ИМЪРЧАНТПЕЙ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Никола Вапцаров 53В&markers=София,бул. Никола Вапцаров 53В

ИМЪРЧАНТПЕЙ

Най-много точки съм дал на заплатата, да кажем 20-30%+.. над средната, за да компенсира отчасти всичко останало.

Големия проблем на фирмата е авторитарното управление, байганьовщина и псевдоинтелигентността на ръководството.

Ще кажете не може да е толкова зле, като работят 150+ човека, взимат добри заплати, фирмата печели многооо.

Е по-зле от лош шеф е българския лош шеф с цялата тежест на характера, неуравновесеност, липса на soft-skills.

Някои неща ще ви направят впечатление още при влизането за интервю, а други недостатъци ще се прикрият за малко.

Аз съжалих, защото не послушах сърцето си или не се отказах още при първите сигнали за проблеми след това.

Незнам дали е съвпадение, но неотдавна едната HR служителка напусна, а другата вероятно е бременна.

Във фирмата има текучество, като много от колегите си тръгват още преди да е изтекла първата година.

За нищо не света няма да подписвам повече договори с "Изпитателен Срок в Полза на Работодател"!!!

Иначе всичко е документално изрядно, спазва се закона, но не и моралните неписани правила на поведение.

С една дума, ако имате сериозни проблеми с текущия си работодател и ще робувате за едната заплата опитайте.

Ако сте креативна личност и не търпите груба намеса в работата ви, тогава си потърсете много по-добро място.

Пълна липса на бизнес етика в общуването. Прекалено много микромениджмънт, насилствена комуникация.

Светът е все по-свързан. Добрите специалисти са все по-откриваеми от работодатели, предлагащи спокойна среда за работа и възможности за развитие. Все неща, които липсват в тази фирма.

Моля някой да даде актуално мнение за компанията с конкретика, предстои ми интервю за HR специалист там. Какво е отношението към служителите, атмосферата, нивата на заплащане?

Всички негативни мнения са вярни!
Стойте далеч от тази фирма. В София има хиляди места, на които може да се работи. Отидете само ако никой друг не ви иска никъде.

Здравейте

Аз съм бивша служителка която работи известно време в eMerchantPay.

Компанията е доста прилична, има добри колеги в повечето отдели, макар да се намират и не толкова приятни (като цяло са изключение). Расте и е нормално да има проблеми, не за това пиша.

Аз искам лично да се оплача от COO-то Ваня, която е изключително неприятна и подмолна личност, простакеса която се е добрала до тая роля с лизане на задници и други подобни номерца.

Тя успя да насъска част от колежките ми срещу мен, обсъждайки какво съм говорила за тях, без да е вярно. Злословеше за мен и пред други мениджъри, създавайки една доста неприятна обстановка. Опитваше се да ми прави забележки за работата ми пред други хора и на разни срещи - не й се получаваше, но създаде някакво грешно впечатление. Като цяло, само сплетни и интриги от нея - и не само свързани с мен, тя по цял ден с това се занимава, не знам какви функции изпълнява, но 90% от времето при нея има хора и се шушука срещу някой от екипа, чувала съм многократно.

Освен всичко друго, си има и привилегирован кръг от хора, и ако не си част от него, горко ти - много е отмъстителна. Мести и размества хора между екипите без никаква логика, издига си нейни приятелки докато кадърни хора остават в ъгъла и чакат нeщо да се случи. Общо взето, за да пробиеш се очаква да се мазниш на височайшата.

Аз накрая си тръгнах и нещата сега са доста по-добре.

Огромно текучество на DevOps!

И аз одих на интервю. Не минах кръга с ТЛ. Първсо се ядосах ама като чета сега е било за добро.

ХР-ката не върна обратна връзка - вече няколко месеца, поне задника и беше убав.

Натоварване, оставане след работно време, деплоймънти Петък след 19ч и такива "хубави" работи ви очакват там

Приключи процеса с интервютата и тестовете най накрая. :)
Отдъхнах си, че не ме взеха. Това щеше да е голяма грешка в живота ми.
Служителите във фирмата ми се сториха готини. всичко изглеждаше хубаво до интервюто със CTO-то, каквото и да значи това. Мисля Емил се казваше. При него бях като на изпит/тест в техникума. Аз мислех, че са ме харесали заради сравнително големия опит, който имам в ИТ сферата, а ме питаха за битове байтове и някви дреболии, които се откриват за под 10 сек. в гоогъл. Останах с впечатление, че искат опитен човек, но явно търсят някой с академични знания, точно завършил училище или университет. Но както казах, всичко се разви в моя полза след като видях CTO-то, който ми се стори доста ограничен някак си човек. Всмисал личи си, че е умен, но някак си ограничен, без визия. Не знам дали наистина е така или просто няма никакво понятие от работа с хора и най вече управление на хора. Примерно ТЛ-а Димо, който беше на интервюто ми се стори много по в час. HR-ките също бяха на ниво.
А и онова което споменавахте тук за заплатите изобщо не е вярно. Изобщо не са над средното за ИТ съпорт в София. Аз просто им казах, че искам да си запазя моментната заплата, която взимам. Но от опит знам, че трябва да се поиска повече иначе оставаш с това което си подписал завинаги. Та реално казах на CTO-то сума с около 200лв. по-висока от моментната ми заплата и тоя човек така се опули, все едно е видял призрак. Всмисал заплати в тоя сектор от 2к+ отдавна са стандартни за тоя сектор, особено за хора с опит. Тук пишете, че заплатите в тая фирма са над средните ..... не виждам как това е възможно, освен моите наблюдения да са грешни. Но повечето ми познати които са съпортаджии и девелопъри отдавна взимат като заплати суми много по високи от 2 и 3к.
Найстина кандидатстването ми там се оказа голямо недоразумение. Оказа се, че наистина не съм за там и съм доволен, че се разминах. Но според мен е хубаво място за работа за някой ученик или студент, за 1во място работа, за да може после да сравняваш с други фирми. Мисля, че един студент примерно би научил адски много неща там.
Интересно ми е дали аз съм единствения с такива впечатления, има ли някой с по скорошни сведения?

Здравейте

Може ли някой да сподели по прясно инфо за работа в IT отдела, по специално техническата подръжка? Има ли много работа? Седи ли се след работно време и това заплаща ли се? Напрегната ли е работата? и тн., всичко би ми било от полза.