Шератон София Хотел Балкан /img/frontend/nomap.png"

Шератон София Хотел Балкан

Не започвайте работа там.Само ще си изгубите времето.Нищо не е наред.Ще чакате асансьори с часове за да свършите работа за 5 мин.Има двузвездни хотели,където се работи много по добре!

Супер място за работа готини колеги но гърците са си педали и нямат оправия минаха 7 месеца от както напуснах и още не са си изчистили сметките с мен, не ми е изплатен извънредния труд са последните за последните 8 месеца, все едно 60 часа безплатен труд съм имал

София Хотел Балкан е прекрасно място да започнеш кариера в хотел част от световна верига. Разботих там 9 месеца и съм приятно изненадана от увъжението към пероснала и екипът. Работата е много, но всеки помага на другия с каквото може. Има хора с мног опит от които да се учиш, събития на много високо ниво и изискани гости. Съветвам ви да дадете шанс на този хотел ако искате развитие и добро отошение.

Моля Ви никога, ама никога да не започвате работа( без значение от длъжността) в този хотел. Отношението към персонала е арогантно, нагло и грубо. Привилегии-никакви, екипност-никаква, кражби сред служителите, пълна анархия и безхаберие, заплащане-под средното за бранша. Никога и за нищо на света не си причинявайте травмата да работите там, дори и ден. Овър тайма не се заплаща, а се дава като почивки в ненатоварено за хотела време. Ще бъдете принудени да работите повече часове,защото има постоянен недостиг на персонал(всякакъв). Тези допълнителни часове, обаче ако не Ви бъдат върнати като почивки( тъй като няма кой да работи), евентуално ще Ви се изплатят след 4 месеца( а до тогава Ви гарантирам, че няма да сте там).Ужасно неприятни личности работят там. Среда за развитие-никаква, най-много да Ви откраднат нещо.Просто се спасете и НЕ ходете там, дори като клиент.

Тотална липса на професионализъм.
Получих покана за интервю от HR агенция, която работи с хотела. Дотук чудесно. Молбата е да бъда поне 5 минути по-рано на уговореното място - хотела.
Влизам, отивам до рецепцията и казвам, че имам уговорен час за интервю за позиция в хотела, като трябва да се кача на етаж 5. На рецепцията не са и чували за интервюта. Започва десетминутно звънене по телефон, на който никой не отговаря.
- Ами, качете се на петия етаж и изчакайте във фоайето.
Така и правя.
Горе вече чака още едно момче, за същата позиция.
- Вие за интервю ли сте, прощавайте? - питам аз.
- Да, чакам от десетина минути.
- Мхм, на мен ми казаха да се кача и да изчакам. Вероятно ще ни повикат, когато стане време. - заключвам аз от няколкото разменени думи.
Трийсет минути по-късно вратата се отваря и отвътре излиза група от 4-5 души. Започват живо да коментират колко се вълнуват. Решаваме, че е време да почукаме и да видим какво се случва.
- Прощавайте, имах уговорен час за интервю. Беше за 14:30, но вече повече от половин час очаквам нещо да се случи, а резултат няма.
- Ми, те интервютата почнаха точно в 14:30. Вие не сте била точна. Ние си търсим точни хора.
- Напротив. От агенцията, с която работите ми казаха да бъда тук по-рано. Фактът, че на рецепцията ме забавиха почти десет минути, защото Вие не си вдигате телефона, създава други обстоятелства.
- Ми не си ли сейвнахте телефона, от който получихте обаждане?
- Да, запазих го. Но пак повтарям, получените инструкции по телефона не включваха повторно звънене, когато служителите на рецепцията не знаят, че организирате интервюта.
Тук започва част от мърморене и почти викане, когато въпросната дама си мисли, че е възпитано да крещиш на абсолютно непознат човек, който утре може да се върне в същия хотел, но като клиент.
Изключително неадекватен мениджмънт. Липса на комуникация със служителите на рецепцията. Горещо препоръчвам да стоите надалеч!

В хотел Шератон можеш да намериш и живи легенди - от времето на славното минало, когато Шератон беше класа във всяко едно отношение: обслужване, обстановка, кухня. Днес хотела е западнал. Още от началото на входа за служители ще срещнеш мизерия и мръсотия, а за помещенията на етаж -1 няма да коментирам - има места където е като в кочина. Кухнята им е ужасна и готвят с готови полуфабрикати, при това евтини. Има и професионалисти сред готвачите и сладкарите, но младите сервитьори са изключително неподготвени и некомпетентни. Заплатите не отговарят на "класата" на хотела. В заключение: хотел Шератон е място където можеш да намериш работа, но не и реализация и развитие. И още два интересни факта: в директорията на Шератон България не фигурира; и второ - през м. февруари тази година ги бяха хванали че са си спретнали елитен бардак, а това вече не говори добре за тях.