Магазини Colette /img/frontend/nomap.png"

Магазини Colette

1 точка от 12 мнения

Не мога да се примиря със злоупотребата на детски труд, по 10/12часов работен ден, за нулево заплащане, а с висока материална  отговорност. Не познавам лично собственичките на тази верига магазини, но имахме лошия късмет дъщеря ми да попадне там като продавач - консултант. Подписания от нея трудов договор е за 4 часов работен ден при 180лв. заплата и месечни удръжки от 46лв. и обещан 3% комисион от дневния оборот към заплатата. След 10 дена работа разбираш, че си попаднал в порочен кръг от прииждащи нови жертви, които също като теб започват работа и след определен период от време разбират, че обещаната заплата е мираж, а напускането ти трябва да е с предизвестие от 30 дни за да получиш 80лв за половин месец заплата. Така милите хора използват невинни млади момичета, които не са наясно с правата си да им работят безплатно. Съвета ми към всички е да си потърсят правата, може да се обадите на този тел.номер 0700 17 670

всичко написано до момента е вярно, да в началото може и да изглеждат мн милички и добри, но за секунда само да си надигнеш главата (и то в правото си) и си показват рогата, а ако им козируваш с времето ти прехвърлят вс отговорности и задължения, които би трябвало да са техни. То не бяха служебни разговори (наем, поправка на климатик, касов апарат) от личните телефони (на продавачките), мъкнене на чували със стока от единия магазин в др, защото не могат да си хабят бензина, мъкнене на туби с вода от съседното кафе, за да миеш пода... работа от 10 до 12 вечерта лятото, по празници двойно работно време, ако няма оборот ти мрънкат се едно ти си виновен, поправяне на стока, фалшифициране на срокове, не издаване на касови бележки, ако счупиш нещо плащаш, за нг 10 лв кредит, но така и не го дочаках, можеш да купуваш стоки от тях с някво намаление, трябва по всякакви начини да досаждаш на клиента, за да не излезе с празни ръце, при 40 градуса навън работа на отворена врата и с развален климатик, зимата умираш от студ, като вали капе, като им кажеш какво се търси да заредят - нула внимание, иначе - продавай, продавай, продавай... като дойде време за заплати - горките те за техния си наем нямали, та за нас ли, иначе на почивка през седмица, заплата - един лев на час, лятото с процента става, ама зимата умираш, а и още повече, че зимните заплати ти ги изплащтат чак на лято,  и при тези условия колежките ми бачкаха като откачени от 4 год, супер примерни и изпълнителни... тръгнеш ли да напускаш се почва великото мотаене с парите и не вдигане на телефона, викане, че нямаш право на нищо,  работата е със стабилен договор, не разписвайте преди да сте взели заплата за съответния месец и няма да имате проблеми с получаване на парите при напускане, МОМИЧЕТА ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА!!! отивате в инспекцията по труда, казвате за какво става въпрос, пускате си оплакването и гледате как още на следващия ден ви звънят, за да оправят нещата мирно и тихо... ще има пак залъгвания и мотаения, така че си отваряйте очите и ушите,дори да става въпрос и за 1 лв - той си е ваш и те са длъжни да го изплатят и без това им работите на безценица,  иначе самата работа е супер приятна, особено като не са ти на главата, при нас можеше да си работиш по 4 часа, можеше и повече, графика се прави с колежките и е идеално за учащите, но тия навирили носове многознайки дето си мислят, че са в робовладелските години... мотото им е - като не ти изнася, се изнасяй, гладни и чакащи да започнат работа и за по-малко, на опашка чакат... и докато е така и докато вс си мълчат условията няма да се подобрят

Върнах с в моя град на старата си работа като управител, заради Колет БГ. ТЕ ме отказаха да търся работа в Пловдив. Отношение и Заплата НИКАКВО. Похарчих 500 лева за да ходя на разбота, аз взех 112 лева за МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА. Като аз правчх по МИНИМУМ 400 лева ЗА СМЯНА!!!
НЕ ПОСЛЗВАЙТЕ КОЗМЕТКАТА ОТ ТАМ!!! С ИЗТЕКЪЛ СРОК Е ВЪПРЕКИ ЕТИКЕТИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

БЯГАЙТЕ КАТО ПОПАРЕНИ ОТ ТАМ. МН ГОЛЕМИ К**ВИ ИЗМАМНИЦИ

ЛОШИ ХОРА !!!!!!!!!!!!!

Здравейте!Моето скромно мнение и самата истина за фирма КОЛЕТ БГ е следната:първите три месеца,осигуровките се поемат от самия работник т.е това са 46лв,защото са за четири часа.Платена отпуска НЯМА -въпреки,че се подписваш на документи,че всъщност си имал платена отпуска,но това е само за пред държавата,парите ги взима фирмата(ти даже незнаеш колко са).Работиш цяла седмица ,почиваш един ден (и това не е по закон)...Заплащането е на час по един лев(т.е 5 лв на ден) + 5 % от твоя оборот...има няма за един месец може и да вземете 100-120лв ако имате късмет разбира се ....Така ще е докато има момичета,който се оставят да бъдат манипулирани от "управата "там ,т.е Нора,Хана,Нели и самата "шефка"Евелина .....Но както е казал народа "РАНО ИЛИ КЪСНО ВСЕКИ ПОЛУЧАВА ТОВА,КОЕТО ЗАСЛУЖАВА"! Сами преценете дали се нуждаете от такава работа(повече разходи и никакви приходи)...

здравейте, аз само ще кажа ,че заплатата е 100 лв на месец, с един почивен ден.... мисля ,че останалото е излишно....

Здравейте, аз пък съм доволна за сега от управата на Колет. Нито веднъж не са ми повишили тон или нещо подобно, заплата си взимам, долу-горе нормална за половин работен ден. То ако си коректен и си изпълняваш задълженията, се отнасят и с теб така. Това е моето мнение момичета ;) Лек ден!

изключително некоректни УЖАСНО отношение с клиентите.

Работих в магазина във Варна още след самото му откриване...нямам думи. От 10 до 23.00ч. се работеше, някакви безумни изисквания, ужасно отношение към персонала. Въпросната Нора горката не знаеше къде се намира,но го раздаваше като шеф. За Ева и Хана няма да говоря...то е достатъчно човек да ги види и да си извади мнение за тях. Работиш им без почивка, от сутрин до вечер и накрая .. 100лв накрая на месеца и ако решиш да напуснеш естествено не ги взимаш. Колкото и да ви трябват пари,не започвайте в Колет...ще работите,но пари няма да видите! Само губене на време!.... Пък и продават най-големите боклуци,няма да сте продавач-консултант,ами ще ремонтирате всяко едно нещо с лепило"капчица",защото всички чупливи неща идват и ги изсипват от черни чували... нямам думи,радвам се,че се отървах от тях,дори и без последна заплата

Здр, прочетох мненията ви. Мисля да кандидаствам там, не че ми харесва работата, но наистина ми трябват пари. Колко плащат? Договори правят ли?

Постоянно пускат обяви в джобса! Направете си извода за какво текучество става въпрос! Само запълват мястото за други по-смислени обяви, което ме дразни много.