Инграм Микро / Ingram Micro https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2&markers=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2

Инграм Микро / Ingram Micro

Относно процеса на подбор са сравнително бързи - насрочване на телефонно интервю, телефонно интервю и среща в рамките на три дни след пускане на CV. Телефонното интервю е около 15-20 мин с включено представяне на компанията. Интервюто е около час със супервайзорите на съответната дейност и включва устна и писмена проверка на езиковата компетентност за съответния език. Всичко протича в неформална и приятелска обстановка, предразполагаща към откритост и откровеност. Обратна връзка се очаква в рамките на две седмици след интервюто.

Да започна рябота там беше огромна грешка. Ако не ви се лижат задници и искате да имате мнение НЕ ХОДЕТЕ там

Явно ситуацията не се е променила много от времето когато работех там. Което е жалко. В добавка към писалия преди мен, ще кажа, че качествените TL-и и супервайзъри доста рядко остават. Хора, които носят на гърба си цели екипи, поне по мое време, не получиха шанс да ги оглавят, а трябваше. Изключително неприятно е, че се наемат външни хора на ръководни позиции, които влизат с едно такова неподплатено самочувствие и почват да се разпореждат. Общо взето, за да се качиш нагоре, трябва да си блюдолизец. Немалко недооценени хора отидоха в други фирми, получиха нужното внимание и уважение и си намериха мястото.

Работя там малко повече от година и ще се опитам да дам възможно най-обективна и ясна картина за ситуацията в тази фирма. Ще изредя както плюсовете, така и минусите.
Започва се с интензивен трейнинг няколко дни, доста обстоен. Относно трейнърите - има сносни, има и от другите. Лошото там е, че следват един и същи план и някои трейнъри изобщо не се интересуват дали групата ще усвои материала, важното е те да си минат каквото имат. После се бият в гърдите колко са добри. Правят запитване след около месец-два: беше ли полезен трейнинга, помогна ли ви да навлезете бързо по-бързо в работата ви и т.н. Тук обаче, малко хора дават искрен отговор, защото имената им стоят отсреща. Истината е, че обучението е добро, но има много място за усъвършенстване
Относно лидери, супервайзъри и всякакви шефчета - въпрос на късмет. Има изключително добри лидери, в пълния смисъл на думата, има и хора, които се чудиш колко дупета са нацелували за да стигнат до тук. Искаш ли да се издигнеш - сприятели се с правилните хора. Слизай да пушиш с шефовете и ще бъдеш повишен за нула време.
Фирмата предлага страшно много, разнообразни и полезни вътрешни обучения. Както свързани с работата, така и SoftSkills. Хората, които ги провеждат са невероятни. Този е един от големите им плюсове - ако имаш желание, наистина можеш да повишиш квалификацията си.
Лошото е, че едва ли въпросните хора, ще се задържат дълго. Истината е, че тук хората идват за да натрупат опит и да се преместят в по-добра компания. ОГРОМНО текучество на персонал. Има периоди, в които напускат цели екипи, по една или друга причина.
Казват, че ценят мнението ти. Че твоят фийдбек е много важен за тях...да, ама НЕ! Цени се само позитивното мнение. Ако кажеш нещо негативно, то ще е само защото си некадърен, нищо не си разбрал, проблема е в теб, постарай се повече.... ВСИЧКИ СА ЗАМЕНИМИ! Изобщо няма да ги трогнеш, ако кажеш, че напускаш, освен ако вече не са напуснали 5 човека от екипа и просто няма да има кой да свърши всичко, докато попълнят празнините.
Което ме навежда и на следващата мисъл - работата не върви, защото се наемат все повече неопитни хора. Да, хубаво е да се дава шанс на младите, но в България вече всички ги научиха и кадърните кадри бягат далеч от Инграм. Дори добрия в работата млад човек, знае че там кариера няма да направи и се застоява година-две, че да му се отворят повече врати.
Заплатите - зависи от коя гледна точка се разглеждат. На фона на България - по-високи от Лидл, Кауфланд, рецепция на някой хотел, или офис на малка българска фирма. Но все пак и нищожно по-висока от тази на обикновен продавач в супермаркет. Сервитьорите изкарват в пъти повече, та ако сте такива, по-добре не идвайте в Инграм. На фона на други чужди компании от този ранк, находящи се в България - в пъти по-малко. 90% от тези фирми предлагат между 500-1000лв. отгоре за същата длъжност, с по-малко напрежение и много по голяма свобода на действие.
Когато напускате, стандартно се прави exit интервю. Ей там е момента, в който да си излееш всичко. Но, знаейки какво казват повечето хора, явно HRите изобщо не взимат предвид тази информация. Нищо не се предприема.
Ако сте млад и неопитен, това място е подходящо. Ще натрупате опит и знания и, бъдейки в правилния екип (въпрос на късмет), дори може да се развиете за година-две. След това - БЯГАЙТЕ!!

Да споделя и аз мнението ми за Христина, ами какво да кажа... как е възможно да е на такава позиция човек без изобщо никакви комуникационни умения и каквито и да е организационни такива. НАГЛОСТ, ВИСКОМЕРИЕ, ДЕБЕЛООЧИЕ. Не знам колко още ще й позволят да съсипва всичко в екипа. Бягайте далече

Изкарах няколко години в тази фирма и искам да дам съвет на тези от вас, които искат да градят кариера, да трупат знания и да се развиват - Инграм не е мястото.
Мениджмънта е крайно некадърен, като най-зле са чуждестранните, които са в БГ. Никой не го интересува нищо, освен да се подмазни на някой, за да подсигури заплатата накрая на месеца.
Дори не знам откъде да започна да разказвам, за да ви убедя, че това не е фирма, в която си заслужава да работите!!!

Това не е вярно! Познавам Христина Гавова от години и искам да кажа,че е един страхотен и невероятен професионалист и аз имам удоволствието да я познавам. Умее да работи с хората прекрасно и най-вече човечно и само да отбележа,че във всички пъти ,когато й да съм я виждала е с една широко отворена усмивка. Тя си заслужи тази позиция с упоритост и постоянство и искам само да отбележа,че хора,които са ги прекратили от компанията в пробният период ,защото не се справят - нямат никакво право да дават каквито и да е оценки,особено такива пропити от злоба и комплекси!
Успех в намирате на новата си работа и се надявам от там да не ви прекратяват,че от тази злоба света вече не е това,което беше.

Напълно съм съгласен с по-долу коментара, Христина Гавова трябва да я уволнят, пълно безумие, че ръководи екип.Работил съм с нея, тя не може да комуникира с хората, злобна и отмъстителна, непрофесионалист и е смешно, че е тийм лидер, никой не я приема на сериозно. Отблъскваща отвън и отвътре и я виждам на старини с котката, защото ако не се държиш добре с хората няма да се получат нещата в живота и работата.

Здравейте,за тези, които са се насочили към позицията Licensing administrator, трябва да знаете , че от скоро има нов тийм лидер на име Христина Гавова с изцяло неспособност да ръководи екип и в момента повечето от екипа напускат ЗАРАДИ НЕЯ. Въпросната Христина няма такъв опит до момента и няма качествата да управлява екип. Изцяло липсват мениджърски способности в нея, всяко нещо тя приема като лична критика, убижда се и се отнася зле с хората в екипа. Поведението й е непрофесионално, а преди да я назначат беше в друг екип Order UK с повече хора и тогавашния й екип не я нае за тази позиция team leader, да не говорим, че повечето от половината екип е имал конфликт с нея и изпитаха истинско щастие когато тя се премести на настоящата позици. Не може да общува с хората, социалните й комуникации излизат извън нормите, спъва развитието на екипа, като наема колега от друг екип-Васил , само защото е влюбена в него и го прави Licensing Specialist, без да отваря позицията в екипа и без да назначи някой когото вече знае процесите- поредното лично непрофесионално отношение. Най-лошото е, че това и се позволява от по-високо ниво на мениджмънта-Фани. Поредната компания с побългарено отношение, как с връзки правим кадри и как хора, който нямат представа от професионализъм са назначавани да управляват екип. Екипа е уникален, за сметка на въпросната Христина, която си позволява да си изпуска нервите на работното място, понеже стои в офиса по 13-14 часа и в даден момент се държи напълно неадекватно с хората в екипа.Радвам се, че вече нямам комуникация с непрофесионалист на име Христина и се надявам нещата да се променят и да се вземат мерки към нейните своеволия.

Здравейте на всички, които са кандидатствали или ще кандидатстват за позиция в тази компания, ще ви кажа само ЕДНО НЕЩО - не си губете времето. Както всеки едни нормален млад човек, търсещ добро бъдеще кандидатствах за интервю, одобриха ме, поканиха ме на интервю и не останах с никакви хубави впечатления.
Като започнем от напрежението, което витае в офиса, префърцунените служители, мислещи си, че като работят в голяма фирма са нещо повече от обикновени простосмъртни хора, до това, че постоянно на всяка втора дума в процес на интервюто ми говориха колко много се използвал АНГЛИЙСКИ!!
Съгласих се минахме на английски, поговорихме, дойде време за теста и останах сама в стаята. Но докато го решавах чух от съседната стая 2 момичета, които коментираха на БЪЛГАРСКИ техни колежки какво били казали, направили .. Ако си търсите място да слушате махленски клюки (поне 30 минути докато решавах теста след това излязох), това е вашето място, но ако искате нещо друго - НЕДЕЙТЕ. След това като си тръгвах хората очевадно си говореха на български!! Затова уважаеми мениджъри и в частност - отдел "Човешки ресурси" - не се правете на ВЕЛИКАТА РАБОТА С ТОЗИ АНГЛИЙСКИ И НЕ ГОВОРЕТЕ ЧЕ НА ДРУГ ЕЗИК НЕ СЕ ГОВОРИ В ОФИСА!! И БИ БИЛО РЕДНО ЩОМ СТЕ КАЗАЛИ, ЧЕ ЩЕ ЩЕ СВЪРЖЕТЕ С КАНДИДАТА - ОДОБРЕН ИЛИ НЕ, ДА ГО НАПРАВИТЕ, защото ще замажете очите на няколко души, ще ги прецакате, но нещата не винаги ще стаят така - всичко се променя ВКЛЮЧИТЕЛНО И "ВЕЛИКАТА ВИ СЛАВА НА ВЕЛИКАТА ФИРМА".