Инграм Микро / Ingram Micro https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2&markers=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2

Инграм Микро / Ingram Micro

Здравейте! Предстои ми интервю за позиция в АР отдела. Моля, споделете какво е заплащането на един Accounts Payable Specialist?
Благодаря Ви предварително !!!

Инграм е отлично място за навлизане в индустрията. В смисъл, ако сте човек с опит и експертни познания във финансите, няма да ви е комфортно, защото най-вероятно няма да ви плащат достатъчно, а и работата ще ти е еднообразна - дейностите са много тясно специализирани. Ако обаче сте новак, можете страшно много да научите и да добавите световно известна фирма в СВто си. То повечето хора за това и ползват Инграм - за трамплин към други възможности. Жалко.
Има някакви възможности за развитие, но повече хоризонтални, отколкото вертикални - тоест в друг отдел, отколкото "нагоре". Докато центъра беше в етапа си на разрастване доста хора бяха повишени вътрешно и просто вече е на етап, че някой трябва да си тръгне, за да повишат някого на негово място. Тоест, за да се развивате вертикално, наистина трябва да показвате качества дълго време и да сте търпеливи. Обаче в момента, в който се освободи позиция, хубавото е, че предпочитат да издигат вътрешни хора.
Лошото е, че повишиха много и млади хора на ръководни позиции, а някои от тях наистина нямат достатъчно опит, за да са лидери.
Във финансовия отдел най-високите позиции са за акаунтанти или съответно тийм лидери. По-нагоре всякакво развитие спира. По-висшия мениджмънт се назначава отгоре-надолу, а там вече важат всички "правила" на зверския корпоратизъм - връзки, гъзолизане и т.н.
Относно работната среда, много зависи от екипа. Някои екипи са страхотни, в други отношенията са като в кошер с оси. Въпрос на сляп късмет къде ще попаднете. Повечето хора са млади, както вече казах, така че важат всички характерни черти за милениълите :)
Аз бях в страхотен екип, от който обаче голяяяма част от хората напуснаха заедно. Което е често явление, за жалост.
Заплащането е колкото да свързва двата края току-що завършил университет млад човек, делящ квартира с още някой - няма да ви плащат достатъчно за да изхранвате семейство.
Относно привилегиите - дават ти 60 лв ваучери, има допълнително здравно осигуряване + стоматология, което е доста полезно, и 50лв за транспортни разходи (преди облагане обаче). Останалото се заплаща - карти за спорт и т.н. Някои екипи получават бонуси ако достигнат определени квоти/цели, но не очаквайте това да ви донесе повече от 200 лв на месец след данъци. Имайте предвид обаче, че целия екип ще си е скъсал гъза, за да ги достигне - тоест, зависите от това дали колегите ви се стараят също.
Натоварването е променливо. Лятото може да се почесвате по цял ден, зимата може да стоите по 3 часа отгоре някои дни. Също зависи от отдела - акаунтантите така ги бяха натоварили, че те реално нямаха работно време, имам чувството, че спяха в офиса. Имаше други отдели, които играеха джаги по 2 часа в столовата.
Местоположението на офиса е супер - много лесен достъп с транспорт от почти цяла София, точно до Дъ Мол, има много опции за обядване, магазини, медицински център, фитнес, абе всичко си има, само пари не много.
Успех на всички, които искат да навлязат стремглаво в международната корпоративна среда. Много късмет!

Инграм е добра компания и има доста хора, които работят дългосрочно в нея.Заплащането не е от най високите, но и често натоварването не е голямо. Уважението зависи от екипа и културата която са си създали. Виждала съм доста незрели отношения в компанията, както и прекрасни мениджъри.Не е честа практиката да се освобождават хора за щяло и нещяло.Трябва да си доста некадърен, за да те освободят.Потенциал за развитие има, ако си късметлия и се справяш добре. Има доста хора, които са се развили в компанията.

"Инграм микро" е една шуробаджанащина скрита зад фасада на лъскав офис. Единсрвения шанс да се задържиш там е ако не показваш характер и собствено мнение, видят ли че не наподобяваш безмозъчен робот автоматично ставаш не изгоден за тях. Ако пък искаш да се развиеш в компанията , единствената опция е да си брат, сестра, братовчед , гадже или да имаш всякакъв друг вид връзка с някой по-висше сроящ от теб. Ако не отговаряш на посочените по-горе критерии на 6-тия месец се разделят с теб без предизвестие, просто ти съобщават , че утре няма нужда да идваш на работа. Имайте предвид тези неща ако все пак сте релили да станете част от компанията.

Бях на интервю там и мнението ми е, че Team leader-ката на Customer Service отдела е брутално красива. За съжаление не запомних името й...

Лично за мен това е страхотно място, където да стартирате кариерата си във финансовия сектор. Изискванията, за да се започне работа в AR/AP са минимални (за разлика от на много други места), колегите са млади и готини, работата не е претоварваща. Същевременно, ако имате желание да се развивате, можете да бъдете инволвнати в различни вътрешни обучения (включително по чужди езици на работното място, в работно време), да съпортвате колеги от други екипи в отдела (като естествено преди това научите работата им) и др. Компанията подкрепя и вътрешното релокиране на друга позиция, ако разбира се е минал някакъв нормален срок от постъпването ви на работа.
Като цяло заплащането напълно отговаря на това, което даваш за фирмата и на естеството на труда + че има регулярно прекалкулиране на заплатите спрямо опита, положения труд и средните нива в София.

Преди около 2 месеца ходих на интервю. Всичко мина чудесно и момичето, което водеше интервюто ми направи добро впечатление за разлика от тази на рецепцията... Първо, че изглеждаше потресаващо (все едно не работи в офис, а в нощен бар) и второ очевАдно беше с огромно самочувствие, но както и да е.
Та HR девойката каза, че до 2 седмици ще получа отговор независимо дали ме одобряват или не. Минаха 2 седмици и нищо... След това вече след около месец получих някакъв автоматичен отговор, че не съм одобрена, така и не разбрах защо...

Прочетох мненията тук и си казах ,,вкус другар няма". Отидох на интервю и останах повече от ,,щастлива", че изгубих моето и тяхното време. Интервюиращият беше едно ,,гъзарче" на моите години (25-27), което зададе абсолютно тъпи заучени български въпроси и беше с такова самочувствие, че все едно работата е животът му. То бяха фасони, муцуни, преиграване - направо се чудех дали не кандидатствам в народния театър. Изгубих един час от живота си с тях.......

Да Ви Еба Майката
Нещастници колко пъти трябва да Ви псувам за да престанете да си правите Платени реклами бе?
Как може от 400 човека които гледат една обява и кандидатстват 100 за едно място да не можете да изберете кандидат бе?
Нека позная защо не можете да си изберете кандидати
Половината cv та са фалшиви
И още след първото телефонно обаждане
Кандидатите се изпокриват не си вдигат телефоните и напълват Памперса от Страх
На интервюта никой няма да си губи времето да дойде .
Защото опитни кандидати няма
Да имат опит с фирми регистрирани по ДДС
Да са попълвали Данъчна декларация
Съставят месечни отчети
Годишно приключване

P/S
Знаете ли кво
Ако искате продължавайте да си въртите всеки ден едни и същи обяви
Търсете Мацки , тъпи кифли които нямат нищо в главата а само между краката и освен да си клатят краката, мятат ЦИЦИТЕ , въртят Дупето и правят Свирки за друго не стават.
В Агенцията по заетостта има програми там само за Младежка заетост за лица до 29 години за 6 месеца
Ако искате си вземете някоя баба на 65 която я гони Склероза, Деменция и Пикае през 15 минути до тоалетната
Давидим ще става ли сутрин рано в 7.00 да ходи на работа
Разходи за Ток, Вода и Парно още 200 лева
Пътни разходи 100 лева
Разходи за Облекло 300 -400 лева за костюм
То за Храна не остана?
Пийте си редовно Лекарствата и идете да ви Освидетелстват има една Клиника на 7 ми километър
Повечето работодатели сте на възраст над 45 години с придружаващи заболявания
Имате СПИН дето Чукате всяка Курва която дойде на Интервю за 200 лева
Дробовете са ви увредени от Цигарите и Алкохола
Пиете по 3-4 кафета на ден
Имате Тумори в мозъците
Е няма да рискувам да попадна при такъв работодател за 600 лева

Може ли някой да сподели мнение за отдел "Вътрешен одит" в компанията?

Благодаря!