60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Абе дрън-дрън ахахха само глупости си пишете и си губите времето...... кво се оплаквате и мрънкате кат бебета само?!! Ebay team 4ever axaxaxa само готини хора и тймлидере и заплатите стават. Някакви палячовци ги освободили щото не стават и после си пишат коментарчета да си избият комплексите :D

Много коментари изчетох и нито един не ми се видя положителен. Въпреки, че изкарах по-малко от година в 60К останах с добри впечатления. Бях в отдел Скай и научих много. Наистина натоварването не е малко, но има много положителни неща. Хубави колеги, приятна работна среда! Не се подлъгвайте от коментари и анонимни мнения - отидете и се уверете сами.

Г.Донков

Изключително съм възмутен от тази компания. Имам 10 години трудов стаж, част от които много сходен с позицията, за която кандидатствах. Бях извикан на интервю след 30 мин разговор на английски по телефона. Там се явих на тест, любезното иначе момиче от HR-a след още един разговор на английски заяви, че резултатите са добри. Проведохме същия ден трети кръг на интервюто, след което ми казаха, че до седмица ще ми отговорят. След 2 седмици получих мейл, който гласеше, че нямали подходяща позиция за знанията и опита ми. Защо трябва да губиш времето на човек с 3 часа интервю и 2 часа пътуване, защото офиса е извън София за позиция, която е за 800 лева чисто!!!!! с два езика!!!!????, когато не си наясно какво искаш? Абсолютно убеден съм, че покрих и двата теста, които ми бяха предоставени! Със сигурност бих искал да видя резултатите, защото според мен те въобще не са фактор за назначаване, а някакви субективни преценки. Екипът, който ви оценява са момичета на по 23-4 години без абсолютно никакъв опит, за претенциите си и начина по който се държат. Изключително обидно отношение, без ясни параметри на оценяване, просто ей така, губим времето на хората, защото сме велики и можем!!!!

Sux

Позитиви:
-Колегите са уникални хора, никога няма да видиш нищо лошо от тях. Всичките са изключително млади и готини с най-различни хобита и виждания за света. Повечето от тях винаги са готови да ти помогнат и никога няма да те върнат ако им искаш услуга.
-Работното място е в добро състояние, всеки етаж си има обособена кухня с всичко нужно да си направиш или сгрееш обяд или кафе. Има климатици и горе-долу удобни станции с компютри.
-Има безплатен транспорт през целия ден (от и за офиса) и ваучери за такси за смените приключващи след 23:00 часа.
-Има две много готини кучета пред входа на сградата.

Негативи:
-Работата е изключително натоварваща и неблагодарна. Различни хора ти крещят за проблемите си, псуват те, мрънкат ти и те заплашват със съд или оплакване до мениджърите ти.
-Заплащането не е достатъчно със сигурност, получаваш 60 лв ваучери и около 750 лева чисти пари за повечето от проектите.
-Няма почти никаква почва за развитие и професионално израстване.
-Сградата се намира на края на града и ако изпуснеш безплатния транспорт трябва да се бръкнеш с поне 10лв за такси.
-Закусвалнята в офиса е с безбожни цени,ако не си носиш храна трябва да дадеш минимум 6-7 лв за да се нахраниш (с изключение на пицата, но тя ще ви омръзне на 2рия месец - гарантирам ви)
-Голяма част от клиентите не могат да говорят английски език и ще прекарваш голяма част от времето чудейки се какво са искали да ти кажат.
-Обучението е изключително недостатъчно, първите ти месеци ще бъдат ад под небето.
-Има два месеца предизвестие за напускане, ако не ги спазиш ще трябва да плащаш неустойка в размер на две работни заплати.

Извод: Не препоръчвам работата в тази фирма. Ако сте млади и без опит винаги ще се намерят други подобни позиции, не се връзвайте на обещанията им.

Брейй, струва ми се че в София взимате повече пари. Но всъщност не е само една позиция в 60к. Аз работя за Sky UK customer support representative. По другите проекти не знам как е, но при нас е доста натоварено. В началото на обучението бяхме 16, в момента сме 8. А от тогава са минали едва 5 месеца. С много бързи темпове напускат хора и се назначават нови. Кофти е в началото, но се свиква. Клиентите са доста досадни и повтарят едно и също като развалена гръмофонна плоча. И аз мисля че парите не са достатъчно за работата, но ми стигат за квартирата и сметките (и цигарите). Има шанс за повече пари ако се прави overtime и ако упееш да хванеш добър НПС (бонус).
Като цяло не препоръчвам фирмата , но не е болка за умиране.

Това е най-лошият и жалък кол център в България. Заплащането е мизерно, 940 лева стартово за работа с 2 езика, натоварването е огромно, офисът е извън София, имате обедна почивка от забележете само половин час и за мениджърите ви е по-важно колко време сте ползвали от почивките си, а не каква работа сте свършили. Дори да си вършите работата перфектно, ви се прави забележка ако сте превишили дори с 1 минута обедната си почивка. Мениджърите са некадърни, некомпетентни, нагли и арогантни, изобщо не се интересуват ако има вътрешнофирмени проблеми свързани с организацията и разпределянето на работата и комуникацията между отделните служители. Шуробаджанащината е на много високо ниво, назначават се крайно неподходящи хора за позиция оператор. Като пример мога да посоча проекта, в който работех аз. Назначиха на агентска позиция един доста възрастен човек в предпенсионна възраст, чиято дъщеря също работеше във фирмата. Въпросният пенсионер беше крайно некадърен, бавен и неподходящ за тази работа, която е много наторваща и изцеждаща и е подходяща за млади хора, които могат да издържат на психическото наторваване. Чашата преля, когато в един момент почна да злоупотребява и да не си върши работата. Спря да взима обаждания, тъй като проектът беше малък и с немски език бяхме само аз и той- натоварването падаше върху мен и беше ужасно. Имах по 70-80 обаждания на ден и то едно след друго, не можех да си поема дъх, а той си седеше на стола и си клатеше краката. Естествено веднага се вбесих и реагирах питайки го какво си позволява да прави, при което той най-нагло и безочно се направи че не ме е чул. Това беше най-ужасният период от престоя ми във фирмата. Имах по 15-20 поредни обажадания в рамките на 1 час и то защото колегата ми злоупотребява и седи на т.нар. статус афтъркол, така че да не могат да му влизат обаждания. Обърнах се към прекия си началник, той говори с въпросния дъртак, но нещата си продължаваха по същия начин всеки ден в рамките на седмица. Търпението ми си изчерпа и се обърнах към оперативните мениджъри на проекта, които ми отговориха, че то видиш ли, човекът не го прави нарочно това, ами просто е възрастен и бавен и му трябва повечко време, за да си върши работата и затова седи на афтъркол, за да си описва тикетите. Контрирах, че той не описва никакви тикети, а просто седи на такъв статус, за да не приема обаждания и да си почива. Поисках бонус към заплащането си за съответния месец тъй като имах забележете с 80% повече обажадания и затворени тикети от въпросния ми колега. Като отговор получих обяснението, че само първите 2ма човека от проекта, които са с най-добри показатели взимат бонус- това бяха колеги, които работят само с английски език и дават нощни смени и тъй като на американския пазар има повече обаждания имаха по-добри показатели от мен. Аз обаче посочих, че съм с 2 езика и върша почти 2 пъти повече работа от колегата ми с немски и това трябва да се отрази на заплащането ми чрез индивидуално стимулиране, след като не попадам сред първите двама в тяхната бонус схема. Те ми отказаха и тогава им казах, как е абсолютно несправедливо, аз да върша двойно повече работа за същите пари, при положение, че въпросният човек е назначен на същата позиция и следователно трябва да върши приблизитено толкова работа колкото и аз. В отговорих получих, обяснението, че той си е такъв бавен, възрастен, трябва му повече време и подобни глупости. Представяте ли си, дори не говориха с него и не му направиха забележка,задето не си върши работата, да не говорим, че за такава проява трябва да го уволнят. Тогава заявих, че ще работя с неговото темпо след като трудът ми не се оценява и ще стоя на афтъркол като него пък нека никой да не взима обаждания. Те ме заплашиха как това щяло да се отрази на заплатата ми и щели да ми платят по-малко видите ли. Подадох си предизвестието и се махнах след 2 месеца. Работата става за начало, ако спешно ви трябват пари и сте притиснати до стената и нямате по-добра алтернатива. Иначе бягайте далеч от тази фирма, защото във всички останали в бранша заплащането е доста по-високо, отношението към служителите е много по-добро и най-важното управлението на проектите, хората и вътрешнофирмените неща са на светлинни години напред. Възможностите за развитие тук са нулеви, на по-високи позиции се назначават хора близки до мениджърите или до собственника на фирмата. Единственото полезно нещо е възможността да натрупате малко опит в тази сфера, ако преди това не сте работили, така че да се подготвите за някоя по-хубава фирма, с по-добро заплащане и възможности за развитие. В заключение бих ви посъветвал да не започвате работа във въпросната фирма и да се ориентирате към конкурентните фирми на пазара.

Не съм съгласен с предния пост. Дори да нямате опит МОЖЕТЕ да намерите по - добро, аз така се излъгах и без опит отидох при тях. Е, сега виждам че съм могъл и по - добра работа да намеря без опит, но няма нищо, ще ми е за урок.

Моето мнение :

Положителните неща - Колегите и само колегите.

Отрицателните - Смешно и ниско заплащане, а изисквания като за 5000 лева заплата. Извън София е почти офиса, пътувам по 1,5 час на едната страна само. Нискоквалифициран мениджмънт на по 20-23 години още без диплома, но му дали да ръководи екип от 30 човека. Никакво уважение, подкрепа и т.н. не знам не разбират ли, че ако всички в екипа са добре и работата на цялата фирма ще върви нагоре и напред. Моето мнение - не си заслужава !

За първа работа без опит става! 60К си остава трейнинг фирмата на останалите фирми IBM, HP, Interoute, Sutherland, Adecco и др.
От вътрешен човек бях чул че те не могат да достигнат таргета си на хора в проекта Sky, поради факта че условията са лошо.
От началото на проекта 2014год се гаврят с хората. Правят тест и ако не го минеш си на 800лв. Процесите на работа се научават бързо, но въпреки това нарочно удължават срока до 8МЕСЕЦА! След това си на 1000лв. Бонусите са мираж защото бонус системата е направена само хора с висока продуктивност да взимат 200-300лв от горе. Бонус системата се променя почти на всеки 6-8 месеца, с това изчезват и обещанията за по-високо заплащане. В Sky проекта нямате право на телефон и другите ел.устройства! Заключват се в шкафчета! Интернета също е филтриран. Единствено се иска от вас да взимате обаждане след обаждане от ядосани клиенти. Наистна може да срещнете там абсолютно всякакви хора и да създадете приятелства. Но заплатата е преди всичко... за 1000лв. не си заслужава мъката. Работното място е в нищото! Зад летището... Късните смени се прибирате с ОК Такси навъртяло минимум 600 000км пълно 4-ма от фирмата. АКО НЯМАТЕ ОПИТ ОТИДЕТЕ, НАУЧЕТЕ СЕ ДА РАБОИТЕ В ОФИС СРЕДА И СИ ТЪРСЕТЕ ПО-ДОБРА РАБОТА СЛЕД ТОВА.

Има какво да се научи във фирмата, просто натоварването е голямо и заплатите спрямо него не са достатъчни - другото са празни приказки