Мат Стар ООД /img/frontend/nomap.png"

Мат Стар ООД

В магазин Мат Стар- Казанлък се продава китайска
некачествена стока, а продавачките лъжат клиентите си, че стоката е българска!!!

В тази фирма грубо се нарушават КТ и всички останали закони. Управителите са сирийци и се отнасят с работниците като поробители, но хората си траят и търпят - безработица е. Работи се и в събота и на национални празници, осигуровките са на праговете, останалото се взема кеш. Ако се разболееш, трябва да си вземеш отпуск, защото не те осигуряват на реалната заплата. Плащат и на НАП и на Инспекцията по труда и на митницата, за да им излизат добре проверките. Това е най-гадната фирма, в която съм работил!

Изключително нелюбезно отношение от страна на една от продавачките отношение все едно всеки момент ще ви набие , мисля че се казва Росица но не е важно ... Така де купих си обувки които се скъсаха за 5 дена , след като се върнах в магазина за за си получа обратно парите ми беше отказано и ми беше предложена замяна с нови , аз отказах с аргумента че не съм доволна от качеството на обувките ! отговора който получих беше "не съм виновна че
краката ви са дефектни" след което ми върнаха парите с думите "като не сте доволна защо идвате да си купувате боклуци от нас " явно с цел да се почувствам виновна че съм си потърсила правата.... :( Така мина първия ми и последен шопинг в мат стар

купих си чехли който бяха завързани и можех да пробвам само по отделен крак но не и да ходя. след като се прибрах вкъщи установих че едната чехла е дефектна опитах да ги върна номи отказаха. показаха ми гаранциона карта като такава не ми беше предавана по време на покупката и че само ако се скъсали можели да ги поправят. Според мен фирмата циганска притиска персонала да отказва рекламация на така и некачествената стока а персонала прост се надпреварва да се доказва
извод: не е само мат стар но вече със сигурност от тях няма да купувам

Закупихме маратонки на стойност 40 лв.,след един ден носене в сухо време подметката започна да се разлепва и да се разшиват езиците.
В магазина обясниха, че касовата бележка служи за гаранция,ако маратонките не са носени и не могат да ги подменят с други, ако искаме да подадем оплакване да се обърнем към Областната управа
в града.
Предложиха да ги дадат на обущар,който след един ден ползване на
маратонките да отстрани дефектите.
Мат Стар продават некачествена стока, а касовата бележка служи само за рекламация, ако стоката им не се използва. Когато не използваш нещо как ще се появят дефекти.Смехотворно обяснение
на некомпетентна продавачка.А щом нещо се проврежда от един ден
употреба, то значи трябва непрекъснато да се подават рекламации.
В общи линии, изхвърляме 40 лв.на боклука, подаваме сигнал до
Комисията за защита на потребителите или пък до "Господари на ефира" , защото едва ли върнат   парите или ще подменят дефектната
стока, а просто повече хора да разберат , че В Мат Стар се продава
некачествена стока от некомпетентни продавачи с обслужване на ниво - 0.

И АЗ ЧАКАМ ВЕЧЕ СЕДМИЦА И ОТГОРЕ ДА МИ ЗАЛЕПЯТ МАРАТОНКИТЕ ОТ 39.90ЛВ.НОСИХ ГИ ДВЕ СЕДМИЦИ И СЕ  РАЗЛЕПИХА.И МИСЛЯ ПОВЕЧЕ ДА НЕ СЕ ДОВЕРЯВАМ НА ПРОДАВАЧ КОНСУЛТАНТИТЕ,ПРОДАВАТ ТИ НАЙ-СКАПАНОТО И МОЖЕ БИ ОТ ТОВА ПОЛУЧАВАТ БОНУСИ ОТ ФИРМАТА ИЛИ ЦЕЛЕНАСОЧЕНО ИСКАТ ДА Я ЛИКВИДИРАТ.И ГОСПОДИНА  С Q-7-та ДА СИ СВАЛИ ЗАДНИКА ОТ НЕЯ И ДА РАЗГЛЕДА ЗА КАКВО СТАВА ДУМА.

Преди няколко месеца аз и брат ми решихме да се разходим до Илиянци. Минахме покрай магазина на Mat Star в закрития пазар и въпреки че си имаме есенно-зимни обувки решихме да разгледаме. Хареса си едни мъжки обувки , които на външен вид изглеждаха добре и бяха само 40 лв - окей като за втори резервен чифт - ставаха! Пробва ги и казахме на продавача, че ще ги вземем. Онзи каза, че тези са само за мостра и че има кутия неразпечатвана с нови. Съгласихме се - нали са същите обувки, същият номер. Платихме на касата като ни обясниха, че касовата бележка служила за гаранция 30 дена. Не ни обясниха какво включва гаранцията и ние като културни хора им пожелахме приятен ден с усмивка на лице.
След два дни беше валяло навън и асфалта беше мокър - решихме да направим сефтето на обувките и о чудо. След 5 минути вървене по мокрият асфалт и стелката му вече беше мокра. Нито сме газили в локви (не сме деца), нито е пръскала вода върху обувката - само подметката беше мокра от нормално ходене по асфалта. Върнахме се в нас, изчакахме да изсъхнат и решихме да ги пробвам аз - след няколко минути навън наистина краката ми станаха мокри => нещо не беше наред с тези обувки! Разгледахме ги внимателно - нямаха видими щети, нито разлепяния. Понеже живеем на другият край на София - след няколко дена решихме отново да посетим магазина. Разказахме им каква е ситуацията и още първата реакция на управителката ме навя на мисълта, че ще бъде мъчно. Първо, гледайки ни супер мрачно (сякаш съм и изял десерта) ни каза, че никъде не пишело на обувката, че е водоустоичва ( ! ). Ние и обяснихме отново, че проблемът е че обувките нямат дори минимална устоичивост на вода - попиват всичко , на което стъпиш - дори само асфалта да е мокър - дори летните ни маратонки не попиват толкова лесно, а тези обувки според спецификациите си са есенно-зимни! След дълги разправии ги оставихме за тест и ни казаха, че ще ни се обадят да ни кажат резултат след 2-3 дни. Чакахме 1 седмица - никакъв резултат. Звъняхме на централният им офис, оттам ни дадоха телефона на магазина и се свързахме най-накрая със същата начумерена управителка, на която целият свят и е крив. Питахме я защо не са ни се обадили, а тя изобщо не си направи труда да ни отговаря, а направо супер некултурно ни обясни, че обувките са минали експертизата на техният обущар и не са намерени никакви видими дефекти (което установихме и ние за 1 минута, въпреки че не сме обущари). Попитахме я какво правим в такъв случай - защото тези обувки не стават за носене в мокро време, какво остава за зимно време. Тя ни каза, че не можело нищо да се направи - обувките са били окей и да сме дошли да си ги вземем. Естествено след още няколко дена за трети път отидохме на Илиянци в рамките на един месец и първоначално не можехме да намерим въпросната управителка, която дори не си вдигаше телефона. Окей - разходихме се и се върнахме след 1 час отново. Този път тя беше там, заедно със собственика (сякаш си мислише, че като извика собственика ще има някаква тежест и ние ще омекнем и ще вземем тези обувки, които не стават за нищо без да кажем и дума).
Отново се почнаха разправиите и на висок тон тя ни обясни, че рекламации не се приемат за обувки, които нямат никакви дефекти и че това че според нас пропускали супер лесно вода не било дефект - проблемът бил в нас, че сме прекалено чувствителни, а не в обувките.
Накрая тя се нави да направм тест пред тях. Отидохме в една стаичка с една чешма и намокрихме обувките отдолу. След няколко минути подметката от вътре започна да става влажна, а обувките дори не бяха мокрени отгоре. Показахме го на продавача, на управителката и после на собственика. И тримата заключиха, че проблем нямало и това си било нормална обувка с нормална влажност. Точните думи на управителката бяха /стростнато/: "Явно вие и ние имаме различни рецептори за влажност"
Попитахме я какво точно включва тази гаранция, защото не ни беше обяснено на касата изобщо. Тя ни каза, че гаранцията включвала фабрични дефекти и прочие и прочие. Попитахме я дали може да заменим обувките с нов чифт, но тя ни се се развика и каза, че не можело само един чифт да е дефектен от цялата партида - 30. После отиде до някъде и ни домъкна една гаранционна карта. О, чудо - то имало и гаранционна карта. Когато я попитахме защо такава карта не ни е била издадена още в началото, тя погледна надолу ококорено (точно както прави човек, когато иска да излъже и мисли в момента какво да каже) и каза: "Не знам-нямам информация какво е било". След това тя вдигна ръце и тръгна към касата, като каза че нямала повече нерви да се разправя с нас - ние си взехме обувките и я последвахме на касата. Попитахме я отново, защо не ни е била издадена гаранционна карта още когато сме купували обувките и тя явно вече измислила какво да каже ни отвърна, че няма как да е била сигурна дали са ни издали или не са ни били издали. Казах и че те имат камери и биха могли да видят на камерите дали е била издадена гаранция или не. Последва мълчание. След което тя се съгласи да ни издаде сега гаранционна карта със задна дата. Аз съм сигурен, че тя излъга затова, че не знае защо не са ни издали гаранционна карта, защото това е практика в тези магазини - докато стояхме там на касата - поне 5 човека си купуха обувки и на нито един от тях не беше издадена такава карта.След като получихме гаранционната си карта на нея на гърба беше написано, че гаранцияа важи само при представяне на тези три неща заедно: 1) закупената стока 2) гаранционната карта 3) касовата бележка/фактурата.
Следователно още при закупуването на обувките и при спестяването на написване на гаранционна карта те лишават клиента си от гаранцията , която всъщност обещават устно.
МОЯТ ЛИЧЕН СЪВЕТ, МНЕНИЕ И КРАЕН ИЗВОД - НИКОГА НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ MAT STAR - ПРОДАВАТ КИТАЙСКИ БОКЛУЦИ И НЕ УВАЖАВАТ КЛИЕНТИТЕ СИ !

Не само качеството куца, а и възпитанието и коректността за мое съжаление...

Много хубави нови колекции и дизайни, Браво! Особено на маратонките! Много хубави и нови магазини, но качеството ви още куца...

Уважаеми Иван, това , което сте написали не отговаря на истината. Няма как да започнете работа в Мат Стар, без да ви пуснат договор. От опита ми с много фирми, мога само да ви кажа, че това е най-коректният работодател до момента. Заплатата, която се получава е точно тази за която си се договорил. Осигуровките са реални. Работното време се спазва стриктно. Освен това , при приключване на взаимоотношенията ти изплащат всичко заработено, до последната стотинка.Това са реалните неща, ако някой иска да злослови, това си е отделен въпрос. А за работните обувки - дават ти възможност да си изереш от всички артикули в магазина. Извинявай, но няма как да работиш в една фирма и да правиш реклама на друга !
Хайде, със здраве