Телевизия Европа /img/frontend/nomap.png"

Телевизия Европа

Ако имате избор и не сте в крайна нужда, бягайте надалеч от тази телевизия. От както се смени ръководството и начело застана Георги Харизанов телевизията започна да потъва с пълна сила. Хората напускат, обстановката е адски напрегната. Ръководителите са пълни лаици. От старите кадри не остана и 1 човек с изключение на гъвкави мазници и хора без себеуважение. Начин за развитие има само ако съумееш да се подмазваш на който трябва. Направиха всичко по силите си да изгонят и малкото останали кадърни кадри. Обстановката е като през 90те по време на мутроподобните структори. Заплатите са като в треторазрядна кабеларка. Изплащат се с огромно закъснение, разделиха ги на две части, нещо което преди 5 години беше недопустимо. А направиш ли опит да попиташ за заплата и кога може да очакваш такава, от ръководството се държат с теб като с просяк. Искрено ви съветвам да не си пилеете времето в тв европа, ще съжалявате, това не е телевизията която хората познаваха!

Ако имате поне капка самоуважение не започвайте работа там. Полу-компетентно ръководство, но за сметка на това с огромно самочувствие (разбира се без покритие) и претенции към "персонала". Обикновено там се задържат хора, които или не могат да си намерят читава работа, или им е удобно местоположението. За няколко месеца, колкото да не си стоите вкъщи става, но за повече не. Заплащането е нередовно и няма никаква финансова сигурност. Пускат се някакви половинки от заплатата, а кога ще получиш останалата част е в сферата "Тайни и загадки". Ще изпаднете в шок като научите до каква степен се толерира кабеларското мислене, затова не мисля и да продължавам.

Голямо текучество и нередовно плащане на заплатите.

От ниво редактор и нагоре нещата са под всякаква критика. Никакво отношение и желание за подобряване на работата, да не говорим, че освен дето не са наясно за детайлите, но и като ти кажат добър ден е добре да видиш дали навън не е нощ.

Ако имате избор не започвайте работа в тази телевизия.

Днес, 24.04. 2019 гледам предаването на Коритаров и все повече се изнервям. Възмути ме неговото много грубо отношение и пренебрежение към гостите, които е поканил - прекъсва ги, иронизира ги, не им оставя възможност да развият тезите си. Ако ги смята за неравностойни събеседници, защо изобщо ги кани? Нима смята, че всички трябва да споделят неговото мнение, за да бъдат признати от него за умни? Дори самата г-жа Ваня Григорова (гост в предаването)направи забележка за държанието му. Достатъчно е, че търпим ежедневно да демонстрира неуважение към оператора на предаването - т.нар. Сашо, което също е неприемливо. Моля, ръководството да обърне внимание на поведението на водещия. Предаването се гледа заради поканените гости, а не заради Коритаров сам по себе си.

Аз също искам да попитам, виждам, че по няколко пъти в годината качват обяви? Някой да сподели какво е положението в момента.

Доста често виждам, че публикуват обяви в jobs.bg. Някои може ли да каже как стоят нещата към днешна дата. Заплащане, колектив.

Чух, че телевизията вече е на Пеевски. Вярно ли е това?

Относно лицето СНЕЖАНА ДИМИТРОВА от предаването НАЦИОНАЛЕН КАЛЕНДАР излъчвано от Т-я ЕВРОПА въпросното лице Димитрова не спазва абсолютни никакви правни отношения ,лъже най-безогледно и ограбва наетите от нея без никакви договорни отношения Шофьори,Оператори,Журналисти и ограбва техният труд с тези си действия тя удря по имиджа на телевизията която висок зрителски рейтинг, Просто плаче за задълбочена проверка от Данъчни ,Прокуратура,и всички Правораздавателни Органи

А някой има ли информация за тези дългосрочни договори, които изискват, какви са клаузите, има ли някакви санкции в случай на нарушение?

Бивш служител на телевизията съм. Нищо лошо като цяло не мога да напиша за медията, но в същото време и нищо добро. Ще се стремя към обективност:
ЗАПЛЩАНЕ- винаги коректно и навреме, което високо оценявах на фона на години работа работа при условия на вечно очакване и забавяне на месечното възнаграждение;
УВАЖЕНИЕ- много трудно достижимо в медийните среди, а ТВ Европа е с нищо по-различна от всяка друга. Най-общо казано не се ценеше трудът на основното ядро на "Първата българска новинарска телевизия"- репортерите. Условията на труд бяха подигравателни. Малко оператори, малко коли и шофьори, а после се сблъскваш и с малко брой монтажисти, а изисквания като в CNN.
ПРИВИЛЕГИИ- Не;
ФИРМЕНА СИГУРНОСТ- Щом се уволняват хора от днес за утре, сигурност НЯМА.
АНГАЖИРАНОСТ- Сериозна и изнервяща предвид липсата на достатъчно кадри;
ПОТЕНЦИАЛ ЗА РАЗВИТИЕ- показали са го определени служители. Развили са се в медията. Други отдавна ги няма- напуснали, помолени да го направят, или уволнени;
МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ- зависи от кой край на столицата идваш;
КОЛЕГИ- 95% интриганти.
РАБОТНА СРЕДА- изнервяща, скапваща, на моменти истерична;