Порше Интер Ауто Бг ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Младост, Квартал Младост 4, Бизнес парк София, сграда 10, офис 105&markers=София,Район р-н Младост, Квартал Младост 4, Бизнес парк София, сграда 10, офис 105

Порше Интер Ауто Бг ЕООД

Уважаемо ръководство ,какво става в прекрасният Порше София Изток ,а ?

За една седмица гледам четири човека са хвърлили молбите си за напускане.
Явно обстановката вече е нетърпима и явно "ръководството" се е НАСРАЛО ОКОНЧАТЕЛНО и вони ужасно навсякъде,вкл и в лъскавият ви шоурум .
Накрая ще остават само няколко селски идиота с ипотеки, заобиколени от стотици непродадени пластмасови лигена от "престижната" марка VW.

Ще споделя моето мнение с всички бъдещи кандидати за работа в Порше Интер Ауто и трите комплекса в София ,с което целя поне един човек да го предпазя да НЕ се наиграе,така както аз го направих.
-------------
Няколко думи за ВЕЛИКАТА австрийско-гяурска фирма.

1.Заплащане - ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха .

2.Уважение и работна атмосфера - уважението е като заплащането,а атмосферата е с аромат на ЛАЙНА .

3.Колеги - 3/4 са прости селяни като на повечето места в България.

4.Ръководство - типичната шайка некадърни връзкари с гравитиращите около тях курви /мъжки и женски,но предимно мъжки/.
Много показателен пример - единият от двамата гОлеми управители преди да стане гОлем управител е работил на рецепцията в Порше Изток !!! , явно е някакъв вид гений,за да го изберат.

5.Развитие - 0,0000001 %.

6.Благодарение на поредната и за мен вече последна БГ Фирмичка осъзнах,че еднопосочният билет е задължителен,че няма НИКАКВА НАДЕЖДА за нормалност в остатъците от България.

7.Ако сте кандидати за работа там и нямате връзки приемете само, докато си намерите НОРМАЛНА работа.

8.На фирмата,нейното ръководство и
дебелите селяни в нея искам
да кажа само едно - КУР ЗА ВАС !!!

Наскоро ме попитаха колко добре плащат в Порше Бг.
Тук ще разкажа на всички бъдещи кандидати за работа там,как точно седят нещата.
Първо - клас прослужено време НЕ се признава,може да сте работи и 29 години,те ще признаят колкото си решат,може и Нищо.
Второ - след изчисление на стажа той се вади от основната заплата !!!
Т.е. Заплата 1500,стаж 20 лв.
1500-20=1480 лв брутна основна заплата.
След това добавят стажа към основната - т.е. 1480 + 20 = 1500 лв.Така Порше плаща само каквото е дала като оферта за работата.
Трето и най-важно - след всяка прослужена година се прави преизчисление и основната заплата се коригира според новият стаж,за да може дори и след 20 години работа там отново да взимате 1500 лева бруто.
Споделям всичко това,за да разберете тези какви боклуци са и да не правите грешка да започнете работа там.
Самият аз дълбоко отвратен от всичко в тази фирмичка се махам Щастлив от тях.
Това от мен.
Дано съм бил полезен.

Тук се влиза за лоши коментари. След 4 години работа мога да кажа само позитивни неща. Приятна атмосфера и хора, особено в изток.

Както повечето работи у нас и тук можем да кажем „Хубава работа, ама българска“.
Фирмата страда от липса на качествени мениджърски ръководени кадри, които да бъдат пример за затова как трябва да бъде свършена дадена работа. По-скоро се наказва отколкото показва. Ако можеш и знаеш започваш да ставаш супер неудобен. Ако не слушкаш ще те пляскаме. Всяка година се прави „Stimmungsbarometer или Барометър на настоението“ от холдинга – Австрийците. Като дойде този момент всеки се инструктира как да се гласува и всеки си знае –само зеленото и ухиленото човече. Дразнещото е , че всичко се маниполира, а има ли проблем се потушава на местно ниво по-нагоре не се достига. Пред шефчетата от холдинга нищо не достига, всичко се представя с цветя и рози и как резултатите са по-добри,спрямо миналата година по това време. През последната година си отидоха над 42 човека, продължават и до днес. За жалост някои от тях наистина бяха ценни кадри в 100% си смисъл. В Порше Интер Ауто /ПИА/ има двойни стандарти на заплащане в Изток, Запад за Юг да не говорим, фирмата е и майка и мащеха. Там служителите не веднъж им беше обещавано за корекция на месечнното им и заслужено възнагражнение. Вендъж „Комплекса е нов нека да се разработи“. Втори път „Сега управителя се смени, пак ще трябва да се доказваме“. Трети път „Направено е предложение и сега чакаме“, в последствие се разбира, че се е минала половин година и то все още не е разгледано, но служителя чака всеки месец с надежда. Четвърти път пак идва нов управител трети по ред от както е комплекс. След няколко месеца най- накрая „умните глави“ мислили мислили ... заплащането да е на основна заплата + заработка. „Урааа...“, най-накрая. Да ама за малко, даже да сме по точни 2 месеца и в началто на третия служителите, които бяха убеждавани колко е съвършенна новата схема на заплащане им беше направено събрание за да им бъде съобщена благата вест. В заплатите им ще имат промяна в проценти, но за съжаление надолу. Проблема, че тенекеджия, диагностик, приемчици, търговец или даден служител от БГ-то /импортьора за БГ/ в прощалния си меил адресиран до всички служители е взел решение да напусне заради по-добра работа или в търсене на нови предизвикателства. За съжаление не е така. Прави го от коректност към колеги към работа, страстта с която е работил, предизвикателстото, може би с любов към бранда, но със смесени чуства като цяло. Всеки новоназначен ръководител в първите си дни се усмихва на всички. Запознава се с тях, прави събрания, в които се допитва до служителите за проблеми, казва какво ще направи и промени и т.н. и т.н. ... . Докато не дойде ден, в които започне да надига глава и става една ... ,защото вече има самочуствие нали е шеф. За да се изтъкнат непрекъснато се опитват да режат от какво ли не. Разходи за вода, тоалетна хартия, климатици, бояджийна камера /ако може, че много пари за газ отиват/ освен бояджиите със сешоари да сушат зимата пък лятото на ... слънце, отопление. Докато не се стигне до колуминационния момент „Звънни на ИТ-то и го питай как ще е по евтино да го принтираш или ксерокопираш“. Все едно да те питат за св..р.. те с ръце или без ръце, как е по-голям кефа?. Жалкото е, че получаването на заплатата навреме, която си я изработил със знание,ум,безсъние и ръце, полуена на време в България е лукс, а работодателя се приема за коректен. Тъжното е, че днес се за служители на резервни части се назначават бивши мебелисти, а за приемчици фрезисти по образование. Да мрънкат по-малко за пари. Иначе продължаваме да говорим за кадри и професионалисти, да бъдем „гурото“ на VW, да казваме „добър ден“ пред клиентите и „заповядайте отново“. Най-вероятно за това се и връщат по 2-ри и 3-ти път за едно и също нещо, без да искаме сме им го пожелали. Ябълката е лъскава отвън, но гнила отвътре. Смешното е опита с трици маймуни да се ловят, за това и данните поддавани към агенциите извършващи запитване към клиентите относно клиентската удовлетвореност, са с мнимулирани резултати. Тъй като още данните, които се поддават за такива. Уж е клиентска ориентирана фирма. Изводите ги оставям на вас.

Липсват коментари - значи всичко е ОК.