60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Ето начин как да си докарате допълнителни доходи от интернет:

Изкарват се пари, не е кой знае колко но пък ако имате много свободно време и ви се виси пред компа
може да си докарате и повече.

Без да искам да засягам никой персонално , но няма как да си изкривя душата, моят опит с проект на 60к не беше положителен. Не мога да се изказвам за други проекти, но къдетп бях имаше "наши" и "ваши", бутаха се напред некадърници, неграмотни, нагли, висомерни и елементарни. На практика такива получаваха по-високи заплати за по-малък обем и по-приятна работа, на останалите им се подиграваха зад гърба и ги вкарваха в интриги. Лошата работна атмосфера е константа и ежедневие, а потенциалът за развитие клони към нулата. Едва ли ще се върна някога там. Разбирам, че от човешките ресурси пишат и опровергават мнения даже понякога заплашват с IP адреси, но вместо това, преосмислете тази стратегия и по-добре се срещнете с тийм лидерите си и обсъдете как може нещата да се подобрят, така че хората да започнат да оставят положителни коментари за кол центровете ви .

Годината е 2019. Почти няма човек в София който да не е минал през БТК. На този етап няма какво да си кривиш душата. Можеш да назовеш имената на хората и проекта.

От своя страна ще ти кажа дали ги познавам лично или не.

Пиша от позицията на '' кандидат за работа ''. Мнението ми е негативно и ще се аргументирам.

Нека започна с нещата които ми харесаха.HR-ката беше много приятно и усмихнато момиче което си беше наизустило репликите за компанията и звучеше доста роботизирано но все пак се постара да проведе разговор с мен и беше доста приветлива.Хареса ми факта че имаше нещо като тест, доста елементарен но все пак показва сериозно отношение от компанията.

И до тук с позитивите. Бях на интервю с двама симпатични господа след като бях одобрен от въпросната HRка които бяха на не повече от 25г. Единият беше доста надменен и дори бих казал нагъл.Държа се доста пренебрежително и може би факта че си придаваше важност го караше да изглежда комично поне в мойте очи. Не ме разбирайте погрешно, просто такъв тип позьорство, все едно си хванал Господ за шлифера и то от т.нар '' мениджър на проект'' е меко казано неприятно.

Това главно ме накара да се дистанцирам и дори да не приема работната оферта, дано съм бил изчерпателен.

Да, всеки може да защитава компанията си стига да на пише лъжи. Освен това от километри си личи, когато някой платен си пише под чуждо име. Тук не става въпрос за служител, който защитава компанията по свое собствено желание, а за назначение. Как иначе личен състав знаят за дела, заплашват със съдене и тн. Ако 60к имат несериозни клиенти , заради които хора губят работата си седмици, след като започнали това говори лошо за фирмата. Какви договори подписвате? Споделяте ли неустойките със служителите, които стават жертви? Супер ейч ар агент сигурно знае и условията по договорите , нека да каже...Става въпрос за фирма с уродлива стуктура, шуробадженащина, вкоято никой не си знае задачите...Сигурно си и главен падар, охрана,счетоводител, лекар, асистент на Джон и жена му, и рекламен агент...

Нищо "фалшиво" няма в коментарите ми. Даже не крия в офиса че защитавам компанията в bgrabotodatel. Според мен така е редно. От друга страна разбирам и горчивината на колегите които е трябвало да напуснат, понякога набързо, заради пряк ръководител или заради хрумка на Клиента. Що се отнася до 60К, за пореден път: позициите за които знаем че са временни, се обявяват като такива, и в момента има такива обяви. Но няма как да се управлява ситуация в която клиента ни дава 2-3 седмици срок за намаляване на хората в проекта му, без да ни информира предварително. Това си е риск за всяка компания и проект в тази индустрия. Което можем да направим е че търсим отворени места в други проекти на освобождаваните хора- както потвърждават колегите по-долу. За случая с "най-платения" им проект, там търсим много сериозни хора, които да имат намерение да останат да работят и обичат да работят с клиенти на слушалка. Предполагам че колебанието за "другото предложение" е било разтълкувано като несигурност в намеренията, както правилно е усетил колегата.

Другият шит по личен и адрес на компанията няма да го коментирам, остава си за сметка на възпитанието и културата на пишещите.

Здравейте, бивш служител съм и до момента умишлено се въздържах да изкажа мнение, не и преди да започна работа в друга сходна компания и както се казва, от първа ръка да видя как стоят нещата и да направя сравнение от собствени наблюдения.

Заплащането дори няма да коментирам - действително е обидно ниско на фона на това, което се получава за СЪЩИТЕ работа и натоварване на други места в сектора. Компании няма да изброявам, за да не изглежда “някак” в очите на някои хора.

Уважение - от собствените ти колеги около теб - да. Тях обаче ги намираш във всяка една компания, просто защото си подбираш среда на сходни на теб хора. Има и много, които не са стока, тях просто избягваш. Мениджърите - на принципа съм “говори или добро, или нищо”. Така че нищо.

Управата - прекрах известно време там, за да имам собствени наблюдения как изключителни хора си заминаха и така не е добре. И то дълго време вече.
Заплахите тук за разследвания.... боже мой.... същото ще кажа и за от време на време явяващите се фалшиви коментари от ЧР - не само, че личи от км от старомодни изрази и изказ, които, не не са “готини” или evergreen, но и изгшеждат нелепо, особено когато имат нападателна нотка и рекламна цел тип бивш/настоящ служител “тук е готино, пич”... Оценяваме усилията да се доближите до днешната младеж, но все пак повече изглежда жалък опит, будещ съжаление.

С доста промени и парадоксално, но поглед назад във времето, нещата могат да се подобрят.

Ако започнете работа там ще имате и добри моменти, но както се казва, ако не ти харесва - не си дърво, премести се.

Изкарах 9 месеца в 60к, 7 от тях в Ибей и 2 в Маталан, мога с чиста съвест да кажа, че нещата в компанията са си нормални, дори доста ок на фона на другите компании в индустрията.

В Ибей определено е добре, натоварването е нормално, след работа не си смазан и можеш и на лекции да идеш и бира да пиеш с приятели-ок си. Няма инфарктни моменти, никой не ти крещи- работиш си спокойно, можеш да си пуснеш музика в слушалките и ако си изпълняваш таргета нямаш проблеми никакви.
От ръководителите лошо не съм видял, даже на моменти са се отнасяли пичовски, помагали са и са проявявали разбиране.
Колегите - имах късмета да попадна в супер яка обучителна група, за съжаление от нея май никой не остана в компанията, после дойдоха още готини хора и си беше яко, атмосферата си беше много ок.
Абе с две думи- Ибей е нещо бая по-добро от шита, на който можете да се нахендрите в други компании от БПО индустрията.
Недостатък бяха нощните смени, 10-часови са, а режима е и нощни, и сутрешни, и вечерни и организма не може да се адаптира, в един момент се разболяваш.
Ама чувам, че сега са ги махнали.

В Маталан натоварването е доста голямо, трябва да имаш много голямо желание за работа и да си доста устойчив психически и физически, обаче ако се задържиш може да прогресираш бързо. И тука колегите беха яки, шефовете също беха ок, са-тата тл-тата и св-тата си беха свежарки.

Кофти в 60к е, че обикновено януари се прави много брутална чистка и се случва дори хора, които си съдират задника от работа , сериозни са и всичко им е ок да бъдат освободени. Ама това идва от клиентите-възложители на проекта. И го има не само в 60к.

Приключих с тези идиоти края на януари, защото трябвало да правят чистка на проекта :) и така всички, които бяха наели преди 3 месеца ги съкратиха. Казаха ми, че ще ме имат в предвид за други проекти. Викам добре. Звъннаха ми след месец, отидох на интервю за друг проект и имах предложение и от друго място. Казах им го и им казах, че ми трябва отговор до 24 часа, за да знам какво да правя също и офертата. Звъннаха след 30 минути да кажат, че не ставам :) явно защото имах друго предложение. След това кандидатствах пак, за най - платения проект там. Този път не ми звъннаха дори да ми кажат, че не ставам и от сигурен източник знам, че са наели хора, които не са работили това нещо, вместо хора като мен, които са били в фирмата и знаят какво се прави и как се прави. Просто това им е практиката.. Наемат те и след 3 месеца те гонят, не се залъгвайте за почвате там ако искате развитие.. В 60К такова няма. Парите стават за хора живеещи с техните или гаджето си, което работи също.. И под стават имам предвид, че ще преживявате ако и тя взима 1000 лв. Да това е гд заплатата в 60К за 8 часа нон стоп говорене в натоварения период от годината, според зависи от проекта.(става дума за София)

Какво изобщо се занимавате с тази жалка фирмица още?!

Ако искате да работите в истински център за работа с клиенти за добри пари над 1300 то има две места за вас едното се намира в Мол Сердика другото се намира в Sofia Airport Center.

Всичко друго в 60K е лъжа и измама. Служителите в Кауфланд магазините взимат повече пари и получават повече уважение и сигурност. А много от тях не владеят чужд език и нямат намерение за обучение след средното.

Вие знаете език имате желание за развитие и кариера давате пари и време в образование... защо тогава се подлагате на ужаса на 60К?! Имайте уважение към себе си.

Заебете тази мутринска компания както тя заебава служители си.