60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Като цяло беше едно доста неприятно преживяване за мен. Най-вероятно ще ви викнат за проекта SKY.1. Хубаво е, че набират хора без опит и ако човек има нужда от работа (и знае английски ще го вземат). 2. Плаща се на време, заплатата е добра за неквалифициран персонал, но нищо кой знае колко впечатляващо, особено за работата, която се изисква.3. Има допълнително здравно осигуряване.4. Сградата е нова и прилична. 5. Има осигурен транспорт от центъра до мястото, но имайки предвид къде се намира, просто няма алтернатива, иначе няма стигане.6. За нощните смени се осигурява такси и често се налага да се чака някой колега да свърши работа (защото сте по 4 човека в кола + един шофоьор) и си тръгваш половин час по-късно. 7. Има почивки по график и трябва да се спазват, защото иначе се мрънка. Ако ти свършват почивките нямаш право и до тоалетна да отидеш (преживява се, но е неприятно.8. НЯМА момент в който да не си на кол (ако си вършиш работата както трябва) винаги има кой да ти се обади от първата секунда в която седнеш до последната (че и след това, все пак работиш с клиент и трябва да останеш половин час да ти разказва каквото реши).9. Графика е отвратителен - има 4,6,8,10 и 12 часови смени. По принцип имаш право на избор, дефакто е "квото ти сложат" (най-вероятно ще работите до към 1 през нощта), ако пък имате изисквания може тука таме да има една две дневни смени. Може да работите 6 поредни дни (до 56 часа) като следващата седмица, може да ви сложат 3 почивни дни (като между тях да имате работни смени).10. Много хора напускат, ако някой не е напуснал то най-вероятно е, защото няма алтернатива, рядкост са хората, които има харесва работата, не преувеличавам. От трейнинг групата ми напуснаха 50% от хората за около 2 месеца. А когато отидох да си взема нещата един месец след като напуснах, беше трудно да намеря познати, като изключим тези на по-високите постове.11. Трейнинга, който преминавате е забавен, но НЕ помага за работата, която вършите или е в много малка степен.Като цяло това беше най-неприятната работа, която някога съм работил, исках да се махна още от първата седмица. Струва си човек да отиде за 2-3 месеца, да види колко е ужасно и след това да си намери друга. Но ако имате избор, просто не ходете там. Също така е подходяща и за студенти, защото има търсене основно за нощни смени, но преживяването е неприятно за повечето хора.

Наскоро кандидатствах за работа с Английски към новия клон в Пловдив. Звъннаха ми и проведохме интервюто на Английски. Накрая ми казаха, че обученията започват на определена вече дата през месец март и, че има още една фаза за минаване преди да мога да започна.
Преди да прочета коментарите тук бях чувала главно хубави неща за мястото, та се радвам да видя и откровеност, не само реклама..
Въпросите ми са:
Как е в отдел Sky? Заплащането ориентировъчно как е? Тъй като съм учаща - как са смените? До колко време да им чакам отговора? Какво представлява третата фаза?
Благодаря предварително за отговорите.

Интересувам се  възможно ли е   кандидат  ,който  не  владее  език  да  бъде  допуснат  до  интервю  и съответно  назначен  за  телемаркетинг  агент   по   български  проекти ?

В  обявата  на  джобса  пише  ,че  е  предимство  владеенето  на  език  , а  не  задължително  изискване  .  Така  ли е  наистина ?

Разбрах  от  позната  ,че  има назначени  всякакви  хора  без  оглед на  образование  ,специфична  квалификация  и т.н  И   има ли някаква  възрастова  граница  на  работещите  в компанията ?
Благодаря  предварително  за  отговорите !

Кой нормален, човек ще пътува на майата си да вземе 600 кинта. Трябва да си мазохист за да се навиеш.

Ако ви е първа работа ок, да поработите няколко месеца, но ако вече имате опит в някой кол център, по-добре се насочете към някой друг. Условията тук са по-лоши в сравнение с останалите места. Отношението не е особено уважително, има непрекъснато текучество на пресонал. Служебният транспорт е ок, но само ако живеете на удобно място до мястото, където тръгва. Ако сте на другия край на София... ще се разбиете от път. Работното място наистина е доста отдалечено, но пък сградата е приветлива. Тук работят само млади хора, но не очаквайте да ви поздравят и поощрят за добре свършена работа.

Някой да каже за Back office support позицията и какво е заплащането.

До  Изнервен кандидат за работа с въпрос
Абсолютно да :) Поне и в моя случаи постъпиха точно така. Казаха че след 3 дена ще звъннат, а обученията ще почнат на другата седмица... Еми никакви обаждания от тяхна страна в продължение на 3 седмици. Звънях над 4 пъти и всеки път ми казваха, че ТОЧНО днес е денят за обратна връзка, че екипът в София ги забавя...Загубиха ми времето.Лъжат че ще правят обучения, а 3 седмици по-късно-нищо, явно поне в Пловдив чакат тепърва да си построят сградата за офиси, но събират хора и им губят времето. Мислех си че само тук практикуват това поведение.Пожелавам ви успех- в София поне има много контактни центрове, по-добре се преориентирайте. Фирма, за която това не са единични случаи не изглежда много надеждна.

Здравейте.
Преминах през тест, интерво с HR и интервю с мениджър на проекта, за който кандидатствах, на теста съм убедена, че съм безупречна, интервюто също според мен мина добре. Обещаха ми да се свържат с мен до петък (преди два дни) или с оферта, или за да ме информират, че не са се спрели на мен. И в същия ден вместо да получа някаква обратна връзка, видях, че пак са качили същите обяви в jobs.bg. Какво означава това, "много благодарим на кандидатите, ама ъ-ъ, и даже няма да се хабим да ги информираме"? Или "набираме още кандидатури, за да имаме по-голям избор"?
Трябва ли да очаквам нещо оттук нататък или това е просто техният начин да ме отсвирят?
Често ли се случва такова неуважение при комуникацията с кандидатите (като при това изрично ми беше казано, че и да не бъда селектирана, пак ще се свържат с мен)? Не мога да разбера какво толкова им струва масово на HR-ите да изпратят един кратък автоматизиран имейл до всички кандидати, на които не са се прели, просто за информация. Човек трябва да има ясна представа какво се случва. Ако е не, не - здрве да е. Неудобно им е да пращат откази? Съмнявам се. Искат да си имат кандидатурата ти и да ти се обадят след 187542 години, ако съвсем я закъсат и им трябва спешно човек? Много моля ако някой, който е запознат с този момент, чете това, да ми отговори.

Има ли някой от кандидатите били на интервю за работа в Пловдив, който да е получил обратна връзка?

Нелошо място като за първа работа, атмосферата добра и доста неформална, а и са коректни с заплащането. Нерядко стават сакатлъци в изчисляването на разните пера от заплатата и се доизплащат следващия месец, но предвид добрата основна заплата това се преживява. Социалните придобивки са стандартните за BPO сектора - 60лв ваучери за храна и допълнителна здравна осигуровка, както и разни там партита. Има и фитнес/танци което е доста готино и може да спести по 40-50лв месечно на занимаващите се с такива неща. Има и транспорт до населеното място, където се намира офиса (София се вижда в далечината). Почивките са добре организирани (30м обедна + 30м други), така че се избягва престояването на село, но като цяло мястото не е върха.
При подписване на договор внимавайте за предизвестия и пр., които пишат в договора, 100% ще се опитат да ви подхлъзнат. Текучеството е немално и постоянно се търсят нови хора, пуска се овъртайм за работещите в момента и тн. Натоварването не е огромно, но си го има, повечето процедури поне в моя проект се променят през ден и като цяло работата не е супер ефективна.
Отношението на мениджмънта е меко казано подигравателно. За човешкия фактор се мисли много малко. Последния пример за това е отмяната на всички отпуски през месеца в комбинация с план за 1мил.бонуси за неболедуващи и редовно присъстващи служители, които пестят електричество. Виж, за кучета, котки и социално-значими занимания винаги има време и средства.
Успех на кандидатите за новооткриващия се офис в Пловдив, ще ви трябва!