Kaufland Bulgaria / Кауфланд България /img/frontend/nomap.png"

Kaufland Bulgaria / Кауфланд България

Здравейте и от мен. Не мислех да пиша каквито и да е коментари тук относно тази компания ,но разлиствайки из обявите в джобса прочетох нещо ,което ме провокира да споделя мнение.Пък дано бъдещите кандидати си вадят правилни изводи. Такаа текста който звучи привлекателно ,а и така трябва да бъде защото закона го изисква е следния:
- участие в корпоративни събития и и отличен баланс между работа и личен живот
- стандартно работно време и коректност при отчитането му до минута.
До преди няколко месеца се обучавах за Управител там , нещото което ме провокира да се ориентирам към тази компания( въпреки че никога не бях работил с хранителни стоки ) беше това ,че е топ емблоер ,най-големия ритейлър и т.н. И всичко казано по-горе като обещание за такъв гигант изглежда нормално , но Увиии. Веднага след първия месец проведох разговор с регионален : как трябва да давам повече от себе си и това трябва да е лична проактивност ,защото кауфланд не заплаща извънреден труд на Управителите ,защото те трябвали да служат за пример.
Това беше , най-нелепото нещо което съм чувал като ръководител в мойта кариера ,а го чух от Регионален Директор в Немска компания. Всеки работен ден по график трябва да работиш по минимум 12 часа ,а ти се заплащат 8 , в тотален разрез със нормативната уредба. Е питам сега аз как се случват горните обещания ,драги ми HR-и? Как да направа баланс между личен живот и работа ? Как отчитате коректно работното ми време? Като се налага да работя по 12 часа на ден от 5,30 до 17,30 минимум. Лошото е ,че така омайват всеки един, който отива на интервю за работа ,а после тотална греда. Аз при всеки удобен момент се опитвах да разбера нещо от Управителя ,който ме обучаваше ,а той лаконично с усмивка ми отговаряше : Ще видиш…. И като гледах той как работи ,чекирасе ,че е напуснал филиала в 15 часа и гърби до 18. Взех решения ,това да не се случва на мен и смених компанията. Тотална греда е относно тези два показатели. Аз не успях да стигна до момента ,в който да взема собствен филиал и да преценя как аз бих процедирал , но наблюденията ми бяха такива. Моя съвет е да не пробвате там , опитайте в лидъл там поне държат на тези неща и се спазват стриктно.

Привет ,колеги
Ще напиша малко по-дълго четиво и доста хора , може би ще се познаят в него .
Първо осъзнах ,че всичко в тази фирма е въпрос на връзки , когато започнах преди 5 години почти ме заливаха с обещания за бъдеще и развитие , но уви всичко е било ,едно голямо ла**о.
Давам пример със себе си ,веднага . Преди няколко месеца в родния ми град Пловдив , имаше позиция за ''Ръководител'' реших да кандидатствам , на въпросното интервю с регионалния (Човека с голямото коремче и мръсното кафяво Ауди , няма го да го назовавам) ми каза едни доста интересни неща още преди самото интервю да започне : ( Младежо , няма да станеш ръководител , пуснахме обявята в Jobs.bg,само да се види ,че търсим , от много отдавна сме решили за кого е това място , а ако те вземем теб , неговият чичо е в централата и ще изхърчим, опитай в друг филиал '' Да бях ядосан , но няма нищо. Нещото , което ме вбеси , изпратиха ме на командировка във въпросния филиал дето уж се е търсел ръководител , и какво стана ??? НОВИЯТ РЪКОВОДИТЕЛ , не можеше да направи една поръчка , един камион не можеше да приеме , да не говорим за ръководене на персонал , и тогава се появи човека с коремчето , и каза : Ти си по - опитен , обучи го как се прави''...Това ме ядоса , аз ще обучавам ръководител , а аз съм служител , а той е един връзкар.Това е едното , другото в нашия филиал , няма човек , дето да не мрази регионалния същия с голямото коремче , и какво става всеки говори : Уффф дано тоя го блъсне нещо , омръзна ми от него , не мога да го понасям и т.н.И хоп , на фирмения банкет , всички го прегръщат и целуват , радват се ,че е с тях . Даже го поздравиха множество пъти с изреченията : За нашия управител и още по-готиния регионален ...И какво на следващия ден ще е същото ,не е лесно да си гъз*близач.И последно ,как г-н Иван Чернев има реален поглед , магазина беше повече от трагичен , човека дойде на проверка , извика ни всички в склада , стисна ни ръцете и каза "Колеги , така се работи , щом витрината е празна ,палетна зона също , значи има клиенти и магазина печели , браво''. Аз на това му викам НАЧАЛНИК , не те гледа все едно си едно ла*но, а едва ли не равен на него . А когато чакаме г-н Евгени Гайдов , всички знаем какво става вечно недоволен , явно не прави достатъчно се*с ...Колеги , един съвет ще ви дам : Не бъдете , като мен да търпите , искайте си своето и си знайте правата .

Здравейте на всички бивши и настоящи служители на Кауфланд.
Чета всички коментари и в главата ми изникват следните въпроси:
1. Защо след като Кауфланд е един от най-големите работодатели в България няма нито една синдикална организация която да защитава правата на работниците?
2. Защо се търпи тази подигравка към служителите, след размазващите смени покрай коледните и новогодишните празници за благодарност да се получава пакет със сол и макарони?
3.Защо се допуска графика да се променя безброй пъти само защото трябва да се замажат очите на поредния който се е помислил за голям директор?

Как по-точно ще те уволнят дисциплина но, ако откажеш да работиш в почивния си ден. Това не е много лесна задача, а ако все пак си позволят да го направят ги съди.

Е ако не той,кой???Имаш фиш за заплата там има номер най отдолу позвъни да се надяваме че ще ти кажат правилният човек.телефона на централата е 9000,питай ги те със сигурност ще ти кажат и номер ще ти дадът/така мисля/.

Денев от ревизия тази шматка ли хахахахаххаах.

Денев от ревизия е човека!

Колеги искам само да попитам към кого да се обърна моля ви... Ако не гледах болен родител, и ако ми не ми трябваха пари, нямаше да съм тук. От месец и нещо насам, управителя ме КАРА да идвам в почивните си дни на работа, и казва '' Няма се чекираш, щото иначе следва дисциплинарно наказание''. Той е в комбина с регионалния, няма смисъл от доверено лице, г-н Чернев едва ли ще вземе този въпрос под внимание... Как да постъпя? Защото знам, че дисциплинарното уволнение е по - лошо от това да си бивш затворник. Благодаря предварително...

Ще има ли Бонуси или да напускам Кауфланд.

Колеги елате и вижте какво и как се случва във Витоша и управителя и неговият заместник как и двамата съсипват магазина, тандемът Василев/Златкова по пагубно няма на къде. И по некомпетентни хора не сте виждали, трябват радикални решения, но нас никой никога не ни чува. За това и магазините са в това състояние, и се търси сметка от дребните риби и нещата няма да се оправят не се залъгвайте, може да си пишем, да си плачем колкото искаме, но тия хора ще продължат да ни тровят дните и никой няма да вземе мерки. ВЪЛЧЕВ, ВАСИЛЕВ И ЗЛАТКОВА и други като тях ще продължат, защото така е угодно, а другите си отиват, така е и така ще бъде!!!