Сенсата Технолоджис България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1&markers=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1

Сенсата Технолоджис България

Относно фактите, колегата е пропуснал/а най-големия производител на автомобили в света- Тойота. И не случайно най-качествения. (не е клиент на Сенсата)

Само Тойота има на 10 000 000 автомобила годишно, "200 000 продукта" не са кой знае колко на този фон.

А останалите факти, дори и верни, не доказват, че "твърденията" са грешни.

Не всяка голяма фирма фирма е голяма работа, нито добър работодател. Робски труд в завода, който скапва духа не е задължително по-добра работа в сравнение със земеделие например.

Еднотипната, скучна, често безмислена работа в центъра за услуги, само смазва креативността на човека и му отнема възможностите и потенциала. В такъв случай, работа като фризйор или готвач би била доста по-благодарна за психиката на човека, вероятно и по-доходна. Няма нищо достойно да попълваш в една програма цифри в продължение на 8 часа. Дори веселите точици в логото на Сенсата не могат да приповдигнат самочувствието ви след такъв ден.

А това, че са най-големия инвеститор в България, само говори, колко зле си планират бизнеса. Не случайно други такива компании не идват тук.

Някой да е ходил на интервю за позиция - finance/accounting trainee - какъв договор предлагат, заплащане ?

Няколко ФАКТА за Сенсата технолоджис България.

Факт 2:Компанията разполага с производствени и бизнес центрове в 11 държави на 4 континента.Oчевидно нещата им се получават!

Факт 1:Средното количество произведени продукти за година е над 20 000, а на доставените – над един милиард бройки под търговските марки: Sensor-Nite®, Sensata®, Klixon®, Airpax®, Dimenstions™ и Qinex™.

Факт 3: Компанията е не призвежда само автомобилни части.Техническите решения, които фирмата предлага, намират широко приложение в автомобилната, самолетостроителната, корабостроителната, военната, тежкотоварната, ОВК, телекомуникационната индустрия.

Факт 4:Сенсата получиха награда от годишната класация на КАПИТАЛ 100,връчена за добрите финансови резултати през 2014 г. в резултат на разширението на производството в Ботевград .Класацията е представителна за над 90% от големите компании с годишни приходи над 100 млн. лева.

Факт 5:До момента Сенсата осигури работни места за над 1400 души.В момета се набират 1500 души персонал за заводът в Пловдив. Ако изпълни плана си, Sensata ще има наети около 4500 души, с което ще стане стане вторият най-голям индустриален работодател в България след "Арсенал" - Казанлък.
Нали никой не иска да има безработица в България?

Факт 6:Това е компания с доста успешен бизнес.Sensata има заводи и в Мексико, Доминаканската република, САЩ, Китай, Южна Корея и Малайзия, а единственият европейски е в България. Новият пловдивски ще е вторият по големина на групата в целия свят.

Факт 7:Относно качеството на продукцията,сред клиентите на Сенсата са VAG – Volkswagen- Audi Group, Daimler, BMW, Chrysler, FIAT Group, Ford Group, Volvo, Mitsubishi, General Motors, Mack Trucks, които едва ли биха направили компромис с качеството!

Нека говорим с факти,не с твърдения!

Относно подаването на документи,обявите за София,Пловдив и Ботевград са побликувани на сайта на jobs.bg.Ето и линка към него:
http://www.jobs.bg/company/17851 и

10 Мита за Сенсата

МИТ1. Сенсата е високотехнологична компания.
Фирмата се представя като производител на супер технологии, едва ли не ползвани на луната. В действителност основното производство е на прекъсвачи и прости сензори за налягане. От 2010 Сенсата изкупува други технологии, от които не разбира и резултатът е трагичен.
МИТ2. В основата на бизнеса е развойна инженерна дейност.
Бизнесът е по-скоро подобен на стол в студентски град. Гарантиран пазар, ниски цени за сметка на качеството без да им пука за клиента. Въпреки че има доста хора, които си пишат инж. пред името, работата е предимно административна.
МИТ3. Заплатите са високи, тъй като е американска фирма.
Заплатите са възможно най-ниски, не защото печалбите не позволяват, а защото целта на мениджмънта е да ги увеличи (печалбите). Ако получите добра ще ви дадат и работа за трима души. Затова, когато някой напусне на негово място взимат двама.
МИТ4. Стабилно работно място с кариерни възможности.
Възможностите са колкото навсякъде другаде-при добро стечение на обстоятелствата. Никой не се интересува от работата на хората, нито от текучеството, ако спестят по 2лв. на човек, ще преместят софийския офис в Малайзия. Дори и да имате 10 години опит в компанията, всеки ден може да ви ритнат, защото се възприема, че вие нямата значение за бизнеса.
МИТ5. Работят професионалисти.
Професионализмът е последното, което се очаква от вас в Сенсата. Важно е колко количество работа сте представили, че сте свършили. Професионализмът намалява продуктивността ви, а от там печалбите.
МИТ6. Хората са доволни от работата си.
Това знае всеки за себе си, както и 20 души от 100 които напуснаха офиса в София от началото на годината. Въпреки, че се са подбрани, позитивни и доказани хора.
МИТ7. Може да научите много.
По принцип не се наемат хора без опит, няма трейни програми или обучения за млади кадри. Хората са толкова претоварени, че няма кой да обърне внимание на стажантите. Дават им се да вършат ръчен безмислен труд, тъй като в компанията липсват знания за автоматизиране на дейностите и всичко се прави по-най неефективния начин. По-дълъг период в Сенсата може сериозно да увреди начина ви на възприемане на света, да унищожи у вас положителните ви качества и навиците за организирана работна среда.
МИТ8. Има мързеливци и хитреци, които се скатават.
Тези, които минават между капките остават с впечатление, че са усвоили умения за справяне в стресова среда, но това е лъжовно. Във всеки един момент тези хора са уязвими (от уволнение, тъй като нямат представа защо са там) и съответно сами си слагат хомота, използват ги като товарни волове, местят ги от позиция на друга и когато се прегорят, охраната ги изпраща до врата, като по американските филми.
МИТ9. Сенсата е топ доставчик на автомотив сектора.
Сенсата е нежелан проблемен доставчик. Сам по-себе всеки сензор в автомобила е риск, от който производителите на коли искат да избягат чрез алтернативни технологии. В допълнение, качеството и сроковете в които се доставят продуктите са неприемливи за индустрията, което е причина за страхотно напрежение за редовите служители и масова незадоволеност от труда си. В най-добрия случай, липса на идентификация с фирмата.
МИТ10. И в другите фирми е толкова зле.
Ако предните 9 мита не ви притесняват, ще се чувствате добре във фирмата, както и на памучна плантация. Всеобщо мнение, на хора, които постъпват, напускат или са външни, но работят за Сенсата е че такива контрасти, рядко могат да се наблюдават във фирма, която смята себе си за глобален лидер.

Положителното е че се подбират усмихнати, мислещи и съзнателни хора. И дори ЧР да ви омаят с общите положения и чар и да се прецакате тежко, отношенията чисто човешки са доста добри и са единственото, което би ви задържало да не напуснете на втората седмица. Ако предното изречение ви се струва смешно кандидатствайте за мениджърска позиция и след 6 месеца пак го прочетете.

Здравейте, къде мога да подам молба за работа за завода в Пловдив някой може ли да сподели .Благодаря предварително!

Компанията расте доста бързо.В момнета набират персонал за Северозападна България-Мездра,Враца и Ботевград.Определено имаме нужда от нови възможности!Успех на всички!

Здравейте на всички миналата седмица бях на интервю за позицията монтажник елементи в Пловдив.Уж интервюту мина добре първите кандидати ще преминат обучение в Китай.Бих ислал ако на някой от присъстващите на интервюту му са се обадили нека сподели моля Ви.

Ано, като казваш "Финансите" кого имаш в предвид финансовият директор ли или?

Наясно сме, че винаги има недоволни и няма идеален работодател, ама да подхвърляш така разни суми, чул недочул... Защо мислиш въртят едни и същи обяви през седмица?
Искат клалифициран персонал ама ако може без пари!!!
Точно за финансовият отдел говоря, е айде все пак не сме в Африка.
И за какво са ми тъпите им валчери като не мога да си позволя самолетните билети?
Прах в очите на персонала..
Поздрави!

Сензор-Найт протеинах името си на Сенсата Технолоджис България. Планират да наемат над 1500 души в следващите няколко години! Това е позитивна новина и много обещаващо за търсещите работа в региона на Пловдив, София и Ботевград

Много от позициите са обявени в jobs.bg - аз мисля да кандидатствам!

поздрави