60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Николчето Харлова само да кажа много и се искало да иде в Сайтграунд на големите парички ама не може защото гаджето на което изневерява нон стоп с някви колеги е мениджър там и конфликт на интереси. Тъпа курва бих я смазал ако беше мъж
А относно предния коментар за Костадин наглото селско парче, дето набута и тъпата му приятелка Катенцето акнето съм съгласен, пълни измекяри, то им личи по наглите лица...Все пак и те не взимат парички нека не забравяме 1500 и това ама нали са меринджеи, ама колкото за прости селяци бива

Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за криптовалути в света https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

Много се замислях дали да пиша, но хайде.

Да започнем с проекта: Скай - представя се като розови слончета на обучението, но когато се качиш на етажа виждаш отчаяните физиономии на бъдещите ти колеги, чуваш едно - две обаждания а ти става ясно. Да продължим с така наречения GradBay - много време прекарваш да не си на слушалка всички са любезни и отзивчиви - все пак те са там за ТЕБ!Заплата- първите месеци те боли корема, а след това газ пикаеш защото знаеш колко работа вършиш. След GradBay - апокалипсис сега - мениджмънта е неоткриваем и ако някой ти поиска мениджър прекарваш 40 минути да търсиш някой - като го намериш - горко ти- няма да го вземе. Дай му 60 паунда да се радва а ти 1 час си се опитвал да му напишеш акъл в главата, че за 2 часа без Интернет не може да му дадеш 60 паунда. Следователно - твоят авторитет отива в кошчето и хората си искат мениджъри точно за това. Sky - розови слончета отново, включат ли се те я по мейл,я видео. Двоен аршин яко, робите в България да не знаят много, ние колим ние бесим и 60К се надупва. COVID-19 тук съм без думи... хората се изпорязболяха и изкараха служителите виновни, че не спазвали дистанция. Оперативни - Борис - този човек за почти 2 години едно здравей не ми е казал. Никол Харлова- тази жена съсипва проекта и гони кадърни хора! Или работиш както тя иска или не работиш в 60К повече. Хората бягат заради това и напускат в момента масово. Увеличението на заплатите - 150лв бруто....няма да коментирам. Има 1 мениджър, който толкова се е забъркал. Костадин. Може би го познавате, може не. Първа дружка с оперативните. Как знам ли? Все се говори за бонуса, бонуса...забраниха на хората да се промотират, да казват, че тази оценка е за тях и всички спряха... да ама не този сладур си инструктира хората да се промотират. И така - Team of the month, CEL of the month, employee of the month....Дори той и отбора ме взеха и 2 прекалено скъпи soundbox-a който са предоставени от Скай. Никой нищо не му казва, нито на него нито на хората му. Ако ти се промотираш един мнителен CIS те докладва и ти размахват пръст. Същите тези хора, слушат обаждания и на този екип...нищо. Overtime - Преди да напусна предложиха за 10 лв. БРУТО, да БРУТО - подигравка. Офиса - стар, износен, депресиращ, диваните в кухните са все едно стадо котки са вилняли вътре. Единствено колегите си заслужават. Но това, което знам е, че те искат да си робот. Най- добре ще е. Мениджмънта са от среща в среща - дано да е нещо полезно, защото като гледам хората си напускат яко. 6бК ще фалира само заради себе си и никой друг!

Като настоящ служител мога да кажа само, че съм тук от над година и се чувствам като минал през мелачка. Обаждане, след обаждане, след обаждане. Няма време за отдих между крясъците на умствено изостаналите англичани, с които занимаваме. Буквано няма, защото времето между обажданията е с таймер и ако продължи повече от минута някой мениджър идва да ти бучи на главата. Почивките са смешни. 2 по 15 минути (засечени с таймер) за 8 часова смяна + половин час обяд (който не се плаща). Абсолютна пародия.

Ситуацията със заплащането не е много по-добра. След 1 година взимам 1150 лева чисто + 60 лева ваучери за храна. Доста зле като се има предвид натоварването. Един складов работник без образование взима повече. Да, има бонус до 500 лева, но бруто. Около 390 лева е максималният бонус наистина. Оперативните мениджъри правят всичко възможно минимален брой хора да взимат бонус изобщо. Лично съм присъствал на срещи с тях в които ни обясняват, че искат максимален брой хора да хващат бонуса... и за това завишават изискванията за него. Пълен смях. И дори да хванете пълен бонус може да се простите с него, ако сте болни и ви се наложи да вземете 1-2 дни болничен.

Когато започнах се занимавахме само с интернета на Скай. Сега ни натряскаха и телевизията, продажби, и скоро и мобилните услуги. На въпросът дали това ще доведе до увеличение на заплататие, тъй като се занимаваме с много повече продуките мисля, че сами можете да се сетите за отговора.

За хората мога да кажа, че са готини. Предимно млади хора. Мениджърите, от друга страна, се вземат много насериозно, но и сред тях има готини. Моят мениджър е солиден.

ПС. Колежката отдолу, която се оплака от сексуален тормоз от страна на един от мениджърите е напълно права. Този плешив чичак се пускаше на всичко с вагина и пулс. Всички го знаеха, включително неговите началници. Късмет в съда.

Май от HR пак са се активизирали!

Все пак каквото и да си говорим то се знае че за да си доволен от това да работиш в 60К трябва или да си клошар или Пловдивчанин :D

Здравейте , аз съм бивш служител на 60кей ,, Интернешънъл’’ . Работих по проект Крокс - Американски Чехли. Работата беше лека и от вкъщи. Проблема беше ниското заплащане 890 лв + 60 лв ваучери за храна = 950 лв
Друг проблем беше 5 поредни нощни смени в месеца! Аз си поспивах по 2-3 часа ,но това е друга схема. Общо взето бива, ма не за дълго. Хич не си давайте зор. Те ми викаха не може толкова купони и чехли да пращаш,но аз от своя страна да не спора с клиентите ги раздавах като вестници. Хем да не ми надуват главата хем да са доволни.
Заплатата е редовна, отпуски дават ,има карта за фитнес лаута и общо взето това е 40 лв по Коледа за вафли бонус и така. Моят проект нямаше бонуси ,така че и аз не се напъвах грам. Успешен ден

Като бивш служител искам да изкажа, недеволството си за 60k.
След моята случка базирана на сексуален тормоз, след хиляди разправии, комисии и тн , Operation Manager-a реши да ме заплашва за това, че съм взела решение да ги съдя.
Страхотно, нали?
Заплахите бяха , че са изтрили записисите от камерите, имейли и тн.
След 2-3 предупреждения към мениджъра от който бях тормозена (Д.М.) той продължи като седеше и ми се смееше в лицето.
OM-а е бивш наркоман, върви навсякъде душейки айкуса си.
Мениджърите всичките са простаци.
В офиса спокойна среда за работа няма, винаги имат интриги базирани кой с кого спал и кой на кого писал...
Един от новите омове, Никол Харлова се е взела изключително сериозно като мутреса е. Много респектиращ вид дава ;)
Заплащането според работата е нулево ниво .
Когато имаш продажби по принцип се заплащат, те си намират оправдание да не го направят.
Когато си човека на човека, имаш най-сигурно място за повишение.
Ако обаче не познаваш никой от мениджмънта , нямаш шанс за повишение.

Не си заслужава просто.
Мизерията е пълна. Става за студенти и до там.

Споделям мнение за проекта Скай в Пловдив. Има както позитиви, така и негативи, ще се опитам информацията да бъде максимално обективна (все пак съм бивш служител).

- Заплатите се получават винаги навреме. Самото заплащане не е лошо, но за жалост не отговаря на натоварването на работата (за повишение на заплатите се говори от много време, но нищо не се случва. За сметка на това пък работата става все повече и повече - но ти казват, че няма значение колко нови продукти те карат да поддържаш, ти си взимаш същия брой обаждания, без значение какви);
- Офиса е на добра локация, но има проблем с паркоместата за хората, които са на късни смени;
- По-голямата част от колегите са готини;
- Обстановката в офиса е неформална;
- Има възможност да се работи от вкъщи за някои хора - първоначално уж беше на база на резултати, после започнаха да се разболяват хора и тогава склониха да пуснат повече (но не всички);
- Клиента Скай обича да взима недообмислени решения и да ги налага основно на работещите в България (англичаните си правят каквото си искат), съответно е все по-трудно да се изкарат резултатите, които се очакват за бонус.
- Естеството на работа е много натоварващо, опитваш се да обясниш на клиенти, че това което искат няма как да стане (услугата, която предлага Скай не го позволява), докато те ти крещят все едно ти си виновен за всичките им проблеми; От това колко са доволни клиентите зависи бонуса ти, но нямаш право да им го кажеш - те си мислят, че оценяват Скай - и като не им работи интернета и трябва да чакат седмици да бъде оправен, няма как да са доволни дори и да си си свършил работата добре и да сте станали приятели на края на разговора;
- Има двойни стандарти спрямо някои хора, има значение дали си дружка на някой на по-висока позиция;
- Придобивките, описани в jobs.bg не са много истина - няма отстъпка за служители в кантината, дори преди Ковид тиймбилдинг събитията ги нямаше (с изключение на ''коледното'' парти през януари), транспорт до офиса има само в София, козметичния салон също е в София. Допълнителните дни отпуск и бонус за резултати зависят от болничните - разболееш ли се за повече от няколко дни - приготви се да си изгубиш и бонуса, и допълнителната отпуска.
- Отношението на шефовете е покъртително (има и изключения) - не е приятно да те гледат лошо и да чуваш как се навикват и заплашват и гонят хора, само защото някой не е на кеф. Естествено никой не го гонят без причина, но за компания, чието мото е ''People are our business'', поне според мен би трябвало да има малко разбиране и човешко отношение.
- Известният оувъртайм на Скай - понякога се плаща на много добри пари, понякога е малко като подигравка - и дали ще имаш ''привилегията'' да работиш допълнителни часове зависи от резултатите ти;
- Окуражава се да имаш мнение, но не е много добре да го изказваш, все ще се намери някой, който да се обиди и после го отнасяш;

Това е всичко, за което се сещам в момента, надявам се да бъде полезно за хората, които мислят да започнат работа там. За мен стреса и натоварването просто не си заслужават, съответно и съм бивш служител. Препоръчвам фирмата на хора, които наистина нямат други алтернативи, поне се взима заплата и вървят осигуровки.

Ако се мразите сте добре дошли в 60К. Бях в Маталан 6 месеца, по-добре да бях стоял без работа. Преди 5 години заплащането беше 860 лв чисто на месец + 60 ваучери. Сега едва ли е много по-добре, но не мога да коментирам.

Позитиви:
1) "транспорт" от паметник Васил Левски до офиса, който е на майната си. Пак е нещо.
2) На заведението в сградата предлагат вкусна пица(не е безплатна, не се надявайте).
3) Някои колеги са готини, масово пушат трева.
4)?????????

Негавити:
1) Мениджмънта е скандален. От тийм лийдовете чак до чичо ти Джон. Надето(operational manager) , чиято единствена функция беше да трака по клавиатурата с орловите си нокти и да се фръцка по етажа, е скандална. От Илиянка все още имам PTSD, ако имаше право да ни бие с камшика докато приемаме обаждания не би се замислила.
2) Офиса е ужасен. Сиво е, прашно е, мръсно е, нямаш дедикирано място, всеки ден се местиш.
3) Естеството на работата. Колове до пръскане, пишеш и мейли през това време. Смехът не е нещо добре дошъл. Ако те сложат да си цял ден само на мейли без входящи е окей, но е рядкост, трябва да си богопомазан.
4) Бонуси няма. Дори да си в таргет, нямаш качество. Ако имаш качество, не си в таргет. Мат.
5) Нула процента човешко отношение. Нула. Ако има спад в работата и си в изпитателен срок гориш. Шанс.
6) Клиентите са груби, недоволни, масово псуват и викат.
7) Системите им са ужасно бавни и архаични.

Като цяло, типична кол център обстановка. Хората се махат след 6-12 месеца, като понатрупат малко стаж. Ако имате нужда от пари и работен опит може да пробвате, но не се задържайте.

П.С. Забавна история. На едно от посещенията на Маталан мениджмънта, някой беше нарисувал пенис в асансьора. Джон изпрати гневен мейл на всички, в който анонсира, че злодеецът го е направил защото неговият пенис бил миниатюрен. Официален мейл от CEO-то на компанията. Сами си вадете изводите.