СВЕТЪТ НА ИНСТРУМЕНТИТЕ БЪЛГАРИЯ /img/frontend/nomap.png"

СВЕТЪТ НА ИНСТРУМЕНТИТЕ БЪЛГАРИЯ

Стабилна фирма, която гарантира дългосрочна заетост на своите работници. Бяла фирма - всичко е наяве - заплати, осигуровки, допълнителни стимули и грижа за всички. Работих там почти две години и съм нямал с никой съществени проблеми и противоречия. Нито с колегите, още по-малко с администрацията. Може да се помисли повече за организацията на работата и натовареността на работниците в склада с цел справедливост и по-голяма прозрачност при определяне на изработеното и съответно полагащият се бонус към това. Недоверието ще изчезне тогава, когато всеки ще може в края на деня да разбере какво е заработил. Като цяло считам, че Светът на инструментите България е добро място за работа и далеч не лошо място за изява. Поздравявам всички.

В периода 2020 - 2022 заемах длъжността Мениджър ключови клиенти. Фирмата е голяма и стабилна, изцяло на светло с реални осигуровки и доста социални придобивки. Колектива е много сплотен и задружен, повечето колеги са много приятни и усмихнати хора. Беше ми много приятно да работя в този екип. Асортимента е доста богат и разнообразен, продава се добре както във веригите, така и в малките магазини. Заплатата се плащаше винаги навреме. Лично моята работа беше доста натоварена на моменти, но в търговията обикновено е така. С ръководството се разбирах добре, всичко което ми беше обещано се спазваше.

Да не забравим и другаря Владимир Илич ДОЦИН...Лъжец от класа и отличен съветски манипулатор.Другарю Доцин желая ви крепко здраве и отлични постижения в полит-агитаторското поприще.Ние пионерите сме винаги готови

Главният човек във фирмата е нагъл, често ползва заплахи срещу подчинените си , изглежда често употребява алкохол...Изградил е един обръч от послушни доносници около себе си, общо взето какъвто е принципът на управление в България . Съвсем логично и резултатите са налице,в склада кадърните хора се броят на пръстите на едната ръка.Началникът и заместникът му често допускат сериозни грешки в организацията на трудовия процес , като винаги сочат някой друг за виновен , но като цяло и те се стараят да запазят собствените си места . Имат около себе си стабилен кръг от няколко стари работника, които получават своите нерегламентирани награди постоянно. Болшинството от работниците изпитват пълно безразличие, текучеството е огромно. Жалкото е , че има няколко момчета които се стараят доста и разбира се биват ползвани за почти всичко.В заплащането също има неточности,при болнични, неизплащане на обещани бонуси. Често се налага оставане след работа,или идване в почивните дни, когато някой се осмели да откаже бива разпитван и заплашван.
Вътрешните правила далеч не са еднакви за всички,даже напротив. Като цяло , ако сте доносник,гъ...близец, който обича да говори зад гърба на колегите си това е вашето място!!!
Все пак не забравяйте сериозната конкуренция която ще имате.

Бях на интервю за позиция Регионален Мениджър. Държаха се брутално с мен така нареченият Шеф, а след това и неговата подлога, която го играеше Търговски директор. Интервюто си беше форма на заяждане, опити да ме убедят, че съм некадърник, който ще има щастието да работи и да се поучи от елитни мениджъри. На края се чудех дали да не целувам ръка за това, че тези "богове" ми бяха отделили от безценното си време, за този урок по избиване на комплекси и посредственост. Ако не беше тъжно щеше да е доста смешно.

Дойде и моя ред за скромното ми мнение.Аз работих около две години във фирмата.Накрая бях буквално изритан по скалъпен от вътрешни хора довод за намаляване на обема на работа???!!!(благодарност за двете години къртовски труд и коректност от моя страна) А истината е следната не се съгласявах с абсурдите на ръководителите и в частност тези на склада.А въпросните люде са изключително неграмотни и некомпетентни.Но както е казал народа''рибата се вмирисва от към главата''Та стигнахме и до главата г-н еди кой си е изключително изпечен лъжец,манипулатор от класа и рецитатор на комунистически лозунги с каквито явно е закърмен.Обещанията и неизпълненията са му честа практика.Говоренето на много думи с които не казва нищо също.Обградил се е с лоялни послушковци(въпросните шефове на склада) с които се надпреварва по некомпетентност и абсурдни заповеди.Колегите в склада с малки изключения представляват една сплав от неграмотни интриганти,които умират да гледат в твоята паница.Да не говорим че има и щатни доносници,които са на бонус сигурно(колкото повече инфо снесеш толкова по добре)Мога да кажа още много неща но няма смисъл.И накрая един приятелски съвет: Не си заслужава братя,освен ако нямате физика за скапване и нерви в излишък...подминете тази фирма.....

Здравейте,пиша този коментар за хората който се чудят как стой положението в фирмата и да не стане така както при повечето служители едно да им се обещава а съвсем друго да стане след първия месец.Още при интервюто ще се срещнете с един човек,който е изключително некадърен и с високо самочувствие за себе си.Ако не е тази смешна фирма съм сигурен аз и повечето служители,че този човек който е сложен за шеф на склада и трябва да управлява една малка група няма да може да си намери работа дълго поради явни причини с който се сблъсквате след започването ви на работа.Освен него във фирмата само в склада да още 3 началника,който не излизат от една стайчка освен да пушат и да се скарат с някой от персонала и като стане някоя грешка или трябва да се свърши нещо от тях те винаги обвиняват другите и ги натоварват с какво ли не.И да не си помислите,че това е всичко в офиса също е цирк.Директора на фирмата поради лошото си управление и безхаберие не прави нищо с което да промени нещата към хубаво.И тъй като фирмата постоянно е в сайтовете за работа и почти никой не иска да дойде да работи в компанията директорът е принуден да обещава неща който после няма да бъдат спазени.Неговия заместник,който е търговски директор или нещо подобно само чака някой да сбърка и веднага пише на управлението в Русия да се мазни на господата там,тъй като за голямата му заплата и блага служба не е свършил нищо полезно.В тази компания ако си от старите служители винаги си толелиран.В склада напримерно винаги ти се дават големи и хубави заявки,тъй като си на бонус система която не се зане как се изчислчва и по какъв начин ти се смята заплатата.Шефа на склада и още едо лице,което освен да прави интриги и мизерий друго не върши на 1-2 се затварят в офиса и манипулират таблицата за заявки така,че някои хора винаги са с хубави заплати и няма да ги чуеш да се оплачат.Общо взето ако много се караш с тях за неща в който ти си прав или си търсиш правата на заплата винаги си порязан и даже никой не идва да ти каже защо си вземал такава смешна заплата,а по-лошото е че и няма какво да направиш защото не се знае колко ще получиш като заплата докато не ти преведат,тъй като имаш сигурни 600 лева и колко ти дадат отгоре само те решават.В края на месеца седиш в склада до припадак,сваляш камиони на ръка 20-30 тона защото фирма не иска да викне хамали за товаро-разтоварна дейност,която склададжийте я вършат без пари за благото на фирмата.Лицето което е сложено да управлява склада освен да измисли някоя глупост не може да ти даде смислен отговор на зададения от теб въпрос.За него трябва да можеж да правиш всичко и ако може да си траеш без да ти се чува глас,защото ако се обадиш после со черната овца и страдаш.При търговските представители е същото,,ако си от по-старите за тебе винаги има стока и твойте заявки са направени и закарени навреме,а другите да се оправят и после да се чудят какво да обясняват на малкото и без това клиенти който не са виждали изпълнена тяхна заявка цяла с години.Постоянно се режат 40-50 процента от заявката заради липса на стока и после към търговските представители има очаквания за оборот.таргети и намери на нови пазари.Въобще работа мечта,ако не ви е станала ясна картинката и като придобивки и социални облаги нещата не стоят по-добре.Освен,че незнаеш как се изчислява заплатата не се знае и кога ще я преведат от 3 до 20 когато на директора му стане кеф и никой не те пита има с какво да идваш на работа.За банкети,бонуси или някакви допълнителни облаги който да те накарат да се замислиш с какво тази фирма е повече от другите и дума да не става.Няма да видиш и стотинка повече от смешната заплата,Представа им за банкет е като си платиш 50лева куверт и там кой какво си е поръчал си го заплаща.Не се подсигуряват работни облекла въпреки,че зимата в склада е студено колкото навън.Няма и предпазни обувки който да те предпазаят от инцидент с повдигача въпреки,че са задължителни.Надявам се да съм ви бил полезен с тази информация и ако ви се обадят за интервю помислете много внимателно преди да се съгласите да започнете работа.