Шератон София Хотел Балкан /img/frontend/nomap.png"

Шератон София Хотел Балкан

Тотална липса на професионализъм.
Получих покана за интервю от HR агенция, която работи с хотела. Дотук чудесно. Молбата е да бъда поне 5 минути по-рано на уговореното място - хотела.
Влизам, отивам до рецепцията и казвам, че имам уговорен час за интервю за позиция в хотела, като трябва да се кача на етаж 5. На рецепцията не са и чували за интервюта. Започва десетминутно звънене по телефон, на който никой не отговаря.
- Ами, качете се на петия етаж и изчакайте във фоайето.
Така и правя.
Горе вече чака още едно момче, за същата позиция.
- Вие за интервю ли сте, прощавайте? - питам аз.
- Да, чакам от десетина минути.
- Мхм, на мен ми казаха да се кача и да изчакам. Вероятно ще ни повикат, когато стане време. - заключвам аз от няколкото разменени думи.
Трийсет минути по-късно вратата се отваря и отвътре излиза група от 4-5 души. Започват живо да коментират колко се вълнуват. Решаваме, че е време да почукаме и да видим какво се случва.
- Прощавайте, имах уговорен час за интервю. Беше за 14:30, но вече повече от половин час очаквам нещо да се случи, а резултат няма.
- Ми, те интервютата почнаха точно в 14:30. Вие не сте била точна. Ние си търсим точни хора.
- Напротив. От агенцията, с която работите ми казаха да бъда тук по-рано. Фактът, че на рецепцията ме забавиха почти десет минути, защото Вие не си вдигате телефона, създава други обстоятелства.
- Ми не си ли сейвнахте телефона, от който получихте обаждане?
- Да, запазих го. Но пак повтарям, получените инструкции по телефона не включваха повторно звънене, когато служителите на рецепцията не знаят, че организирате интервюта.
Тук започва част от мърморене и почти викане, когато въпросната дама си мисли, че е възпитано да крещиш на абсолютно непознат човек, който утре може да се върне в същия хотел, но като клиент.
Изключително неадекватен мениджмънт. Липса на комуникация със служителите на рецепцията. Горещо препоръчвам да стоите надалеч!

В хотел Шератон можеш да намериш и живи легенди - от времето на славното минало, когато Шератон беше класа във всяко едно отношение: обслужване, обстановка, кухня. Днес хотела е западнал. Още от началото на входа за служители ще срещнеш мизерия и мръсотия, а за помещенията на етаж -1 няма да коментирам - има места където е като в кочина. Кухнята им е ужасна и готвят с готови полуфабрикати, при това евтини. Има и професионалисти сред готвачите и сладкарите, но младите сервитьори са изключително неподготвени и некомпетентни. Заплатите не отговарят на "класата" на хотела. В заключение: хотел Шератон е място където можеш да намериш работа, но не и реализация и развитие. И още два интересни факта: в директорията на Шератон България не фигурира; и второ - през м. февруари тази година ги бяха хванали че са си спретнали елитен бардак, а това вече не говори добре за тях.