IBM Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

Още по време на първото телефонно интервю им казах каква е минималната заплата, за която съм склонен да работя. След 2 седмици и няколко интервюта ми предложиха договор със заплата 150 лв. по-малка от минимума, който поисках.

Предположих,че е станала грешка но не би, според тях разликата била минимална и нямало проблем...

Проблемът не е единствено в парите, такова отношение е неуважително и непрофесионално.

Пичове дайте някаква реална информация, никой не го интересува кой бил интригант,лицемер или каквото и да е... Или пък колко гаден бил мениджъра.
На всякъде е така!
просто напишете: заплатата е толкова , работи се на такива смени
Никой не го интересува че сте имали някакви планове за "развитие", който не са се осъществили.

Целия сайт е пълен с такива коментари и никой не ги четe. Не си губете времето.

Според мен администраторите на сайта трябва да изтриват такива коментари и да банват техните автори!

Хора не се лъжете да ходите изобщо в IBM. Всичко е въздух под налягане. Има разни малки човеченца който ще направят всичко да ви унищожат за да се издигнат те. Редовно докладване на мениджърите кой, какво и как направил и кой за кого говорил. Във всички Team-ве са все едни и също нагли, арогантни, и безхаберни индивиди. Мениджмънта е под всякаква критика. Имам чувството че е наследен от НР. Ако не сте симпатични на мениджмънта или на някое от дребните човеченца си губите времето защото ще ви направят живота черен. Постоянно се дискутират колеги и кой какъв бил и колко вземал. Лицемерието е невероятно. Но пък никой няма смелост да каже нещо в очите на другия.

Ако са ви поканили на интервю или се надявате да започнете работа в АйБиЕм България, по-добре недейте. Ще останете с горчиви спомени. Естествено има и готини колеги но се броят на пръстите на едната ръка.

Радвам се че напуснах въпросната фирма преди няколко месеца още. Мой приятел напусна преди седмица и ми сподели че нищо от това по-горе не се е променило а става по зле. Докато в тая фирмичка не се премахне лицемерието и арогантността, мързела и безхаберието няма да просперира. Идват разни големи мениджърчета с големи обещания които са без никакво покритие за да могат да излъжат хората да не напуснат. За заплати няма да коментирам защото ще трябва да се пише доста но може и по-добре да е заплащането.

Натоварването е огромно и не се наемат нови хора за да се намали натоварването към колегите. За потенциал говорим само ако сте лицемерни, интриганти и арогантни.

Хора,какви заплати дават във финансовия център ? Къде е по-добре - на летището или в бизнес парка ?

Мениджмънта паднал в краката на дебили и е едно огромно село скрито зад голямото реноме на фирмата, без коментар само името привлича а вътре са само селяни без никакво поведение по добре не си губете времето...

Каквото и да правите в АЙБИЕМ/КОНСЕНТРИКС, моля Ви се , не започвайте работа в проекта им с Ксерокс, ще ви се разкатае майката.

Преди много години напуснах работата , която имах , за да работя за АЙБИЕМ, това ми беше мечтата - да работя за междурнародна , голяма , стабилна и престижна компания........... само, че за съжаление останах доста разочарована.

Още съжалявам,че напуснах тогавашната си работа ...... ама нали искам да си следвам желанията и мечтите - РЕШИХ ДА ПРИЕМА ОФЕРТАТА ИМ.

За тогавашната ситуация заплатата не беше лоша , но не беше и много добра - беше под 1000 лв , годината беше 2008.

Имахме обучение почти 3 месеца и накрая тест , който трябваше да минем.

Когато започнахме бяхме 15 човека и бяхме първата вълна за Ксерокс - имахме по над 20 обаждания на ден. Телефонните Линии не бяха много ок - аз постоянно не чувах клиентите и си го отнасях от тях.

В един момент ми писна , не ми беше лесно да взема решението да напусна , защото тази работа беше мечтана и бленувана от мен, но тези машини ми дойдоха в повече, реших, че не ми се занимава с копирни машини и не ми се търпеше положението с линиите.

Така след 4 месеца напуснах Айбием и започнах в друг кол център , който отново напуснах след това , ама това е друга история.

Здравейте! Интересувам се през колко интервюта се преминава,както и всякаква информация относно тях ще бъде полезна.

моля да споделите информация за самата компания относно Procurement центъра- видове отдели и разликата между тях, каква е разликата и отговорностите между отделните позиции Procurement specialist, Buyer, Professional, каква е разликата между отделните възнаграждения между различните позиции и отдели.

Благодаря предварително.

Търсят ли се Windows system administrators? За първо ниво става ли без опит,а само с магистър по компютърни технологий?

Здравейте! Интересува ме малко повече информация за позицията Financial Analyst в IBM. Какво е заплащането? Какво на практика се работи? Всичко друго, което би било полезно според вас?