кандидатствам за позицията SAN Remote technical support with German and English
Интересувам се какви са интервютата?
Разговорно езиците не са ми много добри, но се справям? Предполагам работата е основно с имейл и комуникатор?
И ме интересува за първо ниво как е откъм заплащане, колко да си поискам ако случайно докарам до там?

Добра е работата. Колегите са добри. Забавно е да се работи с тях. Научават се много нови неща. Шефовете са готини. Лично на мен не ми допада, че е на летището (SAC) - предпочитам Бизнес Парк София.

Привилегии - освен лаптоп, няма. Даже и слушалки, за лаптопа трябва да си носиш от вкъщи. Това обаче не е болка за умиране.

Заплатата е от 1400 за L1 до около 3000лв L3. Мениджърите взимат повече (не тийм лийдовете).

Някой да сподели относно network support и като цяло support позициите как са като заплащане, обучение, работна обстановка и заплащане ?

Кандидатствах за за Финансов анализатор в IBM.Може ли някой да ми каже как протича интервюто - какви по-точно техничестки и счетоводни въпроси задават извън общите въпроси по CV-то ако може някакав пример. Благодаря

Мениджърите в тази компания ги интересува как да си докарат бонуси и са пълни ...... НЕ може от никого никаква информация да получите, всичко е потулено. Нискообразовани и скатавки са 90% от хората в българския клон, а сградата е еврейска Тишман.
Не познавам нито един доволен от управлението на фирмата. Следят себе си и собствените си служители все едно са крадци. За студент 1 курс става иначе е яко връзкарщина и лизане на задници. Идеалното място за лизачи, крадци, измамници и интриганти.

Привет,в какъв срок се получава потвърждение,ако са ви одобрили на последното интервю? Казаха,че официалния срок е седмица,но досега при одобрение в други фирми са ми пращали винаги още същия ден оферта. Интервюто мина доста добре,но не знам има ли значение,че не са ме потърсили веднага

Само да кажа на анонимния под мен какво значение има от колко време фирмата е на пазара за реномето, което са си изградили. Има много фирми с лошо име и работата да върнеш доверието в тях не е лесно, но и тя се върши по труден начин. Идеята в http://bgrabotodatel.com е хората да избягват кофти местата и да се пренасочват към по-добрите :)

Аз смятам, че новия център и всичките екипи в него са с голям потенциал. Изобщо не ме интересуват мненията на хората работили там преди 5 години. Средата в момента е адски благоприятна за трупане на знания и опит. Още повече, че ти плащат да се учиш.

Здравейте всички,

Преди 5 години и половина бях служител в IBM Procurement Center - Sofia на изпитателен договор. Мениджърът ми неправомерно прекрати договора ми поради лични преференции към една служителка от екипа.
Името му е Мирослав. Името на служителката дори не си спомням, но бих искал да ви препратя към един спор, който се разигра между мен и въпросният мениджър тук в този сайт.

Разговорът е единствен в темата от дата 17.05.2010. Аз съм с псевдоним BorderIncident, въпросният "благодетел" - Пинко :)

Просто искам да ви дам пример за това как е добре да защитавате правата си, дори и само под формата на масова информираност тук в БГ Работодател.

Сега, след това време, работя прекрасна работа и ръководя няколко екипа.

Успех на всички, търсещи првата си, и знайте, че винаги има начин!

Border

Моето мнение е обективно за Финансовия Център на Ай Би Ем в София.

Като бивш служител Финансов Анализатор мога да предоставя следната информация:
- подходяща работа за хора без опит, студенти, скоро завършили
- стартова заплата 1000-1200 нето,
- мениджъри Словаци. Първите няколко месеца има уважение, след което ставате работниците длъжни да си оправдаят заплатата и в очаквания и отношение ще го усетите. Интриги и лъжи се казват за представянето на служителите. Няма адекватен фиидбек.
- фирмена сигурност изцяло липсва. В последния ден от изпитателния срок може да бъде съобщено, че е последен. Като преди това може да е имало преговори за допълнителна роля след няколко месеца.
След изтичане на изпитателния срок нищо не се променя.
- работата е с ниска финансова компетентност, което я прави лесна но безинтересна за опитни кандидати
- среда - зависи от екипа, но всички служители са притискани от мениджърите, че имат резултати с грешки и мн трябва да се подобряват работата си, което е причина за подтисната атмосфера.
- голямо текучество. Служителите наети от откриването на финансовия център в София са напуснали или напускат в момента. Няма опитни колеги.
- от пролетта на 2015 се отрязаха бонусите.
- Моля, тези от вас, които имат работа и финансови отговорности сериозно да се замислят дали да започнат в Ай Би Ем.
- няма обучения при започване. Прехвърлянето на ролята е за две седмици. Каквото научиш, това е. Обученията, които се провеждат са с обща насоченост.
- Като най - голям плюс отбелязвам, Ай Би Ем е добре да го имате в СВ-то. Ако успеете да изкарате 1г и половина, след това можете да смените с по- добре платена работа, евентуално. Но репутацията на компанията става по - ниска заради многото напуснали служители и не добрата работна атмосфера.
- Ай Би Ем е подходяща за кариеристи готови да нямат друг живот освен работата, която става в последствие 3-4 роли. И само с работа не става. За да се задържите, трябва и лицемерие към хората с по - високи позиции от вашата задължително. Това пак не гарантира, че ще останете.
- всеки сам решава, надявам се посочените от мен доводи да са полезни.