Инвестбанк АД /img/frontend/nomap.png"

Инвестбанк АД

изкарах 4,5 години в тази банка.няма да си кривя душата,че тук има страшно много трески за дялкане по отношение на софтуер,компетентност на някои служители,заплащане и някои други,но като цяло съм запазила много добри спомени от тази банка.много нерви съм изхабилауно нещата винаги за се разрешавали в края на краищата.а за колегите нямам думи-толкова отзивчиви хора рядко съм срещала.вярна е,че обучение няма никакво,новинаги можеш да питаш някой,който ще ти помогне.преди да започна работа в инвестбанк работех в областта на застраховането,но това не беше пречка да ме вземат на работа и да ме обучат,като по този начин така да се каже ми дадоха хляба в ръцете,тъй като сега продължавам да се развивам в банковата сфера.много благодарности на ръководството и на бившите колеги!!!

Инвестбанк за мен е една от най-отворените и бързоразвиващи се банки в страната. Имах възможността и привилегията да изкарам стаж, или по-точно временна работа там, като анализатор, капиталови пазари, и мога смело да заявя, че това е перфектно място за работа.

Тъй като уча в университет в чужбина, обучението ми изискваше 6 месеца раота. След като показах какво знам и мога, бях назначен на временен договор, със заплащане далеч над средното за хора, назначени при същите условия.

Колегите от отдел дилинг са отворени хора, като приемането ми като част от екипа не представляваше никаква трудност нито за мен, нито за тях. Шефовете, като например трежъри директорът и изпълнителният директор, са достъпни и е лесно проблеми, възможностти и опции да бъдат отнесени директно до тях, което повишава ефективността.

Работната среда е изключителна, като важно за споменаване е, че стресът и напрежението не са се вкоренили, както е обичайното в други дилинг отдели, където съм карал стаж. В процеса на работа ми беше оказана всякаква помощ, от която имах нужда, което беше още един фактор, намаляващ стреса.

Друг основен момент в тезата ми е това, че ми бе дадена възможността да получа опит в сфери, които са далеч от моята принципална такав - например дилинг на паричен пазар и др, което говори за големи възможности за бъдещо развитие.

Като цяло, мога да заключа, че Инвестбанк е едно изключително място за работа, на което човек има възможността да се развие, да намери мястото си и да си изкарва хляба с удоволствие от работата си.

Ужасна среда на работа с некомпетентен, неквалифициран и неадекватен персонал. Липса на елементарно възпитание и на каквото и да било положително отношение от страна на колеги и ръководство.

За тази банка май е по-добре да премълча... Но, каквото такова. Който се е отървал, добре е направил.

в тази банка да длъжност директор плащат по-малко от специалист на други места; шефовете са не-еволюирали мутри с копринени панталони, мокасини и бели чорапи и манталитет на Бай Ганьо - да минем евтинко, да послъжем където може, да уволним който не слуша. Шефа пуши на среща, без да му хрумне да попита пречи ли на някого. Принципите на работа са гъзолизането, подлизурството, имитацията, нажагдачеството, страха от шефа, полицейщината, липсата на принципи. Колегите работят там, защото могат да си въртят личните далавери и защото другаде не биха ги взели.

Въпреки, че съм вече бивш работник на банката мога да изкажа главно добри отзиви (без да лобирам за нея).

Плюсове:
1) Конкурентно на останалите банки заплащане
2) Има клонове и дирекции, в които нивото е на много високо равнище. Хората там си разбират от работата и са мотивирани да постигат резултати.
3) Добри условия на работа, атмосфера и уважение (с малки изключения в някои клонове/дирекции).
4) Поради размера на банката не се чустваш колелце от огромна машина, което се занимава с някаква незначителна малка брънка от веригата. С това имам в предвид, че работата може да бъде достатъчно интересна и
разнообразна (едва ли е най-подходящата дума), но това си е специфика за конкретната длъжност.

Минуси:
1) Няма НИКАКВО обучение. Не знам за останалите банки, но моето мнение е, че да хвърлиш някого в работата след 1-2 седмици гледане на някой колега не е удачно. Ако ставало с гледане - кучето щеше да е най-добрия касапин нали? :) :) :)
2) В зависимост от позицията може да се озовеш в положение главно да поправяш грешките на незнаещите вместо да вършиш някаква полезна работа (или съвместяваш и двете и ти идва в повече).
3) Има клонове и дирекции, в които е по-добре да не попадаш. Отношението там или е лошо или просто си в обкръжението на хора, които си нямат и идея какво правят. За щастие са по-скоро изключение.
4) Отново в зависимост от конкретната позиция може да има доста извънреден труд, без това изобщо да се заплати.
5) Малък потенциал за развитие. Предпочита се наемането на външни кадри за освободилите се позиции, вместо издигането на вътрешни такива. Има и изключения.
6) Неприятен за работа и неинтуитивен софтуер, чиято цел е по-скоро да пречи на работата, а не да я подпомага.

Това е моето ЛИЧНО мнение. Запазил съм главно добри впечатления, но е възможно положението да се е променило към добро/лошо.

Ред е на все още работещите там. Споделете :) :) :)