60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Не знам какви промени се правят в управлението на компанията, но предполагам, че е заради плановете, да се разширяват. Вече акивно набират хора в Благоевград и Велико Търново. Може би това тревожи доста хора и затова отново има хейт атаки. Нищо ново под слънцето...

До колегата под мен, който пише за Рости Пенчева. Колега! Миналата година работех за тази фирма и нямаше такава жена! Коя е тя? В кой отдел е и какво работи? Дай ни ФБ й. От къде знаеш че е дащна? Пиши да я разбера коя е! От изключителна важност ми е!

Добре дошла, Рости :) Дами и господа, моля приветствайте новото и уникално попълнение на 60К - Рости Пенчева. Рости е известна с това, че е работила на много места за не повече от два месеца и има уникални комуникативни умения (най-вече в леглото). За нея работата в екип е от изключително значение, затова винаги кани колегите си да минат през леглото и за да се опознаят. Мъжкото съсловие на 60К със сигурност ще остане доволно, но не разчитайте че ще свърши друга работа освен blowjob. И все пак успех, Рости. Сигурна съм, че ще бъдат запомнящи се 2 месеца в 60К :) Браво господа, страхотно решение за пореден път.

Точно Bookatable е най смешния проект. Назначават хора без да са си преценили какъв им е coverage-a, и после ги махат с обяснение, цитирам " езикът ви не е Native. Всичко друго е топ.

Невен е много смел, защото знае, че списвачът от ЧР - Атанас - напусна/ха го. Иначе Невен не е представителна извадка, работи от скоро, има склонност към конфликти и няма диалог с никого в работата. Фанатично набожен е - налага го на всички колеги.

За другото -
- мястото е ужасно далече от всичко на света.
+ Можете да си практикувате езиците.
+ Може да започнете работа без да имате опит.
+ Всеки има ясна представа за фирмата, т.е. няма напрягащо самочувствие на никого, както по другите кол центрове. Често навсякаде се чуват свободни недоволни коментари и няма драма.
- Има характеристиките на всеки друг кол център
- Научете се да вземате най-доброто от всяко работно място и всичко ще е наред :)

Невен , Това твоят собствен опит , или просто си дрънкаш
'всички сме наясно, че трудовото законодателство работи изключително в полза на служителя/ работника.'
Ако е твоят опит обясни, ако не, спри да дрънкаш като управата. Някой може да ти повярва

Много е яко като 400 човека пишат колко е зле, колко несправедливи, неадекватни и на моменти лишени от логика са условията във фирмата и изведнъж, като се появи някой , на който му е супер.Изобщо не е съмнително,не!

Гледам,че колега е писал за Криемиена. Малко да разкажа за нейния случай на меринджей с редки езици. На практика , понеже Човешки ресурси нямат способ да ги проверят, защото реално те не знаят езика, такива си стават самостоятелни васали на проекта по който са ангажирани. И за човешки ресурси става важно дали проектът крета,а кадрите отиват на последен план, което си е традиция във фирмата. Натам се сещате. Всеки си мие ръцете със всеки. Но не са виновни такива като нея- дали са им баница,ядат си я. А човешки ресурси пише в сайтове, наместо да гледа служителите. Междувременно всички кадърни хора напускат,чужденците напускат, заради нея. Е там се чудя на тия полупроводници от ЧР не им ли светва нещо. А бе , като те напускат всички чужденци вкупом , които знаят перфектно майчиния си език, не ви ли светва , че нещо не е ок и си има причина да се случва?!?!

Колегата по - долу, дето му е толкова чудно как никой не застава с имената си. Ми виж 3 страници по-назад заплахите на ЧР за съдебни процеси, за издирване по ИП, за заплахите към сайта на БГ Работодаел да предостави ИПта и сам ще си отговориш. ТОЛКОВА ТИ Е ФЕЙК написаното, че не е истина, но както казах, ако има кой да ви се върже, си заслужава съдбата да ви е подцинен. Всяка глупост се заплаща в тоя живот.

Няма как да обсъждам Човешки ресурси при положение, че изобщо нямам поглед върху работата им, нито разбирам от нея. Изобщо за нещо, което не познавам, не изказвам мнение, защото няма да е меродавно.
Изрично съм посочил, че говоря само и единствено за един единствен проект, защото не работя в няколко едновременно.
Не, не съм от управата, както и не може да се каже, че имам някакви амбиции в тази насока.
Излагам само факти от личния си опит във фирмата без да правя квалификации, а кандидатите за работа нека сами преценяват.
Накратко - давам примерчета, а тълкуванията оставям на аудиторията.
Ако имате конкретни въпроси относно проекта Bookatable by Michelin, с удоволствие ще задоволя любопитството Ви от първа ръка, доколкото не изнасям фирмена тайна, но за работата на други отдели и проекти, както и за други фирми, в които не съм работил като General Motors или Novartis, например, не мога да си измислям "мнение".

Хората са анонимни по подразбиране на сайта.
Мнението е доста близко до и съвпада с това на мениджмънта, сигурно ще се издигнеш(ако не си част от тях вече. Говориш за анонимност кодекс на труда, и тн , които са доста необичайни теми за един служител. Не казвам , че няма такива, просто повечето работници гледат други неща. Но пък това са наболели теми за управата. Би трябвало да си доволен че че 'трудовото законодателство работи изключително в полза на служителя/ работника', ако си служителя/ работника. Но не изглежда така. Би ли взел отношение по конкретните проблеми , за които се говори в сайта/нещо което управата не прави?
Интересно е и че никой под името Ли4ен състав не е отговарял отдавна...Да не сте на лов за непослушни работници нещо?

Чета тук положителните и отрицателните мнения и се чудя защо хората се страхуват да застанат с имената си?
Не сме по времето на Вълко Червенков, всички сме наясно, че трудовото законодателство работи изключително в полза на служителя/ работника.
Казвам се Невен Димитров и за първи път публикувам мнение в сайта. Работя в 60К от 9 месеца с френски език.
Нито искам да оневинявам някого, нито да нападам, а ще изложа моето лично и обективно мнение, което съм съставил от проекта, за който работя и който е нов проект във фирмата.
Сигурно много от бившите или настоящи колеги имат основание за негативните коментари, не оспорвам нищо, защото нямам никаква представа за останалите проекти, така че мога да съдя само по този, в който работя.
Работната среда криво-ляво ми допада с малки изключения, с които правя компромис. Напрежението понякога е значително, а понякога не - на приливи и отливи. Обажданията са от бизнес клиенти, така че не се случва нецензурна реч. Недоволните клиенти са предимно такива, поради несвършена работа от фирмата клиент на 60К. Заплащането е около средното за Колцентър, но относно неспазване на почивки, отпуски и прочее, каквото прочетох, при нас няма такова нещо, дори някои колеги биват подканяни да си ползват почивките, които са регламентирани по договор.
Уважението е такова, каквото човек си заслужава или извоюва. Никой не бива да прави компромис с личното си достойнство и да позволява някой да му оронва авторитета, което е гарантирано не само от Кодекса на Труда, но и от основния закон - Конституцията.
Ползват се фирмен фитнес в самата сграда, фризьорски салон (мъжки и дамски) безплатно. Има допълнително здравно осигуряване, ваучери за храна и др. стандартни неща от социалния пакет.
Превоз има от и до фирмата с автобуси от паметника "Левски", за който не ползва автомобил, а ако се наложи, се ползват безплатни ваучери за такси. След 22 ч. мисля, че е задължително (ако не се лъжа).
Има две места с възможност за хранене - едното е в сградата на 60К "In office", където, в сравнение с други фирми, в които съм работил (имам 12 г. трудов стаж) не мога да кажа, че храната е скъпа в никакъв случай, а след 15:30 цената пада с 30%. Второто място за хранене е в съседна сграда, но за там не мога да изкажа мнение, защото съм обядвал най-много три пъти.
Допълнителните часове (т. нар. overtime) са по желание и се заплащат съгласно закона.
Съжалявам ако на някого е прозвучало много "розово" или "черно", но това е моето обективно мнение, зад което заставам с името и честта си.