях) и получат по- добро възнаграждение. Фирмата е подходяща за хора, които са трудолюбиви и показват старание. Както всяка фирма и тази има неща, които трябва да бъдат променени към по-добро, но през последните месеци се вижда желанието на ръководството да се случи именно това и вярвам, че ще успеят. За тези, които те първа ще започнат работа съветвам да не вярвате на злобни коментари,а да пробвате и сами ще се уверите в верността на думите ми.

И аз реших да пиша и то не, за да се съобразя или опровергая нечии личностни напатки и негативни и дори злобни коментари.
Пиша, защото мога да обобщя опит.
Приемам, че това е една от фирмите в бранша, която иска да наложи стандарти, да проектира умения и да създаде професионализъм. Това обаче се изисква от всяка единица във веригата, дори най- малката. Докато не изискваме не просто заплата, а и удовлетворение от нас самите, ще продължим да сме недоволни от шефовете си.
Глобал Брандс дава равен шанс на всички да усвоят умения, да покажат възможности и трудолюбие, да израснат. Тук можеш да срещнеш подкрепа и опора, това което трябва да покажеш е усърдие, желание за работа и коректност. Не мисля, че хората, които са показали това не са били поощрени, повишени или не са получили уважение.

Аз съм настояща служителка на фирма Глобал Брандс и реших да пиша, защото не съм съгласна с мнението на хората, които пишат тук и не застават зад имената си, а се крият зад анонимни профили! Относно натоварването - да, натоварено е, има много работа, има много клиенти и много онлайн поръчки. В крайна сметка питам аз, какво очаквате вие като отивате на работа - да работите или да пиете кафе и да си "лафите" с колежките по цял ден? Който е започнал работа в тази фирма, за да си почива и да се "скатава" определено няма да остане доволен и със сигурност няма да получи похвали. Но е факт, че хората, които са амбициозни, отговорни, работливи постигат успехи, получават много добри заплати, бонуси и добро отношение и имат възможност за развитие. Не са малко примерите за хора, които са започнали, като продавач-консултанти и се са издигнали до ръководни позиции. Да, има изисквания, има строги правила и хора, които следят за тяхното спазване, но как иначе се управлява толкова голяма фирма? И за финал бих искала да посъветвам всички хора, които пишат тук - бъдете реални и обективни преди да съдите! Да, със сигурност има проблеми за решаване и не всичко е перфектно, но питам в коя фирма е? Задайте си въпроса дали вие сте дали всичко от себе и вършехте ли си работата перфектно във всяка една минута от работния си ден!

Като бивш служител, искам да изкажа плюсове и минуси на тази голяма фирма:
Плюсове: Така наречените "ритейл мениджъри" не са лоши, злопаметни и не ти висят постоянно на главата. Когато ги помолиш за помощ за каквото и да било, винаги са на среща. Ако имаш оплакване, по деликатен начин ще опитат да го променят. Ако умееш да си искаш и съответно даваш достатъчно от себе си, са готови да дадат това, което искаш (както трябва да бъдат всички работодатели). Случва се да работят дори те самите, наравно с теб (това се случва много рядко в такива големи фирми). Когато има проблем ти го казват по мек начин без да навикват, разбира се, понякога се случва да се изпуснат, но всички сме хора, нали?
Минуси: Заплатата е сравнително малка именно за такава фирма, дават пари, колкото биха дали и други дори по-малки фирми. Аз лично съм работила за същите пари, за фирма, за която даже не сте и чували. Би било хубаво да имат намаления за служители (има, но при изпълнен месечен таргет на магазина (който не е чак толкова невъзможен, колкото колегите надолу го описват), но все пак би било хубаво като им работиш с всичките изисквания (не са малко) да имаш хубава заплата и тук-там някое намаление за някоя хубава дрешка. Най-големия проблем е, че наемат "куцо и сакато" , за което не смея да твърдя, че само те са виновни, защото ние сме си Ганьовци все още и искаме да не работим и да имаме пари, огромна част не си го признават, но е така. Друг също не малък проблем е този, че се изказват неподготвени и некомпетентни по някои въпроси. "Ама аз също съм работила в магазин" - да, преди 10-15 години, нещата от тогава са се променили МНОГО. Давайте шанс на млади хора, те могат повече от по-възрастните, защото това, което работят, за тях е ежедневие и знаят какво да правят, само трябва някой да ги побутне. И съвет към ритейлите: не боли да кажеш "браво, много добре си се справил/а" (дори да е нещо дребно, това повдига самочувствието и кара човека да върши по-добре работата си) и не се оправдавайте за всичко, понякога човек греши и много по-голям ефект би имало, ако кажете "да, съжаляваме, сбъркали сме, ще се поправим" . И вдигнете заплатите на съвестните работници. Не е приятно някой случайно да разбере, че колегата, който си бърка в носа по цял ден и нищо не прави, взима заплата колкото неговата, въпреки че той върши почти цялата работа. Управители и заместник-управители трябва да взимат по-големи заплати от останалите продавач-консултанти. Не е нормално например: заместник да взима, колкото колегата, който е просто касиер или още по-зле, даже не е касиер. Просто вдигнете заплатите и бъдете сигурни, че няма да ви се сменя персонала на 90% на всеки 4-5 месеца. А да, и изплащайте "overtime" както трябва, не прибирайте в джоба. И онова същество дето се прави на шеф ( а всъщност е просто мърчандайзер), Жени, я стегнете малко, че си е загубила достойнството от толкова подмазване и не й позволявайте да се прави на ритейл, освен, ако официално не е такъв (не мисля, ще някой би я приел насериозно като ритейл).
Сега, ако трябва да оценя фирмата по скалата 1-10, бих дала 7, само и единствено заради заплащане, всичко останало е търпимо. Все пак перфектен шеф, няма.

Тези са измамници не порачваи

Аз съм бивш служител във фирмата. Работих две години за компанията, напуснах я по собствено желание, тъй като ми се отвори добра възможност за работа в чужбина за мен и моята съпруга. В отговор на последният коментар искам да изкажа своето мнение че бях изключително доволен от професионалното отношение и коректните трудови възнаграждения от цялата фирма. Научих много от управителят на магазина и мениджърите на компанията, които ежедневно поддържаха контакт с нас и стимулираха работата на служителите. Лично на мен ми се е налагало да отсъствам по здравословни причини и никой не ме е спрял да се излекувам. Проблем със смените съм имал когато несериозен колега реши от днес за утре да замине за морето или след тежък запои вечер не се явява на работа. Графика винаги е бил съобразен с нашите нужди и мисля,че компанията е отворена към всички млади служители към техните лични ангажименти. Фирмата не спира социалното развитие на служителите и дори съм присъствал на едно от най-яките коледни партита,организирано от компанията.
Пиша ви всичко това, защото съм прекарал две години от моят живот, научих много за търговията и затова как трябва да се работи. Смятам,че негативният коментар не отговаря на реалността, която съм видял за времето прекарано от мен във фирмата и бих дал своят съвет младите хора - смело да кандидатстват за обявите, които са си харесали без да се влияят от негативните чужди коментари.
Момчета и момичета, ако ви се бачка готина и спокойна работа и искате да се развивате - съветвам ви да кандидатствате, защото фирмата не е подминала никой с желание за по-висока позиция.