Варнапак ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ул. Девня&markers=Варна,ул. Девня

Варнапак ЕООД

При първа среща с господин Василев, сте пленени от щедрите обещания, за уважение, обучение, заплащане, работно време и куп социални придобивки. Още в първия работен ден ставате свидетел на некоректно отношение от негова страна: договор, който няма нищо общо с обещанията; обучение липсва, но в замяна на това сте натоварен с куп дейности, които нямат нищо общо с позицията, на която сте назначен; уважението липсва и е заменено с викове, караници, назидателен тон, упреци. Да не говорим, че липсва всякакъв ред в управлението на фирмата. Дава Ви се задача, която започвате да изпълнявате, но само след минути Ви казват, да я оставите и Ви възлагат друга, а след това следва упрек, че не сте си изпълнили първата задача. Така работещият при господин Василев се опитва да се нагоди към изискванията му около седмица, най-много две. Следва заявление за напускане, но въпросният работодател Василев, заявява, че ако напуснете веднага няма да Ви заплати положения труд, но ако останете до идването на нов работник на Вашето място ще Ви заплати пълното възнаграждение. Приемате и тук започва издевателството над Вас, за да си тръгнете преди определеното време и той да Ви използва без да Ви плати стотинка. Така се правят пари и се купува имот след имот. Затова текучеството във фирмата е голямо, затова обявите за работа в тази фирма не слизат от страниците на всички сайтове за работа. И опарените от този човек хора са все повече и повече. Видите ли обява от "Варнапак", не се хващайте на щедрите обещания, не бъдете поредната жертва на този "човек".

1.Фирмата НЕ СЕ ГРИЖИ за служителите си - няма топло през зимата и е доста горещо през лятото. Василев крещи ако се включи отоплението че се харчат пари за отопление.Не се дава кафе или вода, даже шефа мрази да се яде на обяд. Гледа да изгони хората.Заплащането Е ПОД СРЕДНИТЕ НИВА за бранша.Освен това закъсняват плащанията. Заплата тия дава на части. Заплати се изплащат на края на следващия месец.
2.Не е злоба, а ОБЕКТИВАН ОЦЕНКА. Точно така ПРОЕСИОНАЛИСТИТЕ напуска като видят по среднте, даже ниски нива на заплащане, социално-битови условия и ниска фирмена култура.
3. Вярно е че овчето мислене ни дърпа назад, затова се поемаш риск - напускаш и си търсиш късмета на друго място. Утвърдени служители там няма защото всеки гледа да се спаси от ужаса Василев.

Фирми или работодател, които се грижат за служителите си като им осигурява работно облекло, вода, кафе, отоплено работно място зимата и прохладно такова лятото, които/който се грижат заплащането на служителите си да е на ниво с актуалните в бранша и да бъде актуализирано периодично, които/който осигуряват транспорт до отдалечените работни места, правят/заплащат по няколко банкета на година, както и няколко допълнителни събирания на колеги, както и най-важното- ОСИГУРЯВА ДОСТАТЪЧНО РАБОТА ЗА ЦЕЛИЯ РАБОТЕН ДЕН а не оставя служителите си да заспиват от скука и нямане на работа (т.н.т. "бъркане в носа") , НЕ МОЖЕ и НЕ ТРЯБВА да бъдат клеветени по този жалък начин.

Вижда се изключително много злоба в много от коментарите, целящи да уязвят фирмата.
Вероятно съответния , бивш служител си има своите причини (да е жив и здрав!), но нека се има в предвид, че фирмата е устояла на много подобни атаки във времето (както и много други фирми в различни браншове, както знаем Българина си е злобна натура и като може да направи лошо не изтърва подходяща възможност за това).
Освен това, който има досег с фирмата познава и не малко утвърдени служители - абсолютни професионалисти в работата си, както и много качествени хора!
Разбира се, който не е подходящ, работата за него е мимолетна. Поработи и като се види, че "не става", напуска или бива освободен, това е логична практика в не една фирма, не само във Варна или България.
Овчето мислене няма да ни доведе до по- добро бъдеще. Завистта дърпа личността назад, злобата убива характера!
Нека всеки си направи извода.

"тъй като вече неработя във фирмата" - и защо не работиш вече там? Ако е хубаво работно място защо ще напускаш!!!!!!
"и това което напиша няма да прозвучи като подмазване си позволявам да напиша няколко реда . "
"Хора това е може би е една от малкото фирми в българия която- плаща/ облича/осигорява транспорт /осигорява условия за работа" -МНООООООООООООГО фирми осигуряват работно облекло.Закона казва така. Транспортът във Варнапак е всяка седмица под въпрос, защото всяка седмица някой напуска. " и има нужното отношение към персонала си безначение от статоса които заема" - ДА, Василев вика на всички и обижда всички еднакво
"/някой ще каже кво пише тоя бе къде го има това- да ама го има.Пиша всичко това незаради друго а защото сега оценявъм нещата по трезво а и защото когато си доволен от нещо просто го кажи" - От кое си доволен? Че ти дали раотно облекло както закона изисква или че се бръкнал за транспорт? Ами ако не се бръкне за транспорт нали фабриката няма да работи и да генерира печалба на Василев? Машините още сами не работят :). Трябват хора около тях за да произвеждат. А тези хора се нуждаят от облекло и транспорт и работодателя е ЗАДЪЛЖЕН ДА ГИ ОСИГУРИ.

Ниска заплата
Осигурява на минимума
Не се изплаща заплатата нарвеме
Не се изплаща цялата заплата наведнъж
Работното време е от тъмно до тъмно и събота и неделя
Един чоек върши работата на 15 различни професии
Мръсно, прашно и с мишки са работните помещения
Шефът се кара за всичко
Шефът не дава да се включва топлото
Шефът не дава да се яде на обяд
Шефът поради незнание пречи на производствения процес
Шефът обижда
Не се спазват официалните празници
Шефът те пъди от работа, ако кажеш -ЧАО- те уговаря да се върнеш обратно
Вечни ххх за това ще има ли транспорт до работа ( Игнатиево )

1. Къде е връзката на дискаунтъра с Варнапак?

2. Да като крадеш ти се случват неприятни срещи в "медицинската стаичка".

3. И Василев често е в тази стая. Във Варна й казваме Инспекция по труда,за по-кратко НАП.....
Но наистина няма нужда само защото работите там и вие да сте посетител на "медицинската стая".

Редовен читател разказа за неприятно изживяване в магазин "Кауфланд" в пловдивския квартал "Тракия". Ето и емоционалния му разказ:

"Привет, уважаема редакция. Чудех се дали да се занимавам въобще, но след загубата на почти три часа ценно време и унижение от страна на служители в магазин от веригата "Кауфланд" в "Тракия" в Пловдив, реших да ви пиша, и да предпазя евентуално други хора от подобни главоболия.

На 08.05.2016 г. около 17 ч. със семейството си влизаме да пазарим във въпросния магазин. Бях със съпругата си и бебе на 11 месеца. Напълнихме количката и се отправяме към касите.

След поставянето на продуктите на касовата лента ми направи впечатление първо, че касиерката умишлено отдели всички плодове и зеленчуци за накрая. След което ги взе, маркира ги един по един и нищо не каза.

Вдигна слушалката и се обади някъде. Плащам покупките на обща стойност 109 лв. и напускаме касите. Малко след тях изскочи младо момче, може би скоро навършило пълнолетие, и се представи за служител ''следкасов контрол".

Помоли ме да се отбием встрани и да ни провери покупките. Започна се едно ровене и вадене на неща от торбите в количката, като че ли талибани минават митническа граница на ЕС.

Момчето извади само зеленчуците и плодовете и започна да ги мери на контролна везна в коридора на "Кауфланд". Отчете дребни разлики в различните торбички плодове и зеленчуци - на обща стойност 6 лв.

Според тяхната везна аз съм злоупотребил и съм се опитал да ощетя дружеството. И ме привика да го последвам през врата с код за достъп и да поговорим насаме! В този момент дадох ключовете за колата на съпругата си и я изпратих с детето да отиват в колата, понеже то има своите нужди (кърмене, преобличане и т.н.).

След като те тръгнаха, момчето, представящо се за ''следкасов контрол", ме привика през врата по едно коридорче, с цяла количка с продукти и въпросните плодове и зеленчуци и ме въведе в една стая, наричана "медицински кабинет". В нея имаше медицинско легло-лежанка, което беше мръсно, цялото в петна и следи от пръсти кръв около подглавника на леглото.

На това легло постави всичките 6-7 различни артикула плодове и зеленчуци. И започна едно изнудване. Изнудване за това, че аз съм нарушител според тях и искаха да платя наказателна глоба в размер на 150 лв.

При което аз възразих, разбира се, и попитах къде е проблемът. Тогава дойде и втори човек охрана при нас в стаичката и започнаха двамата да ме убеждават, че аз съм страхотен нарушител и трябва да си платя глобата.

Попитах дали не мога да си платя разликата, щом има такава, или просто да върна въпросните продукти - "Не", отрязаха те и продължиха да настояват за глобата в минимален размер от 150 лв.

Които освен това искат да извадя и платя сега и веднага! Обясняваха ми как много хора си патили всеки ден и всички си плащали, само аз съм се запъвал, при положение, че съм виновен.

Казвам им "Господа, нека да си платя разликата и да се разберем", но те "Не! Глобата може да я намалим малко, примерно на 100 лв., но глоба ще има". В този момент разбрах, че с тях явно няма да изляза на глава и помолих да извикат управителя на магазина.

След около 2 минути се появи той, като само си подаде носа през вратата и попита какъв е случаят. Почвам направо аз да му обяснявам какво е станало, той първо въобще не се представи и с абсолютно пренебрежение само повдигна глава и с отработен лицев жест даде знак на момчето с думите "Максималното" и си тръгна.

Момчето и охранителят с него продължиха да ме изнудват да платя глоба, като вече дори не можело да е 100 лв., както преди малко ми казаха, а направо 150 лв. На мен вече ми падна батерията на телефона и се наложи да отида до колата да взема телефона на съпругата си и да й кажа поне тя и детето да се прибират и да не ме чакат.

Върнах се в магазина. Момчето трябваше да ме чака пред въпросната врата до касите, но него го нямаше. Попитах най-близката служителка на касата дали може да извика служителя "следкасов контрол". Тя с учудване ме изгледа и каза: "Няма такива служители. Сигурно имате предвид охраната".

И повика охраната. Дойде отново въпросното момче, отвори ми вратата с кода, през която минаваме и където бяха количката с продуктите ми и "медицинската стаичка".

Влязохме пак вътре. И момчето на свой ред ме пита дали съм успял да намеря парите? Казвам му, че не съм и не съм търсил. В този момент разбрах, че с него на глава няма да изляза, и го питам "Добре, кажете ми какъв е вариантът да си тръгна оттук, ако нямам при в себе си? Какво става?". Той: "Ами звъните на роднини, приятели и намирате сумата. Иначе ..... няма как".
"Добре, казвам аз, тъй като вие нямате право да ми взимате личните данни, за да си попълните формуляра, според който искате да ви платя 150 лв., повикайте полиция, да ми вземат данните, да си взема нещата и да си тръгвам, защото нямам време да се занимавам с глупости".

И така, след мое настояване извикаха дежурен екип на МВР, след дълго чакане пристигнаха двама служители, които заедно с мен, момчето (касов контрол) и управителя влязохме в "медицинския кабинет".

Там пред полицаите обясних всичко и помолих пред тях дали мога да снимам условията, в които ме задържат, и мръсната кушетка, оцапана с кръв, върху която слагат хранителните продукти, които консумират хората (в случая и бебе).

Служителите на МВР на свой ред ми отговориха, че не е редно в частен обект да снимам. Разправиите продължиха, управителят изведнъж стана по-нисък от тревата и думичка не каза. Аз на свой ред го питам:

"Господин управител, преди малко не ми се представихте, а нямахте и бадж с името Ви първия път. Кажете моля сега как да се разберем?".

Предложи ми вариант, опитвайки се да се направи на мъж, да оставя продуктите си вместо обезщетението от 150 лв., без да ми връщат парите.

Аз отказах, разбира се. "Откъде на къде ще ми вземе покупките и няма да ми върнете парите? И на всичкото отгоре погледнете в какви условия ме държите и уж ме проверявате!".

"Незнам защоса ви такива мненията," -ами и ти пишеш мнение тук очевидно сайта си е необходим
"аз работя там заплатата е супер както и отношението от страна на шефовете" работиш да като управител , нали Василе? :) Всички положителни мнения са написани САМО ОТ ВАСИЛЕВ!!!!!!!
"това че са изгонили двама трима е затова че наистина не спазилиработния процес"-никой не е гонен, хората сами искат да си тръгнат даже си бягат от там след 2-рия ден или максимум 2-рия месец.Всички колеги останали във фирмата повече от 2месеца са си подавали молбите за напускане няколко пъти.Прекратили трудовите си отношения там хора не са 2-3 а са 2-3 ВСЕКИ МЕСЕЦ
" .... Нормално за голяма фирма да искат да се спазва добре работния процес туко така никой не ти дава заплата .. "- фирмата НЕ Е ГОЛЯМА. Малка е.
"Ходете работете бакшиши за по 300 лв като не ви харесва, но не лъжете хората.." - като не работиш във Варнапак Варна не значи че ще работиш за 300лв.
"Вие искате по цял ден развеи и брак до дупка... ии накрая 1000 лв заплата ее сори няма как да стане .."- да няма как да стане да получиш зплата от 1000лв в тази фирма. Нито ще Ви я обещаят, нито ще е я получите, нито ще Ви я изплати цялата наведнъж навреме. Имайте впрдвид че Василев иска да му работиш много повече часове и работа от това за което ти е казал на интервюто или те е наел.
"работата ти става живота колкото даваш толкова взимаш,"-е ако умреш за фирмата КОЛКО ЩЕ ПЛАТИШ ВАСИЛЕ?
"фирмата не е за всеки ;)" - Да не е за всеки, а само за онези които иската да :
1. да не слушат мнения за фирмата
2. да вярват на положителните оценки тук написани от шефа й
3.да не получават нормални заплати, да не им ги плащат навреме, заплатите да са без глоби
4. искат да целия им живот да минава във фирмените помещения на работа
5.могат да търпят обидите и викането на Василев

1. Заплатата НЕ Е СУПЕР. За подобни длъжности във Варна се предлагат с 20% по-високи заплати. Осигуровките по-добре да не коментирам.НЕ СЕ ИЗПЛАЩА ЗАПЛАТАТА НАВРЕМЕ. ЦЯЛАТА ЗАЛАТА СИ Я ПОЛУЧАВАШ НА КРАЯ НА ДРУГИЯ МЕСЕЦ. Всеки да си прецени дали енергото и банкита-кредитор може да чакат толкова.
2. Работата НЕ Е ЖИВОТА на един човек, а само начин да си осигуриш средтства за живота. Не е необходимо да си даваш живота за една фирма. Особено на някой си г-н Василев например.
3. Отношението от страна на шефа НЕ Е ДОБРО. Обижда крещи и смята че не си си свършил работата, защото обикновенно не разбира какво трябва да се направи.
4. Фирмата НЕ Е ГОЛЯМА. Даже обратното.

Незнам защоса ви такива мненията, аз работя там заплатата е супер както и отношението от страна на шефовете това че са изгонили двама трима е затова че наистина не спазилиработния процес .... Нормално за голяма фирма да искат да се спазва добре работния процес туко така никой не ти дава заплата .. Ходете работете бакшиши за по 300 лв като не ви харесва, но не лъжете хората.. Вие искате по цял ден развеи и брак до дупка... ии накрая 1000 лв заплата ее сори няма как да стане .. работата ти става живота колкото даваш толкова взимаш, фирмата не е за всеки ;)