Джоб ауей ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Джоб ауей ЕООД

Много ми е интересно какво стана с този Велик бизнесмен Мартин Георгиев, от много месеци нищо не се чува за него а и няма обяви от неговата фирма за нови работни места в Германия, ха ха хаха, като четох последните коментари за него направо се попиках от смях, голям смешник, направо се смаях как е възможно толкова много хора да му се вържат на тъпия акъл и на смешните оправдания за лиценз на фирми и така на татък.
Само балъци могат да се вържат на такъв дребен и мършав мошенник, който между другото казва че не може да ви плати заплатите понеже не си е получил парите от ЕМК Курткан  а в същото време кара BMW 7 за 100000 лв. Така че балъци продължавайте да му давате комисионни.

Направо ме разсмяхте с коментара си ще го издирвате по IP адреса :)). Няма ли право на мнение човека или вие си мислихте че всички ще ви харесат. Никой вече не е коментирал по темата, или сте ги изплашили хубаво или всички са изпратени някаде и работят и няма недоволни.

Мисля, че сте наясно, че тези, които са кадърни и работят - те заминават, а останалите висят във форумите и драскат глупости. Заминавания от нашата фирма има много: в Канада 1, в Германия 3, в Италия 1, в Щатите 1, 3 в Естония и предсотят още много към Дания и Холандия. Партньорите ни са упоменати на сайта: job-away.com . За некомпетентните: ние НЕ СМЕ ПОСРЕДНИЧЕСКА ФИРМА и нямаме нужда от лиценз - прочетете си закона! Такива жалки хора като господин Милен Младенов, представящ себе си тук като Георги от Белослав-точно те дърпат групите назад, заради хора като тях се бавят заминавания, защото те уронват авторитета на нашите работници на място. Хора с проблеми с алкохола, хора с лични проблеми - те да се оправят сами! Ако някой каже, че е платил комисион и не е заминал и не си е получил парите обратно - това е лъжа! За протокола: г-н Младенов ще бъде съден за издаване на служебна информация и възпрепятстване на работния процес. Ще се проследи IP адреса му и ще бъде държан под отговорност. Нашите трудови договори са постоянни, а не временни - работата ни е легитимна. На фона на всички доволни - 3-4ма недоволни... просто без коментар. Останалите хора идват при нас, работят си и си изкарват парите. От наша страна повече коментари няма да има - ако все още има недоволство - моля заповядайте в нашия офис, за да ви обясним на място.

Интересно ми е дали някой освен Георги е бил в Германия.Аз трябваше да замина за Щраузунд в края на април тази година,после изненадващо ни събраха в деня на тръгването за да ни кажат, че пътуването се отлага за 17 май,или седмица по-късно??Не ми станаха ясни причините и честно казано се осъмних, освен това разходите,които направих по подготовката бяха значителни.И аз съм на мнение ,че този човек е измамник.Познавам няколко души ,които беше изпратил в Канада преди година за 20-ина дена,но оттогава никъде не са ходили.Аз все пак успях да си взема парите,не особено безпроблемно.Все пак успех на тези ,които вярват ,че ще заминат!Моля тези ,които бяха писали по-рано по темата ,че мъжете им са били отлагани неколкократно да споделят дали изобщо са заминали?Дали няма да се окаже поредната пирамида тази фима?

За такива мошеници (Господари на ефира) трябва да дойдат!

Благодаря ти Георги за подробностите.Аз съм платил комисионната от 500 лв, дадох му и пари за билет, и така ние сме група от около 40 души.Онзи ден -27 април трябваше да пътуваме, обаче ни събра на малки групи и ни обясни ,че пътуването се отлага с няколко дни- първата група ще трябва да тръгне на 17 май, и каза който си иска парите обратно-връщам ги..Осъмних се още тогава,ама сега наистина отивам да си взема парите-ако трябва и с полиция!Егати измамниците- докога ще ги има бе ?

Аз Работих за този мошенник 10 дена и подписах договор. В този договор който е без дата, аз съм назначен като електротехник на заплата в размер на 340,00 лв и отговарям за рекламата на тази фирма.Така пише в договора. Няколко седмици преди това ни беше обещано от същия този човек Мартин Георгиев че след като подпишем тези фиктивни договори той ще ни осигури работа в (Холандия, Германия, Тунис, Мароко) и още няколко държави за което той ни поиска по 250 Евро като лична комисионна и гаранция че който ги плати ще замине със сигурност. Аз ги платих и след две седмици наистина заминах за Германия, като както на мен така и на другите 6 колеги с който заминах беше обещано да ни се плаща по 6 евро на час при 10 часов работен ден, освен това ни беше обещано от същия този управител на голяма посредническа фирма която между другото няма лиценз за посредническа дейност за изпращане на работници зад граница, освен това има запор на всички служебни сметки от Сосиете Дженерал Експреспанк на част от собствеността на фирмата а също така и за неплатени данъци и осигуровки за 2011г.
И същият този човек ни обещаваше по 6 евро на час при 10 часов работен ден ( при положение че в самият завод не ни даваха да работим повече от 8 ч,), обещаваше ни че ще живеем в квартири от по 3-4 човека в стая в който квартири ще има баня с тоалетна и всички нормални удобства за нормално преживяване като печка за готвене, пералня, сушилня и т.н.т.
Е за съжаление нищо от това не се случи, напротив, бяхме настанени в гр. Щраузунд, близко до гр. Рощок Германия в нещо като общежитие с долу горе нормални условия на живот но които нямат нищо общо с обещаните от собственика на фирмата която ни изпрати . Няма да споменавам подробности относно това че там бяхме третирани като работници (хамали) за което не беше споменато в договорите ни.
И така след 10 дена работа по 10 часа на ден при обещани 6 евро на час ( при положение че на всички работници в тази корабостроителница се плаща минимум 12 евро на час), на десетият ден управителят на фирмата „Джоб Ауей“ ООД реши да ни върне в България с уговорката че след 2 седмици отново ще заминем и ще работим още поне 5 месеца, и освен това обеща пред всички от групата от 7 човека че при завръщането ни веднага ще ни изплати заработената до този момент заплата от по 600 евро. За съжаление нищо от това не се случва вече трети месец, напротив, ние се водим на работа в тази фирма но до този момент не ни е превеждал осигуровки, не е подавал декларация за това че ги дължи, не ни е изплатил заработените и обещани по 600 евро заплата, а освен това всяка седмица при моето напомняне за неговите задължение същият този човек казва че до няколко дена ще ги плати и нервно заплашва че всеки който се осмели да подаде жалба до вас или подобни институции нито ще си получи парите а и освен това ще си има лични проблеми с него (физическа заплаха) и това продължава вече 3 месеца, а в същото време продължава да наема хора и да им взема по 250 евро комисионна за същата тази работа. Освен това преди месец ни предложи да подпишем документ (Анекс) към настоящия договор състоящ се от 8 точки, който също не ни беше разрешено да имаме в оригинал и в който всичките 7 точки се описваха нашие задължения и условия на работа и в края на всяка от тези точки имаше препращане към т.8, която гласи ( за неспазване на всяка една от по долу изброените точки, работника дължи глоба в размер на 1000 евро). С подписването на този анекс ни се обещаваше заплащането на дължимите до този момент заплати.

Май само Христо е доволен. Интересно как само на него му се е усмихнало щастието да замине с фирма, която уж всичко гарантира, а даже я няма в списъка на лицензираните фирми, които имат право да изпращат хора на работа в чужбина. Не си давайте парите напразно. Още повече, човек трябва да се замисли като не могат да му кажат в кой град и към коя фирма ще работи. Та нали, за да те изпратят трябва да ги знаят тези неща предварително.

Здравейте, в края на миналата година заминах да работя за Германия с тази фирма, не знам защо има толкова негативни мнения за нея. Аз си платих комисионна, подписах си договор, фирмата ми пое всички разходи - за транспосрт, екипировка, за квартирата там, че и пари за храна ми даваха всеки ден. Върнах се, получих си парите и всичко беше наред. Сега пак съм си подал документите и съм платил комисионна и ще заминавам май месец пак за Германия. Хората са коректни, а тая работа с лиценза - до колкото знам фирмата няма нужда от лиценз, защото не изпраща екипаж по кораби, ами изпраща хора за ремонт на постоянен трудов договор, не на временен - имам приятели по институциите, информирах се преди да замина - като всеки човек исках да знам с кого си имам работа, не ей така да давам пари, но всичко си е наред.

Аз си бях платил комисион в началото на тази година и ми се забави заминаването, намерих си друга работа и ми върнаха комисиона. Нямах проблеми, пък и не съм чувал за фирми, които изпращат хора навън без някаква такса - дали ще е комисионна или някакви други... А, сещам се за една - "Агенция по заетостта" :)