БТЛ Индъстрийз / БТЛ България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Пещерско шосе 30&markers=Пловдив,бул. Пещерско шосе 30

БТЛ Индъстрийз / БТЛ България

Интересно ми е да попитам писалия по-долу, сега кой наема хората щом не е Трифчо, да не би Карата да се изявява сега кат баш шефче, също и кво стана с пича от теста Митко, заядливия шеф на опаковането или пък шефчето на пишман Технолозите Никито. Винаги съм се чудел колко ще изкарат там.

Като бивш дългогодишен служител ето моето мнение: Трифчо отдавна не е фактор порязаха го щото се самозабрави. Сега единствено си стои в кухнята и дебелее като прасе.
Фирмата е чешка, но производствената база е в Бълагрия, заради ниските заплати тук.
Фирмата беше добре преди години - заплатите бяха горе-долу добре колегите бяха обиграни. Но вече е мизерия започнаха да се назначават роднини и познати на ръководни места абсолютни некадърници но взимат големите пари. Естествено това трябва да се компенсира някакси,и заплатите на работниците не са мръднали и в момента са много зле много под средните за региона. Технолозите не си разбират от работата като ги питаш нещо следва "Ами чакай сега да звънна да питам..." кадърните работници се махат масово щото в една пицария плащат повече. ЦЕО-то Жоро абсолютно не се интересува какво става във фирмата а Веско Каравасилев дерибейства по абсолютно български начин за мениджър - с заплахи и унижение. HR-a e пълно със жени дето не знаят какво правят там освен да въртят свирки на останалите има една Геновева дето не спира да смуче тръбата на Карата. Някакви стари лелки на изживяване сглобяват апаратите които после гърмят в теста по няколко пъти.
В склада има един оцъклен октопод които си назначи жената при него там работят и събота макар че работят е прекалено щото и те не знаят какво правят там.
В експедицията са едни отнесетни типове на които не им пука какво правят някакви кашони идват при тях и после заминават някъде къде не се знае.
В опаковането са абсолютни изроди колкото пъти мина покрай там само викове и крясъци се чуват.
В теста е абсолютна анархия шефа им не знае какво прави но е приятел на Карата и няма начин.
Великите тимбилдинги са пародия - шефовете отиват на хубави места а останалите на мизерни хотелчета.
Имаше потенциал преди години фирмата но вече е опропастена по български - роднини се назначават които нищо не разбират шефовете се увеличават кадърните работници се махат и текучеството е голямо.
Има безплатно кафе и едно фирмено коледно парти и това е.

Чичо ти Трифон много е дигнал летвата бе цели 800-900лв по мое време ептен за жълти стотинки склоняваше новаците. Браво ша се усети, че няма улави да му бачкат за без пари, но явно ще му отнеме време.
Но най-много се радвам че хората вече са го разбра ли що за стока е, и не мусе хващат на въдицата.
Чичо Трифоне алоууууууу 2017г. сме знаеш ли тва къде е в реалността, не сме 1990 г. дет сменяше валяци на матрични принтери. В София средната заплата нали знаеш колко е, .... мда точно така, а ся се сети колко точно е и разстоянието между двата града, и пак си помисли да ли по-млади и кадърни не могат да си фанат квартира за 200лв. и да си бачкат за 1500-1800лв чисто, пък ти си прай фирмени партита колко си щеш.

Здравейте! Не препоръчвам на никой да си губи времето с тази фирма! Производството им е гаражно! Тоест всеки оператор сглобява изделията, като конструктор лего, което е абсолютно не професионално! На интервюто дори и да се представиш технически брилиантно ти поднасят тест на които трябва да отговриш за по 15 - 30 секунди на въпрос. Теста не е кои знае какво, но времето е твърде ограничено. Не може за 30 секунди от графика да намериш данни примерно за 10 държави. Заплащане под всякаква критика. Не може човек с 5 години стаж, да му предлагат 800-900лв. Трифон Костов му липсва креативност и краде процедури от други фирми!

Към питащият по-долу ... ами следва да те пуснат по пързалката, а после ... ти ще разказваш (ако те назначат де). Иначе каквото са споделили хората е вярно, естествено говоря за негативните мнения.

бях на интервю в BTL в Пловдив.
Очаквам отговор, за да ми кажат какво следва сега.
Може ли някой да ми даде малко повече информация за условията и заплатите в BTL?

Софийският "рикрутмънт" (тоест Митко Коларов) е не просто непрофесионален, той е дискриминационен и некадърен. И най-много от това губи самата фирма, защото се лишава от хора, които биха и били от голяма полза, като вместо това ги настройва срещу фирмата. Дали можеш да вършиш работата е на последно място в критериите за оценка. Вместо това най-важно е СУБЕКТИВНО да се харесаш на Митко Коларов. Важно е също на каква възраст си и дали имаш специфичния поглед на примирена лабораторна мишка, очакваща да я нахранят преди поредния експеримент.

Тези странности са резултат и от непрофесионализма на техническото ръководство на фирмата, което просто не знае как се организира подобен род дейност. Вместо утвърдените процеси, описани във всяка книга по мениджмънт те са си измислили някаква собствена система тип комунистическо ТКЗС.

Обстановката е потискаща - миризлив таван в който е 30 градуса от пролетта и още няколко етажа с чар на селска болница. Наведени хора, страхуващи се да погледнат началника си в очите.

Заплатите са ниски, ако си поискате дори средното за бранша на интервю - веднага ще ви отрежат.

Работата би могла да е много по-интересна, ако ръковордството на фирмата не се стараеше само да угажда на чехите и позволяваше някаква инициатива и развитие на работещите.

Не мога да се съглася с последният коментар (относно професионализма в софийския офис). Аз съм човекът, който първи преглежда кандидатурите на всеки изпратил CV и изпращам информацията към ръководителите на отдели и/или към ръководителя на центъра. Не си позволявам (нито аз, нито моите колеги), субективно мнение. Стремим се да направим трезва преценка, въз основа на сравнително ограничена информация. Винаги изпращам писмо, с молба за допълнителна информация, ако не мога да взема достатъчно обосновано решение, само по CV. Понякога се налага да потърся и референции от работодатели, преди да поканим кандидат на интервю. Подобен е и казуса с дамата, написала отрицателно мнение за нашата работа. Няма да коментирам комуникацията с нея, нито обсъжданите теми или професионализма на госпожата. Смятам, че съм постъпил правилно и освен това съм дал обратна връзка. Доста честна и откровена, впрочем. Това е и причината за негативния коментар. Всеки, който проявява интерес към позиции в БТЛ Индъстрийз АД (в София или в Пловдив), винаги може да се свърже с мен или моите колеги и ще получи необходимата информация, отговори на поставени въпроси и човешко отношение. Ние обаче, сме бизнес структура, а не благотворителна организация. Трябва да уважаваме кандидатите и да защитаваме интересите на компанията.

Поздрави:
Митко Коларов
+359 894 547 684
[email protected]

Изумявам се от липсата на професионализъм от страна на рекруитмънта в Софийския офис. Нахални, досадни и с липса на уважение. Били мълък, но сплотен екип и неможело да им се разваля рахатлъка. Това да не е детската градина та да се държим за ръчички. Всеки си въши работата, за която му се плаща. Затова сме на това дередже - чичинка до чичинка със самочувствие. Излиза, че хората с право имат негативно отношение към тази фирмичка.

Така, да направя малко бърз разбор на положителните писанията по-долу. Че плюсовете са нащракани от верните мишоци на Трифон Костов е ясно, но едва ли някой който е работил или има информация от вътре вярва на плюсчетата под положителните коментари. По въпроса колко работят ейчарките, аз лично ги съжалявам наистина работят усърдно и полагат неистови усилия да излъскат имиджа на фирмата, но тъйкато добре знаят че на практика няма какво толкова да обещаят на кандидатите за работа като добро заплащане например, те просто пускат ,,евтини близалки на децата" тип видите ли ма ния правим фирмени партита, даваме ваучери и дрън дрън. Скъпи хитряги тези ,,привилегии" ги прави всяка фирма с повече от 50 човека персонал. Истината е че всеки е дошъл да работи за пари, в крайна сметка никой не работи в собствената си фирма, макарче всеки шеф се опитва да те ожени/омъжи за работата ти, така че като не давате адекватни заплати а само експлоатирате работниците - е няма кой да ви се върже на братвежите.
Поздарви на Трифон и компания / до колкото разбрах тя е понамаляла в последно време/ цъкайте смело плюсчетата.