ИМЪРЧАНТПЕЙ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Никола Вапцаров 53В&markers=София,бул. Никола Вапцаров 53В

ИМЪРЧАНТПЕЙ

Няма по-пробита фирма от тази… Ако сте готови да лижете гъзове за да сте “готЕните” то това е перфектното място за вас, но ако цените труда си и работата, то бягайте на далеч от тази фирма. Емил си прави каквото иска, трябва да е се неговото, каквото той каже по веригата трябва точно така да стане, ако ли не тежко ти. Заплахи, наказания, психически тормоз, некадърни политики, които и те самите не си знаят, с две думи това е мениджмънта на тази фирма, и това ви очаква ако не сте подчиненото кученце.

> ... да спре наемане на силни кандидати ...

Ахахаха... четях, седях, стисках и търпях. На кратко, гледах си сеира, но след това горе-написаното просто не се сдържах.

И аз ще се запиша с едно коментарче. Както казва Емко 'да пусна малко кръвчица'.

Емко четял много. Да, но си остана само с четенето 'дървен философ'. На практика нищо не може и никога не е можел. Основните му качества са да приказва и да хейтва.

Едно време като кажеше, че ще пише код и всички почваха да приритват, изпадаха в паника и нервно се смееха.

На практика Емко знае колкото да участва в темата като слушател, но и тогава на моменти изглежда глуповато.

По едно време и на DevOps се правише, но колкото да хейтва UM-ци като прецакат нещо и после репорт за инцидента да напише. По-откровенни репорти не бях чел, дори пишеше къде и колко време се е почесвал по време на инцидента.

Всеки репорт завършвяше как той Супер Емко е спасил света, но още помня как разправяше, че жунглирал и си нямал идея какво прави. После се усети, че не е ОК за имиджа и спря.

И това е най-силния човек в ИТ-то. Селянче от Пазарджишко дето яко го гони жизофренията. Егото тотално му пречи да разсъждава трезво и най-добрата му практика се нарича "work-around" - официално наречена "правилният начин".

Естествено това води до какви ли не проблеми.

Ако си т.нар. силен кандидат и му кажеш как да си реши проблемите, той не те разбира и моментално те обявява за хейтър, философ, фантазьор, лунатик. Забива(т) те в шизофренични коментари в PR-ите, така че работа за 5мин да я вършиш месеци и почва(т) да те хейтва(т) - че се моташ, реже ти бонусите ... естествено напускаш.
И това официално го водят 'обсъждане', част е от 'правилния начин' - двама човека ти пускат разнородни коментари и ти трябва да ги оправиш.

От друга страна ако му чистиш фаловете и като тъпо куче го гледаш в очите и го питаш какво да правиш и работиш по т.нар. правилен начин ... може(ше) да направиш добра кариера. Сори момчета, но хубавите местата вече са заети.

За да се оправдава пред бизнес хората, т.нар. климатици, които дори не могат да духат, постоянно се хейтва и се извъртат нещата, че те са му виновни нещо.

Пр. Вързва ръцете на продукт хората и така спокойно може да си ги хейтва, че нищо не вършат ... гениално брат. ... и много други.

И по темата "... да спре наемане на силни кандидати ..."

Емкоооо, че кой нормален ще работи с теб. Ти луд ли си. Дори да се навие някой да ти се върже на вдъхновяващите приказки, ти и кретените под теб ще го изгоните до 6-я месец.

Но официално Ваня ще ти е виновна, че не чете и че пише коментари в сайтовете. Поне едно време като те викаше Ваня, да ти се кара, изтрезнявяше за малко.

А под теб става и по-зле. Дриим тиим Генезис:
- Ицко - градинския гном. Най-злобното човече с което съм работил някога. Иначе официално го играе найс.
- Венци - шизофреника. Такъв четим код пише /иска да се пише/, че и той не знае вече какво е кодил. Тотално се е удавил в 'правилния начин' ...
и т.н индианци.

Бих коментирал и други екипи, но те не остаха много. Всичко живо напусна.
Колко хора ви назначиха и колко ви избягаха.

Странното е, че Емко не е лош човек и всичко това го прави от глупост.
Ако питаш мене Емко, ако някой се разбира с теб или ти служи, изгони го като куче. Пък Ваня и да чете и да не чете все тая.

Хаха, всичко друго оправихте, какво чете Ваня е проблема.

За PCI-DSS теми да те захапвам ли малко...
Айде няма, че съвсем ще прокървиш. За 10+ години как не го научи. Ама те картовите схеми не знаят какво искат. Добре, че си ти да им кажеш.

И така Емко, малко коментарчета ти оставих. Днеска, утре ще си ги оправиш и след 5 мин. на зелени спекове се наливай сам бате, че релииза почва.

За страничните наблюдатели:
Емко наистина си мисли, че всичко е наред и че Ваня или който и да е там нещо са се объркали.
Дори и докторите се отказаха да му обясняват, така че и вие недейте.

Поредният некадърен опит на административната директорка Ваня Колева (описана долу) да спре наемане на силни кандидати с измислените си истории, хора, и заплати (да имаше поне 1 вярно ама няма). Много злобее нашата директорка че все повече и все по-добри хора се присъединяват.

За щастие, никой нормален, нито вътре в компанията, нито навън, и се връзва. Един от минусите е, че такова говедо има висок пост в администрацията - но повечето хора в ИТ нямат вземане-даване с нея така или иначе.

За съжаление, в БГ някои позиции се дават за креватни умения, и ситуацията с нея не е по-различна - но затова ще ви разкажа друг път.

След SAP, EmerchantPay е може би най-пропадналото място, на което съм попадал.

Заплатите са в диапазона на колегата по-долу (за senior ruby).

Препоръчвам само за intern/junior, за всичко друго - бягай на далеч (само по последните коментари на кранк може да прецените с какви хора ще работите).

Бабо Ваня, много си плитка, прозират отдалече FAKE постовете ти. Дай да развенчаем и този.

Ние си знаем нивата, знаем и кой идвал, и кой си е тръгнал - и няма НИТО ЕДИН дето да е бил на 7К и да е получил 300 лв увеличение. Ама точно никой. Заплатите, както и увеличенията, си зависят само от нивото и мотивацията на човека - има под, както и над тия пари. А колко да се искат - еми всеки е свободен да иска колкото си прецени - от 1 до безкрайност. Какво ще получи - зависи какво е показал реално.

Относно проектите дали били legacy - еми точно пък как (микро)сервизи, контейнери, и AWS cloud са legacy?! API интеграции има навсякъде, а плъгините са готови и си има малко тимче дето ги update-ва...По интересна работа не е имало никога, и става все по challenging - реновирахме си стака последните няколко години, ама ти, HR кухарко, го пропусна това докато си бъркаше в гъза и ходеше по безсмислени срещи нон-стоп.

Някакви колеги били пълни дървета и се били задържали дълго - еми харесва им, затова са тук. Даже и да е имало някога тук таме стрес, сега нещата са доста спокойни, и особено бачкайки си от вкъщи като не ти виждаме мазната, интригантска муцуна, сме във топ форма :)

Бабче, стига плямпа глупости за ПЕРСОНАЛА, вземи прочети нещо че сервитьорския ти манталитет лъщи силно.

Заплащането е средно за пазара (7к за senior dev; може и аз да съм се продал за малко, не знам). Увеличението след 1г. престой беше символично - 300лв.

Не си струват нервите. Работи се много по legacy проекти, пишат се плъгини/интеграции за всякакви ecommerce платформи и като цяло е скучна и монотонна работа.

Хранилката за CTO-то е вярна и е изключително напрягащо да се работи с него. За останалите колеги - повечето са читави, но някои са пълни дървета и не знам как са се задържали толкова дълго.

С 2 думи - стресираща и неудовлетворяваща работа.

Ако тепърва щях да кандидатствам отново, щях да си искам поне 10к, за да компенсирам негативите.

Това беше най-лошата фирма в цялата ми кариера до момента и за миг не съжалявам за решението си да напусна овреме.

Безвъзвратно загубени часове и тотално разочарование - така мога да обобщя моето "кандидатско преживяване" в eMerchantPay.

От уважение към хората, с които разговарях, няма да споделя всички детайли и компоненти на интервю процеса, които разбиха на пух и прах представата ми за Fintech компаниите като цяло.

И все пак не мога да не отбележа неуважението към времето на събеседника, както и безбройните въпроси, чиито отговор всеки средно интелигентен човек би могъл да намери в някоя търсачка за около 10 секунди, дори без изобщо да е наясно с контекста.
Интервю тип изпит - назад към тъмните векове.

Компаниите, живеещи в 2022 година раздават домашни задания/проекти, които след това кандидатите презентират. Оценява се проактивността (уточняващи въпроси), начина на мислене и изразяване на кандидата, доколко той/тя може да обясни концептуално даден проблем и решението му. Задават се допълнителни въпроси във връзка със заданието и използваните технологии.

Тези тенденции очевидно са подминали eMerchantPay, или поне българския офис, което е жалко.

Не бих повторил.

Чета поредния нескопосан, FAKE пост на баба ви Ваня и се чудя колко трябва си прост за да пишеш такива глупости. Климактериумът не прощава явно.

Първо, имало нали някой недоволен от длъжностната характеристика. Била тотално различна от това дето били говорили. Той я бил подписал на доверие. И идва да се оплаква тук. Само дето, доколкото знам в ИТ изискванията по позиции са си доста верни и доста updated последните години. Мхм, та един мармот завил шоколад в станиол.

Второ, сменяни били езиците за програмиране на новите хора след няколко месеца. Те видиш ли, не били доволни. Само дето, това не се случва. Хората искат промени, нови технологии, тоолове, и се кефят след време да научат нещо ново (2-3 год обикновено). Това са девелопъри, никой не иска стагнация. Ама това няма как да го знае HR кухарката, баба ви Ваня Колева, и си изсмуква от пръстите. А относно промяната от немски на тайландски, само да ти кажа Ваня че е хубаво вместо петък вечер да пишеш некадърни постове в бгработодател, да вземеш да прочетеш някоя книга, стига само със списание Блясък - казва се тайски, е тук малко да разгледаш: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA, https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4.

За зрителите: тази същата Ваня Колева, дето по някаква случайност все още заема поста COO, продължава да твори. Не че някой й се връзва, както уточнихме в предни постове, всички вътре я знаят каква е - чувам че доста обсъждат последните коментари след като се разбра кой плюе. Тези отвън също - след точно един разговор с нея й лъсва манталитета на сервитьорка, особено като се изчерви като домат при само една дума накриво, и почне да говори за ПЕРСОНАЛА.

За Ваня: трябва си пиеш редовно хапчетата и няма си толкова нервна, спокойно. Петък вечер постове тук значи само едно: липса на социален живот - вземи му обърни малко внимание на тоя твоя мъж, па взел че и той на теб ;) Накарах те и да почетеш малко, ама нейсе.

Информация за R&D отдела. Там техническият ръководител, CTO е ЕМИЛ ПЕТКОВ. Стойте далече от този човек! Голям лъжец. Изключително избухлив типаж. Професионализъм - липсва.

При започване повдигнах на въпрос защо длъжностната ми характеристика не е релевантна - "Нямам време да я актуализирам и използвам от друга позиция. Нали се разбрахме по какво ще работиш?" И приех нещата на доверие.

Лъжите на Емил почват от интервюто. Лъжите са толкова съществени колкото смяна на езика на програмиране, само след няколко месеца. Това е все едно да ви вземат за преводач за немски език и след това да ви кажат да учите тайландски. Емил Петков се скъсва да лъже, всякакви обещания на интервюто. Сигурно се чудите защо eMerchantPay не пускат (поне преди) обяви директно за екзотичните технологии, с които ще ви карат да работите - така няма да има разочарования? Сигурно защото при тези екзотични технологии, кръга от хора в БГ са малко, добре знаят какъв е Емил Петков и въобще не желаят да се занимават с него.

ДЛЪЖНОСТНАТА ХАРАКТЕРИСТИКА. На мен ми беше предоставена напълно несъответстваща длъжностна характеристика. Т.е. идвам на интервюто за длъжност X, в длъжностната ми характеристика пише, че работата ми ще бъде Y, а след започване ми дават ми да работя напълно различни неща Z. Професионализъм? При техническите задачи - от Петков лъха непрофесионализъм.

Заради такива лъжи, арогантно отношение и заядливост, заедно с техническа некомпетентност от страна на Емил, толкова много хора напускат IT отдела.

Имам много добри впечатления от другите колеги. И от IT отдела и от другите отдели. Но Петков прави работата непоносима. Съчетано с ниският му професионализъм, твърдо не препоръчвам работата ви в ИТ отдела.