Сенсата Технолоджис България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1&markers=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1

Сенсата Технолоджис България

Това е фирма за много роби малко служители и много шефове

За работата на техниците и искам да си кажа моето мнение. Аз работя там и си получавам заплатата всеки месец на 1-ви (не като в предишни фирми, когато шефа има пари), плащат ми осигуровки, и болничния ми изплатиха. Имаме и допълнителен здравен фонд, получаваме ваучери за храна по 60 лв. на месец и колегите ми са супер. Като ми се е налагало малко по-рано да изляза от работа например никой не ми е правил проблеми.Всеки месец раздават безплатни плодове на служителите - не е кой знае какво, но колкото и да е показва какъв тип отношение има към хората. Естествено има и неразбории, но като цяло е доста добра фирма. Нямам интерес да правя реклама, така че сам си прецени.

С мен се свърза Петър Мицев, който до колкото разбирам работи в "управлението" в София, точно като какъв не ми стана ясно. Исакше заснемане и EDS анализ чрез SEM на няколко проби, които били за известна фирма производител на автомобили. Направих анализа, изпратих и снимките, това беше още есента миналата година - цената за всичко беше 300 лв. След като пиша тук можете сами да се сетите дали съм получил парите.( За информация парите не отиват моя джоб, а в института в който работя. ) След като не искат да дадат 300 лв. за анализи значи за мен е много вероятно наистина да не плащат високи заплати, а само да искат. Тези 300 лв. явно няма да ги получим в института, но могат да бъдат аларма за останалите, които искат да работят при тях, че може да не си получат бонусите или за тези, които ще правят анализи да не разчитат на една мъжка дума, защото там явно няма истински мъже, които да застават зад думите си!

Някой има ли представа какво е заплащането на тест техник за София. Какво е отношението, работната среда и има ли бонуси и привилегии?

Знаят ли от фирма Сената Технолоджис Пловдив колко е минималната работна заплата в България? Ако не знаят може Инспекцията по труда да им я каже!

560 лева?! Много, бе!Еееей, ненаяли се...
Дано Тръмп си ги прибере и тези алчни типове в Америка, та да видим как ще плащат на американските работници $305 на месец!

Съвсем пресна информация за желаещите да започнат работа в Сенсата, Пловдив.
Бях поканен за интервю за позиция Оператор въвеждане на данни. По телефона ми бе обяснено с 2-3 думи, че работата е документална, и ме поканиха на 4 очи в завода.
Първо, останах неприятно изненадан от факта че за същия час бяха дошли още 20-на души, и чакахме във фоайето без никой да ти даде информация какво се случва.... не стига че бяхме безинформирани, но имаха наглостта и да закъснеят с 20 мин. Но да кажеш, айде има ли са работа, ще вземе да се извинят нещо... чакай.
Поканиха ни всички вкупом в зала с проектор, и ни пуснаха филмчето за Сенсата от Jobs-a.... По дяволите, смятам че за да са те поканили на интервю, би трябвало вече да си се запознал с компанията и какво правят, аз идвам на интервю, не на презентация!
След презентацията момичето почна да запознава останалите с работния процес, и по-специално за техническия отдел и производствен процес. Останах изумен, че не чух и дума за дадената длъжност по която кандидаствах, и бях поканен на интервю.
Издяволиха се с информацията за заплата, която е 560лв нето, а видиш ли след 5г. стаж 720лв.... Естествено при всяко споменаване на заплащане в последствие, се изказваше сумата от 720лв, което автоматично залъгваше кандидатите, че видиш ли това ще ти е заплащането като почнеш.
След приключването на презентацията, абсолютният идиотизъм и наглост да помолят събралите се хора, който би искал да продължи към индивидуално събеседване и евентуално започване на работа (забележете) ДА СИ ПРЕДОСТАВИ ЛИЧНАТА КАРТА ЗА ДА Я СНИМАТ!
Разбира се аз не я предадох, но неприятно впечатление за останалите, че всички се бръкнаха да раздават личните си карти.... но те си знаят.
Изведоха ни във фоайето отново, и с нетърпение жената попита на всеослушание дали има някой който не го устройват условията, и не желае да започне работа при тях...
Хванах госпожицата и я питах, защо нямаше никаква информация за длъжността по която кандидатствам, и дали има смисъл да чакам индивидуалното събеседване? Отговорът и с леко мрънкане беше, че това било същото като останалите работници, но под друго име! О_о Заплащането, също като на останалите... нямало разлика.
Разбира се станах и си тръгнах.
Извода си правете вие, за мен това е абсолютно не професионално и подигравателно отношение от страна на г/те от HR, за работата не мога да кажа нищо, но споменаването че от време на време се работи и събота, ми подсказва че ВИНАГИ ще се работи в събота!

Първоначално човек е впечатлен от младия персонал. След седмица започваш да виждаш,че голям брой хора от администрацията и не само се държат нещо не кокто трябва. Много изцъклени очи,много енергийни напитки и кафета, както и цигарите за 10мин. по 3бр. Чуваш някви разговори от сорта А БРАТ И НА МЕН ОДЕВЕ МИ НАСТРЪХНА КОСАТА. Тоалетните ги ползват много често за да си напудрат ноздрите. Ако сутрин им прават тест за наркотици то 70% от Администрацията няма да ги допуснат до работа. Много изстръпнали служители/ки. Девиза на Сенсата е "Който не разбира тук се спира"

Неприятно преживяване, което не мисля да повтарям. Първоначално попаднах на някаква дама, която се представи като част от екипа за подбор на компанията.Комуникацията с нея почти ме отказа, беше толкова разпокъсана и непоследователна, че ако,нямахопит в това за което кандидатствах сигурно щях и до днес да сечудя какво ми говореше. Все пак, след телефонен разговор дамата реши, че явно мога да се срещна и с други хора от екипа. Информира ме кои ще са хората каква ще е срещата и дори ми изпрати информация за местоположението на офиса. В деня на срещата обаче установих, че от първоначално комуникираните хора ще дпйде един, а останалите хора са променени. Казах си както и да е все пак съм на среща.
А срещата протече все едно говорех с хора на раличен език. Неразбиране, въпроси, които показваха колко хората пред мен не могат и да си представят за какво говоря и дори коментари, накоито едва не се изсмях.
Поприключихме, казахме си стандартните любезности и как ще се свържат с мен след 2-3 седмици и се разделихме. Повече така и не чух нищо от тази фирма.
Доста непрофесионално и неуважително отношение. Ако хората, които избират служители в Сенсата подхождат толкова безотговорно към потенциални бъдещи попълнения за екипа си, то тогава не се учудвам на мненията тук.
Пожелавам успех на бъдещи кандидати, макар аз вече да не смятам да поглеждам към този работодател.

Някой е написал по-долу, че 500-600 лева можело да ни се види много добра заплата, макар и за друг вид труд!
Роби, 500-600 лева е мизерна заплата за какъвто и да е труд. Това е обидна заплата, накърняваща човешкото достойнство.
Който предлага такава заплата трябва да бъде бит, а който я приема - наплют.