Новиз АД /img/frontend/nomap.png"

Несериозно отношение...

Изключително нагло и некоректно отношение от страна на фирмата към мен.
Бях кандидатствал за АДМИНИСТРАТИВЕН СЕКРЕТАР и ме поканиха на интерю, като ме помолиха да търся Нина Колева. Отидох на интервюто на 24.11.2014 г. в офиса на фирмата.
Интервюто започна добре, но след няколко минути стана ясно, че ме интервюират за друга позиция "търговски представител" или по-точно хамалин. След като им казах, че съм кандидатствал за друга позиция се опитаха да ме излъжат, че е станала грешка. Няколко пъти им обясних, че ми беше казано да търся въпросната Нина Колева, която отговаряла за търговския отдел. След това се обадих на телефона от който ме покани ха интервю и госпожата, която вдигна също се опита да ме излъже, че е станала грешка, но аз и припомних как ме помоли да търся Нина Колева.
Попитах я защо ме изпраща на интервю за позиция, която не желая и за която не съм кандидатствал, но тя не можа да ми отгови.
Изключително съм разочарован от отношението на теза фирма и наглите им опити за заблуждаване на хората.
Направете си сметка дали си струва да си губите времето с Новиз АД и колко коректни биха били, щом започват с лъжите още от интервюто.
Явно изобщо не търсят хора за административна дейност.
Ето и част от обявата:

Ние изискваме:
- завършено висше образование по някоя от следните специалности: Бизнес администрация, Счетоводство и контрол, Икономика, Управление на човешките ресурси,
- отлична грамотност
- добри теоретични познания
- работа с Офис пакет
- владеенето на английски език е предимство
- мотивация за работа и обучение
- добри комуникативни умения

Наскоро ходих на интервю там, но съм разочарована от несериозното отношение. Претендират , че са голяма фирма, а нямат подход към хората. Обещаха при всички положения да се обадят, независимо дали съм одобрен или не,за да знам и аз какво да предприемам,  а до ден днешен нямам отговор. Далеч по- малки фирми са по-коректни в това отношение.

Заплащането е ниско,но редовно и без получаване на фиш. Никой не знае как точно му се сформира заплатата,без реализация и плащане на двойна надница по време на празниците. Изискват квалифициран персонал,а същевременно не го оценяват,поощряват. Дори да се дават предложения свързани във връзка с работата, от служители на по-високо равнище или било собствениците,никои не те отразява. Слаб менинджмънт. недостатъчен персонал и когато ти се налага да излезнеш в отпуска или болнични няма кой да те замести,иначе ти се полагат 20 работни дни за година, в момента в,който напуснах ми изплатиха повече пари подформата на отпуска от колкото заплата!!! За хора,които са на зор за работа е подхосяща,но не и за постоянна.

Фирмата е добре за старт, но не очаквайте ,че като е голяма фирма има много професионализъм в работата.
Служителите са приятни, но мениджмънта е слаб и много хаотичен.Няма добро планиране. Няма фирмена сигурност. Има доста голяма текучество на кадри, качествени кадри напускат. Комуникацията с ръководството е почти еднопосочна.