МОРАТО МЕБЕЛ ООД /img/frontend/nomap.png"

МОРАТО МЕБЕЛ ООД

Просто нямам думи да изкажа ниската култура и ниво на общуване от страна на ръководството.

Управлението на хората във видимата част е администриране на персонала. Управлението на процесите в невидимата част е управление на човешкия потенциал на фирмата. И не е необходимо да бъдеш специалист, за да разбереш, че решаващи за трудовото поведение са неформалните отношения в организацията, на основата на които се изгражда психологическият договор с работодателя, отношението към компанията, в т.ч. и лоялността. Хората могат да се ангажират и да работят всеотдайно, но могат и да имитират работа, като въвличат малка част от своя личен капацитет. Когато някоя от страните по договора не изпълни задълженията си, психологическият договор, който и без друго трудно се съставя, се прекъсва. След това е много сложно да се възстанови доверието, което е съществувало.

Няма да има лоялни служители, ако работодателят не е коректен към тях, ако не подпомага тяхното професионално усъвършенстване и квалификация, ако накърнява ТЯХНОТО ЧОВЕШКО ДОСТОЙНСТВО.

Как се създава доверие? Като общувате открито и честно с хората. Като им давате доказателства, че могат да ви вярват.
Според Ролф Хедкуист доверието е последното стъпало на стълбата, по която трябва да се изкачите успешно във взаимоотношенията с хората си, за да имате репутацията на добър работодател пред тях.

АКО ВНИКНЕТЕ В СЪДЪРЖАНИЕТО НА ТЕЗИ ДУМИ, ФИРМАТА ВИ НЯМА ДА БЪДЕ С ТОЛКОВА ЛОША РЕПУТАЦИЯ (В СОФИЯ).

Фирмата не отговаря изобщо на това,за което се представя. Преди да се разочаровате проучете много добре за какво става въпрос.За мен лично беше загуба на време.

Тая Маргарита, голям гъзолизец! Чудя се като я изгонят накрая или я принудят да си тръгне дали пак ще ги ръси такива :D :D :D

Не мога да не ти отговоря ,Красимира.Вече ти благодарих за шанса ,който си ми дала да работя при теб.,въпреки че ти ме потърси за работата и не съм те молила за това.Ако си нямала нужда от човек не беше нужно да ми даваш шанс.Ти не управляваш благотворително дружество за нуждаещи се от работа.Проблемът не е само в темперамента ти , а в начина ти на управление.Темперамента няма нищо общо със твоето крещене.Както се вижда тук не съм единствената на това мнение.

Веднъж и аз щях да кандидатствам и се отказах като прочетох коментари и поразпитах познати-техни клиенти. И сега чета и се чудя на управителката. Искате всичките ви служители да са работохолици, пък аз някак не си го представям. Освен ако не работиш за себе си или нямаш личен живот, как?! Явно коментарите на бившите служители се оказват верни - готина работа, но ужасно отношение и изисквания да си постоянно на работа. Не знам кой нормален ще си го причини. Жалко за желаещите да работят, а и за служителите.

Уважаеми Бивши Мои Служители Всеки един от вас при Започване на работа в Морато Мебел е предопреден за Динамиката в нашата фирма . Прочетох коментара ти Аделина и ти благодаря за мнението ти . Това което не искам да остане скрито е че аз се опитах да ти помогна и да ти дам шанс да работиш при нас Въпреки че нямахме нужда от човек .Сама видя , колко е отговорна работата . Всеки който ме познава в Работата и извън нея знае какъв човек съм . Темперамента и гласът ми е на мах . Аз не мога да говоря тихо това ще означава , че съм умряла . Наистина вече доста започна да ми тежат коментари който не описват точния ми характер . Красимира Деркозлиева като Управител на Морато Мебел искам да ви кажа аз съм работохолик и перфекционист в работата си и искам всеки мой служител да е такъв .

Аз не искам да оставам анонимна и заставам зад името си.Днес напуснах Морато мебел с огромно облекчение,че съм направила правилния за себе си избор.Не се повлиях от прочетените преди това коментари тук,но сега осъзнавам истините в тях -и добрите и лошите.Хубавото ,което мога да кажа за тази фирма е ,че базата е страхотна и идеята да се направи нещо подобно е чудесна .Възхищавам се на такива креативни и амбициозни хора.Постъпих с огромен ентусиазъм на работа ,с огромно желание да работя,но още първите дни разбрах ,че няма да е лесно .Работата е приятна ,интересна и динамична,но начина на управление е ужасен.Още кънтят в ушите ми онези крясъци на Красимира Деркозлиева,които огласят офиса и цеховете и всяват едно непрестанно безпокойство и страх в служителите.Да тя затова е шеф ,но мнението ми е ,че прекалява.Този ужас който всява непрекъснато създава неблагоприятна работна атмосфера.Не можах да издържа повече от две седмици и въпреки ,че работата ми беше интересна .....напуснах.Човешкото здраве няма цена .....помнете ,а за достойнството да не говорим.Но да не забравяме къде се намираме.Все пак живеем в България....

Уважаема Маргарита,
Много ми е любопитно как сама си даваш такива високи оценки - "защото съм умна ,красива и с добро образование " ... И какво правиш там като финансовото ти състояние е "повече от добро" или може би шефката ти дава бонуси по хилядарки за всеки положителен коментар ? Хаха!
Казваш да не те коментират, а ти самата как имаш правото да коментираш други хора, които дори не си и виждала. Да не говорим за красота и образование - голяма част от вече БИВШИТЕ им служители ги имаха! И точно поради този факт, вече не са в тази фирма!
Айде сега би ли изброила всичките работещи кой с какво образование или квалификация е! Сигурно ще ти е малко трудничко, понеже им липсват такива неща!
Аз също съм бивш служител, на който не му удържаха нервите на всички простотии, крясъци и скандали.
Наистина би било чудесно ако нещата са се променили в положителна посока, и то най-вече заради охрата,които си изкарват хляба с тази работа!

До Анонимният Гоги
Скъпи колега аз съм Маргарита Петрова и както казваш наистина съществувам,но не ме наричай Маргаритче, защото ти изобщо не ме познаваш . Иначе не би написал толкова лъжи за мен. Аз не съм крайно нуждаеща се,защото съм умна ,красива и с добро образование ,финансовото ми състояние е повече от добро и ако не си харесвах работата не бих я работила а да не говорим да ли бих седяла и минута ако някой се гаври с мен.Така ,че " скъпи ми" Гоги не говори
за хора който не познаваш,и накрая да ти кажа че тук работим много стойностни хора и никой не заслужава да го наричаш по този начин. Жалко за теб че не си опознал бившите си колеги.

До Маргарита Петрова...
Маргаритче, Маргаритче, стига с това лизане на задници, само защото все още работиш там и си се смирила да се държат така с теб.
Хората, които пишат тук "неверни" според теб неща, са работили много преди ти да се сетиш и избереш, че като краен вариант би започнала работа точно в МОРАТО!
Защото тази фирма, както някой по-назад каза е фирма за крайно нуждаещи се, които нямат друг шанс или си търсят нещо спешно, но временно.
Колко от старите работници все още работят там? Мога да ти ги изброя в момента и ще ми стигнат пръстите само на едната ръка, че може и един два да са в повече!
Знаем се много добре, надявам се с това което си написала, г-жа Деркозлиева(Ярева) да е била мила от благодарност поне един ден и без да и се чува истеричния глас из цялата база.
Много такива "доволни" като теб се махнаха в последствие от там, чудно ми е когато ти го направиш, дали ще се появиш отново с името си и ще  напишеш за отношенията там или и ти ще си поредната от АНОНИМНИТЕ човеци с малко "ч" или малко "м" преминали от там!?!

Искам да кажа на Златоустия, че наистина там работи такава личност на име  Маргарита Петрова, една от малкото, които са изказали толкова суперлативи!
П.С. Не искам да подронвам имиджа на самата фирма, напротив, поне аз пиша всичко това с цел и Марин и Красимира да се осъзнаят и променят държанието към работниците си, защото каквито и да са (работниците)все пак са хора със семейства или без, с лични емоции и проблеми и т.н.
Ако са го направили вече дори и минимално такова, ще се радвам за вас, за да работите в една спокойна и наистина динамична среда, в истинския смисъл на думата, защото наистина имат идеи, правят се хубави мебели(но от работника, не някой друг) и само малко повече човечност и разбиране би бутало бизнеса напред и в правилната посока!
... но все пак да не забравяме, че "Вълкът козината си мени, но нрава - Не" ... хайде лека и спорна. ;)