СТАНИКО АРТ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

СТАНИКО АРТ ЕООД

1 точка от 10 мнения

Изключително некоректни ...

ще го оправя аз тоя изнасилвач на малолетни и лъжец.

бивша служителка съм, естествено работих без договор ама не ме и вълнуваше защото бях на 17. В тази фирма явно има един правилен начин, по който да работиш.
-Водиш си личен отчет освен този, който водиш и в тефтерчето. За да можеш да спориш за парите си.
-С шефа невероятна дистанция! Аз лично се държах с него все едно всеки момент ще го набия, от първия момент имах чувството, че нещо не е наред с тоя човек, но работех по 4 часа от понеделник до петък и 12 в неделя и седмично ми се връзваха представете си и 200лв. Соътветно бяхме се разбрали да ми плаща всяка неделя и като не дойдеше за оборота аз му се обаждах и му казвах, че ще си взема парите от него. Съответно разногласия от негова страна имаше, но пък аз не съм му отстъпила нито веднъж.
-Мамете го с парите както ви скимне.
-Ако имате бакшиши не ги обявявайте. Още в началото родители ми оставяха по лев два отгоре и той ме беше питал дали имам бакшиши, но аз винаги съм отричала.
-Също така телефона ви не е лошо да "губи обхват" да се "изключва сам"
Въобще тази работа предлага много възможности да развиете мошеника в себе си, но пазете дистанция с този човек.

Случайно попаднах на този сайт, чудесен е. Проверих бившите си работодатели. Не знам дали ще пиша за другите но тук просто е задължително. Поздравления и адмирации на предишното момиче. Знам, голям срам е да признаеш какво ти се е случило дори и като анонимна. И на мен "шефа" Станой Петров - Тони ми наливаше вино и ме сваляше но не получи нищо, просто избягах от това отвратително място и "шеф". Много ми се иска някое предаване със скрита камера да заснеме този петдесет и нещо годишен сексуален маниак как се пуска да сваля бъдеще ти си работнички който по някога не са и пълнолетни с омайни приказки за работа, а цели да ги вкара само в леглото си, това трябва да е подсъдно. Най страшното е, че там се работи с деца и един ден този маниак съвсем може да изперка и да посегне и на тях, страшно е. Гледам, че някой натиска бутона за не съгласие, сигурно ще се кой може да е това - сексуалния маниак "шеф". Всичко написано по долу е вярно.

Още една наивница, поредната глупачка. Да признавам си го - глупачка. Тази година завършвам художествена гимназия. Често минавах покрай ателието на „ Нарисувай сам“ на фирма СТАНИКО АРТ ЕООД в София. В средата на месец март в неработен ден защото то работи от четвъртък до неделя видях, че е отворено и влязох. Посрещна ме шефа на фирмата – Тони. Обясних му, че тази година завършвам и много бих желала да работя в неговата фирма, мога да рисувам и обичам да се занимавам с деца. Бях назначена моментално, представяте ли си какъв късмет. Шефа ми обясни, че в София работата е по малко но на морето, ех, на морето, петзвездни хотели, приятна обстановка, лукс, прекрасни условия добро заплащане. Бях като замаяна, та аз за първи път си търся работа, какъв късмет. Изпрати ме и поиска още утре, сряда да се явя на работа, в последствие разбрах, че и това не е работен ден. На следващия ден се явих на работа в уреченият следобеден час. Бяхме само двамата, шефа и аз, никакви клиенти, никакви други служители. Даде ми да оцветя една фигура. Не спираше да говори за прекрасната работа. След половин час извади бутилка червено вино и две чаши. „ Той така обичал да се работи и да се пийва.“ Постоянно ми наливаше и ме подканяше да пия с „наздраве“. Сигурно ми е проличало, че алкохолът ми е в повече и шефа ме помоли да се качим в апартамента му, които е над ателието да ми покажел нещо много важно. Показа ми някаква глупост и ми скочи да ме целува и опипва. Бях стресната и уплашена, не знаех какво да правя и той получи това което искаше. На следващия ден отидох в ателието, исках да му кажа, че това което се е случило е огромна грешка. Шефа го нямаше, беше само едно друго младо момиче което опаковаше фигури. Помогнах и. В края на работния ден тя си тръгна и аз останах да изчакам шефа за да се изясним и той да заключи ателието. Чаках го 40 минути. С влизането си той изгаси основното осветление, остана само аварийното и ми се нахвърли да ме целува и да иска да се качим „горе“, не спираше да ме омайва с всякакви приказки „Колко съм хубава и каква прекрасна работа ще имам.“ Много моля всички млади момичета които търсят работа като мен да преминават на отсрещния тротоар на ателие „Нарисувай сам“ и никога да не влизат в него, защото както разбирам сега освен минималното заплащане, на мен за работата в София ми предложи 2 лева на час, липсата на договор и безкрайно работно време от вас ще се иска и друго.

Преди време имах неблагоразумието да работя за тази фирма с двамата шефа. Бях млада и наивна, много наивна. А те определено умеят да омайват хората и да се подмазват и усмихват пленително.
Колкото и да обичаш децата и колкото и да си трудолюбив или закъсал за работа/пари, не бива да започваш работа като тази. Правата ти са абсолютно потъпквани, на практика такива нямаш, нямаш защита, защото не получаваш, какъвто и да е договор, съответно нямаш здравни и социални осигуровки. По всяко едно време могат да те уволнят, без право да протестираш. На практика си никой. Колкото по-съвестно и добре работиш, толкова повече те експлоатират. Имала съм случаи, в които съм работила от 9 ч. сутринта до 12 ч. вечерта с кратка обедна почивка, колкото да изядеш един сандвич.
Управляващите фирмата са въплъщение на съвременни робовладелци. Когато се справяш добре, ти се усмихват и те четкат, но зад лисичата усмивка стои алчност и студена пресметливост колко пари можеш да им спечелиш. А съответно, ти получаваш смешно заплащане спрямо труда и условията, в които си поставен. Нямаш право на почивки, щом има деца. Стоиш неограничено време, дори и след полунощ, ако си в някой хотел и има интерес към ателието. Освен в ролята на аниматор и художник, си в ролята на чистач. Също така трябва да изготвяш отчети за продадените фигури на тефтер, както и да следиш какво е нужно, за да го поръчаш. Ако пропуснеш нещо, шефовете никак не са доволни, защото идват 1-2 пъти в месеца да си приберат парите и да доставят стока.
А енергичен ли си и справяш ли се добре, ако могат ще те разчекнат на хиляда и няма ли работа в момента на мястото, където си, ще те заведат на друго, ако има възможност. Почивка не ти се полага, щом може да им печелиш пари.
А ако не, си в МОЛ и не си родом от мястото, където е открито ателие, те наемат място, в което да пребиваваш, но лично пространство нямаш, защото и те спят там, когато идват да си прибират парите. Освен постоянното отчитане на тефтер, се отчиташ и по телефона всеки ден, с смси или обаждане. Трябва да забравиш за личния си живот.
Единственото хубаво нещо, което ми остана не беше самата работа и ужаса й, а спомена за усмихнатите и радостни деца, които и идея си нямат на какво си подложен и си мислят, че това е идеалната работа- забавна и занимателна, както всъщност шефовете я представят на бъдещите си служители.
Пиша това, не за да представя шефовете в ужасна светлина. Те не ме интересуват. Пиша го заради всички онези млади и доверчиви, съвестни момичета (каквато бях и аз), които биха попаднали в ужасната ситуация правата им да са потъпквани ежедневно и трудът им експлоатиран всевъзможно като в Средновековието. Не си го причинявайте!

Абсолютно подкрепям двете мнения. Работата обещава наистина приятни емоции, защото е свързана с деца и изкуство но уви. Аз проявих мазохизма да работя две лета. Ето какво получавате от фирмата.
- Изключително неуважително и просташко отношение от страна на работодателите.
- Условия на труд, от които можеш да си представиш как са живеели хората през средновековието. Изключителен дълъг работен ден, който се заплаща абсолютно неадекватно.
- Липса на всякакви трудови договори, усигоровки и тн
Типичната гротескна картина на алчност и опит с цената на всичко да вземеш колкото може повече без да дадеш много.
Ако някой попадне там не бива да губи самочуствие. Спокойно вие сте си нормални, просто ръководството е изтрещяло. А съдейки от мнението по - долу нещата явно са се влошили.

НИКОГА АМА НИКОГА НЕ РАБОТЕТЕ ТАМ !!!!
Лятото работих при тези хора в мол България,искам да ви кажа,че такива скапани хора,като "шефовете" рядко се срещат !!!!
Първо иска да работиш от 11 до 9 /през седмицата/ за 10 лева  на ден !!!! ( Е събота си от 10 до 9 за 15 лева,урааа !!! ) Експлатират ти труда общо взето. Да не говорим,че работите без договор,без касов апар - без нищо !
Винаги са недоволни,колкото и оборот да имаш накрая на деня,шефа които е изключителен простак винаги е разочарован от чутото. Отношението му е изключително грубо и унизително към един служител.
Второ ПАРИТЕ НИКОГА не ги дава навреме !!!! Винаги ги бави поне с 10-15 дена и то ако ти не си ги поискаш,едва ли ще ти ги даде в близкото бъдеще! Лъже в сметките и играе на дребно винаги се опитва да се измъкне с 10-20 лева....
Да не говорим,че работи с непълнолетни ... Също напускането ми не беше много цветущо. Получих заплахи по телефона,че ще си изям боя и т.н.  Подкрепям долното мнение под мен на 10000 %

ТАКА ЧЕ ХОРА,НИКОГА НЕ РАБОТЕТЕ КЪМ ТЕЗИ "ХОРА" НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКА !!!

Вие сте младо момиче, понастоящем ученичка горен клас или студентка?
Можете да рисувате добре, подвластен сте на манипулации и притежавате вродена наивност?
Добре дошли в Станико арт!
Само тук ще имате изключителната възможност да работите за 600 лв, цял ден, всеки ден, при това на морето.
Работодателите си търсят "свежа кръв" и точно сега, докато пиша това, има обява в jobs.bg.
На интервюто в София работодателят ще ви омае. Ще ви изброи безброй псевдоперспективи, които няма да се случат. По-нататък, ще ви се струва, че ви сваля. Всъщност, шефовете се опитват да ви предразположат, маниерничейки с изключителна учтивост. По-нататък следва работа по ЦЯЛ ден, като се очаква от вас да сте на крак минимум 12 часа. Всъщност, ще работите докато спрат да циркулират хора, така че, дръжте се...
Плюсове на работата: Ще оцветявате глинени фигурки, което е занимателно. Ще имате на разоложение единично легло, или двойно, но тогава някой ще спи до вас. Ако обичате да рисувате, да се занимавате с деца и ако това е първият ви опит за работа, значи... можете да заминете. Но се пазете много, защото ако някой данъчен се появи на хоризонта, шефовете ви ще се чупят и ще ви оставят сам. Което, един вид, ви дова известна самостоятелност. Уж.
Минуси: Не се спазват основните изисквания в Трудовия кодекс: за работното време, няма договор, наемат се непълнолетни лица. Условията са мизерни. Нямате време да си изперете гащите. Далече сте от вкъщи, затова стискате зъби, понеже сте млад и глупав човек и няма кой да ви защити там, на морето.
Не повтаряте грешката отново.
Аз работех отдавна там, но не мисля, че нещата са се променили.
Защото алчността може да се крие зад добри на пръв поглед намерения, и докато не се научим да изискваме своето, най-елементарното по закон условие да започнем работа, ще продължават да ни мачкат.
Дано съм помогнала на някоя нещастна душа.