БНБ Париба Лични Финанси /img/frontend/nomap.png"

БНБ Париба Лични Финанси

3 точки от 1 мнение

Здравейте!!!! Искам да искажа моето мнение в качеството си на родител и работодател.Преди 4 години,дъжеря ми е кандидатствала за кредит при вас в размер на 4000 лв.Такъв кредит и е бил отпуснат без да бъде осведомен за това работодателя и. Нямам представа на какъв критерий трябва да отговарят кандидатите за кредити,на аз в качеството си на нейн работодател,не съм била осведомена за намерението и да тегли кредит.И.....след отпускане на кредита започват ходене по мъки за погасяване на вноските,защото тя не е погасила нито една вноска с нейни лични средства ,закъснения,заплахи за събиране на задължението със съдия изпълнител и т.н. След това тя се разболя и беше близо година в болнични.Аз в качеството на нейн родител изпратих болнични листи и епикриза,след разглеждане от ваша страна получих отговор че това не е заболяване от което може да се възползва ,защото има и медицинска застраховка при подписване на договора,която покрива част от вноските.След продължително погасяване на кредита,тя кандидатсва за нов в р-р отново на 4000лв.и вие естествено отпускате нов.Отново попадам в един омагьосън крък.Лично аз съм се обаждала по телефона и съм ходила в офис на Париба във Велико Търново за изясняване на отношенията във връзка с погасяване на кредита.Обаждала съм се и по телефон.....никаква информация.Искам да изразя своето станивище в качеството си на родител и работодател. Вие отпускате кредити без обезпечение,без да искате информация от работодател за лицата кандидатстващи за кредити...а след това когато те не плащат вноските си ,ги давате на съдия изпълнител,който установява връзка с работодателя на лицето и работодателят се задължава да прави удръжки от РЗ на лицето и да ги превежда по ваша банкова сметката.От написаното по горе личи че при отпускане на кредити вие не се интересувате от платежоспособността на вашите кандидати,и не събирате информация от работодателите и поръчители.А след това търсите тяхното съдействие за събиране на задълженията.Значи след това работодателят или родителят,или гаранта стават съучастни във връщане на задълженията.Много моля и апелирам когато отпускате такива средства изисквайте трудов договор и уведомявайте работодателите защото те най добре познават свойте служители и тяхната платежоспособност.Защото след това настъпва ходене по мъките,високи вноски,високи лихвени проценти,принудителна събираемост и т. н.    С уважение към Вас..
Очаквам вашето съдействие и разумно отпускане на кредити да станат реалност.