Волф Тезис /img/frontend/nomap.png"

Волф Тезис

Ако смятате да кандидатствате за работа във Wolf Theiss, отсега да ви кажа - недейте. Въпросната адвокатска кантора е австрийска с клонове из цяла Европа, включително и в България. Офисът им е в Лозенец срещу Токуда. Дотук добре, но.. Определено канторите им в Европа следва да са на космическо ниво като знания, уви - в България, всичко е побългарено, та и Wolf Theiss така! Иначе откъм изисквания са голяма работа - да си завършил в чужина и България, да говориш два западни взика (поне), сигурно и да си модел на Виктория Сикрет, на 20 с 10 годин трудов стаж! Та, ако отговаряте на изискванията - дерзайте!

Искам да ви кажа, че и аз имах същия проблем. Наскоро ходих за позицията счетоводител и интервюто мина с разговор на английски език, като позицията им беше по заместване, което за мен не беше решение. Аз съм потресена от непрофесионалното и некоректно отношение да не се даде отговор при условие, че те бяха обещали такъв. Поне един и-мейл да бяха пуснали, а те даже и това не направиха. На интервюто попитах изрично за периода, в който мога да очаквам отговор. Отговориха ми до края на следващата седмица. Минаха 2 месеца ни вест, ни кост. Не знам нищо повече за фирмата, но след това отношение да не си спазят обещанието за обратна връзка не останах с особено позитивно впечатление. Повече не мога да кажа за тази фирма. Офисът е лъскав, интервюиращата беше дружелюбна, но само толкова. Факт е, че не спазиха обещанието си да отговорят, а при търсенето на обратна връзка от моя страна отказват да те свържат даже, защото казват, че са заети. Явно това е обичайна практика.

Преди време кандидатсвах за работа при тях. На интервюто се появиха един мъж и една жена, които ми зададоха стандартните въпроси. На края на интервюто ми казаха, че ще ме викнат за тест на английски, но ето, че вече трети месец чакам и нищо. Бих искал да знам дали други хора са кандидатствали или работили там и дали си заслужава?