Дирекция за национален строителен контрол(ДНСК) /img/frontend/nomap.png"

Дирекция за национален строителен контрол(ДНСК)

Опитвам се да открия адреса на ДНСК в интернет, защото си имаме проблеми с незаконно строителство от съседа ни, и в Община Септември не си помръдват пръста, за да се установи дали изнесеното от нас е истина или не.
 Изненадах се като видях, че сайта на ДНСК не се отваря. Извода ми е, че толкова здраво са се скрили от хората, на които трябва да служат, че не смеят да кажат адреса си. Не знам дали това е редно, но мисля, че и по време на войната не е имало такава свръх секретна служба, че и те самите не се издават, да не говорим, че изглежда не знаят какво работят. Това е служба в която, дали се върши нещо или не - колкото и пари да получават са все за лудо. И аз бих искал да си намеря такава работа - нищо да не правя, но да получавам "заслужена" заплата.

Няма по криминална институция от тази. Чакам един документ една година. По телефона се правят на велики , а после '' аз тези думи не съм ги казвал'' . Всички които работят там са вкюпа , един да се заяде и всички са срещу теб , дават някакви малоумни идеи и после пак се отмятат от думите си. Опитвам се да узаконя стари постройки , но комшията извадил някакви връзки или пари и сега чакане когато им е кеф или пак кинти. Тия там изкарват милиони.

Няма да давам оценка, но ще споделя един факт като коментарът оставам на Вас.Сигнализирах за незаконен обект директно в София,местната РДНСК нямаше как да се оправдае и отговори на ДНСК София с лъжа, а именно че тя/РДНСК/ е установила, че собственика на незаконната постройка я е съборил доброволно, но след моя сигнал  видите ли, установили с изненада ,че същата е възстановена.Това разбира се е лъжа, но налли трябваше по някакъв начин да се измъкнат от ситуацията.Очевидно става дума за поредната корупционна сделка.Нищо ново под слънцето.Всяко ново правителство и всеки нов началник като дойдат на власт обещават, че ще се борят скорупцията, но това все не се случва.Защо ли? Сами си отговорете.

ДНСК е корумпирано и много от служителите приемат да им се плаща за да изпълняват поръчки на имотните босове. Най-често някой от шефовете взима парите а обикновенните агенти не получават нищо. Съответно жалбите на тези които са си платили се разглеждат с предимство а останалите отиват в боклука. По този начин когато някой алчен имотен бос набележи дадена "жертва",  и реши да си присвои определен имот започва да изпраща агенти от ДНСК които винаги ще намерят нещо незаконно, я някоя дървена барака, я някоя тераса. Така се упражнява постоянен тормоз докато собственикът не си плати или не продаде имота си.

1 точка

Към момента ДНСК не струва.Защото нищо не може да се научи вече там-няма от кого.Качествените кадри избягаха или бяха принудени да го направят, тъй като за началници се назначиха разни хора от строителни войски или парашутисти,които не само че не знаеха,но и не искаха да се научат.Бях свидетел как един пенсиониран полковник разби колектива,за две години напуснахме 5 човека (от общо 11),а след нас-последваха и още.Ръководството в ДНСК не си зададе въпроса защо обучени и компетентни хора напускат,затвори си очите пред многобройни факти.Това е най-непривлекателното в тази институция.Заплащането не е високо,но безхаберието към собствените служители е потресаващо.Не съм сигурна,че това се е променило.Няма я вече Светла Гербева,а тези като нея-не искат да чуят за ДНСК,защото просто няма смисъл!

Повече от месец чакам отговор от РДНСК Добрич по своя жалба. Това е прикриване на нечисти действия по допускането на строителни работи в незаконен строеж. Бавенето е стратегическо действие за подпомагане на инвеститора в опитите му да узакони строенето на 6 етажна сграда с височина 12м плюс 4.50м./не са под ъгъл от 45 градоса/ Гореспомената сграда е на отстояние 3м. от нашата ограда, височината по проект е 17.50м., Застроява се целия парцел независимо че е посочена плътност70% на 30% дървесна растителност.
Явно, че мястото за работа е много добро, щом разполагат с такава власт и я упражнявят безнаказано не в интерес на закона и правото.

заплащането е наистина ниско, но не е тайна, че служителите изкарват в пъти повече, особенно с участията си в приемателни комисии. Мястото на много хора не е както там, така и в регионалните дирекции на ДНСК, защото се уронва престижа на институцията.Като цяло бъка от дребни, неуки и корумпирани служители с големи мераци за пари и власт.

За мен най-прекрасното работно място. Има какво да се научи стига да имаш желание. Когато си мил и отзивчив получаваш нужното уважение от колегите. Чудесен колектив. В центъра на София е, което е от не малко значение. Разполагаш с времето, колкото ти е необходимо. А иначе държавна работа с доста ниско заплащане.

Държавна работа, слабо платена, но перспективна. Може би :)