еАкадемия /img/frontend/nomap.png"

еАкадемия

Споделям опита си от кандидатстване за позиция координатор Webit събития, която наскоро беше публикувана.

След изпращане на СВ и мотивационно писмо, получих по мейла въпросник с 20 подточки, на английски, разбира се, което явно целеше отсяване на сериозните кандидати от останалите.

Въпросите бяха от бранша на изложението - стартъпи, световни медии, известни фирми рекламодатели, субсидиращи фондове, дигитален маркетинг и доста други. Попълването ми отне около 2,5 часа, но се постарах и даже ми беше от полза проучването, което направих.

След като върнах попълнен въпросника ми беше насрочено интервю по скайп с единия от мениджърите. Разговорът отне не повече от 10 мин, при което по никакъв начин не бяха дадени подробности във връзка с естеството на работа, камо ли нещо повече. Разбрахме се, че по мейла ще ми изпратят практическа задача.

Задачата съдържаше 3 основни въпроса, с няколко подвъпроси. Примерно едната задача бе да се напише статия (на английски, разбира се) по зададена тема около 1,5 страници. Задачите не са непосилни за справяне, но на мен лично биха ми отнели поне още 4 часа, за да се ориентирам, направя проучване и да ги напиша. Време, с което не разполагам в излишък, още повече, че по никакъв начин не ми бе обяснено предварително подбора за позицията през колко общо етапа преминава, нито до колко е сериозен интереса към моята кандидатура.

От друга страна, естеството на заданието и самия подход към потенциалните служители на фирмата ми показва, че работещите там имат до голяма степен изпълнителска функция и биват експлоатирани в голяма степен, липсва свобода на действие и изява...

Споделям тази информация, за да могат и други интересуващи се да "имат едно на ум" какво ги очаква и евентуално предварително да се осведомят или преценят дали си заслужава.

Позиция Координатор
Заплащане - първите три месеца се води стаж за всички и е по 600 лв. това се счита и един вид отсяващ процес за кандидати
Работата звучи интерено, въпреки че е в малък затворен офис и е само по телефон, имейл.
Посещение на самите събития има но ако са само в България, а на тези в Турция и Дубай са само за шефовете.
Имат и офиси в Варна, за което им правя чест, защото все пак за да си вършат дейноста им трябва само интернет и телефон и определено могат да аутсорсват, за да се развива икономиката и в по-малките градове.

Здравейте, искам да споделя мнение. В тази фирма има какво да се научи, заплащането е средно около 700 лв за кординатори. Изцеждат те определено. Работата не е динамична, напротив по цял ден се работи със социални мрежи и организацията е доста лоша.
Пламен Русев  като работодател може да се каже,че е коректен, заплатите се получават на време, но неговото мнение и решения са непостоянни, често си сменя решенията и може да се окаже,че цял ден си работил за нищо и накрая ти да си виновен.
Социални придобивки няма -осигуровките не отговарят на пълната заплата./Не е подходяща фирма за бъдещи майки въпреки,че има в майчинство, но изобщо не са доволни/.
Екипът беше готин, но текучеството е голямо.
Успех, лош опит няма, но ако имате по-добър вариант...... :)

Споделете мнение за тази фирма.