60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

След като ме питаха над 3 пъти (И на първото, и на второто интервю (което продължи 5часа)) какво очаквам като начална заплата, отговорих 900-1000лв. Sales Manager в London Mint Office. Ми изпратиха оферта (с възможност за подписване само до края на деня!) с 1000лв (бруто) където не беше упоменато в измисления договор, а ми се каза по телефона. Което идва 750лв нето и аз казах, че това далече не е това, което съм очаквала, HR-ката ми каза:"А.. аз разбрах, че за бруто ми говореше ти!" Крайно некоректно и лъжливо поведение. Около 5 разминавания в договора, който цитирам ми беше казано: "Не им обръщай внимание на тези детайли!" Детайли, които трябва да подпиша за 6 месеца! След като попитах точно и ясно какви са бонусите, отговорът винаги беше: "Постижими, постижими!" Поисках точно да знам какви са таргетите, защото ми казаха бивши служители, че са почти недостижими. Отново ми се отговори: "Постижими са!" Крайно некоректно отношение! След което отказах да подпиша договора.
Обучението, което уж щеше да е 2 седмици, се оказа 2 дни и на третия си на телефона и продаваш!!! И за това двудневно обучение се научавало "достатъчно"!

п.п. След второто интервю (5 часа семинар на тема: "Как да бъдеш досаден и да притесняваш хората и хиляди изрази как да ги лъжеш!") на другия ден ми звъннаха с думите: "Избрана сте! До края на деня трябва да дадете отговор и утре ви чакаме на работа!Ако ли не работното ви предложение изтича, ако не дадете отговор до 17ч днес."

Реших и аз да споделя актуално мнение. Надявам се, че информацията тук ще бъде полезна на възможно най-много хора, които мислят да започват работа в 60К. Напуснах компанията преди броени дни след повече от 2 години. Да започнем с офиса:
Кофти локация, но придвижването е ок със служебния транспорт от паметника Левски. Няма много опция за храна. Лафката прословута като "In-office" ще ви стане до болка позната, защото другите ви опции се изчерпват с OMV бензиностанцията и "Мазното", което готви вкусно, но след 4 следобяд не предлага храна. Проектите:
Sky - Не ви го препоръчвам освен ако не си падате по това да бъдете изнасилвани за малко пари.
Ebay-Работата в голямата си част е доста спокойна, връзката с клиентите е по чат или имейл и не ти крещят гневни изроди. Минус е заплащането там: 800лв чисто +/-
Thomas cook: mix emotions , доста хора са доволни , има и такива които не са. Нулево развитие и кофти мениджмънт.

Проект Зумба:
До скоро време може би най-успешния проект на компанията и отделът в който прекарах най-дълго време, като част от 60К.
Колегите в по-голямата си част са приятни, но винаги има индивиди, които се чудят как да ти вгорчат живота, защото си по-щастлив, усмихнат или ги гледаш криво. В такъв случай бъдете сигурни, че ще ви "репортнат" на мениджмънта, които без да правят каквото и да било разследване ще ви направят забележка защото "са длъжни".
Заплащането в този проект до преди промените беше около 1200-1300(зависи какви са ви показателите и колко бонус вземеш)
С новите промени е направено така, че да пе вземеш бонус. Дори да си им най-добрия агент пак ще намерят за какво да ти махнат точки и да ти орежат бонусчето. Мениджмънта в София повечето са свестни, но има и такива, които не знаеш как са станали шефове. За Пловдив няма да коментираме защото повечето там са безмозъчни. За развитие забравете. Има хора на повече от 5-6 години, които си стоят на същата позиция. И тук едно голямо НО, заслужава си проекта на фона на останалите "големи" такива в 60К. Не позволявайте да ви мачкат дори и това да се отразява на заплатата ви с 50-100 лева. Хората са го казали-
"Кеф цена няма"
За по-малките проекти няма да споменавам, доста работа , малко пари.
А за въпросната руса кифла на име Рая Тодорова, която беше директор HR и само тровеше компанията , ще ви споделя, че напусна при особено съмнителни обстоятелства, но поне от това ще излезе добро за компанията като цяло.
И накрая за придобивките и удобствата:
60лв ваучери за храна на месец
Такси до вас пак с ваучер за сметка на компанията, ако работиш късни смени (след 22:00)
Фитнес с повече от прилично оборудване и салон за красота.
"Break room" с маси за билярд , тенис на маса, джаги и най-новата придобивка - Playstation 4 -Евала Джонка.
И не на последно място допълнителното здравно осигуряване, което ви пожелавам никога да не ви се налага да ползвате, но в случай, че ви се наложи, бъдете спокойни. От личен опит ви казвам, че ще получите повече от адекватна медицинска помощ в най-добрите заведения в България и всичко в голяма част ще ви излезе безплатно. , като самата застраховка е без финансов лимит към Marsh Bulgaria ( Застрахователно дружество България).

To summarize:

Ако сте студент , имате свободно време и сте готови да се откажете от социалния си живот за прилични пари за Б-я то това е вашето място.

Ами това е по-важната информация, има още много, но се съмнявам, че ще стигне мястото. Надявам се да съм бил полезен. И запомнете :
Ако е зле, винаги може по-зле!

ако си дадеш малко зор и скролнеш надолу, ще видиш едно много подробно мнение за пловдивския офис.....

Излъгали са те. 1020 е брутната заплата т.е. нетно е около 800 лв. Кой ти я обеща тази заплата? Дано не са ти звъняли от софийкия офис на менпауър. Служителките там лъжат, некомпетентни са и им липсва професионализъм.

Може ли някой да ми даде по-подробна за офиса в Пловдив,проекта Скай,на скайп интервюто ми обещаха 1020 нетна заплата плюс бонуси,реална ли е?Мерси предварително.

Mnogo nedovolen bivj slyjitel na firma Sixtygei vobshte sym potresen ot otnoshenieto kym bivshite kolegi wiw firmata ot 5 meseca mi bavqt poslednata zaplata, nemooga da si izchistq dohodite, nemoga si namerq rabota i jiveq v kashon zad fantastiko pls

Абсолютно споделям негативните по- долу мнения.
Да, бонусите са направени така, че да не ги постигаш.

Да, като те наемат не ти обясняват, или не знаят реално, но по- вероятно е умишлено да те залъгват за бонусите, а и да си направят ПР, щото иначе няма къде да се чуе добра приказка за тях,

Има и нещо друго, което се завоалира, че ти дават втори шанс, като не се справиш заради прекалено високите таргети. Така те имат за цел да те оставят перманентно на договор с изпитателен срок, което е в тяхна полза, едно че не ти увеличават заплатата като си на изпитателен срок, и второ може да се разделите когато си решат.

Да, това е оборотно място за студенти, които търсят някой лев и не ги интересува постоянна работа.

Честито на печелившите!

Може ли някой да сподели в кои отдели се предлага работа на непълен работен ден?

Само като допълнение към последното мнение тук (което е писано от мен) за мениджмънта от Пловдив (става дума на Скай ниво, не 60К ниво) не мога да кажа, генерално, лоши неща. Повечето хора са доста разбрани, освен единия "оперейшънс мениджър", който е безкрайно неквалифициран за позицията си. Всички много са ми помагали и когато реших да напускам направиха всичко възможно да ме накарат да остана. Това е нещо, което не мога да отрека. За жалост, обаче, те не са никои и са просто много малки части от една огромна безумна машина. А, съм чувала, че мениджмънта в София е безумен.

Също така забравих да добавя, че в Пловдив след 22 часа транспорта се покрива от фирмата.

А, и да.. дочух, че ако успееш да упгрейднеш клиент на файбър взимаш лев и нещо :) :) :) :) :). Докато работех там се говореше, че английските агенти взимали по 15тина паунда, ако направят продажба. :)

Успех

Аз съм бивш служител на фирмата и съм работила в пловдивския им офис, за него ще се отнася мнението ми.

Ще разкажа целия си престой там от началото, за да добиете представа как прогресират, или не, нещата там.

Кандидатствах на работа там 2017 година. Ден след като си пуснах СВ бях повикана на интервю, което трябваше да бъде на следващия ден. В деня, в който отидох на интервю ми се обадиха и ми казаха, че съм одобрена, започва трейнинг група след три дни и имам по-малко от 12 часа да дам отговор на офертата, която са ми изпратили по имейл.

Изпитателен срок - 6 месеца, заплата през тях - 700 лева.След шестия месец - 800. Забравих да вметна, че става дума за най-големия им проект - Скай.

На интервюто се говори за бонуси, оувъртайм и т.н.. Много примамливи концепции, но за жалост, рекрютърките не са много запознати с цялостта на бонусните системи и човек остава с впечатлението, че е много по-лесно да прави 500 лева върху заплатата си всеки месец, отколкото реално е. Да, оувъртайма се заплаща много добре, но една много проста сметка излиза, че за да правиш прилични пари (~1800лева, макс 1900), ти трябва да прекарваш допълнителни месечни 40 часа, да имаш само и единствено 10ки от "проучванията", които се изпращат на клиентите. Имаше хора на етажа, които го правеха, но хора, които тази монотонна работа не ги скапва, са малко.И не е хуманно човек да трябва да виси общо 5 седмици на месец в офиса, за да може да спести пари или да не се чуди как да свърже двата края.

Винаги ще чувате " тук пари се правят, на който му се работи", но това е крайно безумно становище. Човек не трябва да спи на работа, за да му се плаща времето му достойно. Ако мистър Гладуиш не се гавреше със служителите си и ги нямаше за оборотна стока, хората щяха да остават а повече от 5 месеца.

Горното ме води към следващата ми точка - има много повече търсене отколкото предлагане, което води до наемане на безумни кадри.
ЧР са толкова гладни за персонал, че се наемат хора, които не могат да свържат три приказки на английски, пък да не говорим за разговори, целодневни, с native говорещи. Често се чува някой англичанин да нарече агент "индиец" и подобни, но това не се дължи само на факта колко надменни са англичаните, но и на факта, че хората, които работят в офиса просто не струват.
Както казах, хората са оборотна стока и както се наемат, така и се уволняват. Милиарди пъти съм ставала свидетел как хора идват на работа и ги уволняват преди да са започнали, без дори приятелско предупреждение. Доста по-фрапиращо е, когато хора изкарват смяната си и накрая им се казва, че утре вече не работят тук.
Джонката не е глупав и не иска да плаща на уволнен работник, затова изпитателния срок е 6 месеца, което впрочем е сравнително ново. Когато аз отидох имаше хора от почти година, които все още бяха на изпитателни срокове, но се въведоха промени и не им остана друг избор освен да започнат да ги кастрят вместо на 10ия месец, на 3тия.
Уважение за средния човек няма, когато се спусне отгоре, че дадени креденшъли не трябва да ги има повече нищо не ще спре процеса.
Мен понеже не ме уволниха, а аз сама си тръгнах, е хубаво да спомена, че там предизвестието е 2 месеца! За да са сигурни, че страданието ти ще е още по-дълго.

Всичко се следи там. Ако не си 15 минутипреди работа на станцията си, логнат и не посечеш секундата,в която ти почва смяната и вече да си взел обаждане, положението е кофти и ще бъдеш назидаван, а в някакъв момент ще ти вземат и от заплатата. Същото важи със всяка една почика. На ден се полагат 2 15 мин и една 30. Ако имаш слаби бъбреци и трябва да ходиш до тоалетна по-често от това - ще бъдеш назидаван като малко дете и вероятно ще ти вземат от заплатата в някакъв момент /имат си наказателни форми, но не ще изпадам в подробности/.
За да си вземеш отпуска трябва да се молиш някой да не е взел всички часове за деня, иначе ще духаш супата биг тайм и на никой не му пука. На празници не се почива, няма значение какви са празниците. Работи се на Коледа и Нова година, Великден, 3ти март и т.н. Ако искаш да почиваш по празници, трябва да ползваш годишния си отпуск(!!!), който е минималния за страната - 20 дни.

Друго много важно са болнични.
Ако си се трудил, имаш невероятни резултати и хващаш бонус, но имаш гадния късмет да се разболееш и не можеш да дойдеш на работа 3-4-5 дни... е няма бонус вече. Сори, връзвай двата края с 700 лева, ако имаш семейство.. е, още по-тъпо, но на никой не му пука и за жалост това е реалността на аутсорсинга.
Ако пък имаш злощастието да се разболееш по време на изпитателния ти срок - много тъпо/беше ни обяснено, че това е въведено, защото хора злоупотребявали с болнични преди, а с болничните 60К получава и санкции от Скай/ . Ако имаш повече от 7 дни болнични си аут, даже и за доста по-малко. Това става въпрос 7 дни болнични общо за 6 месеца, но както казах, и на много по-малко ще си аут.

Генерално, мениджърите ти не ще ти обърнат внимание да израснеш, освен ако нямаш поне година и половина стаж, което е нормално и разбираемо, но материята, с която се занимава 60К не изисква година и половина или две, за да си готов за нещо повече.

Единственото хубаво, което съм извлякла е било готините ми колеги, ако че доста се меняха, в офиса беше весело и хората, които са били откровено кофти, мога да преброя на една ръка.

Смятам, че това е една много обективна разборка на събитията през моя професионален престой там. Гледах да няма много лични мнения и само обективни истини.
Нещата не са негативни или позитивни,а просто такива каквито са. На едни ще им хареса, на други не, ама то така е с всичко.

Пийс