Интеруут България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1&markers=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1

Интеруут България

Фирмата е "пълна боза"! Има страхотен потенциал и база, но управлението не струва и пукнат грош! Шефовете си нямат понятие от бизнес управление. Aнархия, довежда фирмата до дъното. Аз напуснах и не съжалявам. Това си беше чиста загуба на време и на пари. Заплащането е под всякаква критика, ако искаш увеличение, ти показват вратата. Няма значение, колко добър и съвестен работник си, на твое място ще дойде друг за същите пари.

Жалко е наистина, че този форум се използва за разчистване на сметки и не съдържа информативни мнения. Не искам да величая Интеруут, но ще се опитам максимално рационално да дам и своето мнение. Не се заблуждавам, че то е най-правилното, но отразява моята истина за нещата към този момент. Животът не е черно-бял и със сигурност ще има хора, които не го споделят и ще го използват единствено и само, за да излеят гнева си след това, както виждам, че се случва след всеки сравнително позитивен коментар.

Ще обясня оценките си една по една, за да не раздувам балони:

Заплащане – Прилично. Лично аз започнах тук с доста по-висока заплата, от тази на която бях преди това. Именно това беше и първоначалната причина да приема офертата – всеки иска следващата му работа да е по-добре платена от предходната. Да, иска ми годишното увеличение да е по-осезаемо, но не познавам много хора, които да са се похвалили, че и в техните фирми се дава нещо повече от стандартните няколко процента увеличение.

Уважение – На ниво. Никой никога не е подходил с пренебрежение или арогантност към мен, нито към колегите ми (поне тези, които са в моето обкръжение). Смятам, че работата ми се оценява – щеше да е хубаво, ако има и годишни бонуси, с които тази оценка да се материализира, но пък и увеличението на заплатата е нещо.

Привилегии – Зависи какво се разбира тук. Ако говорим за социални придобивки, единственото, което липса според мен, е допълнителното здравно осигуряване. Има ваучери за храна, годишно нарастващ отпуск, тимбилдинги, закуски в офиса и т.н.

Фирмена сигурност – Напълно. Не само че няма съкращения или сътресения, но компанията се разраства с много бързи темпове, наскоро дори се разширихме на още един етаж.

Натоварване – Не е малко, но работата по различните проекти е наистина интересна. Имам опит от предишна работа, където половината време се чудех какво да правя и усещането за безполезност и затъване в тъпота е много по-ужасно, отколкото дори един мега натоварен работен ден тук.

Потенциал – Фирмата се разраства много бързо, виждам цели нови екипи да се сформират. Проектите са най-различни, компанията постоянно печели нови клиенти, така че има потенциал.

Местоположение – Добро. На Цариградско шосе, прилична офис сграда.

Колеги – Наистина уникални хора – и като професионалисти, и като хора. Това е, което най-много ми харесва в компанията.

Работна среда – Като цяло атмосферата е много позитивна, супер динамична, в нашия екип повечето сме млади хора и освен разговорите по работа, си разменяме лафове по цял ден. Факт е, че тук-там се срещат и някои по-резервирани индивиди, чиято единствена мисия е да ти обяснят как нещо не може да стане, но честно казано има нужда и от такива хора, защото докато мрънкат за всичко, от време на време откриват и истински пропуски в работата, така че дори и те допринасят, макар и по-натягащ атмосферата начин.

Нещата може би не изглеждат по същия начин за всички отдели. Може би след време и моето мнение ще се промени, ако нещата тръгнат на зле (знам какво е страхотна компания да се срине под собствената си тежест), но поне на този етап и в тази ситуацията, смятам, че компанията си струва.

"НЕ СИ СТРУВА" е малко за оценката им!
Не си губете времето, това е нещото което не може да върнете!
ЗАМИСЛЕТЕ СЕ преди да дойдете ТУК!

НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО ТУК, ЖИВОТА Е ЕДИН, А ВРЕМЕТО Е ЦЕННО!!!

"НЕ СИ СТРУВА" е малко за оценката им!
Не си губете времето, това е нещото което не може да върнете!
ЗАМИСЛЕТЕ СЕ преди да дойдете ТУК!

НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО ТУК, ЖИВОТА Е ЕДИН, А ВРЕМЕТО Е ЦЕННО!!!

Лицемерие, завист, мръсотии, топене зад гърба, началниците са най-големите боклуци и лицемери, мизерно заплащане, лоши условия. Ако някой мисли да робува за никаква заплата да го скъсат от работа и да го унижават постоянно това е мястото

Имах злощастният опит да се натъкна на тази фирма. Не искам да влизам в подробности кой какъв е и да давам квалификации за хората, които работят там.Ще мина направо по същество, а вие си решете дали бихте искали да работите там. Много работа, малко пари, депресивна работна среда и лоши мениджъри. Всичко, както е описано в предишните мнения.
На интервюто всичко изглежда розово, ама после придобива по-различен цвят.

По принцип се въздържам от изказвания в хейтърски форуми, защото когато кажеш нещо обективно, върху теб се излива помията на хейтърите. Трудно е да останеш безучастен обаче, когато гледаш как един некомпетенен уволнен бивш служител, се държи като терорист и по цял ден хвърля словесните си „бомби“ към една компания, коята може би не е идеална, но е един от добрите работодатели на пазара.

Тук съм повече от година, идвайки от друга голяма фирма (може би най-голямата в сектора), с доста години опит вече зад гърба си. От предишната си работа научих много, но няма и база за сравнение с Интеруут, където поради динамиката на бизнеса и многото проекти на международно ниво, научих за 1 година повече, отколкото за 5 в предишната си работа. Да, някои ще кажат, че натоварването е голямо, но именно заради това се развиваш страшно бързо професионално като експерт. Интеруут не е място за хора, които искат спокойно да се подпират на бюрото си и да цъкат във фейсбук, а за хора, които искат да постигнат нещо. Да се развиват. Да се реализират.

Другото наистина хубаво нещо е работната среда. Да, има единици мениджъри, които още не са пораснали за ролята, която заемат, но повечето са изключителни професионалисти, които държат на хората си и правят всичко възможно да ги развиват. А колегите са невероятни. Не е имало случай, в който да потърся съвет или помощ, и да не получа.

Заплатите наистина не са най-високите в сектора, но са далеч над средното ниво. Всеки знае къде да отиде за много повече пари, но за безумно глупава работа в стерилна работна среда – няма да цитирам имена на компании, защото целта ми не е да оплюя тях. Просто компаниите са като хранителна верига – винаги има някой, който ще дава повече пари, особено когато влиза на пазара или почва нов проект и трябва бързо да събере екип. В крайна сметка всеки сам за себе си преценява къде иска да работи – живеем в свободно общество и никой не заставя никого на сила да стои на място, на което не иска да бъде. И няма смисъл да циклиш върху това, че не е честно, че ти заслужаваш повече. Ако светът беше устроен да е справедлив, животните нямаше да се изяждат едно друго, за да оцелеят. Не може да очакваш от една компания, която и да е тя, че ще се погрижи за теб вместо самия теб.

Обидно е за самия теб да стоиш на място, което смяташ за „отврат“ – всеки, който вярва в себе си и възможностите си, ще си потърси работата, която смята, че заслужава. Обвиненията към другите са лесния начин да избягаш от поемането на отговорност за собствения си живот. Но това не ти решава проблема, а само го задълбочава.

И за да завършва позитивно, ще взема назаем сентенцията на Джордж Бърнард Шоу:

„За своето положение хората винаги винят обстоятелствата. Онези, които успяват в живота, които вървят напред и нагоре, търсят желаните от тях обстоятелства, а когато не могат да ги намерят, ги създават.“

Може да се каже, че има много точни изказвания. Парите са мизерни. Всичко го знаят. Мястото е отврат, като изключим някои хора с привилегии.

Брат, остави тази омраза. Разяжда те отвътре. Знам, че е гадно да те уволнят - няма да взимам отношение дали наистина не си се справял, защото не съм в същия отдел и не мога да съдя работата ти. Но струва ли си да ги мразиш толкова? Струва ли си да инвестираш цялата си енергия в това да плюеш по цял ден една компания? Знам, искаш да си отмъстиш. Искаш възмездие. Да ги накараш да съжаляват. Да ги заболи толкова, колкото и теб, когато ти дръпнаха шалтера. Но единственото, което постигаш, е да се давиш в яко хейт и да прецакваш сам себе си.

Имаш много по-голям потенциал. Стегни се. Мнението на един мениджър не бива да те определя кой си и какво можеш. Това е просто едно от хилядите мнения. Вземи се в ръце, намери си работа, покажи им какво можеш. Всичко друго е загуба на нерви и време. Успех!

Мястото не става. Компанията също, а и някои от хората. Не си заслужава нервите.