Kaufland Bulgaria / Кауфланд България

Един човек зарежда всичко в Кауфланд.Работи и на каса,бута колички,хигиенист и кво ли не.
Работи повече от осем часа
Предимно младежи до 28години
Взимат им тока за един,два месеца и после следващити кандидати за работа
За съжаление не е само Кауфланд

Пише Ви настоящ служител на един от варненските Ви филиали. Господин Попов, с цел ли Вашите подчинени, тоест управителите, правят всичко възможно за да напускат хората? Защото филиала, в който аз работя вече всеки ден има молби за напускане, а нови хора не идват. Лятото чука на вратата, а персонал няма, та даже се чува и че имате квота да освободите по 10 човека от филиал. Браво на Вас. За фирма, която парадира със своята увереност в качеството на предлаганите стоки и услуги към клиента, как очаквате един служител да върши добре работата си и да е вежлив към пазаруващите, когато знае, че утре може да бъде привикан в бюрото на управитела за да го навикат и помолят да си пусне молбата? Нищо, че оставане след работно време по два часа е нормално, по три часа е ежедневие, а по четири часа в повече се случва поне в два от работните четири - пет дни в седмицата. Нямаше да е толкова неприятно, ако някой ти го признаваше и ти го пишеше. Но вместо това управителят се обръща към теб и ти казва, че не си незаменим и за твоето място чакат още пет човека. А накрая на месеца излизаш на минус часове. Интересно как се случва. Господин Попов, Вие наясно ли сте с колко силен колектив разполагате (във всички отношения) и че този колектив постепенно се разбива поради някакви причини (знам ли, може Вие да сте задал на управителите да принуждават хората да си тръгват)? Да не споменавам, че смяна на отдел е невъзможна, отказва ти се с надсмешка и толкоз. А пък за преместване във филиал в друг град да не чуе Господ, имаше колежка, която е в системата с години и бе задължена да си подаде молба за напускане, само защото й отказаха преместване с думи от рода на "ние сме те обучили, а пък да те пращаме другаде, как пък не". Господин Попов, не става дума само за пари, а за етика и морал. Разбирам да сме някое квартално магазинче, в което служителите се менят през месец, но това е Кауфланд, немският гигант на българският пазар. Да, със заплатите, които предлагате, можете да си позволите подмяна, но дали текучеството на кадри е добро за самата фирма? Не мисля.Господин Попов, на събрания сте казвал, че всеки може да се свърже с Вас, ако има някакъв по - сериозен проблем, а дали знаете, че при поискване на някакви координати за контакт с Вас, неведнъж сме получавали безцеремонен отказ? Кога за последно Вие лично сте разговарял със служител на фирмата, ей така, за да виите как се чувства. Кога за последно се видяхте като цяло с хората, които зареждат и обслужват тази верига? Кога за последни ни попитахте има ли нещо, което смятаме за нередно, което да ни притеснява? След като трябва да освобождавате определен брой хора, защо в началото на промените всеки биеше тъпан, че Кауфланд няма да освобождава персонал? Смятам Ви за отговорен и свестен човек, съберете ни, кажете ни, че трябва да се разделите с някои от нас, изложете причините за това, поне да сме подготвени, а не всичко да се случва като изневиделица и да го научаваме от не когото трябва. Защото множеството от нас сме изтърпели достатъчно нарушения на трудовия договор (визирам въпросното оставане след работно време, което пак казвам никой не ти го признава + 30 минутната почивка, която би трябвало да започне да тече от момента в който излезеш от търговската зала, а не още като се обадиш на дежурният управител, че излизаш в почивка и той да започне да ти засича до секундата) за да имаме правото на коректно и истинно отношение от Вас.

Bediha ramadan ti si jalka mn jalko sashtestvo ...

Добър ден,
Сайта е за мнения и аз ще дам моето, като клиент на хипермаркет Кауфланд Сливен, първия в града ни.
Със всеки изминал ден , виждам как се променя визия и обслужване в хипермаркета, за жалост в негативна посока.Всеки ден се разочаровам все повече и от обслужването Ви и от служителите Ви , които са рядкост да ги срещнете в магазина.Интелектуалното им ниво е ниско , говорят на ма , бе , некомпетентни , недружелюбни , не любезни и много арогантни.Често пазарувам там , защото е близко до дома ми и имам поглед върху работата му.
След сериозната смяна на персонала , нещата поеха в обратна посока, всички клиенти го усетихме.Управителя ни каза , че смяната се е налагала за да вървят нещата по -добре , за добро било.Уважаеми ръководители Вие на това добро ли му викате.Липса на асортимент, липса на ред и чистота.Липса на добро обслужване.В неделя посетих магазина след 18:30 часа с мои гости , които не бяха пазарували в Кауфланд , в техния град няма.Всички цени на промоционалните стоки бяха сменени със стандартните цени , а промоциите уж са до неделя включително , празно , голо , зеленчуците всичко разпродадено на безценица , то няма какво да си напазаруваме ,няма нищо.Служителките от щанда на салатите си бършат и не ни поглеждат.Имаше на колбаси един служител които каза няма и ни обърна гръб.Месото пък рехаво , тъмно еееееее изложихме се .Вместо да се изфукаме с магазина то се засрамихме .Роднините ни се похвалиха че , нямат такъв голям магазин ,но в техния малък имат всичко и по евтино и по свежо.
Уважаемо ръководство ако искате да ни имате нас клиентите , то обръщайте ни внимание, то ако нас клиента ни няма , нали се сещате , че и Вас няма да Ви има.Разочаровахме се от Вашия магазин и ще ходим вече другаде да си пазаруваме.

Костадин Стефанов

10 год. Кауфланд от любов към България ощетява хазната,както и БГ фирмите!За служителите е ясно-всеки месец се търсят нови служители!!!!!

Пиша за Русе 1.Какво трябва да се случи в този магазин за да разберете,че управляващите филиала в лицето на Анатоли, Севдалина и Весела притежават нулева управленска компетенция?Сега освобождават Анел Реджеб на която точно преди година се молеха буквално умоляваха да стане шефка на каси.Ако тя се е провалила ,то провала не е ли не по малко и на тези три личности?Защо сега и тримата се оправдават ,че Цонев не я иска?Как преди всички я искаха и как много и помагаха да работи.Къде са сега?Защо сито един от тримата не застане с лицето си и изкаже своето мнение?В момента в този магазин цари лицемерие,интриганство и егоизъм както никога до сега.Много хора си отидоха и ще си отиват като корбан на тези тримата.Кой ще е следващият?Рибата се вмирисва от към главата,разберете го!

Тия няма ли да последват карфур и пени ?

Вече ще ставаме като Лидл ,палетно излагане и тем подобни за да си запазят големите заплати и да могат да си ги увеличават ще махнат персонала.
Сутрин ще зареждаме и после дежурния да му мисли.Малкия мук като мине и ще мига като мишка в трици, на празните рафтове.Хем се тревожа , хем ми е кеф , ще изгоним и остналите си клиенти.То тогава ще е кеф ,няма да има какво толкова да зареждаме.Стари кадри вече не взема ли , хи хи хи
те наеха тези които изгониха , а сега не искали напуснали служители да назначават.Смешници ,крадците ги върнаха , а хора които наистина работеха сега не ги връщат , хи хи много силни.Ами като Била май и Вие ще пускате с вестника си и брошурки за кандидатстване в голямата Ви фирма.
То кадърните си тръгнаха , сега сме всеки месец с нов персонал , нашта шефка е с всеки които е на власт , ближе всякакви задници , навремето подля вода на колегата си ВБЛ , за да се издигне и клюки , интриги сплетни всякакви.Изживява се на разбирателка , а не може 5 думи в изречение да спретне , които знае му подлива вода да го изгонят и тя после вижте ме колко съм можеща и знаеща. Кадъни какво да ви разказвам , назначи и братовчедка си за ГПФ и сега е велика.Всеки ден се изживява на шефка , подлива вода на нашия малко шемет управител , а той завалийката и вярва и я крепи .Тя му се е прецелила в шефското място .Сега я гледам се увърта и мазни ма малкия мук , да го оплете и да я направи управител.Смешници стоим колегите от двата филиала и им гледаме сеира , гледаме как се унищожават , плюят и се надпреварват в сплетните си. Тя избяга от филиал в които не може да пее , управителя е пекан , не може да го манипулира като другия.Прави струва интриги въртя , ще напуска великия ръководител , без нея ще фалира Кауфланд , жалка е много.Голяма зряла жена , не и отива яде и пие с теб , мазни ти се и после след теб гроб копае.С колегите и правим капани и тя потъва.Браво не връщайте старите си кадри , дръжте си тези и да видим колко напред ще отидите, като вече се разпадате.

Пазарувам в филиала в Тракия,но виждам често изнервени служители и текучество!Слушал съм как се оплакват от управителите и колко са недоволни!Питам-защо една голяма немска фирма експлоатира българите?Защо не са доволни?По добре да си пазарувам в Триумф,поне парите ми остават в България!

Здравейте ,
Потърсих в интернет Кауфланд и ми излезе този сайт за мнения.Аз съм редовен клиент на Сливен 1.
От няколко месеца обслужването и асортимента са под всякаква критика.Взех да ходя по рядко , заради лошото обслужване и лошото качество на нарязаните продукти.Такова лошо качество аз 9 години не съм виждал , а и такова обслужване.Всичко е засъхнало , почерняло , то не става за консумация.Хубави са продуктите които са намалени . защото се харчат.Те пък бързо свършват и с трън да се завартиш няма какво да си избереш.Вчера със съпругата си решихме да си напазаруваме, аз дълго отказвах , но тя ме убеди , че е евтино и трябва да отидем и да си на пазарим.Отидохме напразно няма нито сирене от 3,50 , свинско филе от 5,9о , пил филе охладено само накъсано отвратително , една опашка чака а новата им шефка със служителката от колбасите си описват рафтовете , поръчка си прави ли.Потресен съм, може ли такова отношение , поръчка прави ли , то какви поръчки правят като никога няма стока и е толкова пък оръфана и стара , че пазарувам само ако ми нарежат в момента .Ние 20 човека чакаме те да си пишат по листите. Правим забележка а шефката им присмехулно ни гледа и вика , като искате да ядете ще чакате.Ако няма поръчки , няма какво да ядете. Боже къде е предния колектив , ведри , засмени , любезни , отзивчиви и най вече усмихнати, Така изглеждаха , че дори и да не искаш да купиш те изкушаваше с визия и пълнота.Пазарувахме с желание и вместо определени 20лв , оставяхме по 30 -40 лв. Аз вече открито Ви критикувам и съветвам познати , приятели да внимават какво купуват от Вас , то Вие вече не предлагате прясна стока. Скоро си купихме намален свински врат и питаме там шефката на месото . да е мирише пак и затова да сте го намалили ,тя вика не голямо количество имаме и заради това .Купих аз и то мирише , лепне , отивам аз да и се карам а един служител вика ние го михме , трябва да не лепне и няма как да Ви мирише.Боже изумен съм какво се случва вече с тоя Кауфланд.Няма го стария колектив и Кауфланд остава вече в историята на рекламата им ХУБАВО И ЕВТИНО.Ще вмъкна , че не е само мое мнение , колкото пъти отида там и на опашаката се коментира само това и ако все пак си избереме нещо , дълго чакаме да се набутат.Въртят се като шугави овце, бутат се и работата не върви.
Моля Ви вземете мерки.
Многократно се оплаквам на ръководството в магазина , смеят ми се и казват те нови ще свикнат .А ние какви сме да ядем боклуци , нали си плащаме , какво е това отношение .Ами преди защо нямаше такива проблеми , и да е имало нови служители не си личеше.Пазарувахме си добре и беше винаги много хубаво.Моля обучете си персонала и шефовете , прекратете тази порочна практика.
Вмъквам , че от промоциите и сирене Родопско чудо нямаше и Пепси 1,5 л всичко беше свършило или скрито.Правите поръчки чакаме а нямате това което рекламирате във вестника си.Срамота!
Георги Данев