Пластхим-Т /img/frontend/nomap.png"

Пластхим-Т

Бях част от компанията над 6 години. В производството, особено в Аксаково е много горещо. Правили са опити да подобрят положението, неуспешни - хиляди левове на некадърници и след тях същото!
От две години не се съществува в тая фирма - добри намерения - лоши избори.
А след "реформацията" и лелята в човешки ресурси е пълна трагедия! Момичета преди тия *напудрените* си вършиха работата в хиляди пъти по-добре!! Тази госпожа, ако не я махнат в скоро време и един кандидат няма да имат - а може би вече е късно, бая я изтърваха.
В заключение - фирмата е ок, заплати за условията не, ръководството и в частност личен състав - пълна трагедия!!!

Работя от 2 години в този завод. 2 дни работиш, 2 почиваш, но те изнудват да работиш повече смени, защото няма работноци. Масово напускаче. Бягайте и вие с 300 км/час …. Една голяма средновековна фирма. Управлява се от самозабравил се неграмотник и лицемер, който е забогатял от държавни далавери със суровина от Лукойл. 10 директора + 3 изпълнителни директора и 3 собственици! Унизително заплащане, ужасни условия за работа при 50 градуса (не е майтап). Храната, която раздават е вкисната и ако нямат връзки с трудова инспекция ще ги осъдят веднага за десетки трудови злополуки и в Девня и в Аксаково. Огромното текучество на колеги говори само за себе си. Най-отвратителното е, че те подлъгват с бонуси, които раздават само на близките си и на послушните лицемери във фирмата. Голяма пародия на работно место, което се рекламира от някаква изкукала и много разгонена лелка в човешки ресурси. Жалко за вече излъганите! Дадох си молбата за напускане и ми спряха бонуса за последния месец!!!! Супер безочливи.

ЕЛЕКТРОМОНТЬОР

Описание на позицията:

- Контролира нормалното функциониране на електрическите мрежи и инсталации
- Разчита работни чертежи, схеми, изготвя работни скици
- Познава и работи с датчици (за ниво на температура и автоматизацията свързана с тях), монометри за налягане
- Използва знания по КИП и А, грижи се за правилната работа на инсталацията, локализира ел. проблеми и организира решаването им
- Извършва всички видове ремонтни работи по електрическата инсталация, както и на апаратура, уреди, табла и прибори
- Отчита вложените по поддържането и ремонта резервни части и материали
- Контролира работата и изправността на противопожарните съоръжения и табла
- Отговаря за качественото функциониране на електрическите мрежи, инсталации и противопожарните съоръжения
- Дава указания на длъжностните лица за правилното ползване на електрическите уреди
- Изпълнява и други конкретно възложени задачи, свързани с длъжността

Изисквания към кандидата:

- Завършено електротехническо образование;
- Опит - над 3 години трудов стаж по специалността;
- Познания по схемите за скачване на различни видове трансформатори, електромери, електроразпределителни табла и видове кабели и кабелни съоръжения;
- Познаване на реда и изискванията за извършване на ремонтни работи по електромрежите и електроинсталациите;
- Познаване на нормативните изисквания за безопасност на труда с електрически уреди и работа с противопожарни съоръжения.

Месторабота Аксаково; Постоянна работа; Пълно работно време; Подходяща и за кандидати с малък или без опит;Работно време: 12-часови смени от 7:00 до 19:00 ч., два работни дни, два почивни +
дежурства по график при необходимост

Тази обява е пусната днес 02.08.2021, наввсякъде само изисквания, но нито дума за заплащане.
За какво лицемерие става дума - нивото е за кандидати без опит, но като прочетеш изискванията които имат това може да го прави човек с над 10 години стаж, на който обаче не искат да му платят. Има изискване за дежурства, но не е ясно дали се заплащат, както и извънредния труд, който се получава от 12 часовите смени...

Когато имаш изисквания за КВАЛИФИЦИРАНА работа, която в случая изисква работа с високо напрежение, а не просто да чешеш телефона в климатизирания офис трябва да си готов да докажеш в писмен вид дали можеш да платиш достойно. Ако не можеш си го правиш сам, и нямаш ама никакво основание да поставяш изисквания, за които не си в състояние да платиш.

Здравейте.Бих искал да споделя впечатленията си от тази фирма за година работа.Интервюто мина чудесно.Започнах с ясното съзнание че съм на изпитателен срок и заплатата ми ще се вдигне след одобрение.Е вдигна се о.к.с 200 лв.от които виждах част от тях поради постоянни някакви удръжки.По голямата част от колегите ми са калпави.Цигани са сложени на раководни позиции.Условията са тежки ама аз от работа не се плаша. Някаква кифла племенница на шефа ли е ква ли е с едно куче са разхожда като Парис Хилтън и злобее и раздава правосъдие,а до нея мъжките курви от управлението ближат задника на кучето и.Тези не искат работници а искат слуги.Не се подлъгвайте да започнете работа там.Аз вече подадох молба за напускане .Не си губете времето с тях.

Работя там от 1година и 5месеца като опаковчик на най-голямата от всички машини в завода. На интервюто са добри, мили абе да кажеш професионалисти. Вадиш документите, отиваш да ги подаваш на първия си работен ден и цирка започва. Същите интервюиращи хора ти хвърлят един лист(договор) и викат “попълвай и подписвай след малко ще дойда да го взема”, дори не ти предлагат да седнеш. Та така, почваш работа на позиция. 4месеца колкото и добре да се справяш, заплатата ти е 600лв, нищо че след едва 2-3седмици вече си достатъчно продуктивен. Всеки втори ти е началник, само интриги, крив-прав постоянно солени глоби. Никой не ти прави забележка директно, а направо ти се отразява на фиша и не знаеш дори защо. Работиш на 40-45градуса цяла смяна, дишаш всякакъв вид прахоляк, постоянна задушаваща миризма на разтопена пластмаса. Необезопасено оборудване, тежка силова работа да мъкнеш палети и дървени капаци на ръка, всеки те вика да вдигаш тежко, защото “нали си якичък я ела за малко”. Мързеливи колеги, за които трябва да компенсираш, че да върви работата и да няма глоби, от 20човека 5ма да са изпълнителни и точни. Няма транспорт, храната е в пластмасови кутийки все вкиснала или една шепа баламач. Има диспенсъри, свързани с вода от мивката, която хич не е филтрирана и боли корем от нея. Нямаш право на претенции, а ако имаш - веднага ти се посочва къде е вратата. Опаковчик значи общак, все си мръсен и в мизерии, взимаш най-малко от целия завод, а всичко зависи от тази позиция за да върви работния процес. Пуснеш си един ден болничен, взимаш следващия месец половин заплата, отпуска можеш по един ден на месец, но не и например 10дни. Абе, ако си решил да си докараш здравословни проблеми на дробовете, сърцето или краката и кръстта, за има няма хилядарка, ако интригантите не те впечатляват, ако искаш да си роб на 100 началника - това е твоето място!

Работих там до преди близо половин година.Това място е един АД!!! Бях на позиция екструдерист на брюкнер.Трябва да знаете, че има смени където работата е по-малко, има смени където няма да можете да си седнете на задните части от работа.Машината прави полипропиленово фолио за пакетиране на храни и не само. Машината работи с разтопени гранули полипропилен,който реално не е отровен,но на мен ми докара здравословни проблеми на дихателните пътища.ПРИЧИНА: когато работиш около машините при температура 40 градуса лятно време достигаща до 50 близо до машините, при тежкия физиески труд се и задъхваш, съответно поемаш повече кислород, а въздуха там е смесен с тоя нагорещен полипропилен.Хора, не си го причинявайте, ако нямате ужасна нужда от пари и не можете да работите друго.Отделно имате началници,които ви командват постоянно.
Друго важно - този полипропилен се изтънява и се навива на едни шпули. има шанс машината да скъса - тоест трябва да се вдене найлона на ново, а докато това стане машината изхвърля фолио и т.нар кокали ( това са по плътни парчета полипропилен) и трябва да се разкарат от пространството около машината към др машина,която ги раздробява ... тоест 75% от работата на поз.работник производство е ХАМАЛОГИЯ!!!
Относно шума - ще има места в завода където шума е толкова силен,че ако стоите дълго време и без тапи за уши или антифони, можете да получите трайни увреждания на слуха.Указано е и с лепенки на самите модули на машината.
И това всичкото изброеното - 12 часова смяна. Не си заслужават парите и труда, ще си погубите здравето.

Ако случайно ще започвате горе при администрация,логистика и т.н. там е по-добре.Те са изолирани от това всичкото и заплатите им са по добри,но съответно и се иска висше образование.

Мнението ми за фирмата не е добро.Ако искате да правите кариера в заводите трябва да имате връзки с ръководния състав.Тогава с времето може и да се издигнете.Ако не просто ще ви използват.Натоварването е значително,условията на работа са тежки.Работи се на 12 часови смени.Там ти си един съвременен роб,който е на разположение ежеминутно.Нямаш право на мнение,имаш право да напуснеш.Заплащането е добро,но ще те накарат да заплатиш с труд и свободно време всеки изкаран лев.Ако направите грешка глобите са солени.При повторна ще ви изгонят.Хубаво си помислете преди да кандидатствате за работа тук....

Работя от няколко месеца и както писаха по горе, всичко беше добре като ми взимаха интервю. Същото ми казаха и на мен, че от мен зависи дали ще взимам повече пари, да ама не! Трябва да си на някого човек, иначе не става. Отношението им е крайно нетактично и грубо и не ги интересува дали работиш, дали си честен с тях, просто трябва да те познава някой. Като цяло трябва да си темерут ако не си връзкар и да не ти пука от никого. НЕ ОПИТВАЙТЕ В ТОЗИ ЗАВОД, НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ВРЕМЕТО И НЕРВЕИТЕ!

Изключително некоректни!Имах друго мнение за фирмата, предвид работата и заплащането!Стойте далеч от тези.Не си губете времето,освен ако не искате да работите за 600 лева на 12часови смени.

Мизерен завод.Повече началници отколкото работници-нормално,на кого му се бачка 12 часа на макс и накрая 900-1000 лева.Да не говорим за отровата от разтопяването на полипропилена и жегата през лятото.Буквално роби.