Triada Soft Ltd. / Триада Софт /img/frontend/nomap.png"

Triada Soft Ltd. / Триада Софт

Кви пари дават за Technical Support ? Смени ? Натовареност и същество на работа?

В Триада Софт работих около 5 години и мога да кажа, че научих много за работата си от колегите, които винаги с готовност са помагали. Запознах се с достатъчно хора, които вече са ми и много добри приятели на които мога да разчитам.Работната обстановка винаги е била доста ведра и дружелюбна, дори и в тежки моменти винаги се намира някой който да я разведри с някоя цветуща мисъл или откритие в областа на ... да не се впускам в подробности ... :)))

Който, каквото ще да си приказва, аз имам страхотни спомени и изживявания от работата си там. Другите мнения не ме .... (вълнуват)

Явно не разбирате за какво става дума. Работата, която наричате лекомислено продаване на труд не е като продаване на стока, машина и т.н. За много хора е трудно да видят как стават нещата, просто защото виждат ограничено и само своите желания. И това няма нищо общо с оценка на интелекта. Мисията на никоя фирма не е да дава шанс. Или поне не е важната цел, но може да е следствие. Понякога се налага да дадеш някому шанс, защото не всеки идва директно точно подготвен и идеален за работата. Друг път го правиш като странично следствие. И когато този някой започва да хвърчи, само защото е работил малко време в еди коя си фирма (в тая дискусия не визирам само текущата фирма нито съм неин представител, нито защитавам мнение да не се повишават заплатите) и има натрупан стаж и умения при работата в нея (за по-широк избор на работа) започва да си мисли така, че всичко започва от него и той е най, най, най. Ами добре, получил си, успял си в дадена среда (която зависи и от друг). Кажи благодаря, помогнахте ми с това, ама това нека е по-добре за следващите и за фирмата. В края на краищата, те не са длъжни да ти вдигат заплатата. Ти като си големия специалист докажи, че заслужаваш повече. Може пък да си великолепен за друга работа и среда, но просто тук не би могъл повече. А и се съмнявам, че ръководството в тази фирма е толкова неотстъпчиво. Просто или не си им доказал, че го заслужаваш, или нямаш принос да се прави. А може и някой тарикат преди теб да е дал пример, че ако ръководството го направи, то не печели от това. Аз съм работодател и ги познавам такива примери. Недоволни, идват ми с много важната вест, че друга фирма им предлагала повече, а като им се каже - добре, става и при нас, но ще направиш това сега и това като подобрения. Повечето оплескват и текущото и бъдещото. Е, как да вярва човек, дори да е положително настроен? Иди се сърди се на тоя преди теб (ако ти стиска да си откровен ...). Или се бори да обориш това мнение. Да не мислиш, че чуждестранните фирми дето дават повече пари сега всичките са такива благопожелателни - само да кажеш а, и са ти дали повишение.

Ами не ме обиждате, само че не сте разбрали явно какво значи наемен труд. означава сделка, при която работник продава своя труд на работодател. за благодарност и дума не става никъде. и откровено казано, не разбирам какво значи това "Те наистина Ви дават шанс".
ако мисията ви е да давате шанс на хората, по-скоро сте филиал на Червеният кръст. търсите квалифициран персонал в пазар, при който такъв в общи линии липсва. в такъв случай не е ли по-разумно да не обявявате на всеослушание мнението си, че човек трябва да е благодарен да работи за вас, заради самото си присъствие във фирмата.

Тоя дето много разбира какво не е наред на фирмите във Варна на практика не разбира повече от прост невеж работник по тези въпроси. Да ме извини, но нямам за цел да го убиждам, а просто да му покажа къде стои. Едно е да разбира от език за програмиране, друго е бизнес и управление. И за да те осветлим с първата новина, нека ти кажем че това правило е от как свят светува. За тебе ще обясним по-просто - от как има наемен труд. Не е от двадесет години, щото и през "комунизма" го имаше, и преди "комунизма". Второ, едва ли когато Ви назначава някой на работа, независимо от къде е, Ви взема щото да имате работа, хубава заплата и Вие да се развивате. Той Ви взема за друга цел. И когато дойдете начинаещ, вероятно от града или учил тук, натрупате опит, прав е да Ви показва да сте благодарни. Явно не сте, затова и отношението към Вас е реципрочно. Накрая трето - престанете пък да мислите, че като сте отишли в една Варненска фирма сте й направили големия шанс и са Ви длъжни. Особено ако тя Ви е от първите работи, където Вие тепърва усвоявате знания, опит и навици в практиката си, по-добре благодарете и си тръгнете с достойнство. Трябва да сте доста наивен ако си мислите, че работодателите наемат само за да си изпълнявате Вие Вашите желания. Те наистина Ви дават шанс и ако ще го третирате зле и с безхаберие, защо се чудите?

"Но все пак нека имаме впредвид, че в бранша не е лесно българска фирма с клиенти само в България да е конкурентноспособна на много други."
Това не е проблем на служителите, а на мениджмънта.

"Нека и задам един въпрос за повишението на заплатата. Бихте ли посочили нормалните начини да поискаш повишение на заплатата въобще независимо фирмата? Нормалните имам впредвид, а не това да заплашиш с напискане. Като при това, твоето искане да е мотивирано защо е справедливо да ти се увеличи заплатата, а не с нуждата - трябват ми повече пари или друг дава повече."
ами посочете ги вие тези начини. справедливост на този свят няма и не виждам причина обосновката да не е с другите заплати в бранша - това се нарича свободен пазар и е в сила от близо 20 години.

"Това го има във всяка фирма и не зависи от фирмата."
споделете няколко такива фирми.поименно.
Изобщо вижда се типичното за варненските фирми мислене в стил "ние ви правим услуга като ви взехме на работа затова мълчете и не се надигайте". после седим и се чудим защо няма кандидати за работа.

Има нещо вярно в написаното горно, както и невярни неща. На напусналите все им личи някакво желание да се изкарат много знаещи и заслужаващи. Но все пак нека имаме впредвид, че в бранша не е лесно българска фирма с клиенти само в България да е конкурентноспособна на много други. Нека и задам един въпрос за повишението на заплатата. Бихте ли посочили нормалните начини да поискаш повишение на заплатата въобще независимо фирмата? Нормалните имам впредвид, а не това да заплашиш с напискане. Като при това, твоето искане да е мотивирано защо е справедливо да ти се увеличи заплатата, а не с нуждата - трябват ми повече пари или друг дава повече. Това го има във всяка фирма и не зависи от фирмата. Айде да видим дали сте толкова умни, че да си го заслужите с акъл на ИТ специалист, а не със заплахи от тоя род, които знае и простия необразован човек.

И аз съм от бившите. Офиса е хубав. Заплащането на служителите е ниско за фирма, която се занимава с такава дейност. Ако случайно успееш да си изпросиш вдигане на заплатата (горе-долу трябва да заплашиш с напускане), то е от порядъка на 50лв. Факт е, че трудно си намирахме и нови колеги. Цените за изработка на нещо се определят .... като се погледне тавана (преценява се клиента колко може даде). Шефката си прави каквото си иска, не е достатъчно компетентна за много от дейностите, но умее да създава впечатление на информирана. Излиза си когато си реши през работно време. Между другото, нямаме колежка, работила 4 години. Особено и такава, която да харесва шефката - това по повод предното мнение! Не се работи добре в екип.

Работя в Триада четвърта година, но ще бъда лаконична. Можете само да мечтаете за такава шефка. Колегите са супер - внимателни и отзивчиви. Заплатата - според труда, и винаги навреме. Извода - направете го сами.

Напълно съгласен с гореказаното. Фирмата е готин екип и е удоволствие да се работи там. Уважението е на ниво, мястото също е добро.