Пластхим-Т /img/frontend/nomap.png"

Пластхим-Т

ЕЛЕКТРОМОНТЬОР

Описание на позицията:

- Контролира нормалното функциониране на електрическите мрежи и инсталации
- Разчита работни чертежи, схеми, изготвя работни скици
- Познава и работи с датчици (за ниво на температура и автоматизацията свързана с тях), монометри за налягане
- Използва знания по КИП и А, грижи се за правилната работа на инсталацията, локализира ел. проблеми и организира решаването им
- Извършва всички видове ремонтни работи по електрическата инсталация, както и на апаратура, уреди, табла и прибори
- Отчита вложените по поддържането и ремонта резервни части и материали
- Контролира работата и изправността на противопожарните съоръжения и табла
- Отговаря за качественото функциониране на електрическите мрежи, инсталации и противопожарните съоръжения
- Дава указания на длъжностните лица за правилното ползване на електрическите уреди
- Изпълнява и други конкретно възложени задачи, свързани с длъжността

Изисквания към кандидата:

- Завършено електротехническо образование;
- Опит - над 3 години трудов стаж по специалността;
- Познания по схемите за скачване на различни видове трансформатори, електромери, електроразпределителни табла и видове кабели и кабелни съоръжения;
- Познаване на реда и изискванията за извършване на ремонтни работи по електромрежите и електроинсталациите;
- Познаване на нормативните изисквания за безопасност на труда с електрически уреди и работа с противопожарни съоръжения.

Месторабота Аксаково; Постоянна работа; Пълно работно време; Подходяща и за кандидати с малък или без опит;Работно време: 12-часови смени от 7:00 до 19:00 ч., два работни дни, два почивни +
дежурства по график при необходимост

Тази обява е пусната днес 02.08.2021, наввсякъде само изисквания, но нито дума за заплащане.
За какво лицемерие става дума - нивото е за кандидати без опит, но като прочетеш изискванията които имат това може да го прави човек с над 10 години стаж, на който обаче не искат да му платят. Има изискване за дежурства, но не е ясно дали се заплащат, както и извънредния труд, който се получава от 12 часовите смени...

Когато имаш изисквания за КВАЛИФИЦИРАНА работа, която в случая изисква работа с високо напрежение, а не просто да чешеш телефона в климатизирания офис трябва да си готов да докажеш в писмен вид дали можеш да платиш достойно. Ако не можеш си го правиш сам, и нямаш ама никакво основание да поставяш изисквания, за които не си в състояние да платиш.

Здравейте.Бих искал да споделя впечатленията си от тази фирма за година работа.Интервюто мина чудесно.Започнах с ясното съзнание че съм на изпитателен срок и заплатата ми ще се вдигне след одобрение.Е вдигна се о.к.с 200 лв.от които виждах част от тях поради постоянни някакви удръжки.По голямата част от колегите ми са калпави.Цигани са сложени на раководни позиции.Условията са тежки ама аз от работа не се плаша. Някаква кифла племенница на шефа ли е ква ли е с едно куче са разхожда като Парис Хилтън и злобее и раздава правосъдие,а до нея мъжките курви от управлението ближат задника на кучето и.Тези не искат работници а искат слуги.Не се подлъгвайте да започнете работа там.Аз вече подадох молба за напускане .Не си губете времето с тях.

Работя там от 1година и 5месеца като опаковчик на най-голямата от всички машини в завода. На интервюто са добри, мили абе да кажеш професионалисти. Вадиш документите, отиваш да ги подаваш на първия си работен ден и цирка започва. Същите интервюиращи хора ти хвърлят един лист(договор) и викат “попълвай и подписвай след малко ще дойда да го взема”, дори не ти предлагат да седнеш. Та така, почваш работа на позиция. 4месеца колкото и добре да се справяш, заплатата ти е 600лв, нищо че след едва 2-3седмици вече си достатъчно продуктивен. Всеки втори ти е началник, само интриги, крив-прав постоянно солени глоби. Никой не ти прави забележка директно, а направо ти се отразява на фиша и не знаеш дори защо. Работиш на 40-45градуса цяла смяна, дишаш всякакъв вид прахоляк, постоянна задушаваща миризма на разтопена пластмаса. Необезопасено оборудване, тежка силова работа да мъкнеш палети и дървени капаци на ръка, всеки те вика да вдигаш тежко, защото “нали си якичък я ела за малко”. Мързеливи колеги, за които трябва да компенсираш, че да върви работата и да няма глоби, от 20човека 5ма да са изпълнителни и точни. Няма транспорт, храната е в пластмасови кутийки все вкиснала или една шепа баламач. Има диспенсъри, свързани с вода от мивката, която хич не е филтрирана и боли корем от нея. Нямаш право на претенции, а ако имаш - веднага ти се посочва къде е вратата. Опаковчик значи общак, все си мръсен и в мизерии, взимаш най-малко от целия завод, а всичко зависи от тази позиция за да върви работния процес. Пуснеш си един ден болничен, взимаш следващия месец половин заплата, отпуска можеш по един ден на месец, но не и например 10дни. Абе, ако си решил да си докараш здравословни проблеми на дробовете, сърцето или краката и кръстта, за има няма хилядарка, ако интригантите не те впечатляват, ако искаш да си роб на 100 началника - това е твоето място!

Работих там до преди близо половин година.Това място е един АД!!! Бях на позиция екструдерист на брюкнер.Трябва да знаете, че има смени където работата е по-малко, има смени където няма да можете да си седнете на задните части от работа.Машината прави полипропиленово фолио за пакетиране на храни и не само. Машината работи с разтопени гранули полипропилен,който реално не е отровен,но на мен ми докара здравословни проблеми на дихателните пътища.ПРИЧИНА: когато работиш около машините при температура 40 градуса лятно време достигаща до 50 близо до машините, при тежкия физиески труд се и задъхваш, съответно поемаш повече кислород, а въздуха там е смесен с тоя нагорещен полипропилен.Хора, не си го причинявайте, ако нямате ужасна нужда от пари и не можете да работите друго.Отделно имате началници,които ви командват постоянно.
Друго важно - този полипропилен се изтънява и се навива на едни шпули. има шанс машината да скъса - тоест трябва да се вдене найлона на ново, а докато това стане машината изхвърля фолио и т.нар кокали ( това са по плътни парчета полипропилен) и трябва да се разкарат от пространството около машината към др машина,която ги раздробява ... тоест 75% от работата на поз.работник производство е ХАМАЛОГИЯ!!!
Относно шума - ще има места в завода където шума е толкова силен,че ако стоите дълго време и без тапи за уши или антифони, можете да получите трайни увреждания на слуха.Указано е и с лепенки на самите модули на машината.
И това всичкото изброеното - 12 часова смяна. Не си заслужават парите и труда, ще си погубите здравето.

Ако случайно ще започвате горе при администрация,логистика и т.н. там е по-добре.Те са изолирани от това всичкото и заплатите им са по добри,но съответно и се иска висше образование.

Мнението ми за фирмата не е добро.Ако искате да правите кариера в заводите трябва да имате връзки с ръководния състав.Тогава с времето може и да се издигнете.Ако не просто ще ви използват.Натоварването е значително,условията на работа са тежки.Работи се на 12 часови смени.Там ти си един съвременен роб,който е на разположение ежеминутно.Нямаш право на мнение,имаш право да напуснеш.Заплащането е добро,но ще те накарат да заплатиш с труд и свободно време всеки изкаран лев.Ако направите грешка глобите са солени.При повторна ще ви изгонят.Хубаво си помислете преди да кандидатствате за работа тук....

Работя от няколко месеца и както писаха по горе, всичко беше добре като ми взимаха интервю. Същото ми казаха и на мен, че от мен зависи дали ще взимам повече пари, да ама не! Трябва да си на някого човек, иначе не става. Отношението им е крайно нетактично и грубо и не ги интересува дали работиш, дали си честен с тях, просто трябва да те познава някой. Като цяло трябва да си темерут ако не си връзкар и да не ти пука от никого. НЕ ОПИТВАЙТЕ В ТОЗИ ЗАВОД, НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ВРЕМЕТО И НЕРВЕИТЕ!

Изключително некоректни!Имах друго мнение за фирмата, предвид работата и заплащането!Стойте далеч от тези.Не си губете времето,освен ако не искате да работите за 600 лева на 12часови смени.

Мизерен завод.Повече началници отколкото работници-нормално,на кого му се бачка 12 часа на макс и накрая 900-1000 лева.Да не говорим за отровата от разтопяването на полипропилена и жегата през лятото.Буквално роби.

Честно казано имах добро мнение за фирмата докъто не започнах работа там. На интервюто всичко мина супер казаха ми да си подготвя документите колкото се може по-скоро. След 2 седмици започнах работа. На интервюто ми обяснихаме колкото по бързо вляза в работата толкова по скоро ще започна да взимам процент от производството но се оказа че нещата стоят по доста по различен начин. След 3 месеца работа началниците ми говориха с Петър Петров и му обясниха че се справям с работата и той каза че ще говори с шефовете да ми овеличат заплатата. И след 2 месеца имагинерни преговори илъжи от страна на Петър той ми каза че вече съм бил на процент и така ми връчи поредния фиш за 560 лева което меко казано ме обиди . Извода е ако ще започвате работа там трябва или да имате роднина полицай че като има пингвина проблеми да му помагате или да сте приятели с него . Да не говорим че колегиалността е на много високо ниво от 4 смени 2 работят а другите отиват да спят и да пушат трева на работа .

Преди дни бях извикан на интервю , след многократно кандидатстване за работа във въпросното предприятие . Интервюто мина що годе добре , с изключение на това , че бях дискриминиран за това , че не съм със слабо телосложение . Аргумента беше такъв , че едвали ще мога да се справям с работата с това телосложение . А за расова дискриминация да не говорим . Имах добро мнение за въпросната фирма .