Доста пъти е задаван въпросът относно ситуацията за позицията Financial Analyst, но ме интересува нивото на заплащане за позицията?

Ще съм благодарна, ако някои сподели информация.

Здравейте, бих искал и аз да споделя мнението си за Циско/Cisco проекта. Мнението по-долу е от точно определен колега и повечето от информацията не е вярна.

1. Това в момента е най-успешният и добър проект в IBM.
2. Без конкретна причина и повод не уволняват - както всяка американска компания, никой не иска да си дава напразно парите да обучава/инвестира в някого и в последствие да го уволни - за сметка на това скатавките и лентяите точно в този проект не процъфтяват - всичките колеги са много отговорни и сериозни.
3. Заплащането сравнено с това на пазара е отлично, възможностите за развитие също такива - в края на краищата, стига човек да иска да се развие може да го направи - да си вземе съответните сертификати, както и повишение.
4. Сигурността на работата както в този проект така и в IBM - е една и съща - за тези, които си вършат работата съвестно и отговорно - работа ще има докато се пенсионират, за останалите, въпрос на късмет.
5. Да, наистина работата на смени и то сравнително късни, не е страхотна, но в края на краищата, всеки сам си прави сметката и взема това решение преди да започне, не след това.
6. Мениджмъмта конкретно в този проект тепърва се набира и развива.

Работих за IBM 5 месеца. Впечатлението не е много добро. На първият ден ме сложиха на някакво място ,няма кой да ти обясни какво ще правиш кого да попиташ. Добре ,че колегите ми бяха свестни ,помогнаха ми да си взема лаптоп да ме урентират къде какво да прочета. Първият месец пълно бездействие. След това имахме обучение с един Американец SME на проекта, свестен човек но не го биваше много за трейнър, сухо представяше материала и предвид ,че никой от нас не беше чувал за продукта почти и нищо не разбрахме. В началото работата не беше много ,после се увеличи но беше поносимо.
Като + бих казал заплащането което е около 1900лв чисто за Л1 съпорт, за жалост пари за такси нямаше, и от летището до обеля някак не се връзва.
Работното време е повече от ужасно от 18 до 03:00
Забравете за социален живот ,освен ако колеги не са навити в петък да излезете на бар в 4 сутринта.
Накрая се оказва ,че има смисъл ако искаш да събереш пари за нещо.
А и разбрах ,че за същата позиция в USA заплатата е към 5 пъти повече на месец.
Сами си правете изводите защо IBM е в България.

Здравейте :)

Някой може ли да даде мнение относно позицията за Technical Support по проекта Cisco? Как е работната атмосфера, заетост, управление и т.н. ?

Благодаря предварително!

Не препоръчвам! Смените са много тежки: от Понеделник до Петък,предимно нощтни до 00:00 или до 03:00. Уволняват се хора, без конкретна причина. От HR отдела обещаха на интервюто, че ще има 12 часови смени, с цел увеличаване на почивните дни, което в крайна сметка не се очертава да се случи. Един от мениджърите все пак извоюва такива смени за Level 2 и Level 3 инжинерите, противопостави се на ръководството (защити служителите си, искаше да им осигури по-добро работно време и условия, защитавайки техните интереси по всякакъв начин) и беше уволнен, без предизвестие и безпричинно. Работната атмосфера не е приятна. Ръководството е под всякаква критика, липса на професионализъм и обективност. Като цяло никой не те зачита като личност, за тях си "метрика", просто цифра. Единствения плюс е че се придобиват добри познания в различни мрежови технологии и се финансират сертификати на Сиско. Но от друга страна такива знания и сертификация могат да се получат в много други фирми. Ако искате приятна работна среда,спокойна работа и свободно време, НЕ КАНДИДАТСТВАЙТЕ!

Само едно не мога да разбера, уж ИБМ била много добра, известна компания! А взимат куцо, кьораво и сакато?! Имам поне 10 познати, които почнаха работа там в рамките на месец! Имам чувство, че който не е кандидатствал, не са го взели!? Така много пада реномето на компанията. Общо взето всеки 20 годишен, направо го взимат! То вече си е чист кол център. Аз не познавам човек, да не е кандидатствал там с някакви минимални техн. познания и единия английски и да не са го взели?

кандидатствам за позицията SAN Remote technical support with German and English
Интересувам се какви са интервютата?
Разговорно езиците не са ми много добри, но се справям? Предполагам работата е основно с имейл и комуникатор?
И ме интересува за първо ниво как е откъм заплащане, колко да си поискам ако случайно докарам до там?

Добра е работата. Колегите са добри. Забавно е да се работи с тях. Научават се много нови неща. Шефовете са готини. Лично на мен не ми допада, че е на летището (SAC) - предпочитам Бизнес Парк София.

Привилегии - освен лаптоп, няма. Даже и слушалки, за лаптопа трябва да си носиш от вкъщи. Това обаче не е болка за умиране.

Заплатата е от 1400 за L1 до около 3000лв L3. Мениджърите взимат повече (не тийм лийдовете).

Някой да сподели относно network support и като цяло support позициите как са като заплащане, обучение, работна обстановка и заплащане ?

Кандидатствах за за Финансов анализатор в IBM.Може ли някой да ми каже как протича интервюто - какви по-точно техничестки и счетоводни въпроси задават извън общите въпроси по CV-то ако може някакав пример. Благодаря