Хотел Мартин ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Хотел Мартин ЕООД

Собственика е грузинец - тъпанар и половина. От време на време плаща, когато има пари. Да ви смени след нощна смяна с три часа закъснение е нещо естествено за него - нали сте му слуги. Тоест работници де. Инструктира персонала да не чука на касовия апарат. Всъщност не е собственик - сградата е на църквата, явно поповете добре печелят. Затова и се казват Максим - тарикатска работа.

Обзалагам се, че перфектното мнение на "Луиза" със също толкова перфектни оценки всъщност е написано от съпругата на собственика, тъй като не могат да си намерят постоянен персонал. Защо? Всеки прочел другите 2-3 мнения /плюс тези от препратката с линка/ може да си отговори на въпроса :) А така неречените 'озлобени' хора... те отдавна са си намерили добра, постоянна работа и даже и не си спомнят за нещастните месец-два прекарани във въпросния хотел :)И за заплащането - никой не е искал 1000 лева, както подигравателно е написала "Луиза". Проблемът е, че на интервюто ти казват, че заплатата е 500, което е много добро заплащане, впоследствие се оказва, че всъщност е 400, и накрая - дори не ти ги дават!!! А да не споменаваме, че обикновено в хотелите има осигурено поне кафе/безалкохолно и едно хранене /вечеря или обед - зависи от смяната/, нещо, което в Хотел Максим се скръндзят да осигурят на служителите си. Но те се свидят за закуската на гостите на хотела, която е включена в цената на стаята, та какво остава за персонала...

Здравейте,работила съм в Хотел Максим общо 5 месеца,тази година един месец,а предната още 4 месеца и не съм съгласна с коментарите написани по-долу! По отношение на работната среда е приятно,семейството,което държи хотела е сплотено и разрбрано,винаги ме питаха как съм,дали съм добре,добре ли се чувствам,държаха се с мен съвсем приятелски и добронамерено.Коментарите написани по-долу ми изглеждат от хора,които са озлобени!Сами се съгласете,че коментара за охраната е неуместен...вие знаете условията още от самото интервю ... на всичкото отгоре има паник бутон,който натисне ли се до 2минути идват момчетата от СОТ,за 5 месеца не ми се е случило абсолютно нищо!Заплащането е както във всеки един хотел...вие какво очаквате да получавате 1000 лева,за да настаните гостите и да очаквате новите...моля Ви,работата не е тежка и заплатата е нормална,да,съгласна съм,че на някои хора в София ще им е малка,но вие виждали ли сте хотел,в който дават заплата повече от 400 450 лева на рецепционистките...като изключим работата в Слънчев бряг!Работата в хотела е приятна,срещате се с нови хора и в крайна сметка на човек,на когото му се работи ще работи въпреки условията,които са добри,а относно тези които си намират някакви оправдания и само недоволстват ... сами се сетете колко търсят и се нуждаят от работа!

Бих искала само да вметна едно пояснение към мнението с линка - фирма Булсион е преименувана преди време на Хотел Максим ООД.

Здравейте!
Бих искала да не повтарям, написаното по-горе, за това искам да направя препрадка към фирма "Бусион".
Така ще знаете с каква фирма се забърквате.

Заплащането е малко и най-вече нередовно. Човекът, който ви се води шеф, най-вероятно не знае какво значи думата "уважение", защото ви обвинява за аболютно всичко (дали сте виновни или не няма никакво значение);
Както е споменато в горното мнение се работи на 2 смени: дневна и нощна - за малко по-страхливите, имайте предив, че хотела няма охрана, т.е. по време на нощните смени изпълнявате и тази функция.
Ако имате желание да си калите нервите и да работите благотворително, това е мястото ;)

Аз също не ви съветвам да започвате работа в хотел Максим, освен ако вече не ви е крайно наложително. В този случай просто искайте да получавате парите си смяна за смяна /така се плащаше на персонала на ресторанта, докато все още работеше/, и настоявайте да ПОДПИШЕТЕ трудов договор ако не преди да започнете работа, то в първия си работен ден /в противен случай само ще напишете молбичка, ще дадете трудова книжка и копие от лична карта и нещата ще си останат до там/. За да не повтарям написаното по-горе от Криси - коректност от страна на работодателя спрямо персонала нулева.

Да започна отначало. По време на "интервюто" на кандидатките се съобщава, че предишната служителка е "изгонена, защото не се е справяла с работата", а истината е, че всяка от нас просто чака да си вземе паричките и после да забрави за този хотел. Лошото е, че "заплатата" от 400 лв ти се дава на части от по 100-ина лв, през няколко дни и съответно докато си получиш заветните 400 лв вече си отработил почти още половин заплата... Но като цяло на самото интервю всичко е представено добре и поне на думи наистина изглежда като добра и интересна работа.

При започване на работа почти веднага рецепционистката /мъже не се взимат на работа, защото не могат да бъдат толкова лесно манипулирани/ се сблъсква с друг неприятен проблем - тя не може да взима самостоятелно абсолютно никакво решение. Собственика решава кой къде да бъде настанен, и понякога дори ако настаниш новопристигнал някъде после ти се карат защо не си се обадил да попиташ къде да бъде настанен човека... А съгласете се, че е неприятно - пристига човек и ти грабваш телефона и звъниш да питаш къде да го настаниш... Непрофесионално е! Да не споменавам, че ако собственика не е в хотела, то звъни през има-няма час да пита какво става... Какво толкова може да става? Все пак не продавате хляб, за да можете всеки път да казвате, че от предишното му позвъняване си продал още 100 или 200...

Друг неприятен момент. Работи се по график, 12-часови смени, дневна, нощна, два дни почивка. До тук е идеално. Неприятната част е, че съпругата на собственика, която е и управител на хотела, също работи на рецепцията, тъй като постоянно има недостиг на персонал. Което от своя страна означава, че ако се получи така, че тя по график да работи в събота или неделя, а напоследък същото важи и за нощните смени, то тогава започват разни гимнастики и размествания - звънят на пожар на някоя от колежките, като обикновено за причина се посочва... "температура" :) Би било приемливо ако промените са направени своевременно, ден-два по-рано, а не 2 часа преди началото на смяната... А все пак за събота и неделя ние също си правим планове, и не сме длъжни всеки път да се съобразяваме с тяхната "температура" :)

С други думи - помислете си добре преди да започнете работа там. Аз лично направих грешката да не погледна в нито един форум за отзиви за този хотел... Но това ще ми е като обица на ухото за в бъдеще ;)