Варнапак ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ул. Девня&markers=Варна,ул. Девня

Варнапак ЕООД

Работих във фирмата повече от 2 години и видях и знам много. Вярно е че Василев прави забележки, но повечето пъти има основание. Колегите мърморят, но и те не са идеалните служители, всеки иска да му е лесно, да не бачка много а накрая да го хвалят и с паче перо да го галят ама няма как да стане. Аз лично проблеми със заплащането не съм имал и колкото ми е обещано толкова ми е дадено без закъснение. Напуснах защото се преместих в друг град, но ако не бях нямаше да се махна от фирмата. Да не е идеално, но не е и чак толкова зле колкото го описвате. А тея дето мрънкат, напускайте бе и се надявайте другите да са по-различни.

Такова чудо няма. Всички коментари до тук имат основание. Василев се е взел за провинциален феодал. Дори не налага мнението си сам, а използва някаква инфантилна бабичка. Чете КТ като дявола евангелието. Е аз мисля да си отстоявам правата и да им покажа, че има и закони в България.Ако някой им се върже да внимава много.

Отвратително отношение от страна на управителя,лоши условия на труд,забавяне и неизплащане на работната заплата. Договор с предизвестие- 3 МЕСЕЦА!!!

1. Много се бавят заплатите! Ама МНОГО!

2. Не се разрешават платени отпуски. Ако случайно ЛИСКО МЕТАЛИСКО - Василев /собственика/ ти разреши не се заплащат на сумата която взимаш като заплата а само на това на което те осигуряват защото не си работил.

3. Осигоряват те на минимума за длъжноста на която си наета. Черната каса над минимума ти се отдържа когато си в отпуска, болна или напуснеш.

4. Крещи и обижда всички. / за него всички сме овце или папуняци-каквото и да означава/

5. Всичките му служебни коли са стари и разпадащи се гробници като фирмите му. /Варнапак, Сакмаркет, Експертпак/

Във фабриките му е студено а в офиса му е мухлясало.

БЕДЕН ДУШЕВНО НО БОГАТ НА ЛУКАВОСТ !

това е собственика ЛИСКО МЕТАЛИСКО - Васил Василев

При първа среща с господин Василев, сте пленени от щедрите обещания, за уважение, обучение, заплащане, работно време и куп социални придобивки. Още в първия работен ден ставате свидетел на некоректно отношение от негова страна: договор, който няма нищо общо с обещанията; обучение липсва, но в замяна на това сте натоварен с куп дейности, които нямат нищо общо с позицията, на която сте назначен; уважението липсва и е заменено с викове, караници, назидателен тон, упреци. Да не говорим, че липсва всякакъв ред в управлението на фирмата. Дава Ви се задача, която започвате да изпълнявате, но само след минути Ви казват, да я оставите и Ви възлагат друга, а след това следва упрек, че не сте си изпълнили първата задача. Така работещият при господин Василев се опитва да се нагоди към изискванията му около седмица, най-много две. Следва заявление за напускане, но въпросният работодател Василев, заявява, че ако напуснете веднага няма да Ви заплати положения труд, но ако останете до идването на нов работник на Вашето място ще Ви заплати пълното възнаграждение. Приемате и тук започва издевателството над Вас, за да си тръгнете преди определеното време и той да Ви използва без да Ви плати стотинка. Така се правят пари и се купува имот след имот. Затова текучеството във фирмата е голямо, затова обявите за работа в тази фирма не слизат от страниците на всички сайтове за работа. И опарените от този човек хора са все повече и повече. Видите ли обява от "Варнапак", не се хващайте на щедрите обещания, не бъдете поредната жертва на този "човек".

1.Фирмата НЕ СЕ ГРИЖИ за служителите си - няма топло през зимата и е доста горещо през лятото. Василев крещи ако се включи отоплението че се харчат пари за отопление.Не се дава кафе или вода, даже шефа мрази да се яде на обяд. Гледа да изгони хората.Заплащането Е ПОД СРЕДНИТЕ НИВА за бранша.Освен това закъсняват плащанията. Заплата тия дава на части. Заплати се изплащат на края на следващия месец.
2.Не е злоба, а ОБЕКТИВАН ОЦЕНКА. Точно така ПРОЕСИОНАЛИСТИТЕ напуска като видят по среднте, даже ниски нива на заплащане, социално-битови условия и ниска фирмена култура.
3. Вярно е че овчето мислене ни дърпа назад, затова се поемаш риск - напускаш и си търсиш късмета на друго място. Утвърдени служители там няма защото всеки гледа да се спаси от ужаса Василев.

Фирми или работодател, които се грижат за служителите си като им осигурява работно облекло, вода, кафе, отоплено работно място зимата и прохладно такова лятото, които/който се грижат заплащането на служителите си да е на ниво с актуалните в бранша и да бъде актуализирано периодично, които/който осигуряват транспорт до отдалечените работни места, правят/заплащат по няколко банкета на година, както и няколко допълнителни събирания на колеги, както и най-важното- ОСИГУРЯВА ДОСТАТЪЧНО РАБОТА ЗА ЦЕЛИЯ РАБОТЕН ДЕН а не оставя служителите си да заспиват от скука и нямане на работа (т.н.т. "бъркане в носа") , НЕ МОЖЕ и НЕ ТРЯБВА да бъдат клеветени по този жалък начин.

Вижда се изключително много злоба в много от коментарите, целящи да уязвят фирмата.
Вероятно съответния , бивш служител си има своите причини (да е жив и здрав!), но нека се има в предвид, че фирмата е устояла на много подобни атаки във времето (както и много други фирми в различни браншове, както знаем Българина си е злобна натура и като може да направи лошо не изтърва подходяща възможност за това).
Освен това, който има досег с фирмата познава и не малко утвърдени служители - абсолютни професионалисти в работата си, както и много качествени хора!
Разбира се, който не е подходящ, работата за него е мимолетна. Поработи и като се види, че "не става", напуска или бива освободен, това е логична практика в не една фирма, не само във Варна или България.
Овчето мислене няма да ни доведе до по- добро бъдеще. Завистта дърпа личността назад, злобата убива характера!
Нека всеки си направи извода.

"тъй като вече неработя във фирмата" - и защо не работиш вече там? Ако е хубаво работно място защо ще напускаш!!!!!!
"и това което напиша няма да прозвучи като подмазване си позволявам да напиша няколко реда . "
"Хора това е може би е една от малкото фирми в българия която- плаща/ облича/осигорява транспорт /осигорява условия за работа" -МНООООООООООООГО фирми осигуряват работно облекло.Закона казва така. Транспортът във Варнапак е всяка седмица под въпрос, защото всяка седмица някой напуска. " и има нужното отношение към персонала си безначение от статоса които заема" - ДА, Василев вика на всички и обижда всички еднакво
"/някой ще каже кво пише тоя бе къде го има това- да ама го има.Пиша всичко това незаради друго а защото сега оценявъм нещата по трезво а и защото когато си доволен от нещо просто го кажи" - От кое си доволен? Че ти дали раотно облекло както закона изисква или че се бръкнал за транспорт? Ами ако не се бръкне за транспорт нали фабриката няма да работи и да генерира печалба на Василев? Машините още сами не работят :). Трябват хора около тях за да произвеждат. А тези хора се нуждаят от облекло и транспорт и работодателя е ЗАДЪЛЖЕН ДА ГИ ОСИГУРИ.

Ниска заплата
Осигурява на минимума
Не се изплаща заплатата нарвеме
Не се изплаща цялата заплата наведнъж
Работното време е от тъмно до тъмно и събота и неделя
Един чоек върши работата на 15 различни професии
Мръсно, прашно и с мишки са работните помещения
Шефът се кара за всичко
Шефът не дава да се включва топлото
Шефът не дава да се яде на обяд
Шефът поради незнание пречи на производствения процес
Шефът обижда
Не се спазват официалните празници
Шефът те пъди от работа, ако кажеш -ЧАО- те уговаря да се върнеш обратно
Вечни ххх за това ще има ли транспорт до работа ( Игнатиево )

1. Къде е връзката на дискаунтъра с Варнапак?

2. Да като крадеш ти се случват неприятни срещи в "медицинската стаичка".

3. И Василев често е в тази стая. Във Варна й казваме Инспекция по труда,за по-кратко НАП.....
Но наистина няма нужда само защото работите там и вие да сте посетител на "медицинската стая".