МОРАТО МЕБЕЛ ООД /img/frontend/nomap.png"

МОРАТО МЕБЕЛ ООД

аз лично използвах услугите на фирмата може би преди месец проключихме обзавеждането на моят апартамент в София. Всичко от началото до самото обзавеждане премина нормално. Подходиха към мен и моят имот с внимание към детайла. Получи се минимално забавяне с монтирането на мебелите, но като цяло съм доволен от качеството на мебелите.

До Анонимния от 15.12 - Много си прав, човече, МНОГО! То докато бях там такива обидни думи съм чувал не само от шефката, но и от шефа! Лошото е, че обиждаха пред колеги и пред външни лица - доставчици, клиенти, изобщо не ги интересуваше! А достойнството на служителя се сриваше все повече и повече! И как човека да има самочувствие?! А пък най-лошото е, че никога не защитаваха служителите си - винаги те бяха виновни, независимо от всичките капризи на клиентите им, а да не говорим и колко пъти самите шефове са били виновни за нещо и са си го изкарвали на служителите! И като си нарочат някой - и все той виновен, докато не напусне или не го изгонят!
Пълна подигравка е да работиш в такива условия! На никой не го пожелавам и се радвам, че се отървах!

Клиент съм на фирмата, обзаведаха ми апартамента на ниво, което не съм очаквал. Вътрешните отношения не съм успял да ги забележа и най-важното не ги усетих. За мен беше важно обзавеждането да покрие очакванията ми. Радвам се, че ги открих.
Благодаря.

Просто нямам думи да изкажа ниската култура и ниво на общуване от страна на ръководството.

Управлението на хората във видимата част е администриране на персонала. Управлението на процесите в невидимата част е управление на човешкия потенциал на фирмата. И не е необходимо да бъдеш специалист, за да разбереш, че решаващи за трудовото поведение са неформалните отношения в организацията, на основата на които се изгражда психологическият договор с работодателя, отношението към компанията, в т.ч. и лоялността. Хората могат да се ангажират и да работят всеотдайно, но могат и да имитират работа, като въвличат малка част от своя личен капацитет. Когато някоя от страните по договора не изпълни задълженията си, психологическият договор, който и без друго трудно се съставя, се прекъсва. След това е много сложно да се възстанови доверието, което е съществувало.

Няма да има лоялни служители, ако работодателят не е коректен към тях, ако не подпомага тяхното професионално усъвършенстване и квалификация, ако накърнява ТЯХНОТО ЧОВЕШКО ДОСТОЙНСТВО.

Как се създава доверие? Като общувате открито и честно с хората. Като им давате доказателства, че могат да ви вярват.
Според Ролф Хедкуист доверието е последното стъпало на стълбата, по която трябва да се изкачите успешно във взаимоотношенията с хората си, за да имате репутацията на добър работодател пред тях.

АКО ВНИКНЕТЕ В СЪДЪРЖАНИЕТО НА ТЕЗИ ДУМИ, ФИРМАТА ВИ НЯМА ДА БЪДЕ С ТОЛКОВА ЛОША РЕПУТАЦИЯ (В СОФИЯ).

Фирмата не отговаря изобщо на това,за което се представя. Преди да се разочаровате проучете много добре за какво става въпрос.За мен лично беше загуба на време.

Тая Маргарита, голям гъзолизец! Чудя се като я изгонят накрая или я принудят да си тръгне дали пак ще ги ръси такива :D :D :D

Не мога да не ти отговоря ,Красимира.Вече ти благодарих за шанса ,който си ми дала да работя при теб.,въпреки че ти ме потърси за работата и не съм те молила за това.Ако си нямала нужда от човек не беше нужно да ми даваш шанс.Ти не управляваш благотворително дружество за нуждаещи се от работа.Проблемът не е само в темперамента ти , а в начина ти на управление.Темперамента няма нищо общо със твоето крещене.Както се вижда тук не съм единствената на това мнение.

Веднъж и аз щях да кандидатствам и се отказах като прочетох коментари и поразпитах познати-техни клиенти. И сега чета и се чудя на управителката. Искате всичките ви служители да са работохолици, пък аз някак не си го представям. Освен ако не работиш за себе си или нямаш личен живот, как?! Явно коментарите на бившите служители се оказват верни - готина работа, но ужасно отношение и изисквания да си постоянно на работа. Не знам кой нормален ще си го причини. Жалко за желаещите да работят, а и за служителите.

Уважаеми Бивши Мои Служители Всеки един от вас при Започване на работа в Морато Мебел е предопреден за Динамиката в нашата фирма . Прочетох коментара ти Аделина и ти благодаря за мнението ти . Това което не искам да остане скрито е че аз се опитах да ти помогна и да ти дам шанс да работиш при нас Въпреки че нямахме нужда от човек .Сама видя , колко е отговорна работата . Всеки който ме познава в Работата и извън нея знае какъв човек съм . Темперамента и гласът ми е на мах . Аз не мога да говоря тихо това ще означава , че съм умряла . Наистина вече доста започна да ми тежат коментари който не описват точния ми характер . Красимира Деркозлиева като Управител на Морато Мебел искам да ви кажа аз съм работохолик и перфекционист в работата си и искам всеки мой служител да е такъв .

Аз не искам да оставам анонимна и заставам зад името си.Днес напуснах Морато мебел с огромно облекчение,че съм направила правилния за себе си избор.Не се повлиях от прочетените преди това коментари тук,но сега осъзнавам истините в тях -и добрите и лошите.Хубавото ,което мога да кажа за тази фирма е ,че базата е страхотна и идеята да се направи нещо подобно е чудесна .Възхищавам се на такива креативни и амбициозни хора.Постъпих с огромен ентусиазъм на работа ,с огромно желание да работя,но още първите дни разбрах ,че няма да е лесно .Работата е приятна ,интересна и динамична,но начина на управление е ужасен.Още кънтят в ушите ми онези крясъци на Красимира Деркозлиева,които огласят офиса и цеховете и всяват едно непрестанно безпокойство и страх в служителите.Да тя затова е шеф ,но мнението ми е ,че прекалява.Този ужас който всява непрекъснато създава неблагоприятна работна атмосфера.Не можах да издържа повече от две седмици и въпреки ,че работата ми беше интересна .....напуснах.Човешкото здраве няма цена .....помнете ,а за достойнството да не говорим.Но да не забравяме къде се намираме.Все пак живеем в България....