Antelope Audio / Електросфера ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 7&markers=София,бул. Цариградско шосе 7

Antelope Audio / Електросфера ЕООД

Много интересно, в предишната фирма според една анкета почти 100% гласуваха че съм най-забавният колега. Не съм имал конфликти с никого. Също така много интересно вчера погледнах броя на мненията и бяха 14+, 2- сега изведнъж скочиха 150-. Както и да е хора, аз си казвам името, казвам как е, вие си правете сметката.

Здравейте, служител съм в софтуерния отдел и имах "удоволствието" да работя с Ивайло.
С този човек е абсолютно невъзможно да се работи - супер арогантен, самодоволен и агресивен. Мисли си, че е голям експерт като е работил 15 години в Рейсат. Явно не е свикнал да прави съвместни проекти с други хора и в миналата си фирма е бил единствен човек в екипа.
На мен ми беше ясно от първата седмица, че този човек няма да продължи да работи при нас, но май решиха да му дадат повече шанс.
Както Ивайло сам спомена, обсъждахме GUI архитектурата и той въобще не слушаше доводите на колектива и други хора с огромен опит ( дори и Пешо, който има над 40-год. опит ). Доста нагъл и неучтив с всички и с най-възрастния ни колега, а да не говорим за младите хора като мен. Супер много натоварваше средата и общуването между нас.
Ивайло явно не обича да спазва и базова хигиена. Сигурно дължи пари на ВиК и са му спрели кранчето. Май има проблеми с наднорменото си тегло и мирише ужасно, затова и повечето пъти ми се наложи да катеря стълбите до 4-ти етаж, за да избегна да влезна в асансьора с него. Наистина съм щастлив, че вече не ми ухае на умрели катерици в софтуерния отдел.

Казвам се Ивайло Илчев, занимавам се основно със софтуер от около 30 години. Не обернах внимание на мненията тук, което си беше моя грешка. Все пак в предишната фирма "Рейсат" вече не ми беше интересно след 17 години там, и си търсех нещо по-ново и предизвикателно и бях решил да опитам тук там. И така за работата. Човека който ме интервюира и с който имах желание да работя заради професионалните му качества мистериозно "напусна" точно преди да постъпя. Ръководителя на отдела, чието бюро наследих, също мистериозно беше напуснал месец или повече преди това. По принцип обявата беше за Питон, занимавах се с Питон точно един ден и изведнъж трябваше да почна с ембедед - хубаво, само че за това не е ставало въпрос, аз имам опит на C, но само спорадичен опит с АРМ. Започнах да правя GUI, споменах че тая работа с колбекове няма стане и трябва да се пипне тук там, също че библиотеките които някой беше генерирал с ASF трябва да се пипнат. Това бая депресира някои хора. Както и да е, не ми се пише повече, Игор се мисли за голям разбирач във всичко, само че просто изнервя обстановката и като възникне конфликт или спор като истинска мека китка изчезва и оставя някак си нещата да се оправят от само себе си. След три месеца измислиха някаква соц. обосновка - не съм се бил сработил с колектива. Сега като се замисля както че ли познавам повече хора които са работили там, отколкото работят там. Дали бих ви посъветвал да почнете там - в никакъв случай.
Профила ми в linkedin: https://bg.linkedin.com/in/ilchevi

Не знам как е възможно хора все още да се лъжат след толкова приказки, които се изприказваха. Вижте само колко хора споделят отрицателно мнение. Дори и всички да сме некадърни или просто хейтъри - това сме едно 20 човека. На фирма от 70 не е малко и трябва да ви светнат няколко лампи в главата, че нещо не е на ред.

@Любомир, макар че най-вероятно това е поредният набеден от фирмата да пише уж позитивни мнения, попитайте компетентните HR-и колко човека са напуснали след по-малко от седмица? След по-малко от ден? Подсказвам, отговорът е повече от 1.

Попитайте от състава, който е бил преди година, какъв процент все още са на работа във фирмата? Отново жокер, едва ли е над 50%. Фирмата е грубо 70 човека. Попитайте колко човека са напуснали/уволнени за последната 1 година. Подсказвам, над 30. Може би и над 50.

А за горкият човек, на който са му казали да пише: Този път поне малко по не си личи, че фирмата го е писала - браво за което. Ориентирай се към друга фирма, преди и малкото професионални качества, които имаш да отидат в тоалетната.

Кандидат съм за работа в Antelope Audio.
Изумен съм от нещата, които прочетох тук !
След преминаване на всички интервюта, тестове и телефонни обаждания, мога само да ПОХВАЛЯ екипа, да похваля HR-ите за НЕВЕРОЯТНО професионалното и топло отношение. Ясно ми е че на това място няма да бъде приет всеки, и искам да споделя, че летвата е сложана високо в подбора на екип с резон!
Работата е доста специфична и екипа се подбира тясно, за да вървят всички в една посока.
На изтървалите възможността, да работят за Antelope Audio ИСКЕРЕНО съчувствам.
Следя развитието й последните няколко години и успехите говорят сами за себе си.
Поздрави
Любо !

Ми вземи прочети и другата половина коментари и вероятно, ще рабереш че не са HR-и ми живи педали.

"Методите и агресията на някои коментиращи да бранят доброто име на фирмата са повече от смущаващи. " - Павлик Морозов - ще се хвърлят на амбразурата :)

Днес ми попадна тази фирма в linkedin. Само като прочетох половината коментари тук свят ми се зави.
Наистина HR-ите са свършили доста работа. Такива служители с такъв речник събрани на едно място...не се постига лесно това. Разбира се има и умерени мнения.
Независимо кой крив, кой прав и с колко плюса или минуса е някое мнение, тази грозна дискусия отблъсква много. Методите и агресията на някои коментиращи да бранят доброто име на фирмата са повече от смущаващи.

Не знам какво цъкате минуси на колко от вас им се увеличиха заплатите с 50% за 6 месеца?

Крайно некоректно отношение и смешно заплащане за обема от професионални задължения.