Сенсата Технолоджис България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1&markers=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1

Сенсата Технолоджис България

Да, в България изнасят най - простата и досадна работа с най- ниските заплати.

Не, не я намирам за достатъчна, това беше и една от причините да напусна. средно 1000 казах, тъй като техниците взимат по 850-950 лева, а инженерите - по 1200, средно 1000 за фирмата. Ваучерите са още 60 лева към тези пари, не се включват в тях. Казвам за плащането, защото съм бил във фирма, в която трябваше да получавам пари на Х число, но ги получавах на Х+N. Дано никой да не му се налага всеки ден да ходи на банкомата и да се моли все едно е отишъл на черква, да има заплата на картата, за да си плати сметките и квартирата. Работата, която се върши в лабораторията, не е тежка. Естествено, за разлика от тази в завода, там аз лично не бих искал да работя. Но в лабораторията отиваш на работа, има еди колко си работа за вършене, имаш си срок, вършиш я, заминаваш си и това е. За естеството на работата, парите не са неадекватни. Но не са и много, затова и преди мен други колеги напуснаха, след това и аз и не знам колко и още след мен. И, както казах, работата е еднообразна и скучна. В момента работя във фирма, в която се чувствам добре, взимам повече пари и атмосферата е уникална, всъщност, единствената досега, за която не мога да кажа лоша дума, така че нямам интерес да пиша глупост за сенсата, просто споделям личните си впечатления за това място от гледна точка на млад специалист, който към дадения момент си е бил намерил работа, която да му осигурява необходимото. Не смятам, че, чрез плюене по дадена фирма, някой ще си осигури по - добра работа - не ти харесва, намираш друго, тръгваш си. Поне, за разлика от други фирми, ако работиш в сенсата, но в София, ще си побръмчаваш до Ботевград, ще вършиш нетежка работа, ще имаш поне няколко готини колеги. Относно "шефовете", ако още е там, уважавайте Румен, защото беше супер стабилен и разбран човек. Предвид тези неща и степента на натовареност, когато работех там, заплатата беше ок, а и тогава ми вършеше работа. За повече работа на други места се взимам по - малко. Просто за млад човек не е място, на което да изкараш много време. И пак да кажа, има много кретении, които не ми харесваха, но ако работата беше щракане и удоволствие, нямаше да се казва работа :)

Колега, намирам някакъв парадокс в мнението ти. Заплащането е прилично, но масово се взимало около 1000лв, било то и с отделно ваучери.Това така ли е? И айде стига сте казвали, че е плюс редовното изплащане на заплатите, все едно да кажеш, че някой служител е много добър, защото идва навреме на работа...Ъпусрдно е.Обратното просто е недопустимо.Та кажи - тази смешна заплата ли наричаш прилична?

Ще се опитам да бъда максимално обективен. Става дума за лабораторията в София. Откъм заплащане, нещата са прилични за заеманата позиция, абсолютно никога не ми е забавяна заплатата, взимат се и ваучери. Колегите, повечето, бяха млади хора, които лесно можеше човек да се разбере, междуколегиалната атмосфера беше добра, комуникацията с колегите от Ботевград, също. Работното време се спазваше, а прекият ми ръководител беше доста разбран човек, с когото лесно можеше да се сподели мнение, проблем, предложение и винаги се отнасяше човечно и с разбиране към всякакви запитвания, дори когато нямаше време. Имаше си кухня, кафе машина, ала бала. Имаше потенциал за командировки в чужбина, които също се заплащаха доста добре. Имаше си служебен лаптоп, на който нямаше проблем да разглеждаш и странични неща, когато нямаш работа или изчакваш нещо, стига да не се прекалява. Това бяха плюсовете.
Минусите бяха следните. Абсолютно безумни безсмислени събирания и мероприятия със "задължителен" характер във време, в което имаш друга работа, след което зор за резултати реди крайния срок. Изключително еднообразна работа, всеки ден, всеки час. Реално, никаква възможност за развитие нагоре, а и малкото развитие, което имаше, финансово не беше кой знае какво развитие. Местоположението, освен ако човек не живее в Дружба, е доста кофти, въпреки че наблизо има метро. Местата за обяд наоколо ги има, но не са особено приятни и не готвят добре в повечето случаи. Неща, свързани с колеги, няма да коментирам, добри или лоши, има и от двете, както във всяка фирма, защото не е коректно. Обемът на работа постоянно само се увеличава, което е разбираемо, тъй като и лабораторията се разширява, но заплащането не се променя.
Работата е подходяща за хора, които са съгласни да вършат основно физическа работа, малко на компютър, според позицията си средно около 1000 лева чисто, което е ОК, но да направят компромис с развитието си, креативността си и реално да нямат по - добра оферта към момента на търсене на работа. Откъм сигурност е добре, текучеството, малко или много, е инициирано от страна на работниците, рядко са уволненията и те са обективни. Към мен лично лошо отношение не е имало, но естеството на работата и заплащането ме подтикнаха да намеря друга.

По принцип не е лошо, че има хора които си търсят своето.Ако всичко го правеха, нямаше да има заплати по 5-600лв. Мисля, че обаче ти прекаляваш малко с коментрарите. Не те устройва чиста заплата от 2000лв, струва ти се смешна, ок, твое право си е. Но така публично да хулиш хора които дават тези пари, чак че са смешници - еми не са смешници - ти ставаш смешна. При положение, че половин България взима около минималната заплата ( което е около 400лв чисто), още една трета 5-700лв, някак си е нагло да изказваш такива гръмки определения - 2000лв смешни. Може да не са ти достатъчни, може да си квалифицирана ( но за сметка на това като човек не ставаш защото си нагла ), но не определяй добри стандарти като смешни, само защото ти самата си такава.

Има ли някой който знае каква е заплатата на техниците?

Здравейте всички! 6000 символа няма да са ми достатъчно за да опиша впечатленията си за прекараното във фирмата време!Като всички посетители в този сайт и аз потърсих информация за тази фирма! И да, бях потресен от негативните коментари! На интервюто за работа съвсем в мой стил попитах на какво се дължи тази оценка? (имах друга работа и силно се колебаех дали да напусна) Не мога да скрия, че съм амбициозен човек и се стремя към развитие, което логично може да предложи новопостроен завод в производството! Отговори ми доста приветливо момиче(което към настоящия момент е бивш hr-демек човешки ресурси) и отговорът гласеше :В компанията работят 4000 служители (към онзи момент), а негативно са коментирали 80(пак към онзи момент)... и така бях подтикнати да направя извода си сама! И мили хора, аз направих грешка, като напуснах по добре платената си работа (на 2 смени и страхотен колектив) и постъпих на служба в "просперираща", "динамична"и още много кавички американска фирма!
Сега се обръщам към бъдещите кандидат работници и служители, защото и настоящите и вече миналите знаят! Коментарите в BGRABOTODATEL.COM са истински и обективни и са във ваша полза! Не са плод на не лоялна конкуренция и някаква търговска конспирация! Поместени са от хора за хора и повярвайте ми трябва да ги вземете на сериозно!
От сърце ви желая успех и по-малко такива работодатели!

До последното мнение - няма такива заплати в производството там

Като настоящ служител на фирмата (млад човек) не мога да кажа нищо лошо. Да има неща, който с течение на времето се надявам да се променят - като организацията им например. Но всичко лека полека, все пак тепърва започва производството.
За ненатоварваща работа, заплащането си е повече от добре. Не разбирам хората, оставили коментари, от сорта че се взимат малко пари. При стартова заплата от 850лв + 3/4 бонуса и ваучери за храна, човек реално достига достатъчна сума с която да живее добре.
Този който не му се работи и намира кусури навсякъде никога няма да бъде доволен!

Хахаха, проверила съм реалността добре, и тя е различна. 1300лв взимах в края на 2010-та, а 2000лв - през 2014та. Сега сме 2017та, и заплатите са други (невероятно, но факт). Ама то българите нали сме си мишки и мижитурки, винаги ще се намери някой за по-малко да работи, но най-важното - да си мълчи и кротува, нали все пак си знаем - който не нанига главица, няма да му я отрежат ;). Вие там цъкайте и чакайте "реалността" да Ви удари и Вас, някой ден...Аз ще продължа да търся адекватно нормално заплащане за поставените отговорности. И да почерпите за новата си заплата за 2018-та, че от 1800лв са Ви я вдигнали на 1870лв, или хайде - от 2000лв на 2093лв, което си е вече невероятно по-добре. Със здраве и успех!