Сенсата Технолоджис България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1&markers=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1

Сенсата Технолоджис България

Съгласен с Dundy. И при мен беше така, очаквах да се обадят, но не го направиха.... Shame on them..... :( :( :( :(

Най-неприятно впечатление ми направи, че на интервюто обещават да се обадят след една седмица, а на практика изобщо не се обаждат. Вместо това пускат същата обява след две седмици. Като ги питаш какво става с подбора казват, че след няколко дни ще се обадят, но отново не го правят. Изабщо никаква обратна връзка. Имам чувството, че само набират информация за пазара на труда и напразно разкарват хората по интервюта. Задължителен е разбира се въпроса каква заплата очакваме. Не мисля, че фирмата е сериозна при такова поведение.

Преди пет години съм работел в фирмата тогава беше друго, заплатите бяха 500лв. и социалния пакет май че беше лукс. За повече се бачка само в София. А то такива обяви дето ги въртят постоянно има от много време така че не очаквайте много от тази фирма.

Смея да кажа, че за момента са едни от най-коректните работодатели за Ботевград и региона. В момента съм на една от най-ниските позиции - оператор и честно казано не съжалявам. Завършил съм бакалавър и въпреки това дори и в София не можех да си намеря работа, която да отговаря на образованието ми. За това реших да опитам в друга сфера. Вече 2 месеца съм там и съм доволен. Имат много добро отношение към служителите си. Съвсем малко ми се разминаха очакванията със заплащането, но го отдавам изцяло на факта, че съм нов и все още се обучавам. Ако беше толкова зле нямаше Сенсата да е работодател на половината околие. Има служители от Враца, Мездра, Ябланица и близките села. Пътуват и доста от София.

До sixxxxxxxx
Съжалявам за погрешното впечатление, че поисканата заплата е била критерий за избор. Имахме добри кандидати, но позицията е само една....
Ваучерите са предназначенида компенсират разходите за транспорт. Вярвам, че сме честни в това отношение.
Споделянето на лична комуникация за позицията с избрания кандидат в последствие май не е ОК.....)))).  Личната ми молба е да не го правите занапред.
Поздрави и успех.
Финансов Директор
Л.Г.

Изглежда всички мнения са написани от един човек????????

Миналата година по тва време кандидатствах за работа в Сенсата за финансов анализатор. Мина, първо, второ и дойде ред за трето интервю.Във всяко едно от интервютата ме питаха за заплата. Исках си твърдо и ясно 1200 лв НЕТО. Интервютата си продължаваха, ли продължаваха...Та, дойде ред на 3-тото интервю. То беше с финансовия директор в Ботевград. Много печен човек беше, изключително харизматичен и с чувство за хумор. Но, до тук добре. Мина интервюто, и ни накараха да се подпишем на някъв лист за коя позиция кандидатстваме, за да ти дадат ваучер за пътуването. Е, съвсем случайно погледнах името на другия кандидат, която кандидатстваше за тази позиция.Казаха ми, че на другия ден (четв.) или най-късно до петък ще получа отговор :) ДА, АМА НЕ :D Впоследствие потърсих момичето във фейсбук и я намерих :) Попитах я дали са я взели на работа, тя ми каза, че да. Попитах я нахално и на каква заплата се е съгласила, тя ми каза 800 лв. чисто :))). Кое е обидното ли? ОБидното е, че ме разкарваха на 3 интервюта, на които харчех пари за таксита, път до Ботевград (набих се повече от 20 лв.), както и това, че трябваше да излизам от работно време, да взимам отпуски и т.н., а накрая дори и не ми върнаха обратна връзка :) Защо просто след първото интервю не ми казахте, че няма как да стане на 1200 и да се приключи въпроса???

Когато чета последните мнения не мога да спра да се смея. Обаждат ти се за интервю, когато им е удобно - естествено, не си само ти. Звъниш на звънец - ще звъниш има контрол на достъпа. Все пак не влизаш в кварталния магазин.  Ако започнеш работа, няма да ти се налага, ще получиш карта и ще имаш достъп до местата за които си оторизирана. Освен това предполагам, че е оставен телефон за контакт с колегата от HR, но може би ваучерът е свършил и не са възможни изходящи обаждания?
Обявите в jobs.bg не стоят незаети, постоянно се търсят нови хора. Да има текучество, но определено съотношението е в полза на новопостъпилите служители. Не само след 2-3 месеца, но и след 2-3 години ще видиш същите обяви. Просто се търсят нови хора и спокойно над 90% от старите служители са си по местата :)
Сенсата е огромна фирма в световен мащаб. Нормално е да има "боклуци, помияри, лицемери, връзкари" и т.н от изброените в един от постовете, но има и доста качествени хора.
В никакъв случай не смятам, че работата в компанията е върха, наистина има проблеми с некомпетентни мениджъри, но е факт, че постоянно се инвестира в нови производства, оборудване и персонал. Произвеждат се високотехнологични продукти и въпреки, че очаквам негативни коментари относно оборудването, процесите, персонала и т.н ако има такива ще помоля за пример къде се справят по-добре.
Относно работата в Сенсата, съветът ми е - опитайте, има шанс да попаднете в добър екип, с добър мениджмънт и в зависимост от позицията - прилично заплащане. За съжаление рискувате да се случи и обратното, но това важи за всички големи компании.

Иван като ти гледам коментара, явно доста са ти промили мозъка.....

Най-готините хора с които някога съм работил до момента. Страхотни хора, страхотен екип, всестранно развити личности и с различни хобита/страсти извън работа. Твърде жалко, че реших да се насоча в друга област, колектива в София е много готини и работата с хората беше прекрасна. Не съжелявам и ден за времето прекарано в отдела!!