Мистър Суит ООД /img/frontend/nomap.png"

Мистър Суит ООД

Не знам дали мнението ми ще бъде прието насериозно, тъй като съм бивш служител на фирмата. Лятото на 2012 година кандидатствах за работа в Мистър Суит, отидох на интервю и след два дни ми се обадиха, че ме наемат. Заплатата беше 300 лв. на месец чисто. Дадох всички необходими документи и ми беше обяснено, че трудов договор ще получа след обучението си. На обучението момичето, работещо на витрината ми обясни, че за месец и половина работа, все още няма договор. След като пет дни (с обучението) не видях и аз трудов договор, реших да напусна, при което се започнаха едни обяснения, че не можело така, защото в договора (който нито съм подписала, нито видяла, нито получила) пише за предизвестия и след много ядове и обяснения, обвинения в кражба (които веднага отпаднаха след като си направиха ревизията) най-сетне видяха, че няма да мине номера върнаха ми с голяма неприязън документите и след още 3-4 месеца на най-различни извинения ми платиха изработените дни.
 Не съм очаквала климатици, вентилатори и други удобства при работа навън, нито пък съм очаквала някакъв лукс, но факта, че трябваше да се използва тоалетната в градската градина (0,50 ст.) и че нямаше вода (все елементарни нужди),определено ми помогна във взимането на решение за напускане.

пиша тук, за да изкажа крайното си несъгласие с всичко, което прочетох до момента. Работих във фирма "Мистър Суит" лятото на 2013г. и с удоволствие бих се върнала отново. Да- работата е напрегната, да- не е за всеки, но драги сладура, когато се явявахте на интервю за продавач-консултант на витрина, не предположихте ли, че работата е на открито и няма как да има климатик, който да ви разхлажда Август месец?!?!
Както във всяко заведение или магазин и на витрините се правят ревизии, иначе всеки може да злоупотребява със стоката, която струва пари все пак. Самия факт, че на ревизия се е оказало, че дължите пари значи, че в крайна сметка част от сладоледа липсва (драги сладури, той няма как да си отиде сам, а и доколкото аз съм запозната има допустимо количество липса, което не се удържа...)
И да- наистина поянкога се е налагало в цеха да се остане след работно време, но това се случва глвно Юли и Август, когато е най-натовареното производство и се компенсира другите месеци, когато сме си тръгвали по-рано.
Що се отнася до заплащане, шефовете са на първо място хора и въпреки затрудненията, които срещат и те като собственици на среден бизнес в нашата прекрасна държава, никога не закъсняват повече от ден или два, които са законово допустими, със заплащането.
Самият факт, че има хора, които всяка година се връщат да работят лятото, показва, че всичко, което прочетох не е изцяло истина.
С поста си в никакъв случай не целя да променям мнението на тези, които вече са решили, че няма да работят там за нищо на света. Просто искам да ви кажа, че като всичко друго в живота и тук има и черно,и бяло. В никакъв случй това не е най-ужасното място, на което съм работила- напротив!

Ха. За Мистър Суит може да се говори много (лоши неща) и едва ли има нещо хубаво,за което човек може да се хване и да си заслужи човек да работи там. Бягайте по-далеч от тях,но все пак,ако искате да работите "на вятъра" както се казва и слънцето хубаво да пече във вас (тогава човек има чувство,че може да припадне),а да не говорим,когато стане +42 градуса... ако искате вместо да ви дават пари накрая да стане така,че да ви вземат половината и да ви обвинят в какви ли не неща като например КРАДЦИ,сте добре дошли в Мистър Суит.Това е малка част от всичко.Казвам го от личен опит.Повярвайте ни и няма да съжалявате1

Само като видите обява за работа във Мистър Суит- подминете я, няма смисъл да кандидатствате за нея, ще ви излъжат и няма да ви платят заслуженото! Отговорничката ми вика да не вярвам на приказките, че не плащали, ама на края точно така се оказа и 160 лв бях назад. Като на всичкото отгоре имат големи притенции, наистина понякога те карат да останеш още час и не ти го плащат, обвиняват те, че си крадец (или на килограми сладолед, или на пари). Другото, което е, че някои от обектите, на които се работи нямат удобни условия за работа (като вода или складът е на майната си), което ти затруднява размразяването всяка седмица и всичкото това отнема час, който пак не ти го плащат... Така че въобще не си губете времето, потърсете нещо друго, но не и това!!! А да- и аз почивките също правят проблеми, уж си имаме почивки по график, ама после ни се карат, като си почиваме- губи ли сме клиенти.. пффф

Тази фирма е непоносимо ужасна, лъжат, мамят, взимат пари но не дават нищо. Нямаме почивки, работим извънредно, както каза работим с минусови градуси после в топло ... се печем като гущери, носим тежко на заплата 270лв. едвам се отървах, жалко за хората които работят защото тепърва почва трудното при тях . Дано се отървете и си вземете парите

не започбаѝте работа в тази фирма.само загуба на време и пари.

Бях за седмица във цеха, тъй, като условията са ужасни.На интервюто казват едно, а всъщност е друго.Уж осигурения транспорт всъщност ми беше на половин час път от нас.Определени почивки няма.Понякога дори не можеш да се наядеш.От 9 часа работен ден, както обещават се седи по 10-11ч. всеки ден.Изискват да се работи, като машина.Без значение дали си работник производство или складов работник, всички влизат на -40.Сами си правете сметка като натовариш и разтовариш 1-2 камиона в жегата, после като се влезне вътре на минусови градуси, какво се случва със здравето ви.