Аптеки Марешки /img/frontend/nomap.png"

Аптеки Марешки

Моля като клиент да направите заплатите на служителите си Казанлък поне 2000лв,защото ми омръзна да са вечно озъбени, сърдити и кисели с клиентите, които им изкарват заплатите. Това, че продавате със стотинки по евтино не означава, че те трява да обслужват като индианци. Ако пък вие(шефовете) ги лъжете, че им плащате, а те ви лъжат, че работят-проблема си е ваш. Аз от днес не влизам вече там-просто не желая да ме обслижват киселяци.

Работих като оператор в аптеката.Изключително много работа за нищожна заплата 400 лв. Работиш на празници,без заплащане.Ако има глоби от здравната каса се удържат от персонала.Броят на операторите е малък ако някой почива не се издържа на напрежението.Цял ден си на компютъра от което си развалих очите.

Възмущение буди отношението на г-жа Теменужка към клиентите.Например на непознати клиенти ,,О,много болести имаш",виждайки рецепт.книжка ......

Работя във фирмата няколко години вече – маг. фармацевт съм. За другите колеги: натоварването е много голямо, заплащането е добро. В общия случай не ни занимават с глупости, а заплатите се изплащат на уречената дата.
За оплакващите се клиенти: мили клиенти, лошо сме ви свикнали – да не ви искаме рецепти, да ви даваме на блистери и да работим много бързо. Аптеките не са обикновен магазин – те са по-специално място, с редица правила за отпускане на лекарствата (а не продаване). И колкото г-н Марешки и ние да полагаме усилия да бъдете обслужени качествено, не винаги се получава. Например, ако само едно гише работи в събота, опашката ще е до вратата и със сигурност ще сте недоволни, но така и няма да се замислите защо е така. Няма и да ви пука, че вечер колегата ще се прибере с отекли безчувствени крака и обтегнати до крайност нерви – цял ден обяснявайки, цял ден бързайки – за да сте доволни… и пак не сте доволни. Знам, ще ми кажете, какво правя там, ако не ми харесва и ще ви отговоря, че в мноогото други вериги… не е по-добре. И все пак вие избирате нас. А ако сте имали късмета да влезете в аптека извън България… ами там (Англия) си е див късмет да зърнеш магистър-фармацевт (много вероятно и да е българин:), камо ли да разговаряш с него, а за кашлица… ще ви препоръчат да пиете повечко вода, за да откашляте по-лесно и да забравим да си вземете нещо без рецепта. Така, че следващия път ако ви върна за рецепта, не ми се сърдете – за ваше добро е и се нарича фармацевтична грижа. Айде, сега ме оплюйте едно хубаво!

Ниско заплащане.Всички липси,брак от ревизии е за сметка на персонала.Празничен труд не се плаща.

За тези,които се чудите дали да работите за г-н Марешки имаите си една наум.Роботих за тях 1година и съм напълно разочарована-взимат всеки наред от кандидатстващите.Работите като луди и давате лекарства на всеки пациент дори и да е без рецепта и ако случайно ви хванат при проверка глобата е за ваша сметка.Освен това в никакъв случай не можете да си вземете отпуска,това може да се случи в случай на смърт ва ваш близък и задължително трябва да докажете това.Ако нямате диплома за фармацевт и сте само помощник фармацевт,няма проблеми-всеки ден след края на смяната на магистъра вие заемате неговото място и започвате да работите чисто сам по здравната каса,което е абсолютно забранено.Всеки ден когато сте втора смяна оставате сам на работа на гишетата и започвате да обслужвате като луд побеснелите пенсионери.В събота или неделя оставате като дежурен на смяна през целият ден и той не ви се заплаща.Отново незаконно.
Карат ви непрекъснато да предлагате на пациентите някакви измислени лекарства(генералгин,алгозон) и в резултат получавате бонус за това-жълти стотинки.Заменяте непрекъснато терапията на пациента и боклуци.
При провеждане на ревизия ако случайно има останали непродадени лекарства с изтекъл срок трябва да ги заплащат служителите.Трябва сами да предвижвате продажбите,за да не плащате вие накрая-пълна простотия....

Много учтивата управителка в Марешки гр. Хисаря ми заяви: ДА НЕ СИ СТЪПНАЛ ПОВЕЧЕ В АПТЕКАТА МИ !!!

Редовен клиент съм на аптеката,искам да направя похвала към всички служители в аптеката,много съм доволен от облужването,отделеното внимание,професионалния опит.Всеки път излизам доволен от аптеката тъй като внимателно обясняват,каквото е нужно,нека работят все така динамично и професионално,много хубав екип от млади хора,браво и много професионални успехи Ви желая!

Много е лошо обслужването във аптеката Марешки която е на Хр.Ботев.По принцип избягвам да ги посещавам но днес минавайки от там влязох да взема контейнерче за иследвания.Контейнерчето струва 0.19 ст.при което аз и дава 0.20 и тя не ми връща ресто?Попитах я защо не ми връща ресто тя ми отговаря Ми нямам ама така нахално все едно че аз и дължа нещо.И я попитах ако дойда и нямам една стотинка ще ми дадете ли да си купя лекаството тя ми вика да.Супер нагла лелка.Повече кракът ми няма да стъпя във АПТЕКИ МАРЕШКИ.Не става на въпрос за едната стотика те са длъжни да връщат ресто ако клиента не иска няма да вземе рестото.Ипреди това като съм си взимала витамини пак нагледци.

-5 Това е оценката за Аптека  Марешки в гр.Горна Оряновица, обл.В.Търново.Аз писах и до управлението на аптеките, но и сега ще споделя болката си, че в горнооряховската аптека Марешки до пазара работят едни пенсионерки груби, злобни, готови едва ли не на бой, ако ги попиташ или недай боже да им противоречиш.Моят случай е следният:наложи се да отида да взема лекарства на мой близък, които били поръчани от 5 дни, но след едночасово чакане всеки път, ги няма, когато отидох накрая аз, бях разигравана по-вече от час, защото първо точно пред мен, касата затвори - която работи с рецептурни книжки, казаха ми да отида на другата каса, след 30 мин. чакане там, съоветната пенсионерка ми каза да чакам на другата каса/където бях/, докато служителката се върне/беше излязла изън аптеката/.През това време две по-млади служителки проничаха през един прозорец отвътре и най-нахално одумваха клиентите.След като се върна въпросната аптекарка естествено попитах за цената, защото предния път лекарствата бяха по-евтини и какво се случи - тя повика друга арогантна пенсионерка да ми обясни, че не съм права, която от своя страна ме нападна с думите, че имам психологически проблем.Това според Вас нормално отношение към клиенти ли е?За мен аз имам решение - няма да стъпя във аптеки Марешки и мисля, че мениджмънта на тези аптеки куца или всичко е оставено на инерцията, която имаха преди доста време.